Şimdi Ara

1mbit 4mbit oldu alakasız??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
2.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1mmbit sınırsız var bi anda 450kbs yle felan indirmeye başladım??? 2 saattir böle normalde 100 ü zor geçerdi bi tarife değişikliği felan mı olduu??

• quote:

Orijinalden alıntı: fero01

1mmbit sınırsız var bi anda 450kbs yle felan indirmeye başladım??? 2 saattir böle normalde 100 ü zor geçerdi bi tarife değişikliği felan mı olduu??

TETENET'in oluyor böyle sürprizleri. Çok merak ediyorsan online işlem merkezinde paket modelinizi görebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

quote:

1mmbit sınırsız var bi anda 450kbs yle felan indirmeye başladım??? 2 saattir böle normalde 100 ü zor geçerdi bi tarife değişikliği felan mı olduu??

TETENET'in oluyor böyle sürprizleri. Çok merak ediyorsan online işlem merkezinde paket modelinizi görebilirsiniz

merkez kitli şu an bi acaiplik var ama??
  • Aynı şekilde bende de 1 mbit sınırsız var ve yıllardır aynı tarifedeyim.

Biraz evel 850 kb/sn hızı gördüm.
  • Şimdi kontrol ettim habersiz netlimitsize geçirmişler.
    Bunun hesabını sorarım şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iron Mask

Şimdi kontrol ettim habersiz netlimitsize geçirmişler.
    Bunun hesabını sorarım şimdi

nasıl yaaa su an bende 850 ile felan indiriyorum
  • Sizlerden izinsiz paket değişikliği yapamazlar. Ancak değişiklik yapıldıktan sonra paket modeli yani 1 limitsiz paket olarak kalması lazım. Şikayet kaydı açtırınız
  • Aynen SNIPER82 hocam dediğiniz gibi şikayet kaydı açtırdım.
    Böyle bir zorunluluk olmadığını, kullanıcının kendi isteği dışında tarifesinin değişemeyeceğini söylediler.
    Görevlinin dediğine göre sistem otomatik değiştirmiş.
    Telekomun programı SKYNET gibi çalışmaya başladı, bizim gibi uzun süredir aynı tarifeyi kullananları tehdit olarak algılayıp önlem alıyor.
    Bakalım ne zaman geri dönecekler.
    Gelişmeleri buradan paylaşıcam.
  • quote:

Aynen SNIPER82 hocam dediğiniz gibi şikayet kaydı açtırdım.
    Böyle bir zorunluluk olmadığını, kullanıcının kendi isteği dışında tarifesinin değişemeyeceğini söylediler.
    Görevlinin dediğine göre sistem otomatik değiştirmiş.
    Telekomun programı SKYNET gibi çalışmaya başladı, bizim gibi uzun süredir aynı tarifeyi kullananları tehdit olarak algılayıp önlem alıyor.
    Bakalım ne zaman geri dönecekler.
    Gelişmeleri buradan paylaşıcam.

bana da aynı şeyi dediler arada 4tl olduğu için kabul ettim ama şikayet kaydı açtırdım
  • Artık 1 ve 2 mbit seçeneği yok yani kaldırıldı. Bende 2048 kullanıyordum. Otomatik olarak 8 mbit yapmışlar. Kotayı geçmeme rağmen hızım düşmüyor diyordum ki, 250-300 arasına düşmeye başladı indirme hızı.

Zaten 1mbit sınırsız var diyorsunuz. 8 mbit kotayı geçince otomatik olarak tekrar 1 mbit hıza düşüyor. fiyatlarda aynı olduğuna göre bu durum sizin lehinize.

Benim indirme hızı 100 olsa idi işte o zaman şikayet kaydı açardım. Çünkü 24 ay taahhütlü 2048 sözleşmem var. Böyle bir sözleşmede 8 mbit kotalı verip, kota dolunca 1024'e düşürmeleri haksızlık olur.

Ne gariptir ki, testlerde 6 mbit görünüyor ama 250-300 ile indiriyor şu an. Daha önce 480-450 hızında indiriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 29 Ekim 2011; 2:54:39 >
  • Hocam fiyatlar aynı değil.
    Netlimitsiz tarifede olanlar 55 TL öderken ben 50 TL ödüyorum.
    Ben bu fiyata çok derken adamlar nasıl daha fazla yolarız anlayışındalar.
    Hız artışı da istemiyorum, Adil kullanım denen safsatayı da...
    Umarım yarın akşama kadar dönüş yapmazlar da yıllardır beklediğim fırsatı bana verirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 29 Ekim 2011; 3:16:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

Artık 1 ve 2 mbit seçeneği yok yani kaldırıldı. Bende 2048 kullanıyordum. Otomatik olarak 8 mbit yapmışlar. Kotayı geçmeme rağmen hızım düşmüyor diyordum ki, 250-300 arasına düşmeye başladı indirme hızı.

Zaten 1mbit sınırsız var diyorsunuz. 8 mbit kotayı geçince otomatik olarak tekrar 1 mbit hıza düşüyor. fiyatlarda aynı olduğuna göre bu durum sizin lehinize.

Benim indirme hızı 100 olsa idi işte o zaman şikayet kaydı açardım. Çünkü 24 ay taahhütlü 2048 sözleşmem var. Böyle bir sözleşmede 8 mbit kotalı verip, kota dolunca 1024'e düşürmeleri haksızlık olur.

Ne gariptir ki, testlerde 6 mbit görünüyor ama 250-300 ile indiriyor şu an. Daha önce 480-450 hızında indiriyordu.

aradaki 5 tl?? ve habersiz geçiş ne olacak

• quote:

quote:

Artık 1 ve 2 mbit seçeneği yok yani kaldırıldı. Bende 2048 kullanıyordum. Otomatik olarak 8 mbit yapmışlar. Kotayı geçmeme rağmen hızım düşmüyor diyordum ki, 250-300 arasına düşmeye başladı indirme hızı.

Size zam yaptık deseler ne diyebilecek siniz? Ki, zamdan ziyade biraz daha iyi imkanlar verip, cuzi bir miktarda ücret arttırılması doğal.

Ben 2048 bağlantıyı 24 ay taahhütlü 62 lira veriyordum yanılmıyorsam. Şimdi 56 lira alıyorlar. Ben şimdi telefon açıp neden 6 lira daha az alıyorsunuz mu diyeyim? Ama 1024 bağlantıyı yetersiz bulmuşum ki geçmişim yani 2048 bağlantıya. 1 mbit hıza düşürülürse tepkim olur tabiki.

Her firma sözleşmesinde; Tarifeleri değiştirme hakkını gizli tutar vs yazar.. Eğer taahhüdünüz var ise itiraz edebilirsiniz eski fiyattan istiyorum diyerek.

• Evet arkadaşlar
    Araştırmalarım sonucu taşeron bir firma tarafından TT Online İşlem Merkezi kullanılarak tarifemin değiştirildiğini öğrenmiş bulunuyorum.
    Bu benim öncelikle şifremi aşırı kolay numaralardan seçmiş olduğum için benden kaynaklı bir hata, tabii yıllardır bir olumsuzlukla karşılaşmamış olmam da bunda etken oldu.

Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemeyen arkadaşlar öncelikle şifrelerini değiştirsinler.

Beni arayan telefon: 0 530 3851103
    Yellow Mile İnşaat Turizm San. ve Tic. AŞ. adına kayıtlı.
    Konuştuğum şahıs ise ısrarlı birkaç aramam ve sıkıştırmam sonucu Koç Net adına aradığını açıkladı.

Daha önceki aylarda bu firmanın ısrarlı aramaları ve servis sağlayıcı değişikliği taleplerini ısrarla reddetmiştim.
    Bunlarda sanırım bari kendi tarafımıza çekemedik bari eğlenip sinirlendirelim + aylık 5 TL girsin düşüncesi ile bu oyuna girdiler.
    Tabii Türk Telekom un tarife değişimi gibi hassas bir konuyu basit bir işlem ardından on line yapabilmesi buna zemin hazırladı.
    Son olarak da mahkemeye verme tehdidim üzerine verirsen ver diyerek itiraf etmiş oldu.

4440375 TT müşteri hizmetlerine durumu detaylı şekilde açıkladım.
    Onlarda şaşırdı ve maalesef bunun olabileceğini söylediler.
    Konu yönetime kadar gidecek anlaşılan.
    Bekleyip göreceğiz.
    Gelişmeleri paylaşacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 29 Ekim 2011; 18:27:45 >

• quote:

quote:

quote:

Size zam yaptık deseler ne diyebilecek siniz? Ki, zamdan ziyade biraz daha iyi imkanlar verip, cuzi bir miktarda ücret arttırılması doğal.

Ben 2048 bağlantıyı 24 ay taahhütlü 62 lira veriyordum yanılmıyorsam. Şimdi 56 lira alıyorlar. Ben şimdi telefon açıp neden 6 lira daha az alıyorsunuz mu diyeyim? Ama 1024 bağlantıyı yetersiz bulmuşum ki geçmişim yani 2048 bağlantıya. 1 mbit hıza düşürülürse tepkim olur tabiki.

Her firma sözleşmesinde; Tarifeleri değiştirme hakkını gizli tutar vs yazar.. Eğer taahhüdünüz var ise itiraz edebilirsiniz eski fiyattan istiyorum diyerek.

arkadas habersiz diyorum fiyat farkı 50tl olsa ne olacaktı biz 50 tl zam yaptık deseler tahütüm yok bişe yok etik değil

• Herkesi aradılar. 1 megabiti kaldırdık otomatik geçiş olacak netlimitisize dediler.
    2 ay oldu bi değişme yok.Ama başladılar demek ki geçirmeye.Ödediğiniz tutar aynı kalacak demişlerdi.Telaşa gerek yok bence
  • quote:

Evet arkadaşlar
    Araştırmalarım sonucu taşeron bir firma tarafından TT Online İşlem Merkezi kullanılarak tarifemin değiştirildiğini öğrenmiş bulunuyorum.
    Bu benim öncelikle şifremi aşırı kolay numaralardan seçmiş olduğum için benden kaynaklı bir hata, tabii yıllardır bir olumsuzlukla karşılaşmamış olmam da bunda etken oldu.

Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemeyen arkadaşlar öncelikle şifrelerini değiştirsinler.

Beni arayan telefon: 0 530 3851103
    Yellow Mile İnşaat Turizm San. ve Tic. AŞ. adına kayıtlı.
    Konuştuğum şahıs ise ısrarlı birkaç aramam ve sıkıştırmam sonucu Koç Net adına aradığını açıkladı.

Daha önceki aylarda bu firmanın ısrarlı aramaları ve servis sağlayıcı değişikliği taleplerini ısrarla reddetmiştim.
    Bunlarda sanırım bari kendi tarafımıza çekemedik bari eğlenip sinirlendirelim + aylık 5 TL girsin düşüncesi ile bu oyuna girdiler.
    Tabii Türk Telekom un tarife değişimi gibi hassas bir konuyu basit bir işlem ardından on line yapabilmesi buna zemin hazırladı.
    Son olarak da mahkemeye verme tehdidim üzerine verirsen ver diyerek itiraf etmiş oldu.

4440375 TT müşteri hizmetlerine durumu detaylı şekilde açıkladım.
    Onlarda şaşırdı ve maalesef bunun olabileceğini söylediler.
    Konu yönetime kadar gidecek anlaşılan.
    Bekleyip göreceğiz.
    Gelişmeleri paylaşacağım...

Bu olay gerçekse yapılan işlem bilişim suçu kapsamında değerlendirilmesi gerek. Bu nedenle Savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ederim. Suçu barındıran unsurlar öncelikle sizin şifrenizin kırılmış olması ikincisi ise sizin herhangi bir talebiniz olmaksızın tarife değişikliğinin yapılmış olması. Bu durum adınıza telefon hattı çıkaran kişiyle aynı tip bir durumdur. Sonucuna göre lütfen ihmal etmeyin...

• bolu arkadaşım,
    Bugün müşteri hizmetleri çalışanlarıyla çok sayıda görüşmem oldu.
    Eski 1 mbit sınırsız üyelerinin Net Limitsize çevrileceği şeklinde bir bilgi olmadığını böyle bir şey olsa önce kendilerinin duyacağını söylediler.
    Zaten TT Net in sitesinde de böyle bir bilgi yok.

Biraz önce ŞikayetVar.com üye olup şikayetimi yaptım.Yönetimce kontrol edilip yayınlanacakmış.
    Orasının da "habersiz tarife değişikliği" şikayetleri ile dolu olduğunu ve çoğunun müşteri hizmetlerince aranmadığını üzülerek gördüm.
    Hadi bugün fark az diye 55 TL yi kabul ettik diyelim 2012 de yeni bir tarifeye oldu bitti ile geçirilmeyeceğimizin hiç bir garantisi yok.

Hatta 1 kişinin, duruma kızıp iptal için gittiği Telekom müdürlüğünde yetkilinin hatalarını kabul edip eski tarifeye dönelim ve fazla ödediklerinizi iade edelim teklifini
    reddedip iptal ettirdiğini okudum.

Bende ciddi şekilde iptal ettirmeyi düşünmeye başladım.

Hatta Türk Telekom içinde üye bilgilerini (özellikle bizim gibi eski ve inatçı üyelerin) diğer firmalara sızdıran bir organizasyon olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 30 Ekim 2011; 1:10:40 >

• 1. mbit sınırsız var. 12 ay taahhütlü 8 mbit sınırsıza (adil kullanım kotalı) geçersem 55 yerine 39 tl ödeyeceğim.
    Burada yazılanlar kafamı karıştırdı. Geçeyim mi geçmeyeyim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaK

1. mbit sınırsız var. 12 ay taahhütlü 8 mbit sınırsıza (adil kullanım kotalı) geçersem 55 yerine 39 tl ödeyeceğim.
    Burada yazılanlar kafamı karıştırdı. Geçeyim mi geçmeyeyim mi?

Mesafen santrale yakınsa ve 1 sene boyunca internet kullanımın değişmeyecekse geçmemek için bir nedenin yok. Bence geç...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.