Şimdi Ara

1997 Model Renault 19 1.4 Beymen Club Yağ filtresi Contası kenardan çıkıyor yağ komple boşalıyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba aracımı son yağ değişiminden sonra yaklaşık 2 aydır sorunsuz kullanmaktaydım. Bundan 1 hafta önce Yağ lambası inceden bir yanıp söndü, kaputu açıp baktığımda yağ filtresinin kenarından conta çıkmış komple yağ motordan fışkırmış olduğunu gördüm. Usta çağırdık filtre değiştirdik yağı tamamladık akşamına bir daha aynı olay. Daha sonra serviste motorun içi mazot ve würth marka temizlik maddesiyle motoru yıkadılar.. Bu işlemden 1 hafta sonra bu gün tekrar filtre kenarından contanın çıkması ve yağın boşalması durumunu yaşadım. Bu günde tamamladım filtreyi değiştirdim.
    Araç bir senedir bende kaçıncı sahibiyim bilmiyorum. Bu olaylardan önce aldığımdan beri kilometresi gelmeden 4 sefer yağı ve filtresi değiştirildi.
    Motor yıkamadan sonra boşaltılan yağda katranlaşmış öbekler çıktı. Ve yağ Katran gibi simsiyah çıktı.

Son değişimde yağ değiştirildi denip değiştirilmemiş olması bu şekilde pis bir yağın çıkmasına sebep olabilir mi?
    Bu neden ileri gelir? ne yapılması gerekir? tecrübesi olan konuyla ilgili bana yardımcı olursa sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.