Şimdi Ara

Güncellenecek Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
31
Favori
7.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 16 Kasım 2017; 21:4:18 >

• Sonuna kadar okudum. Oldukça teferruatlı ama işe yarar bir yönteme benziyor. Uygulayabilenler mutlaka istedikleri yabancı dili öğrenebileceklerdir diye düşünüyorum. Eline koluna sağlık hocam.

Ek: İsmini de ayrı beğendim: Dantel Metodu. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalperest44 -- 3 Haziran 2017; 17:41:3 >
  • Abi ben bunu 1 senede değil 10 senede de yapamam valla eline sağlık sonuna kadar okudum. 5 adım çalışmak için başlamıştım ama bunu okuyunca basaramayacagim gibi geldi. İş uyku dinlenme sosyal hayat ingilizce bir arada gitmeyecek gibi . Gittiği yere kadar bakalım hayırlısı. İngilizce ileri seviye olmadığı için de düşük maaş ile çalışmaya devam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam İngilizce'de advanced duzeydeyim.İngilizce'de ustalasmak istiyorum.Su an her gun duzenli olarak minimum 30 dakika podcast dinliyorum.Bunun uzerine haber sitelerini takip ediyorum.Ustune dizi izliyorum.21 defa dizi izleme işi biraz fazla göründü gözüme.40 dakikalık bir dizi izledigimizi düşünürsek 840 dakika ediyor.Kaldi ki bir bölümde aşağı yukarı 20-25 arası bilmediğim kelime ile karşılaşıyorum. Sizce de bu tekrar sayisu biraz fazla degil mi ogrenecegimiz kelime sayısını düşündüğümüzde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan1905388 -- 4 Haziran 2017; 6:7:17 >
  • @blocktrade
    @erkan1905388
    Arkadaşlar siz İngilizce gibi çok hızlı konuşulmayan bir dile çalıştığınız için program size fazla ağır gelebilir.Ama İngilizce dışınca İspanyolca,Rusça gibi diğer dillerde konuşma işi çok farklı.Mesela İspanyolca çok hızlı konuşuluyor gibi oluyor başlangıçta.Rusça'da öyle.

İngilizce için 5 adım yöntemini deneyin.
    İleri düzeye geldiysen bu düzeye ait metinleri incele.
    Konuşma becerisini geliştir.Dizileri kullanabilirsin.
    Bolca deyim,deyimsel fiil öğren.

Dizi tekrar sayısı görünürde fazla görünüyor evet.Ama bu şekilde yapınca unutma çok az oluyor.Ben çok faydasını gördüm.Dil öğrenmede kaçırılan önemli noktalardan birisi beyne fazlaca bilgi sokmak değil bunları bolca tekrarlayarak ilerlemektir.Vakti zamanında İngilizce öğrenirken günlük 6-7 saat radyo dinlerdim.Şimdi olsa bu sürede aynı şeyleri tekrar tekrar izlerdim.Çok daha etkili oluyor.Özellikle telaffuzlardaki detayı kapıyor insan.

• Yok hocam o kadar abartmayalım.

DUYURU
    Bu arada arkadaşlar benim ufak bir yardıma ihtiyacım var.
    Bu ders linkini youtube'a eklemek istiyorum.Orada 4-5 saniyelik video ekleyeceğim.O videonun altına bu sitenin linkini ekleyeceğim.
    Bu sayede çok daha fazla insan bu önerileri görebilir.Bu konuya çok emek harcadım.
    Bir resim var.O resmi 4-5 saniyelik video yapmak gerek.Bunu yapabilecek olan var mı?
  • Hocam PowerPoint ile olmaz mı acaba resmi koyduktan sonra bir ses ekleyip video şeklinde kaydetme yapamaz mısınız?

• blocktrade B kullanıcısına yanıt
    Olmaz.Video dosyası ile kaydeder.Sanırım bunu Movie Maker yapar.Onu denemek lazım.
  • Eline emeğine sağlık hocam

• Hocam telefondan indirmeye çalıştım ancak telefonunuza virüs bulaştı şeklinde pencereler açıldı. Başka türlü pdf yi nasıl alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mec1Mec3 -- 6 Haziran 2017; 0:46:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mec1Mec3

Hocam telefondan indirmeye çalıştım ancak telefonunuza virüs bulaştı şeklinde pencereler açıldı. Başka türlü pdf yi nasıl alabilirim?

Ben yandex disk'e yükledim buyrun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 6 Haziran 2017; 0:58:4 >
  • Teşekkür ederim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mec1Mec3

Teşekkür ederim hocam.

Rica ederim.
  • Almanca gramer için önerebileceğiniz bir kaynak var mı? Birde almanca öğrenirken şuralara dikkat et diyeceğin bu konuların üzerinde dur diyeceğin yerler var mı ? Teşekkür ederim
  • veli0707 V kullanıcısına yanıt
    Fono'nun kitabı güzeldi ama eksikler var az çok.
    4 4'lük bir Türkçe kitap bilmiyorum.Forumları falan araştır bulursun.Ben anlatımı İngilizce kitaplar biliyorum.
    Gramer konusunda önemli noktalar şunlar;
    https://forum.donanimhaber.com/iskelet-gramer-yontemi--125973665
  • Hocam oncelikle emeginiz icin tesekkurler yeniden .

Ben ingilizce için 5 adimda ingilizceye baslamistim . fakat daha look ahead deyim . planladigim gibi gidersem haftaya bitecek dersler . ben normal 5 adima devam edip gramere mi geceyim ? Biraz kafam karisti da kusuruma bakmayin . cok guzel yazdiginiz icin cok fazla detay iceriyor .
    5 adim yontemini kurallastirdiginiz icin daha pratik gorunuyor .
    Ama dantel yonteminde de cok guzel ayrintilar var .
    Nasil devam etmemi onerirsiniz?

Not:ogrenmek icin her hangi bi sure kisitlamam yok . ogrenebilirsem en iyi sekilde sonuna kadar ogrenmek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eczuzay -- 8 Haziran 2017; 5:19:6 >
  • eczuzay E kullanıcısına yanıt
    Ben de aslında bu konuda bir şeyler yazacaktım.Gecikti.
    Siz gramere geçip bitirin.Bundan sonrası biraz hedeflerinizle de ilgili.
    İyi düzeyde öğreneyim falan diyorsan önce 5 adımı bitir.Sonra önerdiğim gibi dizi izle.Speaking anlamında müthiş olur.
  • Mec1Mec3 kullanıcısına yanıt
    Linke tıklayınca iki tane download butonu çıkıyor, üstteki reklam içeren ve dosya ile alakasızdır, alttaki download'a tıklayınca dosya iniyor.
  • rat.planet hocam merhba.Bir sorum olacaktı Ttürkçe gramerle ilgili.Önce biçim bilgisinimi çalışmalıyız yoksa cümle bilgisinimi.?
  • rusosidu R kullanıcısına yanıt
    Biçim bilgisi dediğimiz zaten Türkçe grameri kastediyor.Cümlenin öğeleri daha sonra.Orada formül şeklinde sıralama yaptım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.