Şimdi Ara

1'İNCİ J. EĞT. TB. K.LIĞI - GÖLKÖY / KASTAMONU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
0
Favori
95.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeş 5 numara saçmı olur sende biraz abartmışsın bence :) ben kestirdim 3 numara hadi en kötü 4 yap bence şimdi ordaki kestircein alet temizmdiri pismidir , gerçi eninde sonunda kestiricez orda ama yinede sen kestir gitsin içerde kız yok nasolsa :)
  • metro 23.15çi tertiplerim, az kaldı. yarın görüşürüz otobüste. çok rahat yer falan dendi ya, artık telefona kadar çıkmışız.:) bence götürmemek lazım. idare edip yemin töreninde aileler getirir zaten telefonu diye düşünüyorum. hele bi çaylaklığı kazasız belasız atlatalım gerisi kolay inşallah.
  • arkadaşlar merhaba,
    bnde Gölköy Kastamonu ya gidiorum.
    bugün alış veriş yaptım, zaten dükkanlarda bi liste var, o listede ne alınması gerektiği yazıyor.
    askere giden arkadaşlarım kesinlikle pudra alın ve hergün akşam ayaklarınızı yıkayıp kuruladıktan sonra pudralayın diyorlar. postalın içine silikon taban da mutlaka alın dediler ben aldım bakalım ama işe yarıyor mu bakıcaz.
    saçları 3 e vurdurup mu gelicek herkes??
  • Ben dün akşam saçımı kestirdim. Sen bana bırak dedi. Öyle kısa, 3 numara değil. Ama hani ilkokulda parmakları geçiyor mu diye kontrol ediyorlarya, denedim geçmiyor.

Arkadaşlar en azından acemilik döneminde telefon getirmeyin. Arkasında birilerini bırakanları anlıyorum ama daha işin acemisiyken yakalanırsanız askerliği uzatırsınız, daha kötü olur.
  • bende saçımı bugün kestirmeyi düşünüyorum orda ilk gün teslim olunca kargaşa olur sonra birde banyo ile uğraşmak var en iyisi mi 3 numara yaptırıp gitmek nasıl olsa zaman çabuk geçer yine uzayacak havalar sıcak zaten kardeşler bende izmtten geleceğim 3-4 arası teslim olmayı düşünüyorum orada görüşmek üzere...
  • Günaydın devrelerim.. Yarın sabah güzel bi kahvaltı yaparız.. bankalar nerde nerde ne var dolaşırız serinden serinden..benim fikrim öğleden sonra 3 de teslim olalım derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

quote:

Orijinalden alıntı: frtmmk

quote:

Orijinalden alıntı: Katafalk101

Daha önce burada askerlik yapmış bir arkadaşımla çok kısa görüşme fırsatım oldu. Burası öğretmen evinden çevirmeymiş. Oldukça rahat geçmiş, tabi bu birazda o zamanki binbaşı ile alakalıymış. Çok iyi ve her konuda yardımcı olan birisiymiş. Dağıtım olmuş, bizimki Ankara nın yolunu tutmuş dağıtım sonrası. Ankara'nın doğusu çıkmamış o zamanlar.

Sanırım bizi zonguldaktan artvine kadarlık bir dağıtım spektrumu bekliyor.Bu kadar kısa dönemi anca o şekilde eritirler.Hataydaki jandarmalar genelde doğu ve güneydoğuya gidiyormuş.Ama gende belli olmaz

Zonguldak, Artvin, Trabzon gibi şehirlerdeki birliklere de jandarma dağıtımı yapılmış, sonuçlarda görünüyor.

İnternette bazıları kısa dönem jandarmalar kesinlikle bulunduğu ilden ayrılmaz derken bazıları da kısa dönemler komşu illere de dağıtılabilir diye yazmışlar.

Ben de öğleden sonra 2-3 gibi teslim olmayı planlıyorum bu arada.

Ekleme: Saç traşı olacak mısınız, ben yarın olmayı düşünüyorum? Yanlar ve arka 5 numara, üstler biraz daha uzunca, subay traşı gibi yani... İlla 3-4 numara derlerse orada bir daha kestiririz... :)

Benden yanları üç numaraya kafanın üst ön kısmını arkadaşın dediği gibi parmak kalınlığını geçmeyecek şekilde kestirdim.Önemeli olan kepin altı diyolar yani en kenar kısımlar kısa olmalıymış.Artık 8 gibi kastamonuda olunca arkadaşlarla teslimiyet koşullarını değerlendirirz.Bu arada çantam baya doldu nerdeyse yer kalmadı koca çantada.10 takım iç çamaşırı aldım,ortama alışıncaya kadar yeter umarım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Katafalk101

Daha önce burada askerlik yapmış bir arkadaşımla çok kısa görüşme fırsatım oldu. Burası öğretmen evinden çevirmeymiş. Oldukça rahat geçmiş, tabi bu birazda o zamanki binbaşı ile alakalıymış. Çok iyi ve her konuda yardımcı olan birisiymiş. Dağıtım olmuş, bizimki Ankara nın yolunu tutmuş dağıtım sonrası. Ankara'nın doğusu çıkmamış o zamanlar.

Sanırım bizi zonguldaktan artvine kadarlık bir dağıtım spektrumu bekliyor.Bu kadar kısa dönemi anca o şekilde eritirler.Hataydaki jandarmalar genelde doğu ve güneydoğuya gidiyormuş.Ama gende belli olmaz

Zonguldak, Artvin, Trabzon gibi şehirlerdeki birliklere de jandarma dağıtımı yapılmış, sonuçlarda görünüyor.

İnternette bazıları kısa dönem jandarmalar kesinlikle bulunduğu ilden ayrılmaz derken bazıları da kısa dönemler komşu illere de dağıtılabilir diye yazmışlar.

Ben de öğleden sonra 2-3 gibi teslim olmayı planlıyorum bu arada.

Ekleme: Saç traşı olacak mısınız, ben yarın olmayı düşünüyorum? Yanlar ve arka 5 numara, üstler biraz daha uzunca, subay traşı gibi yani... İlla 3-4 numara derlerse orada bir daha kestiririz... :)

Benden yanları üç numaraya kafanın üst ön kısmını arkadaşın dediği gibi parmak kalınlığını geçmeyecek şekilde kestirdim.Önemeli olan kepin altı diyolar yani en kenar kısımlar kısa olmalıymış.Artık 8 gibi kastamonuda olunca arkadaşlarla teslimiyet koşullarını değerlendirirz.Bu arada çantam baya doldu nerdeyse yer kalmadı koca çantada.10 takım iç çamaşırı aldım,ortama alışıncaya kadar yeter umarım.

Naptın sen tertip 10 tk ic camaşırı mı? 2.5 ay yeter herhalde bana o.. ben acemilikte 28 gün yetecek kadar tahmin ettiğim malzemeleri aldım. toplasam bi sırt çantasını geçmez eşyalarım.. Büyük bavul götürüp kendinize yük etmeyin derim. Gerci ne olcagımız nasıl olcağu belli değil.. kilit almayı unutmayın bu arada botlar için valiz için

• Ömrümde ilk defa jilett blue 3 kullancam iç etmezler orda inş.şuanda bile dert oldu cebimde dolaşırım walla gerekirse..Şimdiden senaryolar kurmuşum biri dolabımdan bişe alcak görcem de paket etmicem ben onu orda.. allah muhafaza askerliğimi yakarım yeminne!!
  • ben de saçı komple 2 numaraya vurdurup gelcem.
    kahvaltı, biraz gezi, oglen yemegi derken, 1 gibi teslim olurum gibime geliyor.

ya bu arada herkes telefon derdine düşmüş biraz dünyadan kopun. kafa dinleyin. sivil hayatta zaten telefonun, bilgisayarın, televizyonun esiri olmuşuz. ben şahsen hiç aramıcam cep telefonu falan. telefon kartı var zaten
  • tertiplerim kitap getirmeyi düşünüyo musunuz? bir de birlik içinde atm-şube falan var mı öğrenebilen oldu mu?
  • cem 22, bende aynı şeyi düşünüyordum, dolabımdan bişeyleri çalarlarsa diye, fakat herkes aynı şeyleri getiriyormuş, yani hepimizin traş bıçağı blue 3 bende dün aldım:) çalacakları farklı bişey olmadığından hiç bişey olmuyor deniyor. o yüzden rahat olmalısın bence:) tabi yine kilit olması şart.
    botlar için de ufak kilit lazımmış bu arada.

iç çamaşırı ise, bazı yerlerde yıkamaya zaman kaybetmemek için ilk günler çıkanı atıyorlarmış, geçen dönem arkadaşlarımın çoğu öyle yapmış, fakat burası temiz güzel bir yere benziyor. yıkanabilir gibi geldi bana ama ilk zamanlar yine de alışana kadar yıkanmaz gibi geldi bana. ona göre çamaşır alın.
  • kitap getirmek isterdim ama okuyacak zaman ve enerji bulabileceğimizi sanmıyorum acemilikte. belki ustalıkta evden isterim gondersinler. boşa yük etmeye gerek yok şimdiden. içerde iş bankası atm'si varmış ben arayıp sordum.

bu arada tıraş cantamızı kilitleyebiliyoruz sanırım dolabı kilitleyemesek de.

ben 12şer takım aldım çamaşır ama 5'er tane evde bırakıyorum bizim birlikteki askerle konuşunca. burda herşeyi alma imkanınız olcak. abartmayın dedi kendisi
  • teşekkürler apache85 iş bankası iyi olmuş valla. ben tüm itirazlara rağmen yanımda bir iki kitap getirecem valla .ya imkanımız olurda elde kitap olmazsa diye düşünerekten
  • acemilikte boş zamanlar yorgunluktan uyuyarak geçiriliyomuş ondan dedim tabi sen bilirsin. yerin varsa getir. bu arada ilk başta komutan kitaba bakıp uygundur diye bi imza atıyomuş. ondan sonra alıp okuyabiliyomuşsun. fazla etliye sütlüye dokunmayan kitaplar seçersen iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apache85 -- 11 Ağustos 2010; 11:10:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baykoca

teşekkürler apache85 iş bankası iyi olmuş valla. ben tüm itirazlara rağmen yanımda bir iki kitap getirecem valla .ya imkanımız olurda elde kitap olmazsa diye düşünerekten

Bende kitap alacaktım ama şimdilik vazgeçtim,acemilik bittikten sonra ailem getirir veya çarşıdan alırım diye düşünüyorum.Bu şöyle bir mesaj yazılmış okumakta fayda var
    oldukça umut verici

Sınıfı Jandarma olan arkadaşlar!!! Sizin için yazıyorum. Ben de 325.KD olarak Manisa il jandarmada acemilik yapmıştım. Acemilik diyorum çünkü yeminden sonra ilçe karakollarına dağıtıldık ve muhtemelen siz de öyle olursunuz. İlk 26 veya 27 gün yanaşık düzen ve yürüyüş eğitimiyle geçer. Sağa dön sola dön, selam ver, kısa künye çek sol sol sol sağ sol... Ha bu arada bol bol istikamet yersiniz. istikamet yemek ne demek onu da gidince görürsünüz. 26 günlük eğitim sırasında atış talimi de yaparsınız. Yemin töreninden sonra sizi eğitim sahasında sabah saat 08:00'da toplarlar. Herkes valizleriyle birlikte il jandarmadaki son içtimaya katılır. Herkes içtimadan sonra çöker. İsmi söylenen ayağa kalkar ve kısa künye çeker. Yetkili komutan, gideceğiniz ilçe karakonu söyler siz de "Emredersiniz Komutanım" dersiniz ve sizi ilçelere götürmek üzere sıralanmış araçların yanına geçersiniz. Komutanın "Araç Bin" komutuyla araca binersiniz ve usta birliğiniz olan ve askerliğinizi tamamlayacağınız ilçe Jandarma komutanlığına doğru meraklı ve tedirgin bir yolculuğa çıkarsınız. Birkaç istisnai ilçe dışında her İlçe jandarmanın en az bir dış karakolu vardır. Birkaç gün ilçede takıldıktan sonra biriniz veya birkaçınız o dış karakollara gönderilirsiniz. Şunu da söyleyeyim 15-20 kişi de ilk acemilik yeri olan il jandarmada kalabilir. Gittiğiniz yerde de devriyecilik, gündüz ya da gece çavuşluğu, yazıcılık gibi görevler alırsınız.
    Gelelim Jandarmanın günlük yaşamına: Ben kendi askerliğim için konuşayım; gerek acemiliğimde gerekse ustalığımda, ne yemek, ne banyo, ne sosyal aktivite, hiçbirşeyden eksik kalmadım. İnanın Jandarma olmak ayrıcalıktır. Yemekleriniz Annenizinkini aratmaz desem yeridir. Hele yemeğin yanında verilen puding, kadayıf, supangle, Magnum Duble çikolatalı dondurma, cola, leblebi, iç badem, antep fıstıklı çikolata, Kemalpaşa tatlısı, şekerpare ve aklıma gelmeyen daha birçok yiyeceğin keyfi de bir başkadır. Haftada bir kez balık yerdik. Her kahvaltıda cam bardakta çay içerdik.(cam bardağa gülmeyin;çünkü kalabalık yerlere düşen arkadaşlar, krom bardakta çay içecekler. Mutemelen il jandarmalarda siz de kroma talim edeceksiniz.) Banyomuz kendimize özel gibiydi. 7/24 sakindi ve sıcak su mevcuttu. İl jandarmada tenis kortu, voleybol, fubol ve basketbol sahası; usta birliğinde (inanamayacaksınız ama)bilardo masamız vardı. Lig Tv'yi saymıyorum bile.
    Devriyeci olursanız ya gece ya gündüz, mesainiz bitene kadar araçla dolaşırsınız. İhbarlara gidersiniz. Mahkemeye adam götürürsünüz. Yazıcı olursanız içerde evrak işleriyle uğraşırsınız. Gece ya da gündüz çavuşu olursanız nöbetçileri uyandırırsınız. Devriyecileri uyandırırsınız.
    Benden bu kadar arkadaşlar. İnşallah yardımcı olmuşumdur. Hepinize şimdiden Hayırlı tezkereler

• lig tv mi.

kitap işinden bende vazgeçecem galiba onay falan uğraşmak zor olur heralde.alırsamda roman öykü tarzı alırım siyasi içerik can sıkabilir galiba.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baykoca

teşekkürler apache85 iş bankası iyi olmuş valla. ben tüm itirazlara rağmen yanımda bir iki kitap getirecem valla .ya imkanımız olurda elde kitap olmazsa diye düşünerekten

Bende kitap alacaktım ama şimdilik vazgeçtim,acemilik bittikten sonra ailem getirir veya çarşıdan alırım diye düşünüyorum.Bu şöyle bir mesaj yazılmış okumakta fayda var
    oldukça umut verici

Sınıfı Jandarma olan arkadaşlar!!! Sizin için yazıyorum. Ben de 325.KD olarak Manisa il jandarmada acemilik yapmıştım. Acemilik diyorum çünkü yeminden sonra ilçe karakollarına dağıtıldık ve muhtemelen siz de öyle olursunuz. İlk 26 veya 27 gün yanaşık düzen ve yürüyüş eğitimiyle geçer. Sağa dön sola dön, selam ver, kısa künye çek sol sol sol sağ sol... Ha bu arada bol bol istikamet yersiniz. istikamet yemek ne demek onu da gidince görürsünüz. 26 günlük eğitim sırasında atış talimi de yaparsınız. Yemin töreninden sonra sizi eğitim sahasında sabah saat 08:00'da toplarlar. Herkes valizleriyle birlikte il jandarmadaki son içtimaya katılır. Herkes içtimadan sonra çöker. İsmi söylenen ayağa kalkar ve kısa künye çeker. Yetkili komutan, gideceğiniz ilçe karakonu söyler siz de "Emredersiniz Komutanım" dersiniz ve sizi ilçelere götürmek üzere sıralanmış araçların yanına geçersiniz. Komutanın "Araç Bin" komutuyla araca binersiniz ve usta birliğiniz olan ve askerliğinizi tamamlayacağınız ilçe Jandarma komutanlığına doğru meraklı ve tedirgin bir yolculuğa çıkarsınız. Birkaç istisnai ilçe dışında her İlçe jandarmanın en az bir dış karakolu vardır. Birkaç gün ilçede takıldıktan sonra biriniz veya birkaçınız o dış karakollara gönderilirsiniz. Şunu da söyleyeyim 15-20 kişi de ilk acemilik yeri olan il jandarmada kalabilir. Gittiğiniz yerde de devriyecilik, gündüz ya da gece çavuşluğu, yazıcılık gibi görevler alırsınız.
    Gelelim Jandarmanın günlük yaşamına: Ben kendi askerliğim için konuşayım; gerek acemiliğimde gerekse ustalığımda, ne yemek, ne banyo, ne sosyal aktivite, hiçbirşeyden eksik kalmadım. İnanın Jandarma olmak ayrıcalıktır. Yemekleriniz Annenizinkini aratmaz desem yeridir. Hele yemeğin yanında verilen puding, kadayıf, supangle, Magnum Duble çikolatalı dondurma, cola, leblebi, iç badem, antep fıstıklı çikolata, Kemalpaşa tatlısı, şekerpare ve aklıma gelmeyen daha birçok yiyeceğin keyfi de bir başkadır. Haftada bir kez balık yerdik. Her kahvaltıda cam bardakta çay içerdik.(cam bardağa gülmeyin;çünkü kalabalık yerlere düşen arkadaşlar, krom bardakta çay içecekler. Mutemelen il jandarmalarda siz de kroma talim edeceksiniz.) Banyomuz kendimize özel gibiydi. 7/24 sakindi ve sıcak su mevcuttu. İl jandarmada tenis kortu, voleybol, fubol ve basketbol sahası; usta birliğinde (inanamayacaksınız ama)bilardo masamız vardı. Lig Tv'yi saymıyorum bile.
    Devriyeci olursanız ya gece ya gündüz, mesainiz bitene kadar araçla dolaşırsınız. İhbarlara gidersiniz. Mahkemeye adam götürürsünüz. Yazıcı olursanız içerde evrak işleriyle uğraşırsınız. Gece ya da gündüz çavuşu olursanız nöbetçileri uyandırırsınız. Devriyecileri uyandırırsınız.
    Benden bu kadar arkadaşlar. İnşallah yardımcı olmuşumdur. Hepinize şimdiden Hayırlı tezkereler

beyler çaktırmayın sanırım tatile gidiyoruz biz

• abi öyle gibi lig tv, halı saha imkanı varsa tamamdır zaten
  • stoperliği bana bırakın top da geçmez adam da
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.