Şimdi Ara

1litre mi daha ağırdır 1 kg mı ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
0
Favori
65.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: !LLéqaL

quote:

Orjinalden alıntı: nKEEPr

quote:

Orjinalden alıntı: quadream

quote:

Orjinalden alıntı: nKEEPr

quote:

Orjinalden alıntı: quadream

abi ne kadar cahilsiniz ya sizinle uğraştığıma inanamıyorum

alın size paintte açıkladım bi durun düşünün kendinizi rezil ettiniz

1 lt hacmi gösterir 1 kg ise ağırlığı gösterir...

burada önemli olan maddenin yoğunluğudur...

mesela su ve civayı karşılaştıralım...

resimdede görüyoruz ikisi de 1 lt olsun...

hangisi daha ağırdır bi düşünün

1litre mi daha ağırdır 1 kg mı ?

ulan cahil sensin...çizdiğin şekle bak...hiç 1 lt. civa ile bir litre su aynı hizada olurmu git okuda gel hiçbirşey öğrenmemişsin......

tabii ki aynı hizada olacak cahil arkadaşım benim...

çocuksun çocuk..hem cahil hemde çocuk seçmeli ders olarak fen alırsa çocuklar olcağı bu işte ne bekliyosun

aynı hizada olmaz diyo ya çok gülmüştüm o gün sizde gülün

Hatırladım bu konuyu,Adam bide çok iddalı

• Konuyu baştan sonra okuyunca iyi güldüm. Özellikle 1lt. suyun 1lt. cıvadan ağır olduğunu söyleyen arkadaş benim kopmamı sağladı. Ama diğerleri de güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daafis -- 10 Aralık 2008; 15:05:35 >
  • maddenin fiziksel hali ve özkütlesine göre değişmez mi?
  • Bu kadar da cahil olunmaz ya şu topicte nelerin sözü geçmiş.
  • 1 litre ne ?
  • @nKEEPr LİTRE hacim birimidir. Mesela bir bardağın hacmi x ise ona x litre su, x litre civa vs. doldurabilirsin. 1 litre olan herşey aynı hacimdedir. Şaka mı yapıyorsun anlayamadım. Hacmin litrenin ne olduğunu bilmiyorsan cidden yazık sana.
  • kg kütle lt ise hacim birimidir yani m=q(ro)/v DEN v=hacim(lt) m=kütle(kg) arasındaki ilişkiyi q(ro)=yoğunluk belirler 1kg---) 1lt=1m^3 tür yani genel bir eşitlikten söz edilemez ama bazı maddeler için sağlayabilir
  • Zamanın_hükümdarI Z kullanıcısına yanıt
    Zamanında çok gülmüştüm bu konuda

1 litre su ile 1 litre civanın eşit hizada olmadığını söyleyenler falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Millennium -- 8 Ocak 2022; 22:10:28 >
  • 1 litreyle 1 metre aynımıdır diye sorsaydın sonuç farketmezdi.çünkü aralarındaki bağlantı sadece 1 litre saf su 1 kilogram diye biliyorum.
  • tabiki yoğunluğa bağlıdırrr

bunla ilgili bir anımı anlatayım 7. sınıfta hoca deney için civa istedi bende labdan almaya gidiyodum hoca 1 lt lik şişe dedi sonra istersen yanına biriyle git dedi tabii anlamadım dedim getiririm o bir litre 13.6 kilo olan şeyi çıkarana kadar göbeğim çatladı millet tip tip bakıyo ben sanki kucağımda çocuk varmış gibi sarıldım şişeye kan ter içinde kaldım

bu arada sadece suyun litresiyle kilosu aynıdır oda +4 derecede
  • quote:

Orjinalden alıntı: SheHiT

bu topikten vardigim karar 1 litre daha agirdir
    cvplar icin tskler.

pardon da topikten bi b.k anlamamışsın o zaman

1litre daha ağırdır diye bişey yok. Litre hacim birimi. 1litrelik su şişesini düşün. Bunun içine su doldurursan 1 kg gelir o zaman aynıdır. Sudan daha yoğun bişey doldurursan 1kgı geçer aynı şekilde yogunlugu sudan az olursa da 1kg dan düşük gelir.

edit:konu eskiymiş galiba dikkat etmemiştim hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _@kin_ -- 10 Aralık 2008; 15:54:23 >

• uzil güzel açıklamış işte daha niye tartışılıyor anlamıyorum.
    nKEEPr yazdığın bütün mesajlara güldüm ya onca kişi aksini iddia ediyor hala aynı hizada olur mu hiç falan yazmışın ilahi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_motive -- 10 Aralık 2008; 15:58:19 >
  • topicde gözüme takılan bir başka bilimsel hata ise "kapladığı alan" tabiri. Alan 2 boyutludur. Litre ise >> dm^3 dmxdmxdm üç boyutludur
  • litre hacim ölçüsüdür kg ise kütle dolayısıyla alakası yoktur birbirleriyle. Ama genelde 1 lt su kastedildiğinde sunun öz kütlesi 1g/cm3 olduğu için eşit kütleye sahiptirler
  • 1 kg daha ağırdır galiba 1 litre kg mın bir altına denke geliyor.
  • Saçma sapan bir tartışma,Artı birimleri nasıl dönüştürcen be kardeşim.Bu ağırlık ile yüksekliği benzetmeye benzer.Saçmalıktan öte değil.litre hacim birimidir kilogram ağırlık birimi.Şurdan aklınıza getirin 1kg. demirmi daha ağırdır 1kg. pamukmu?İkiside aynı ağırlıktadır ama pamuk daha çoktur hafif olduğundan litreküp olarak daha fazla uzayda boşluk kaplar.L.-kg. ancak saf suda eşittir.Saf suda 1 litre saf su 1kg.dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan K. -- 10 Aralık 2008; 17:56:03 >
  • 1 lt nin ne olduuna bağlı , içinde civa varsa 1lt civa 13,8 kg gelir ama 1 lt su 1 kg =))

Not: çeşme suyununda 1 lt si 1 kg dan fazladır, saf suyun 1 ltsi 1 kg dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otmotvmhndsi -- 10 Aralık 2008; 18:21:44 >
  • 1 litre civa daha ağırdır tabi
  • Lanet olsun geçen sene bu konuyu bide utanmadan tartışanlar vardı.Deli olmuştum ya bi tanede yorumn ekledim bknz:2. sayfa
    Bu kadar cahil olunmaz ki kardeşim 1 lt. su ile 1 lt. cıvaya eşit ağırlıktadır diyo adam lan liseyi bırak ortaokulu bırak ilkokulda mı okumadın kardeşim?Tekrar okudum tekrar sinirlerim tepeme geldi ya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: imparator_724

1 kg daha ağırdır galiba 1 litre kg mın bir altına denke geliyor.

Aha yine başladık.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.