Şimdi Ara

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
8.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kavas

quote:

Orijinalden alıntı: galganus12

quote:

Orijinalden alıntı: kavas

Peki dede gemiye düşsek gemez miyiz diyar diyar :)

Tabii gezersiniz,gemi nereye gidiyorsa sizde oraya gidersiniz.Paso gemiyi yıkarsınız baştan aşağıya

Bana sahil güvenlik çıktı, gemiye düşme ihtimalim var mı?

Bilmiyorum,bizim bölükten gemiye düşenler vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sutcuoglu

quote:

Orijinalden alıntı: arve08

quote:

Orijinalden alıntı: sutcuoglu

arkadaşlar şu dönem asker olan arkadaşlarım diyorki yanında hiç brşey getirme diş fırçana kadar veriyorlar eksik olan kısmını dışardaki fiyatın yarı fiyatına kantinden alıyorsun yani karar sizin ben yanımda sadece boş bir çanta götürücem onada kiyafetlerimi kilitlemek için bana tıraş ol diyorlarsa traş ekipmanlarını temin etmeleri gerekmyomu götürdüğümüz şeyleri depoya kaldırıcaz sadece hamballık gibi geliyo bana yeterli mktarda para her işimizi çözer gibime geliyor

haklısın kardeş veriyolarmış ama verdikleri en dandık şeyler. ayrıca herkezin tek dediği kantini çok nadir görürsünüz (sıra çok oluyomuşta)diyolar.. oyüzden ben gerekkli olan şeyleri aldım çorap,çamaşır,dış macunu,fırça,şampuan,kremler,havlum,banyo için şort

orda birbirimizi nasıl tanıcaz :))

kardeş biçok üdşen arkadaşla msn de görüştük ekle sende eckidey_ee@hotmail.com.. ben yazarım aklıma inzibat gibi ensende olur bulurum seni:d

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atartutar

arkadaşlar bi eşoftan veriliyor deniyor bir verilmiyor bu işin aslı nedir?

Daha önceki mesajlardan birinde yazmıştım.Eşofman veriliyor

kardeş ortalama nakıt para nekadar almalıyım,sıgara içen biri olarak ayrıca içeri girerken 4-5 paket sıgara alsam içeri alırlarmı?

Valla orada sadece sigaraya para verdim,birazda kantinde harcıyorduk.300-350 götür işte.

Sigarayı içeri alırlar ama açılmamış paket olması lazım.Açık paketleri sokmuyorlar içeriye.

soruma yanıt verdiğin için teşekürler kardeş

• yarın don atlet işini halledicem.donu yeşil atleti beyaz alıcam:D forumdaki arkadaslarla birbirimizi buluruz inş
  • usule göre denizcinin herşeyi beyaz olur da, yeşil dona izin vardı, 2-3 tane de beyaz fanila verecekler.

Büyük ihtimalle gömlekleri de en fazla 1 hafta giyersiniz, belki de giymezsiniz, direkt yeşil fanila - pantalon şeklinde gezersiniz.

eşofmana güvenmeyin, biraz kalıplıysanız tayt giymiş modunda gezersiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

usule göre denizcinin herşeyi beyaz olur da, yeşil dona izin vardı, 2-3 tane de beyaz fanila verecekler.

Büyük ihtimalle gömlekleri de en fazla 1 hafta giyersiniz, belki de giymezsiniz, direkt yeşil fanila - pantalon şeklinde gezersiniz.

kardeş peki eşofman götürsek giymeyee izin verirler dimi..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: parkkule

12 Ağustos Saat 6.30 Onur Air AHL uçağında kimler var beyler?

aynı uçaktayız

Pm attım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Always0007 -- 11 Ağustos 2009; 1:07:46 >
  • quote:

quote:

usule göre denizcinin herşeyi beyaz olur da, yeşil dona izin vardı, 2-3 tane de beyaz fanila verecekler.

İzin vermezler,onların verdiğini giymek zorundasın.Zaten hava çok sıcak,eşofman giyip napacaksın??
  • quote:

quote:

quote:

İzin vermezler,onların verdiğini giymek zorundasın.Zaten hava çok sıcak,eşofman giyip napacaksın??

yeni altigim 2 esofman da elimde patladi ozaman :))

• Usta birliğinde giyersin o zaman
  • sahil güvenlik arkadaşlar ilk gün toplanalım sıkıntı cekmeyelim muhabbet sohbet yaparız
    recepyilmaz37@hotmail.com 11 agus saat 22 de haremden günsas turizimle gidiyorum herkese hayırlı tezkereler şimdiden
  • Eşofman giymeye izin vermezler diye bişey yok, eşofmanı sadece yatarken giyebilirsiniz zaten, ama ağustos sıcağında kim eşofmanla yatar tartışılır :) ki verilen eşofman pazarda 3-5 tl ye satılan eşofmanlar gibi, dışı parlak, iç yüzeyi nerdeyse havlu kıvamında (kumaşı tarif edemedim ama kışın rahat tutmayacağı %1000 :)

Eşofmanı 1 kere giymiştik, onda da kıyafetleri yıkamaya vermiştik, o kadar. eğitimlerde vs eşofman giymiyorsun, ama her ihtimale karşı en azından eşofman altı alabilirsin üzerine tshirt giyersin ihtiyaç olursa.

Sahil Güvenlik arkadaşlar Alay içinde buluşup görüşme açısından daha şanslı, 1 ya da 2 bölük var SG olan, onlar diğer arkadaşlardan ayrı yatıp kalkıyor, tertiplenmeleri de farklı zaten. (zonguldak'a kadar herkes tertiplenebilir ama zonguldaktan karadenize kadar sadece SG ler. (en azından bize verilen bilgi o şekildeydi)

Gemiye düşmek için de hevesli olmayın derim :) gerçi Serdümen dışında kısa dönem almıyolar sanırım ama neyse.

• İskenderun'a düşen arkadaşlar,

Ben şu anda İskenderun Deniz Müzesinde askerim. Alaya giriş yapmadan uğrayın mutlaka sohbet muhabbet ederiz, sormak istediğiniz şeyler varsa anlatırız. Müzeyi de gezmiş olursunuz.

Müze sahil yolunda, kime sorsanız gösterir, ben girişte bilet gişesindeyim, adım Aşkın. Çarşamba günü bekliyorum. Biletlerinizi atmayın
  • Günaydın arkadaşlar;

Bende İskenderun'a sahil güvenlik olarak gidiyorum. Bu akşam thy 22.55 uçağında hatay a giden varsa buluşalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aknyldz

İskenderun'a düşen arkadaşlar,

Ben şu anda İskenderun Deniz Müzesinde askerim. Alaya giriş yapmadan uğrayın mutlaka sohbet muhabbet ederiz, sormak istediğiniz şeyler varsa anlatırız. Müzeyi de gezmiş olursunuz.

Müze sahil yolunda, kime sorsanız gösterir, ben girişte bilet gişesindeyim, adım Aşkın. Çarşamba günü bekliyorum. Biletlerinizi atmayın

tamam ben ugrarim yanina büyük ihtimal :)
  • Ben oradayken usta askerler dışındakiler yani acemiler kesinlikle farklı eşofman giymiyordu,izin vermiyorlardı.Boşu boşuna yanınızda farklı eşofman götürmeyin,hamallık yapmış olursunuz.Gece yatarken çok sıcak oluyor,eşofman giymeye gerek yok,mavi şort veriyorlar zaten,onu giyersiniz.
  • evet tertipler kısmetse yarın iskenderun'da görüşürüz artık.
  • 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY
    biz cennetemi düştük olaya bakın yaaaa

- Deniz Alayı sosyal faaliyetler açısından çok güzel bir düzeyde. Lig tvde yayınlanan maçların büyük kısmını projeksiyon vasıtasıyla dev ekranda izleme olanağına sahiptik. Ayrıca bunun yanında güncel sinema filmlerinin haftasonları gösterimi mevcuttu. Son olarakta 25 günlük süre içerisinde 2 kez mahalli sanatçılardan oluşan konser çalışması ve tiyatro çalışması mevcuttu. Bu imkanların çoğu eğitim alayında mümkün olmadığını düşünüyorum.

- Banyo, yemek, barınma, kantin ihtiyaçları konusunda kalabalıktan kaynaklanan ufak sorunlar yaşanabiliyordu. Ancak komutanımızın bu sorunlar hakkında geleceğe yönelik birçok çalışması mevcut.

- Yemek konusundaki sıkıntı yemeklerden değil kalabalıktan saatlerce sıralarda beklemekten kaynaklanıyor. Aşhane ve kamara dediğimiz yemek dağıtım bölgesi oldukça temiz. Ve yemeklerde birçok yere göre oldukça güzel. 25 günün 25 gününde etsiz yemeğin çıkmadığı bir gün dahi geçmedi. Buna çok şaşırmıştım. Hergün et yemeği çıkması beklemediğim bir durumdu.

- Yemekhanelerde musluklardan çay akması bir efsane değil tamamen gerçek bir olay. İlk gördüğümde bende çok şaşırdım ancak bu gerçekti ve şaşırtıcı olduğu kadarda güzeldi. 4000 kişinin ihtiyaçlarını karşılanması ancak bu şekilde karşılanabilirdi sanırım. Tabi bu durum sadece haftanın bazı günleri kahvaltıda mümkündü.

- Dağıtımlarda kısa dönemde olsa uzun dönemde olsa %90lık kısım birlikten ayrılıyor ve trnin çeşitli yerlerine tertipleniyor. En çok asker alan iller ise sırasıyla İstanbul , İzmit ve Muğla. Diğer gidebileceğiniz muhtemel yerler ise İzmir, Ankara, Adana, Mersin, Çanakkale, Yalova, Bartın, Zonguldak

Bütün tertiplerime hayırlı tezkereler diliyor saygılar sunuyorum.

• 18 gecesi ankaradan otobusle gidecek olan Dh li varmı beraber gidelim arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeliKurt_69

18 gecesi ankaradan otobusle gidecek olan Dh li varmı beraber gidelim arkadaşlar

kısa dönemler 12 sinde teslim olduklarından burada kimseyi bulamazsın.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.