Şimdi Ara

1'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI İSTANBUL HADIMKÖY varmı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
2
Favori
52.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

tugay genelınde hizmet takımı haric nereye duserseniz dusun, kosu spor vs hersey her yerde olur, hizmet takımı haricinde,bizde olmaz cunku ztn bos durmuyorsun surekli bi imalat pesindesin... normal sartlarda hşzmet takımı sabah iştimasından baska cıkmazmısta, gecen sene bize piyango vurmustu,5 posta tabur iştimaya cıkıoduk...

en zorlu spor da istihkam bolugundedir. yalcın ustegmen vardı.. dogudan gelme kasıntının teki.. eleman spor delisiydi.. bizim bi eleman vardı cocuk 100e yakındı kilosu 70lerde gitti eve.. ama tıg gibi olmustu hakkaten :D
    fln fln.. şansı olanlar boru trampet e, sazcı sozcu gıtarcı solist davulcu vs gibi bişey olaraktan duser... bizim tertipler pasalardan birinin kızının kolejinde konser e bile gitmişlerdi.. ama elemanlar profosyonel lerdi sivil hayatrtada... vs vs.. bilginize...
  • Tertipler 4 sene Hadımköyde üniversite okumuş biri olarak söyleyebilceğim tek şey yanınıza bol miktarda içlik alın çünkü gerçekten soğuk biyer İstanbul'un içine nazaran misal İstanbul'un içinde yağmur yağar orda kar yağar bunları bizzat yaşadım. Kışla nası biryerdir bilmem ama orada kalırsanız İstanbul'un içine ulaşım zaten sürekli var zaten Hadımköy'e yakın olarak Beylikdüzü ilçesinde aradığınız herşeyi bulursunuz birsürü alışveriş merkezi sinema yiyecek içecek yerleri var şimdiden hepinize hayırlı teskereler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkartal85

Tertipler 4 sene Hadımköyde üniversite okumuş biri olarak söyleyebilceğim tek şey yanınıza bol miktarda içlik alın çünkü gerçekten soğuk biyer İstanbul'un içine nazaran misal İstanbul'un içinde yağmur yağar orda kar yağar bunları bizzat yaşadım. Kışla nası biryerdir bilmem ama orada kalırsanız İstanbul'un içine ulaşım zaten sürekli var zaten Hadımköy'e yakın olarak Beylikdüzü ilçesinde aradığınız herşeyi bulursunuz birsürü alışveriş merkezi sinema yiyecek içecek yerleri var şimdiden hepinize hayırlı teskereler

BABA CIKMAIYOR MUSUZ KI KISLADAN ARKADASLARIN DEMESINE BAKILIRSA TOPLAMDA 7-8 TANE CARSI IZNI VARMIS 20 TANE OLMASI GEREKIRKEN..

• iclik alıp gidedebilirsiniz.. ordan kantinde de alırsınız ama o an varsa.. cunku bazen olmuyor.. gec gelıyor vs... fiyatıda 8Tl idi sanırım.. disarda ben 10a almıstım..
    destekli bi sogukla karsılasacaksınız bunu soyledim sanıyorum.. ayazda cok bekledik sabah sabah veya gecegece diye... kulak kepcelerimiz catlardı kımısının soguktan.. vs vs..

carsıyıda cok soruun etme ya, burdan bakınca ck koyuyorda, icerinin monotonluguna alısınca zaten moronlasıyorsun (= ve cnaın cıkmak ıstemıyor bı zamandan sonra.. emin ol.. ilk basta bıraz acayıp gelıor o kdr..

arkadasın biri antalyalıydı, komik bı dıyalogu olmustu komutanla.. komutanım ben hayatımda boyle soguk gormedım demıstı oda bişeler soyledide.. ana kucagı deil asker ocagındasın manasında (!) bişeydi...
  • tek umudum muhabere nin rahat olmasıydı. o da fos çıktı:D artık gülelim ağlanacak halimize yapacak bişeyimiz yok. sağolsın cerkhann tekrar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: goll

artık gülelim ağlanacak halimize yapacak bişeyimiz yok.

kardes bisde 156 gun oyle yaptık... yapacak bısey yok.. umarım ben sızı en kotu gorebılecegınız sartlara alıstırmıs olurum,da siz bunları hic gormezsiniz..

hayırlı teskereler cumleten...
  • yaw sansa bak agrı dogubeyazıt cıksa daha ıyıydı yaw...
  • Arkadaşların yarın yanımıza götüreceğimiz şeyler neler olsun. Bol miktarda iç çamaşırı demişsiniz. İş çamaşırı ne renk olacak yeşil diyenler var. Malum bizekiler beyaz. Birde bol bol çorap götürün demişsiniz. Bunlar tamam.

Tırnak makası, diş fırçası, sabun, şampuan, eşofman, yüz ve sırt havlusu terlik alalım mı yada bunların hangisini alalım. Bi zahmet çantamızı da belirleyin tevrübeli arkadaşlar.
  • Arkadaşlar saç traşı olalım mı olacaksak kaça vurduralım saçları alabuluz olurmu?
  • YAW TERTIPLER COK ACIL SORU: SIMDI BENDE KUCUK AGZI KILITLENEBILEN BI CANTA VAR , ICINE TRAS TAKIMLARIMI YEDEK GOZLUGUMU VS KOYDUM, BU YASAK MIDIR BUNU DOLABIMDA YA DA BI YERDE MUHAFAZA EDEBILIR MIYIM????
  • 323. KD olarak burada askerliğimi yaptım. sorusu olan arkadaşlar PM atabilirler, 2-3 saat kadar buradayım.
  • Selam dostlar 85/1 olarak 2. tank taburu Akpınar kışlasında yaptım askerliğimi bölük yazıcısı olarak isteyen pmden ulaşabilir...
  • bende çerkezköy tekirdağdan muammer pala. buralardan kimse yok mu mail adresim mpala86 et hotmail.com
  • Arkadaşlar bende Dumlupınar kışlasında İstihkam Savaş Bölüğünde 319. dönem olarak askerliğimi yaptım...Buradan okuyunca dumlupınar kışlasına internet kafenin açılmasına çok şaşırdım...Teskereyi alalı 3 sene olacak demek bayağı değişiklik olmuş... Bizim zamanımızda durum içler acısıydı:))

Öncelikle 319 kısa dönemler 250 kişi civarı olmak üzere acemiliklerini yapmak üzere Tugay merkez ve Sancaktepe kışlası olarak dağıtılmışlardı..Ben şansıma tugay merkeze düşmüştüm ve daha sonra görev için sancaktepe kışlasına gidince orasının bayaği kötü koşullarda olduğunu görmüştüm...Tugay merkez gerçekten güzel ve düzenliydi...Acemilik günde 5-6 saat eğitim ile geçiyordu...Bunun dışındaki zamanlarda boş bırakılıyorduk...Aralık celbi olduğu için hava bayağı soğuktu.

Bunlar askerliğin güzel zamanlarıydı çünkü usta birliği olarak Dumlupınar Kışlası İstihkam savaş bölüğü cıkmıştı...Daha gitmeye bir hafta kala bize Dumlupınarın çok zorlu bir kışla olduğu anlatılmaya başlanmıştı...Kışlayı gidince bunların gerçek olduğunu birebir yaşadım...Yatakhaneler, tuvaletler, vb yerleri görünce çok zorlu bir 4 ayın geçeceğini anladım....

Şunu belirteyim spor olarak çok zorlu bir bölüktü...Bütün gün mayın, patlayıcı eğitimi görürdük...Akşamları yemekten sonra serbesttik...Kısa dönemler nöbet tutmazlardı..sadece haftada bir gün kolluk (nöbetçi çavuş) tutardık...Onun dışında gazinoda tv izler ve erkenden yatardık...Banyo olarak kışlada hamam mevcuttur...Bölüklerin haftada bir günü banyo için tahsis edilmiştir...

Kısacası çok kolay bir askerlik sizi beklemiyor...Düştüğünüz bölük ve komutanla alakalı biraz...Olanaklar açısından pek iyi değil ama o zaman bitsin dediğimiz askerliği bile şu an çok özlüyorum:))

• SANCAK TEPE KIŞLASI
  • demekki içinizde en eski benim
    2004 yılı 297KD
    1. zırhlı tugay Akpınar Kışlası Hizmet Birliği
    KD Tnk Çvş.

vayyy beee 7 sene geçmiş
  • Bu birlik Haziran 2010'da Kırklareli Babaeski'ye taşındı. Ben de 335.KD olarak orada yaptım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.