Şimdi Ara

1Mbps limitsiz tarifemle birden bire 800kb/s indirir oldum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
3.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben 3 yıldır 1Mbps limitsiz kullanıcısıyım. Geçen sene ve bu sene beni TTNET'ten pek çok kez aradılar "Efem 8Mbps kampanyamız var ücretsiz geçiş imkanı tanıyoruz" falan filan dediler ama ben aylık 25GB Adil Kullanım Hakkı saçmalığı'nı bildiğim için yanaşmadım. Aylık 25GB'ı geçince hızın 512Kbps'ye düşüyordu. 1Mbps limitsiz'de adil kullanım hakkı diye birşey yok. Sınırsız indirebiliyorsun ve hızın hep 1Mbps kalıyor.

Neyse bugün Ubuntu 10.10 indireyim dedim, indirmeye başladı bilgisayar, mutfağa gidip çay koydum geldim anam o da ne %15 olmuş bile. Sonra indirme hızına gözüm ilişti 800KB/s'yi aşıyor. İlk başta şaşırdım ama sonra içimden "hayır düşündüğüm şey olmasın... onayımı almadan beni 8mbps tarifesine geçirmiş olmasınlar" dedim ama nafile.. sanırsam olan bu.

Şimdi diğer 1mbps limitsiz kullanıcılarına sormak istiyorum. Acaba türkiye çapında TTNET böyle bir karar alıp tüm 1MBPS kullanıcılarını otomatikman 8'e mi geçirdi yoksa benim yaşadığım bana özel bir durum mu?

Son olarak TTNET'in sitesini bugün incelediğimde bir başka dikkat ettiğim nokta da adil kullanım kotasının aşılması durumunda hızın eskiden uygulandığı üzre 512Kbps değil de 1Mbps'ye düşürüldüğü oldu. Durum böyle olunca 1Mbps kullanmanın da mantığı kalmıyor sanırım değil mi? En nihayetinde adil kullanım kotasını aşsan da hızın minimum 1mbps olacaksa hiç değilse 25GB'ı aşana kadar 8mbps'lik hız yanına kâr kalır. Bu sebeple, bir mantığı kalmadığı için 1Mbps limitsiz tarifesini toptan rafa kaldırmış ve herkesi 8mbps'ye geçirmiş olabilirler diye düşünüyorum.

Lütfen beni aydınlatın. Teşekkürler.

• Aynı şey benim de başıma geldi dostum.O yüzden buraya bakayım dedim.
    Şaka gibi ama korkmaya gerek yok.
    Onay olmadan yapamazlar birşey.
    İmza yok bir şey yok.
  • tarife değişmiştir. yoksa öbür türlü..

• bi bize vurmadı piyango
  • 8 mbps'yi görmeye başladım bende bildiğiniz 49 tl liklerden kullanıyorum üst komuşumuz bizden ayrı kullanıyor onlarada bakayım dedim durum aynı müthiş bi hız artması var onlardada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuil_ibo -- 3 Kasım 2011; 0:00:21 >
  • hızınız 25 gb aşınca 512 kb değil 1 mbitte düşüyor ama daha düşme yaşayan çok nadir insanlar var
  • bende şu an hala 1megabit değişmedi birşey
  • bnmkıde hızlandı anam one dedım ya super bısı 700 mb fılm ındırıyorum 10 dk yuzde 20 olmus:)
  • haber vermedenmi değiştiriyorlar
  • ben aradım musterı hızmetlerı kayıt actılar bakalım ne olcak 54 tl dedıler yoksa haber vermeden degıstırmelerı sacma zaten
  • Aynı olay benimde başıma geldi ama yavaş yavaş yükseldi normalde 1Mbps idi sonra 3.50-4.40-6.20-7.80 ile yükselmeye devam etti sonunda 8.06'da durdu dahada yükselmedi bu yükselmeler son 2 hafta içinde 2-3 gün arayla oldu hız testi yaptığımda sonuç:8.05 indirme 0.67 yükleme 35 ms çıkıyor arasıra bakıyorum yükselme varmı diye ama yok daha fazla çıkmıyor....
     1Mbps limitsiz tarifemle birden bire 800kb/s indirir oldum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edifers -- 5 Kasım 2011; 14:35:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagancelik

Arkadaşlar ben 3 yıldır 1Mbps limitsiz kullanıcısıyım. Geçen sene ve bu sene beni TTNET'ten pek çok kez aradılar "Efem 8Mbps kampanyamız var ücretsiz geçiş imkanı tanıyoruz" falan filan dediler ama ben aylık 25GB Adil Kullanım Hakkı saçmalığı'nı bildiğim için yanaşmadım. Aylık 25GB'ı geçince hızın 512Kbps'ye düşüyordu. 1Mbps limitsiz'de adil kullanım hakkı diye birşey yok. Sınırsız indirebiliyorsun ve hızın hep 1Mbps kalıyor.

Neyse bugün Ubuntu 10.10 indireyim dedim, indirmeye başladı bilgisayar, mutfağa gidip çay koydum geldim anam o da ne %15 olmuş bile. Sonra indirme hızına gözüm ilişti 800KB/s'yi aşıyor. İlk başta şaşırdım ama sonra içimden "hayır düşündüğüm şey olmasın... onayımı almadan beni 8mbps tarifesine geçirmiş olmasınlar" dedim ama nafile.. sanırsam olan bu.

Şimdi diğer 1mbps limitsiz kullanıcılarına sormak istiyorum. Acaba türkiye çapında TTNET böyle bir karar alıp tüm 1MBPS kullanıcılarını otomatikman 8'e mi geçirdi yoksa benim yaşadığım bana özel bir durum mu?

Son olarak TTNET'in sitesini bugün incelediğimde bir başka dikkat ettiğim nokta da adil kullanım kotasının aşılması durumunda hızın eskiden uygulandığı üzre 512Kbps değil de 1Mbps'ye düşürüldüğü oldu. Durum böyle olunca 1Mbps kullanmanın da mantığı kalmıyor sanırım değil mi? En nihayetinde adil kullanım kotasını aşsan da hızın minimum 1mbps olacaksa hiç değilse 25GB'ı aşana kadar 8mbps'lik hız yanına kâr kalır. Bu sebeple, bir mantığı kalmadığı için 1Mbps limitsiz tarifesini toptan rafa kaldırmış ve herkesi 8mbps'ye geçirmiş olabilirler diye düşünüyorum.

Lütfen beni aydınlatın. Teşekkürler.

Bu Gerçek Limitsiz tarifeleri ortadan kaldırmak istiyor TTnet, AKK'yı herkese uygulancak şekilde hayata geçirmek zaten asıl amaçları, yatırım yapmadan daha çok abone almanın en kolay yolu bu zira. Bu yüzden seni 8mbite kadar netlimitsize falan geçirmiş olabilirler. Bence hiç kurcalama sömür gitsin, zaten hızın düşerse de 1mbite düşecek ki sen buna baştan razıydın

• 1 kasım da aniden benim hattıda indirimli net limitsize geçirmişler ,arayıp şikayet ettim geri döndüler yine aynı şeyleri söylediler 1 mb limitsizi tamamen kaldırdıklarını söylediler ,verdiklerii tarifenin taahütlü bir tarife olduğunu kesinlikle taahütü kabul etmeyeceğimi,49 liradan fazla gelirse kesinlikle ödemeyeceğimi söyledim,onlarda taahütsüz olarak 49 lira olarak olarak ödemeye devam edeceğimi söyledi ,ileriki zamanlarda diğer net limitsizlerle fiyat birleşmesinin olup olmayacağını sordum şaşırdı önce sonra şu anda öyle bir durumla ilgili bilgim yok,yok öyle bir şey gibisinden konuştu.şimdiden herkes uyanık olsun ilerde diğerleriyle fiyatlarımızı (örneğin 55 tl gibi) bir yapmaya çalışacaklardır,bizi diğer net limitsizlerden sürekli olarak düşük tutmak zorundalar (çünkü bizim bir hız artışı veya tarife değişikliği talebimiz yok) yoksa ben 5 ay düşük ödeyip sonra diğerleriyle aynı ödemeye başlarsam ne anladım bu işten..

• bende bugun aynı konuyu acmıstım..

telekom mudurlugunle konustum ve 55tl olabilir ama siz herhangi bir talepte bulunmadıgınızdan 49tl odersiniz ama yeni fatura gelince gorecegiz dedi..

olmadı hazır nete gecin dedi . gunluk 2tl sınırsız 1mpbs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxelll -- 4 Kasım 2011; 17:57:03 >
  • Onayını Almadan Geçirmişler Belli
  • Farklı lokasyonlarda 6 tane 4 mbit limitsiz hattı olan bir tanıdığım var. Tüm bağlantıları 8 mbit oldu. Ama faturalar ve tarife 4 mbit limitsiz görünüyor.
  • bugun yanıt geldı aynı fıyat hız 8 mbıt ama 25 gb gecersenız1 mbıte dusurulcek dedı ler
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokom

bugun yanıt geldı aynı fıyat hız 8 mbıt ama 25 gb gecersenız1 mbıte dusurulcek dedı ler

fatura gelince gorecez birde bugun ben konusutugumdada oyle dediler ama bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxelll -- 4 Kasım 2011; 21:33:29 >
  • Benimde değişmiş.
    8192 kbps / 799 kbps görünüyor.
    bakalım fatura ne gelecek.
  • Şimdi telefon açtım. Yeni tarifeye geçmişsiniz dediler. Öyle bir talebim olmadı nasıl geçersiniz dedim. Telefondaki vatandaş "o zaman bir kayıt açayım incelensin" dedi. Bir halt olacağını sanmıyorum ama bakalım. Israrla birşey olmaz diyip diyip durdu telefondaki vatandaş.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.