Şimdi Ara

1'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI İSTANBUL HADIMKÖY varmı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
2
Favori
52.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Serkan ne günlerdi ya. Anlata anlata bitmez gerçekten. Özellikle askerden gelişte her fırsatta anlatıyor insan. Valla benim saçlarıma ak düşmüştü. O da strestendi. Tugay merkez kışlada fiziksel olarak rahattım ama, üst rütbeli komutanlarla muhatap olduğumdan stresli bir ortamdaydım. Görevim her sabah tugay komutanına kazan dairelerinin durumlarını arz etmekti.
  • hocam mahvettın zaten moralımız bozuktu..
  • asker aglamazzzzzzzz !!!
    bırader gidince orda aglıycana, neyle karsılasacagını bıl ıstedım.. kotumu ettık?
  • YOK HOCAM BILAKIS, ALLAH RAZI OLSUN COK DETAYLI VE DOGRU ANLATMISSIN... EGER VAKTIN VARSA YINE DINLEMEK ISTERIZ... BEN UZUN DONEM MESLEK KURASI ISTIYORDUM OYLE GELECEK DIYE BEKLIYORDUM, BURASI CIKINCA HEPTEN MOTORU YAKTIM KUSURA BAKMA....

ORNEGIN SUNU SORACAM:
    EVI ISTANBULDA OLANLAR HER HAFTASONU VS EVCI CIKABILIYOR MUYDU??
    BENIM ARABAM VAR ONU KISLAYA SOKUP CARSI IZINLERINE GIDEBILIR MIYIM
    INSAAT HIZMET EKIBI DEDIKLERIN MERKEZ TABURDA MI KALIYORLAR BEN INSAAT MUHUM NASI GIRERIM ORYA??
    INTERNET CAFE VS BISE VAR MI KULLANABILIYOR MUYUZ???
    CARSI IZINLERI NASIL HANGI GUN KAC SAAT NASIL OLUYOR??

+ DIGER TAVSIYELERIN..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeffrey -- 10 Aralık 2009; 15:35:28 >
  • İnternet kafe var kışlalarda biz terhis olurken yeni gelmişti bilgisayarlar.
    Evci çıkabilmenin şartlarını yazmıştım. Her hafta sonu çıkabilmen için komutanın izni gerekiyor artı zaten evci izni için hangi yakınlarının olduğu belli, onlar haricinde komutana kalıyor yine de izne çıkabilmen.
    Çarşı izinlerine kışladan otobüslerle herkes birlikte çıkartılır. Bakırköy hastanesinin arka bahçesinde servis araçları indirme yapar. İzin dönüşü akşama otobüsler bekler askerleri. Oradan tekrar otobüslerle kışlalara gidersiniz.

Ekleme:
    Çarşı izinleri Cumartesi yada Pazar olur. Birliğinde bu belirlenir, birliğin yarısı cumartesi yarısı pazar çıkar. Sabah 8 gibi otobüslerle çarşı kağıtlarınız imzalandıktan sonra çıkarsınız, akşam 5 bucuk gibi otobüslerle dönersiniz.

Senin belirleyeceğin bir durum değil hangi birlikte olacağın. Acemilikten sonra size söylenir zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceryan67 -- 10 Aralık 2009; 15:49:29 >

• KARDES ALLAH RAZI OLSUN, INAN COK FAYDALI OLUYOR BU BILGILERIN... BASKA AKLINA GELEN TAVSIYELERIN VARSA ALABILIRIZ YINE...
  • internet cafe en iyi dumlupınarda.. oranı sorumlusu bizim kimyager bi ark tı.. zırt pırt nete girerdik, memlekettekıler sasardı.. diger kıslalar daha duzenlı oldugu ıcın, kafana esınce fln zor.. dumlupınar bu konuda ıyı :D

carsıda kerem dedıgı uzere 8de cıkarsın.. enerken 9.30da bakırkoyde olursun.. engec 4te tekrar aynı yerde olursun.. toplasan 6-7 saatı bulmaz yanı her seferınde.. her hafta evcı unut.. hıı deden paşa felan sa belkı.. benım en ıymser tahmınım ayda bir.. oda hiper ekstra torpilin varsa... yoksa ben 156 gunde 8 kere çarşı ıznıne cıktım. gerı kalanı carsı kıtlenır vs olur, denetleme olur, kus ucar, zart olur, biri oksurur, carsınız kıtlenır...

askerde hep suru pıskolojısı vardır bunu bilin... komutan sag don dedıgınde herkes sola donerse sorun yok.. ama bı kısı sola herkes saga donerse, hepınız cezaq alırsınız.. komple bildigin sürü işte..

carsıya tee bakırkoy e kdr kımseyı ındırmek hadımkoyde yasak normal dede, tabi arada uydurup, hadımkoyde ınen, bakırkoye gıdıp napıcam param yok dıyen vs ler olur.. onlar bı yolunu bulur cıkmazlardı..

hıı onceleri ilk carsılarda gitmeyenleri garipserdik, sonra ustuste 7-8 hafta şu veya bu sebeple carsı kıtlenınce, bizde tavuk gibi icerde oturmaya alıstık.. cnm cıkmayı ıstemezdı son gunlerde....

terhisten sonra ben bi hesapladım, 3gün x 24 saat =72 saat istanbulu gormusum.. sizde benm gibi yanılmayan, habeleyyy istanbula gidiyoz die fln.. abartmayın.. hoş biz bi ara bakırkoy denız otobusu ıle bursaya gıdıp gelmeyi bile dusunduk te, abartmamak lazım dedik :D yoksa kagıt uzerinde matematiksel olarak mumkun.. ama olaki yarım saat bi sıkıntı olursa, ulke bazında kacak olarak aranabılrsın.. bunuda YeMeZ !!

bi iki kere karsıya kadıkoy e fln gectık, ama yasak siz gecmeyin :D kimlik kontrolu olursa sıkıntı olabilir.. bizde olmustu ama sanırım kontrol eden elemanın saflıgına geldık veya bırının dua sı vardı ustumuzde..
    vs vs....

• abi yandık o zman azıcık moralım duzelmıstı o da gıtı... 8 kere carsı ıznı cok kotu yaaa :( .( o zman ben kesın su aradakı 12 gunluk ıznımı kullanırım aabii.. onu da kulandıtrmamazlık etmezler herhalde?
  • Jeffery kardes benimde buraya cıktı askerlik. Ama kafaya takmamak lazım gibi geliyor bana. Yapmıs arkadaslardan duydugum kadarıyla kabullenidkten sonra olacakları her yer aynı.
  • adem dogru soylemis.. kabullendikten sonra sorun yok..
    askerligin en iyisinin !!!!!!!!! ... hepsi aynı bi yerde... haa nedir.. belki duzelmistir benm anlattgm e anlatmadgm bi suru seyi gormezsin... marım da oyle olur...
    gecip gidecek sayılı gün... bu arada ek bilgi: sizin safak saymanıza gerek yok, uzun donemler her gun kulagınıza üfler ztn.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerkhann

bu arada ek bilgi: sizin safak saymanıza gerek yok, uzun donemler her gun kulagınıza üfler ztn.. :)

Napsınlar adamlar 3 kısa dönem gönderiyorlar. Onları da anlamak lazım arkadaşlar değil mi..

Çarşı izni takımdan takıma değişiyor arkadaşlar. Serkan ile ben hizmet takımındaydık, sorunlu personel çok olur hizmet takımında. Sen iyi hal gösterdiğin halde bir yamuk yapan olursa o hafta çarşınız olmaz.
    Takımdan takıma farklıdır. Çift çarşıya yani Cumartesi Pazar çıkanlar da olabiliyor. Bu tamamen komutanla aranıza bağlıdır. Ya da takdir alcak bir hizmet yapmışsınızdır hediye olarak çift çarşıyı kaparsınız. Serkan 'ın aksine ben çarşı konusunda rahattım. Tabi ben dış görev olarak Tugay merkezde görev yapıyordum. Yaptığım işler Kurmay başkanının emriyle oluyordu. Harita yapmıştık kabartma. Serkan gördün mü bilmiyorum haritayı Komutanın makamında. O haritayı yetiştirmek için gece 12 ye kadar çalıştığımız olmuştur, Bayram iznimizi kullanamamıştık, fakat hafta içi kurmay başkanının emriyle çarşıya çıkmıştık. Anlıyacağınız bu tür işler yaparsanız mükafatını alırsınız.

• walla babos ben ordaykende demistin sen harita fln da.. sukur ben hic o yuksek rutbelerin deil odasını kendisini bile gormedim :D
    bizde kac gece kogusa cıkmadan, o ahır gıbı yer vardı ya (hanı metin yarbay kopegını baglamıs fln, kenanın makam odasının bitisigi) orayı kendı elımızle kılıt tası doseyıp, insan yasayabilir yapıp,orda koltukların masaların ustunde yatmıstık.. ben universitede bu kdr calısmamıstım be.. neler neler.. ama saolsun benm tertipleriminde bu sıkısıklıkta payları yokmu var... işlerini hic bilmediler.. sanki sivil hayattalar iş yetistircekler... pehh....

yanı olmadı deil..
    ama üfff dusunmesı bile gerio benı, hatırlatma kerem...
  • Serkanın bu dediklerinden şunu söyleyebilirim, ortada bir iş var ve menfaatinize bir sonucu olacak bir işse bulaşın, yoksa bulaşmayın, her soruya parmak kaldıran çocuklar gibi girişmeyin. Bizim yaptığımız iş stresliydi ancak kurmay başkanı (kurmay albay) ve tuğgeneral ile muhatap olmak bizi diğer rutbeli personelin yanında rahat olmamızı sağlıyordu. Hatta takdir yazmışlardı ama yazıcı olacak elemanlar göndermemişler aileme.

• ustad cok sagol harıtalar ıcın, bır turlu bulamıyorduk anasını satayım... nbu merkez kıslaya mı teslım olucaz sımdı bız???

sansızlıgıma ınanamıyorum hala bu arada.. kucuk bı kasaba karakolunda bıle 50 kere daha rahat askerlık yapabılırsım, hele kı astek mslek kurası olabılırdım...
  • arkadaşlar verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler öncelikle... ama ne yalan söyleyeyim moralim bozulmadı değil. benim tam olarak şu bu arada; 1'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI ÇAKMAKLI/ÇATALCA HADIMKÖY İSTANBUL...

şimdi esas soruma gelirsek muhabereci olarak yapıcam ben askerliği. muhabereciler nasıl yapıyor hadımköyde askerliği? usta birliklerinde görevleri neler? acemilikte eğitim zorlu geçiyor mu bi de muhabereciler için?

vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.
  • paylaşımlarınız için teşekürler arkadaşlar
    bende burdayım topçu olarak topçu olmak zor mu?
    normalde cumartei teslim ama pazar olsam sorun çıkar mı
    bide eskişehirden giden arkadaşlar var mı
  • beyler arkadasın birisi atm sormus..
    bnm sahsen atm ile cok isim olmadı arada carsıya cıktıgımda atm den cekıyordum ama kısla etrafında yanılmıyorsam garanti nin atm si vardi.. hadımkoy de de baska bır ıkı banka vardı ama cok onemlı deil, zaten paraya cok ıhtıyacınız olmıcak emın olun.. olmadı sofur bır arkadasınız oluyor ona kartınızı verırsınız (guvendıgınız bi KD ye) gittigi zaman ceker... geri kalan askerlerde genelde hadımkoy merkez e ınıp ordan ptt havale ıle alıyorlardı.. boylelıkle bır gun ogleden sonra kaytarmıs oluyorlardı.. haftada bır kere poara cekme gunu var.. oda persembe oglen ıstımasından sonra... toplar gotururler... hala oylemı bılmıyhorum...

sızın su anda gordugunuz bırlık boluklere cok fazla takılmayın.. bunların cogu oylesıne yazılmıs seyler.. sizin yerleriniz 20gun sonra orda bellı olacak.. eger boluk yazıcısı bı arkadas bulursanız onlar buyuk ıhtımal zaten sıze o zaman sooylerler.. daha acemı bıle degılsınız muhabere fln sınıfınız bellı olmaz yanı.. hıkaye o..

acemılık boyunca gorecegınız egıtım sadsece ve sadece sag don,sola don, toren adımları, saga cark sola cark, uygun adım, vs vs... dalga gecmeyın, bunu yapamayacak bır suru kısa donem okumus! arkadasınız olacaktır emın olun....

gec teslım olan arkadaslar olmadı deil.. oldu... ama son hallerı ne oldu ınan hatırlamıyorum.. ama sankı aynı zamanda cıkacaklardı bızımle dıye konusuyorduk.. hatta dedık ulan oyle bısey vardıysa bızde salı carsamba gelırdık vs dıye...
    ve dahası gecen sene bız 2 gunu ordu kesesınden yemıstık..14unde teslım olmustuk.. bayram cıkısına rastladıgı ıcın...

yanı rahat olun, sınıflarınız su anda yazanlar olmıcaktır buyuk ıhtımal degisir.. o an icin kimin neye ihtiyacı varsa aranızdan secerler kagıt uzerinde..

• K.K. LOJ. K. MÜHT. K. 1'İNCİ MÜHT. K. YRDC. 11'İNCİ MÜHT. BL. K.LIĞI SANCAKTEPE/ÇATALCA HADIMKÖY İSTANBUL

Bakımcı yapmışlar beni de.

Cumartesi 17:00 gibi orada olurum, gri ceketim ve kırmızı büyük sırt çantam var görürseniz Cenk diye seslenin ya da gelin yanıma...

Mahrumiyet bölgesi gibi mübarek pekala dolaplar kilitlenebiliyor mu?
  • mantık olarak zaten kilit uymuyor dogasına.. cunku komutanlarından gizli birseyin olamaz.. her hangi bir sey!

benkendi kıslam icin soyleyeyim..
    dumlupınarda yok.. sanırım yanılmıyorsam, digerlerinde kısmı olarak vardı... bazısında var bazısında yok.. ama kafaya koyan adam icin onemli deil, her turlu acar dolabı.. ztn son derece uyduruk soyunma dolapları... gittiginizide kullanacagınız o her bir dolabın 6 yerinden olcu almıstım ben.. 3 gunde butun tugayın, yaklasık 4-5bin kadar dolabının olcusunu almıstım.. ihale bnım uzerime kalmıstı beceriksiz bakım astegmenımız yuzunden.. tabur komutanı, bu ptesine yetismezse sorumlusu siz ikinizsiniz demişti-halbuki ben basit bi cavustum o yedek subay dı.., go.umuz 3 bucuk atmıstı.. 3gun nerdeyse uyumadık hic...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.