Şimdi Ara

🔥 178TL 🔥 Dark Freezer X120 Kule Soğutucu 12CM - 180W TDP - 53CFM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
4.316
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • milli işlemcimiz r5 3600 için önerirmisiniz üstadlar

edit: stok fanıyla kullanıyorum şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiagraM -- 25 Nisan 2022; 23:10:25 >
  • Stok fana benzerdir bu herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • önerilir. en azından stock fan gibi kafa ütülemez soğutabilmek için.

• Onu alacağınıza daha adam gibi bir şey alın.

teknobiyotik.com / teknoloji sevenlerin ilacı...
    Dark Freezer X123 12cm FRGB Led Fanlı, Intel / AMD Uyumlu, 4Pin PWM Bağlantılı Kule Tipi İşlemci Soğutucu (DKCCX123) | Teknobiyotik
    https://www.teknobiyotik.com/dark-freezer-x123-frgb-led-fanli-intel-amd-uyumlu-4pin-pwm-baglantili-kule-tipi-islemci-sogutucu.html
  • Daha önce r5 3600 ile kullandım, stok fandan sessiz olur bi nebze 3 5 derece serin olur.

Tavsiyem: Teknobiyotiğin kendi şişirilmiş incelemesine bakıpta inanmayın sadece bu ürüne özel değil, teknobiyotik ne satıyorsa ne inceliyorsa, hatta telefonla ulaşıp bilgi almak istediğinizde söylenenlere inanmayın. Teknobiyotiğin TR pazarındaki ürünlerini alacaksanız satıcısı amazon dışında da almanızı önermem servis için teknobiyotikle muhatap olursunuz üzerler.

NOT: şimdi biri çıkıp diyecek inceleme videosunda uçuyor kaçıyor görmüyor musun. Evet görüyorum ama ben kullandığımı bilirim videoyu bilmem.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • daquied kullanıcısına yanıt

Bende o videolar'a pek inanmıyorum.

Cooler Master ile Dark'ı karşılaştırıyor sonuç aynı çıkınca dark 50 TL daha ucuz olduğundan dark daha iyiymiş gibi algı oluşturuyor. Cooler Master kim Dark kim? Sanki arada yarı fiyatına fark varmışta dark tercih edilsin! Kaldı ki soğutucu blok kalitesi ve fan kalitesi konusunda bir bilgi verilmiyor. Gerçek şu ki kaliteli markalar dandik ürün çıkarmaz onlar kendilerini kanıtlamış marka. Ama 50 TL daha ucuz die Dark almanın ben hiçbir mantıklı yanını bulmuyorum.

• R5 2600'üm ve stock fanım var almama gerek var mı ne dersiniz?

• bluenstar07 B kullanıcısına yanıt

Hocam bende de Reeven Hans + 5600x var. Eğer precision boost ve auto boost açıksa ışlemci kaç watt çekerse çeksin dediğiniz gibi ısınıyor. Oyunda 65'leri çok rahat görüyor.

Fakat bunları kapatıp atıyorum 1.25v 4600 mhz sabitlediğimde aynı watt çekmesine rağmen ısınmıyor. Söylediğim ayarları yaptıktan sonra tüm çekirdekler 4.6 ghz, işlemci 115w güç çekerken maksimum 74 derece görüyor. Oyun içi ise 60 üstü hiç görmüyor genelde 55 derece civarı geziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoonShine07 -- 26 Nisan 2022; 7:7:48 >
  • Javelin. kullanıcısına yanıt

Snowman t6 alın farkı hissetmek istiyorsanız.

• Amd R9 5900x işlemci ile Dark X127 kullanıyorum çook fazla memnunum. Tüm çekirdekler 4.3 ghz oc 1.20v bench testlerinde 80-81 derece max. Oyunlar da ise 56-60 derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollonx -- 26 Nisan 2022; 17:6:11 >
  • Snowman T6'nın tek avantajı çift taraflı fanı olması, arada ise 100 lira fark var. Yorum yaparken düşünerek mi yapıyorsunuz yoksa ezberden mi konuşuyorsunuz? O zaman Snowman T6'da almasın onun üstüne de 300 lira daha eklesin sıvı soğutucu alsın, bu yorumun bir mantığı yok. Bu şekilde uzar gider.

@Javelin. Sıcaklık sorunu yaşamıyorsan almana gerek yok, ben R5 1600 ile kullanıyorum ses çıkarmaması için 600RPM sabit kullanıyorum stress testinde max. 70C oluyor oyunlarda ise 60-65 arasında. RPM limiti koymazsan genelde 900-1200RPM arası çalışıyor o durumlarda da oyunlarda 53-55C 'yi geçmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xotac -- 26 Nisan 2022; 11:13:30 >
  • MoonShine07 kullanıcısına yanıt

5600x ile curve optimizer ile undervolt yaparsaniz pbo cok daha verimli calisiyor. Voltaj ve sicakligi dusurup frekansini da 4.8e cikarabilirsiniz. Standart pbo zaten sicak calisir oyunlarda 65 falan normal optimize etmediyseniz. O haliyle bile 4.6dan daha yuksek fps/skor verecektir.

• Stok fandan geçecek üye 5 derece için 180 lira verecekse 100 daya koyup snowman alabilir üstüne fazladan 2 tane heatpipe'ı var snowmanın. Dark 180w tdp yazmış ama daha default boostu açıkken 9700k yı soğutamazken snowman 5.0 ghz'de 70-75 derecede tutabiliyor.

• İbrahim Kaypakkaya kullanıcısına yanıt

5C diye bir dalga yok, 1600 R2'lerle gönderilen 7 kanatlı stok fan ile bu fan arasında 15-20C fark gösteriyor. Wraith Prism'den geçen birinin zaten geçmesine gerek yok, dediğim gibi Snowman'ın tek artısı ekstra fanı olması, buna da fan takarsan aynı performansı alırsın hepsi merdiven altı üretim zaten. Ucuza alabileceğimiz en iyisini almak için sıcak fırsatlar'a konu açıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.