Şimdi Ara

1'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI İSTANBUL HADIMKÖY varmı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
2
Favori
52.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benimde 1'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI HADIMKÖY İSTANBUL çıktı..

Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim..

Eğitim vs. nasıl? Komutanlar nasıl? Ve en önemlisi dağıtım oluyormu? Oluyorsa nerelere?
  • benim öğrendiğim kadarıyla ordaki kışlalarda kalıyoruz dedi orada askerlik yapmış olan asker
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceryan67

Hadımköyü unutmaycaksınız arkadaşlar gelince :) Yardıma ihtiyacı olanlara yardım edebilirim...

Neden unutmayacağız arkadaşım bilgilerini paylaşırsan sevinirim..
  • beyler gidecegimiz yerde 3 kışla var akpınar,sancaktepe,dumlupınar...
    acemilik dumlupınarda oluyor.... sonra duruma gore dagıtıyorlarmıs...
    yanlız anladıgım su, acemilikte biraz sıkıntılı olacak usta bırlıgıne gore sancaktepe de yanı...

izinlerde bakırkoye hastanenın oraya dolmus gıdıyormus 5ytl..sonra aksamustu tekrar bınıp gelıomussun...
  • bilgi için sağol arkadaşım
  • Devrem acemilik neden sıkıntılı? Çok mu zorluyormuş komutanlar?
  • yanı sımdı su veya bu sepebten dersem yalan olur.. cunku bı suru sey soruyorum konusuyorum..onun ıcın genel ıtıbarıyle aklımda kalan bu...
    en buyuk sıkıntı su olacak mesela acemılıkte haberımız ola sımdıden... su olayı dertliymis...

bnm msn yi ekleyin, pc basında deilim hep bayram hali ama, duyduklarımı anlatayım...

serkan_18@hotmail.com
  • Arakadaşlar merhaba Ben 323.KD lerden. Şimdi tugay, merkez ve merkeze bağlı kışlalar olarak bulunuyor. Kayıt işlemleriniz merkezde yani tugayda olcak. Buradan acemilik yapacağınız sancaktepeye alınacaksınız. Biz orda yaptık. Acemilikte bazı şeyler çok tuhaf gelcek. heryere sıra ile girip çıkacaksınız. Banyoya bile takım takım gireceksiniz. Kantinde sıra çok olcak. Uzun dönemler pek hoşlanmayacak bu durumdan. Ama sizin nasıl olduğunuz ve rahatınız önemli burda. Kendinizi düşüneceksiniz, başkalarını değil. Uzun dönemlerin kısa dönemleri çekemediği herkes tarafından biliniyor. Biz kısa dönem olarak ağırlığımızı koymak durumundayız. Acemilikte mıntıka falan pek yok. Daha çok selam verme, yürüyüşler vs... Sancaktepe kışlasında değerli eşyalarınızın çalınma olasılığı yüksek. tugay merkezde daha çok yüksek okul mezunu ve lise mezunu uzun dönemler var. ama kışlalarda yani sancaktepe dumlupınar akpınar da daha çok cahil, okumamış, uyuşturucu başımlısı askerler var. Dikkat etmeniz gereken şey, uzun dönemlere abilik yaparak onlara kendinizi kabul ettirmeniz. ama iyi niyetiniz suistimal edecekler de çok. Onlara alttan almayın. Tavrınızı an baştan koyun. aklıma geldikçe yazarım..
  • istanbulda vatani görevini yapmakta olan biri olarak istanbulun düşebilecek en kötü yerine düştüğünüzü söylemek isterim.her şeye hazırlıklı olun.en başta soğuğa.bizden tatbikat için giden askerlerin anlattıgı kadarıyla çok kötü bi yermiş.her sabah sporunuz var sürekli eğitim.3000 metreyi istenilen dakikada koşamayanlar haftasonu çarşı iznine çıkamıyomus.bunları söyleyip moralinizi bozmak istemezdim ama her şeye hazırlıklı olun gidince süpriz olmasın diye söyledim.hepinize hayırlı teskereler..
  • peki arkadaslar banyo durumu nasıl, yemekler ne alemde, elbette sıkıntılar olacak sonuçta tatile gitmiyoruz ama daha fazla bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: eraser42

istanbulda vatani görevini yapmakta olan biri olarak istanbulun düşebilecek en kötü yerine düştüğünüzü söylemek isterim.

arkadas haklı soyluyor, sohbeti gecen herkes aynı seyi soyluyor zaten...
    yani bu yerin sadece adı istanbul beyler... gorunen o...
  • Sancaktepe banyoları kabin usulü. Herkesin banyo yapacağı zaman bellidir. Takım takım gidilir. SAbah 5:30 dan sonra ihtiyaç banyosu olur. Biz çoğu zaman sabah kalkar giderdik banyoya. Daha rahat oluyordu, tenha oluyor.

Yemekler güzeldir. Ben doyuyorum, güzel yemekler.
  • Beyler banada burası çıktı siizn yerle bir alakası varmı acaba :

K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 1'İNCİ MÜHT.DP.K.LIĞI 11'İNCİ MÜHT.BL.K.LIĞI
    HADIMKÖY SANCAKTEPE İSTANBUL
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceryan67

Arakadaşlar merhaba Ben 323.KD lerden. Şimdi tugay, merkez ve merkeze bağlı kışlalar olarak bulunuyor. Kayıt işlemleriniz merkezde yani tugayda olcak. Buradan acemilik yapacağınız sancaktepeye alınacaksınız. Biz orda yaptık. Acemilikte bazı şeyler çok tuhaf gelcek. heryere sıra ile girip çıkacaksınız. Banyoya bile takım takım gireceksiniz. Kantinde sıra çok olcak. Uzun dönemler pek hoşlanmayacak bu durumdan. Ama sizin nasıl olduğunuz ve rahatınız önemli burda. Kendinizi düşüneceksiniz, başkalarını değil. Uzun dönemlerin kısa dönemleri çekemediği herkes tarafından biliniyor. Biz kısa dönem olarak ağırlığımızı koymak durumundayız. Acemilikte mıntıka falan pek yok. Daha çok selam verme, yürüyüşler vs... Sancaktepe kışlasında değerli eşyalarınızın çalınma olasılığı yüksek. tugay merkezde daha çok yüksek okul mezunu ve lise mezunu uzun dönemler var. ama kışlalarda yani sancaktepe dumlupınar akpınar da daha çok cahil, okumamış, uyuşturucu başımlısı askerler var. Dikkat etmeniz gereken şey, uzun dönemlere abilik yaparak onlara kendinizi kabul ettirmeniz. ama iyi niyetiniz suistimal edecekler de çok. Onlara alttan almayın. Tavrınızı an baştan koyun. aklıma geldikçe yazarım..

Arkadaşım verdiğin bilgiler için saol.. Kafama şu sabah sporu olayı takıldı.. Usta birliğindede mi var bu spor?
    Teskereye kadar hergün 3000 metre koşucaz deme bana sakın Birde belirtilen sürede olmayınca çarşı
    iznini kitledikleri doğrumu?
  • arkadaşlar biletleni alan varmı ben bulmakta zorlanıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzay1982

arkadaşlar biletleni alan varmı ben bulmakta zorlanıyorum

Ben aldım devrem.. Pazar günü eskişehirden sabah 6'da biniyorum.. 6-7 saatte istanbuldayım..
    Birliğede 2-3 gibi teslim olurum herhalde..
    Bulduğum bilet 44 numara.. En arkada tekerlek üstü geliyoruz bakalım..
  • kardesım bende 1.Zırhlı tugay komutanlıgına dustum
    eskısehırden bende oraya gelcem ben saat 7 ye aldım bıletı
    orda bulusup beraber gıderız ıcerı
    arkadas oluruz bırbırımıze
  • su an orda askerlık yapan arkadasım
    gelırken extra getırmemız gereken bıseyler warmı
    hanı esofman,terlık
    oradan werıolarmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: iltery

kardesım bende 1.Zırhlı tugay komutanlıgına dustum

Tamam devrem ayarlarız.. Yalnız kalmayalım oralarda..
  • quote:

Orjinalden alıntı: eskisehirli_26

quote:

Orjinalden alıntı: iltery

kardesım bende 1.Zırhlı tugay komutanlıgına dustum

Tamam devrem ayarlarız.. Yalnız kalmayalım oralarda..

tabıkı dewrem ordada onceki donemlerden 1-2 tanıdık buldukmu tamamdır
    istanbula inince hemen teslim olcanmı
    naasıl gorusuruz acaba orada
    ismim ilter
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.