Şimdi Ara

1e1:Haber 'Kafein etkili teknoloji programı' video şov (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
1
Favori
41.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oynadığım online oyunlarda öyle bir çarım varki görenlerin dilinden sadece abi aga kral şampiyon gibi laflar çıkıyor. bende "buyur evlat" diyorum.
  • Öncelikle emeğinize sağlık.

- Crytek, Crysis 2'yi ilk oyuna göre daha düşük grafiklerle çıkarmasının nedeni PC'lerin ilk oyunda olduğu gibi çok zorlanmaması idi. Halbuki onlar oyunu isteseler, yüksek detay paketli haliyle çıkarabilirlerdi. İyi niyetlilerdi yani bu konuda. Bu durum kabul edilemez bulununca sonradan çıkardıkları iki ek paketle (Yüksek detay ve DX11 yaması) oyunu ilk Crysis 1'den bile çok çok ileri seviyede grafiklere kavuşturdular ancak nedense oyuna sanki böyle bir yama hiç çıkmamış veya bu yamadan haberiniz yokmuş gibi yorum yapmışsınız.
    Crysis 3, Crysis 2'nin yüksek detay paketi yüklü halindeki grafik detayıyla çıkacaktır. CryEngine 3'e yapılacak güncellemelerle grafikler daha da güzel görünecektir ve motorun yeni halinin neler getirdiğini de bu oyunla göreceğiz. Önceki oyunun daha çok beğenilmesinin en büyük nedeninin doğal ortam olduğunu düşünüyorum. Oyuncuların neredeyse hepsinin (bizlerin) beton yapılar içinde yaşadığımızı hesap ederseniz, bunun nedenini anlamak sanırım zor değil.

- Activison eğer bu sefer de COD'u eski grafik motoruyla çıkartacak olursa eğer, zaten serinin sonunu kendi eliyle getirmiş olur.

- Yeni XBOX'ta kullanılacağı iddia edilen Power PC işlemciler, çok güçlü işlemcilerdir. Zamanında macintoshlarda uzun süre kullanılmıştı.

- Netscape, Explorer'dan çok çok daha iyi bir tarayıcı idi. Onun yayılmasına tek mani olan, sitelerin onda düzgün çalışacak şekilde yapılmamasıydı.

- Oyunlardaki küfrün belki % 99'luk sebebi hiledir. İyi oyuncuya saygı duyarım, ancak hileciye asla! Sapıklar ise apayrı bir konudur. Onlar, hasta ruhlu kişiliklerdir ve bunun önüne geçmek için sizin de dediğiniz gibi köklü bir çözüm bulunması gerektiğini düşünüyorum.

- Nokia telefon alacaktım ancak Android Sistemli olmadığı için vazgeçtim. Lâkin Symbian kullanıcıları için fosil demeniz bence boş anınıza denk gelmiş talihsiz bir söylem olmuş.

- Kutulu fiyatı ile arasında kat kat fark olmadığı sürece, oyunu tabii ki kutulu almayı tercih ederim.

* * *

- Yayın akışı yine yok ve programın başlangıç ve bitişindeki dönen dünyada karadeniz, hâlâ kara olarak görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

- Crytek, Crysis 2'yi ilk oyuna göre daha düşük grafiklerle çıkarmasının nedeni PC'lerin ilk oyunda olduğu gibi çok zorlanmaması idi. Halbuki onlar oyunu isteseler, yüksek detay paketli haliyle çıkarabilirlerdi. İyi niyetlilerdi yani bu konuda. Bu durum kabul edilemez bulununca sonradan çıkardıkları iki ek paketle (Yüksek detay ve DX11 yaması) oyunu ilk Crysis 1'den bile çok çok ileri seviyede grafiklere kavuşturdular ancak nedense oyuna sanki böyle bir yama hiç çıkmamış veya bu yamadan haberiniz yokmuş gibi yorum yapmışsınız.
    Crysis 3, Crysis 2'nin yüksek detay paketi yüklü halindeki grafik detayıyla çıkacaktır. CryEngine 3'e yapılacak güncellemelerle grafikler daha da güzel görünecektir ve motorun yeni halinin neler getirdiğini de bu oyunla göreceğiz. Önceki oyunun daha çok beğenilmesinin en büyük nedeninin doğal ortam olduğunu düşünüyorum. Oyuncuların neredeyse hepsinin (bizlerin) beton yapılar içinde yaşadığımızı hesap ederseniz, bunun nedenini anlamak sanırım zor değil.

Bu konuda eklemek istediğim bir nokta var.

Crysis 2'nin yüksek detay ve Dx11 yaması oyunun grafiklerini oldukça yukarı çekiyor ancak Crysis 1 için yapılan grafik modlarının halen yanına yaklaşamıyor.

Bununla birlikte bana göre asıl sıkıntı grafik kalitesinden çok oyundaki fizik motorunun ilk oyuna göre düşük kalmasıdır. İlk oyundaki doğal patlama ve obje hareketleri, ikinci oyunda daha yapay, daha düşük çaplı ve daha çok scriptlere dayalı hale gelmiş durumda. Zamanında Crysis 2 hakkında bir konuda yazdıklarımdan ufak bir alıntı yapayım:

Crysis 1'de bir ağaca, bir dala, bir objeye, bir araca ateş ettiğinizde, birşey fırlattığınızda, bir yerleri patlattığınızda çevredeki herşeyle etkileşime geçerdi. Crysis 2'de bu çok çok küçük seviyede. Evet arabaların vs. patlaması güzel gözüküyor, efektler oldukça güzel ancak fizik yok. Bu oyundaki fizik kadarını zaten birçok oyun kullanıyor. Ağaçlara ateş edin, çalıların arasından yürüyün, hatta suyun içine bomba atın ve izleyin, kendiniz bakın buna. Sonra açın Crysis 1'i, aynısını hemen tekrarlayın, bana hak vereceksiniz. Daha dün deneme amaçlı bir arabaya tekme attım, araba alışveriş sepetinin üzerinde dik olarak kaldı. Ve aralarında belki 30 cm boşluk var, temas bile etmiyorlar. Dedim olur öyle hatalar, gittim tekrardan vurdum diğer arabalara. Temas etmesi gereken objeler aralasında devasa boşluklar oluştu hep. Bunun da sebebi görünmez kutu sisteminin bulunduğu fizik efektlerinin sistemleri çok zorlamamasıdır. Optimizasyon olarak güzel, ama görüntü olarak hayal kırıklığıdır.

Bu bahsettiğim fizik de ne yazık ki görsel iyileştirme patch'leri ile düzelmiyor.

• Guzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Crysis 1'de bir ağaca, bir dala, bir objeye, bir araca ateş ettiğinizde, birşey fırlattığınızda, bir yerleri patlattığınızda çevredeki herşeyle etkileşime geçerdi. Crysis 2'de bu çok çok küçük seviyede. Evet arabaların vs. patlaması güzel gözüküyor, efektler oldukça güzel ancak fizik yok. Bu oyundaki fizik kadarını zaten birçok oyun kullanıyor. Ağaçlara ateş edin, çalıların arasından yürüyün, hatta suyun içine bomba atın ve izleyin, kendiniz bakın buna. Sonra açın Crysis 1'i, aynısını hemen tekrarlayın, bana hak vereceksiniz. Daha dün deneme amaçlı bir arabaya tekme attım, araba alışveriş sepetinin üzerinde dik olarak kaldı. Ve aralarında belki 30 cm boşluk var, temas bile etmiyorlar. Dedim olur öyle hatalar, gittim tekrardan vurdum diğer arabalara. Temas etmesi gereken objeler aralasında devasa boşluklar oluştu hep. Bunun da sebebi görünmez kutu sisteminin bulunduğu fizik efektlerinin sistemleri çok zorlamamasıdır. Optimizasyon olarak güzel, ama görüntü olarak hayal kırıklığıdır.

Bu bahsettiğim fizik de ne yazık ki görsel iyileştirme patch'leri ile düzelmiyor.

Doğru söze ancak evet denir. O dediğin hataların çok daha fazlasına denk gelmiştim. Üstelik hemen her oynayışımda da farklı farklı hatalar görüyordum. şu an aklımda kalanlarda bir tanesi: Düşmana yaklaştığımda aniden beliriyor, ondan belli bir uzaklığa gittiğimde ise yok oluyordu. Bunun gibi daha birçok saçma sapan hatalara denk gelmiştim ama aklımda en bariz olarak bu kalmış. Ha birde o havada uçan park vardı ya hani. Oradan geçerken, bir tutam otun havada dikili (boşlukta) olduğunu hatırladım. Bunları sonradan yamalarla düzelttiler mi bilmiyorum tabi.

Ancak ilk oyunda adamların öldüklerinde yere düşme şekilleri çok daha kötüydü sanki.

* * *

Şu çok hit alan mesajına alıntı yapıp birşeyler eklemekten vazgeçmiştim ama yeri gelmişken yazayım. Hoşgörünün azalmasında ve seviyenin düşmesindeki en büyük etken bence gençlerin ahlâk, terbiye ve manevî eğitim yönünden eskiye nisbeten daha eksik olmalarındandır. Toplu taşıma vasıtalarında gençlerin değil babası-annesi, dedesi-ninesi yaşındakilere bile yer vermemesi bunun basit göstergesi, evlilik öncesi gayr-i meşrû ilişkilerin ve zînânın yaygınlaşması da bunun uç göstergesi olarak örnek verilebilir. Aradaki binlerce örneği zaten herkes tahmin edebilir.

Eskiden iyi-kötü ailelerimizden birşey öğrenirdik ancak eminim ki ben de şimdiki neslin gençliğinden olsaydım, onlar gibi olurdum. Çünkü bu zamanda ailelerin çoğu çocuklarını "Saldım çayıra, mevlam kayıra" misali kontrolsüz biçimde serbest bırakmışlardır ve durum böyle olunca da, ortama göre şekillenmektedirler. Bu zamanın çayırı da internettir ve oradan öğrenebilecekleri yanlış ve ahlak dışı birçok şey, onların şu an rahatsız olduğumuz hallerinin şekillenmesindeki etkisi çok büyüktür. Haram-helal bilmeyen değil gençler, herhangi bir insan pek tabii ki ya arkadaş ortamına uyacaktır, o internet ortamının şu an kahveden bile beter ortamına uyacaktır.

Sınırsız özgürlük, kişileri nefislerinin esiri yapmaktadır ve bu da onları kimi zaman türlü türlü ahlaksızlığın içine çekmektedir. Özgür oluyorum derken, şeytanın esiri olunmaktadır. Dikkat ederseniz bu süreç, aynı zamanda geleneklerimizden de kopuşla aynı oranda olumsuz olarak gelişmektedir. Batının olumlu yönlerini değil de olumsuz yönlerini almamız da aynı şekilde büyük etken olmuştur. Onların teknolojilerini ve sanayileşmelerini, devletlerin vatandaşlarına sağladıkları sosyal imkanları ve demokrasilerini vs. vs. gibi olumlu yönlerini almadık. Sadece şekilci olduk ve yeni teknoloji bir ürünü satın almayı teknolojilerini almak gibi algıladık. Onlar gibi giyinmekle medeni ve modern olacağımızı sandık ancak otobüs, metrobüs, tren ve minibüslere ahıra girer gibi girmekten geri kalmadık vs. vs...

Velhâsıl: Sîrete değil, sûrete bakıp örnek aldık. Yani işin aslını ve özünü değil, kışrını (dış görünüşünü) örnek aldık. Doğru yönlerini değil, yanlış yönlerini örnek aldık. Sonuçta böyle oldu ki farklı olması zaten anormal olurdu.

• Arkadaşlar Merhaba,

Video oynatıcı ile sorun yaşayan arkadaşlar var. Bu durum bizleri çok üzüyor ama elimizden geleni ortaya koyarak her geçen durumu daha da iyileştirmeye çalışıyoruz.

Eğer videolarımızı Youtube ve benzeri yerlere yüklerseniz bu emeğimizin boşa çıkması anlamına gelir. Bu videoların yabancı sitelerde yer alması sadece onların işine yarar Donanimhaber.com'a veya Bolumsonucanavari.com'a hiç bir şey kazandırmadığı gibi zarar verir.

Yapımlarımızı beğeniyor ve devam etmesini istiyorsanız lütfen iznimiz olmadan site dışında paylaşmayınız.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • @Speed-Step

Kusura bakma abi dailymotion da donanimhaber kanalı vardı onu gördüm heralde dedim bu sorun olmaz zaten yüklediğim videolarda özellikle bolumsonucanavari.com diye belirtiyorum.

Yüklememim tek nedeni daha rahat izlemek başka bir amacım yok :(

Tamam artık yüklemeyeceğim :(
  • crytekhttp://crysis.ea.com/en_US/crysis3 bir kaç resimle vermiş henüz oyun videou yok
  • @alemburda34

Anlayışın için teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

@alemburda34

Anlayışın için teşekkürler :)

mesut bey son programlarınızdan birinde dh forumun ios uygulamasıyla ilgili bir açıklama yapmışsınız o videonun linkini alabilir miyim?

teşekkürler
  • 1e1:Haber "3 saat sürse de izlesek" dedirten teknoloji programı
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Video oynatıcı ile sorun yaşayan arkadaşlar var. Bu durum bizleri çok üzüyor ama elimizden geleni ortaya koyarak her geçen durumu daha da iyileştirmeye çalışıyoruz.

Eğer videolarımızı Youtube ve benzeri yerlere yüklerseniz bu emeğimizin boşa çıkması anlamına gelir. Bu videoların yabancı sitelerde yer alması sadece onların işine yarar Donanimhaber.com'a veya Bolumsonucanavari.com'a hiç bir şey kazandırmadığı gibi zarar verir.

Yapımlarımızı beğeniyor ve devam etmesini istiyorsanız lütfen iznimiz olmadan site dışında paylaşmayınız.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Ben sorunun oynatıcıda olduğunu sanmıyorum, zira videoları indirmeye çalıştığımda yine çok yavaş iniyor. Yani oynatıcı faktörünü aradan çıkarsanız da bir şey değişmiyor. Server sağlayıcınızla iletişime geçip durumu bir açıklasanız?

• quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Mesut bey az önce şu linke denk geldim. EA'in sitesindeki Crysis 3 sayfasında bulunan Cry Engine 3'ün güncel haline ait video Youtube'a yüklenmiş. Sizce bir mahzuru olmuş olsaydı onlar da yüklerler miydi? Hiçbir art niyetim yok. Sadece meraktan soruyorum.

http://crysis.ea.com/en_US/media/crysis3/video

• quote:

Orijinalden alıntı: slicer

Ben sorunun oynatıcıda olduğunu sanmıyorum, zira videoları indirmeye çalıştığımda yine çok yavaş iniyor. Yani oynatıcı faktörünü aradan çıkarsanız da bir şey değişmiyor. Server sağlayıcınızla iletişime geçip durumu bir açıklasanız?

Mesela hafta sonları sabah saatlerinde forum çok akıcı oluyor, çünkü o an fazla üye aktif değil. Özellikle de akşam saatlerinde aktif üye sayısı arttıkça, sunucuların yetersizliği ortaya çıkıyor, indirmenin yavaş olması da sanırım aynı sebepten olsa gerek.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Mesut bey az önce şu linke denk geldim. EA'in sitesindeki Crysis 3 sayfasında bulunan Cry Engine 3'ün güncel haline ait video Youtube'a yüklenmiş. Sizce bir mahzuru olmuş olsaydı onlar da yüklerler miydi? Hiçbir art niyetim yok. Sadece meraktan soruyorum.

http://crysis.ea.com/en_US/media/crysis3/video

Hocam burada EA sitesinin reklamını değil, kendi ürününün reklamını, yani CryEngine 3 reklamını yapıyor. Bunu bir nevi televizyon reklamı gibi görebiliriz. Nerede yapıldığı değil, neyin reklamını yaptığı, EA'in bunu kaç kişiye ulaştırabildiği önemli. Sonuçta satacağı ürün de reklamla orantılı artacaktır.

Ancak DH'de yapılan incelemeleri sanki bir TV programı gibi düşünebiliriz. Mesela sen Türkiye'de bir kanalın sahibisin diyelim. Bu kanalında çok izlenen bir program yayınlıyorsun. Böylece artan reyting ile kanal üzerinden izlenen reklam sayısı ve doğrudan kazancın da artıyor. Ama farzet ki rakip kanal senin kanalındaki bu çok izlenen programı alıp kendi bünyesinde yayınlıyor. Sen buna izin verir miydin?

Yani olay bundan ibaret. Mümkün olduğunca özetlemeye çalıştım ama karışıklık olmuş olabilir, idare et.

• Bu program harbiden hiç sıkmıyor.
  • @musAKka:

Gayet güzel açıkladın. Bir abimizin akıl kabızlığı diye bir tabiri vardı. Benim de bugün kafam şişti biraz sanırım ki böylesi basit birşeyi bile düşünemedim.
    Başka zaman ne müşkül şeyleri hallediyoruz halbuki.
  • quote:

@musAKka:

Gayet güzel açıkladın. Bir abimizin akıl kabızlığı diye bir tabiri vardı. Benim de bugün kafam şişti biraz sanırım ki böylesi basit birşeyi bile düşünemedim.
    Başka zaman ne müşkül şeyleri hallediyoruz halbuki.

Hepimiz yaşıyoruz aynılarını hocam, rahat ol sen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 17 Nisan 2012; 17:03:41 >
  • oyun anında "chat" olayını kaldıracaksın.
  • inanılmaz sürükleyici idi baştan sona bir nefeste izledim size bir konuda katılmıyorum tabletlere nekadar game pad çıkarsa çıksın konsolları pc leri geçemezler
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.