Şimdi Ara

1997 MODEL BMW 5.20İ /1996 MODEL E200 AVANGARDE KIYASI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
20.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • son zamlardan sonra doru dürüst hiç ölçüm yapmadım...
    kısa süre içinde şuan bitik olan depoyu doldurup ölçüm yapıcam lpg ile...

ancak 200 ykr u her şekilde geçer...

benzinle yakışı konusunda.... çarşamba günü izmit -ist arası kalabalık sayılan bir yolda 110-120 hızlarda (hız sabitliyici biraz çok oynadım yeni birşey farkettim araçta bu nedenle biraz artmış olabilr yakış )8.4 litre gösteriyordu yol bilgisayarı otobanın girişinden çıkışına ortalama .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 3 Ekim 2008; 19:50:58 >
  • teşekkürler bilgi yorum için ilanlarda gözlerim bmw aramaya devam edecek nasip olurda alırsak sizlerle paylaşırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alkoc

quote:

Orjinalden alıntı: Lazarotti

Bana sorarsan sen bu iki araçlardan almıcaksın..

Çevrede ki boş konuşan tipler kafanı karıştırmış anlaşılan..

Şanzuman da bir şey olup olmadığını test cihazında çıkmaz kullanman gerek..İlk kalkışda gaza aban ve vites geçişlerinin vuruntulu mu diye bak..Sonra 100 km hız civarında giderken ani fren yap ve vites küçültürken vuruntu yok ise problem yoktur büyük ihtimal..

E serisinin ağır bakımı 120 bin km de, periyodik bakımı 15 bin km de bir yapılıyor..

walla satılmayı bekleyen doblo vip ford fiesta dizel kia bongo olan 3 aracımız var bunların parasıyla 25-30 000 ytl civarı bi araç alma niyetimiz olabilir. Kafamı karıştıran olumsuz olan birşey yok aslında amaç 2 araç hakkında bilgilenmek. 25-30 000 ytl ye alınabilecek ideal aracı belirlemek alırken dikkat edilmesi gereken şeyleri bilmek malum sahibinden com ve araba com a baktığımızda dünya araç var ama sormamız gereken soruları bilmiyoruz sizlerin sayesinde bunları öğreniyoruz. Nasip olursa birinden birine binmek istiyorum şekil olarak bmw ağır basıyor aynı zamanda performans sessizlik yol tutuş konusunda bmw ağır basarken daha derli topluluk az yakıt 2nci el değerinin olması açısından merso ağır basıyor gibi geliyor. Ama şu an bmw de niyet daha ağır basıyor.Senede 15 20 000 km yaparız yapmayız eğer yüksek km ucuz fiyat bakımları yapılmış dökük olmayan bir bmw olursa neden olmasın diyebiliriz. Elimizin altında bu araçlardan anlayan servis usta parça satan yer yok o yüzden az çok sorun ihtimali düşük olan bir araç olmalı.

Bunun dışında yakıt konusunu merak ediyorum ilanlarda yazılanlara bakılırsa km de 200 ykr diyen var bana kalırsa sallıyorlar biraz benim dizel fiesta bile 200 ykr yaktıktan sonra o araçların lpg li haliyle 300 ykr den aşağı yakmayacağını tahmin ediyorum tabi araç sahipleri bu konuda da bilgilendirirse sevinirim.

BMW 6 silindirli 150 hp motor, benim 1.8T LPG li passat Turbo 150 hp, şehir içi km de 190-220 ykr yakmakta lt si 1.690 dan alıyorum, yani 5.20i nin 200-230 ykr yakması çok normal.

• 2 aracıda zamanında almak kısmet olmuştu

şimdi bu araçlarda km kesinlikle önemli degildir (mersedes e220 dıesel 1999 model 600.000 km daha kapak açılmamıştı)

özellik olarakta motor olarakta yakın araçlar eger gençseniz bmw 35 li yaşlardaysanız mersedesi tavsiye ederim

ben olsam bmw yi alıp m paket yaptırıp gezerdim
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

quote:

Orjinalden alıntı: alkoc

quote:

Orjinalden alıntı: Lazarotti

Bana sorarsan sen bu iki araçlardan almıcaksın..

Çevrede ki boş konuşan tipler kafanı karıştırmış anlaşılan..

Şanzuman da bir şey olup olmadığını test cihazında çıkmaz kullanman gerek..İlk kalkışda gaza aban ve vites geçişlerinin vuruntulu mu diye bak..Sonra 100 km hız civarında giderken ani fren yap ve vites küçültürken vuruntu yok ise problem yoktur büyük ihtimal..

E serisinin ağır bakımı 120 bin km de, periyodik bakımı 15 bin km de bir yapılıyor..

walla satılmayı bekleyen doblo vip ford fiesta dizel kia bongo olan 3 aracımız var bunların parasıyla 25-30 000 ytl civarı bi araç alma niyetimiz olabilir. Kafamı karıştıran olumsuz olan birşey yok aslında amaç 2 araç hakkında bilgilenmek. 25-30 000 ytl ye alınabilecek ideal aracı belirlemek alırken dikkat edilmesi gereken şeyleri bilmek malum sahibinden com ve araba com a baktığımızda dünya araç var ama sormamız gereken soruları bilmiyoruz sizlerin sayesinde bunları öğreniyoruz. Nasip olursa birinden birine binmek istiyorum şekil olarak bmw ağır basıyor aynı zamanda performans sessizlik yol tutuş konusunda bmw ağır basarken daha derli topluluk az yakıt 2nci el değerinin olması açısından merso ağır basıyor gibi geliyor. Ama şu an bmw de niyet daha ağır basıyor.Senede 15 20 000 km yaparız yapmayız eğer yüksek km ucuz fiyat bakımları yapılmış dökük olmayan bir bmw olursa neden olmasın diyebiliriz. Elimizin altında bu araçlardan anlayan servis usta parça satan yer yok o yüzden az çok sorun ihtimali düşük olan bir araç olmalı.

Bunun dışında yakıt konusunu merak ediyorum ilanlarda yazılanlara bakılırsa km de 200 ykr diyen var bana kalırsa sallıyorlar biraz benim dizel fiesta bile 200 ykr yaktıktan sonra o araçların lpg li haliyle 300 ykr den aşağı yakmayacağını tahmin ediyorum tabi araç sahipleri bu konuda da bilgilendirirse sevinirim.

BMW 6 silindirli 150 hp motor, benim 1.8T LPG li passat Turbo 150 hp, şehir içi km de 190-220 ykr yakmakta lt si 1.690 dan alıyorum, yani 5.20i nin 200-230 ykr yakması çok normal.

evet "giza" arkadasımla (ondada passat 1.8t var) benzin ortalama yakışlarımız hemen hemen aynıydı...

• quote:

Orjinalden alıntı: KubiPala

http://www.sahibinden.com/ikinci_sahibinden_emsalsiz_e200_avangarde_kompressor_e2_paketWQQaXQQ10839824WQQpXQQdisplayitem

Süper görüküyor.

adam 22/27 000 tl arası fiyat demiş sen 52.000 ytllik araç koyuyorsun

• quote:

Orjinalden alıntı: Platinium

mercedesin avantajı ölümsüzdür 10 yaşında lıp 20 yaşında satsanız yine alıcısı çıkar üstelik bakımını yaparsanız arıza vermez dökülmez taş gibidir yaşını hiç göstermez

ama bmw farklıdır narindir zora gelmez yaşlandıkça apaçi arbasına dönüşür satmak zorlaşır bakımını yaptıkça problem çıkarmaz ama mercedes kadar yaşlanmaya dayanıklı değildir sağından solundan yaşlanma belirtileri fazlasıyla ortaya çıkar

arkadas dogru soyluyor. mersedesin kalitesini baska arabada zor bulursun. bmwnin hastası çok (apaçiler) baska bi olayı yok.
    http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=bmw&c=17648
    http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=mercedes&c=17593

• quote:

Orjinalden alıntı: ubd

quote:

Orjinalden alıntı: Platinium

mercedesin avantajı ölümsüzdür 10 yaşında lıp 20 yaşında satsanız yine alıcısı çıkar üstelik bakımını yaparsanız arıza vermez dökülmez taş gibidir yaşını hiç göstermez

ama bmw farklıdır narindir zora gelmez yaşlandıkça apaçi arbasına dönüşür satmak zorlaşır bakımını yaptıkça problem çıkarmaz ama mercedes kadar yaşlanmaya dayanıklı değildir sağından solundan yaşlanma belirtileri fazlasıyla ortaya çıkar

arkadas dogru soyluyor. mersedesin kalitesini baska arabada zor bulursun. bmwnin hastası çok (apaçiler) baska bi olayı yok.
    http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=bmw&c=17648
    http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=mercedes&c=17593

e39 ile w210 arasında çok kalite farkı yok....
    motor v.s. daha uzun mersoda buna lafım yok...ama diğer unsurlarda kafa kafaya diyebilirim...işin içine zevk v.s. giriyor....
    mersonun piyasası kuvvetli olduğu için donanım olarak bmw den o fiyata daha aşşağıda seçenekler alınıyor.....
    makyajsız olan w210 larda yol bilgisayarı dahi yokken bmw de aracın motor çekirdek sıcaklığından digital devir ve hız göstermeye kadar oldukça detaylı ve başarılı yol bilgisayarı alabilmek mümkün...

tip olarak ta gene tamamen zevke kalıyor olay...ben bmw nin gerek iç mekan (sürücü odaklı ) gerekse dışı olarak mersodan çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum.... (merso kötü değill tabi) zevk meselesi işte...

başka bir olayı yok dediğiniz araç bmw nin geçen kasa E sınıfı aracıdır...şimdiki birçok 0 araçtan emin olun daha sessiz ve sorunsuzdur....steptronic vites v.s. oldukça başarılıdır...donanım olarak büyük bölümü full dür....kararan dış aynalara kadar alabilmeniz mümkün...

• iki araçtanda birer tane almak lazım hatta bide 2003 passat o da çok güzel araç...
  • 1998 5.20 26-33 bin ytl
    1998 e200 28-42 bin ytl

1988-1990 5.20 8-13 bin ytl
    1988-1990 e200 12-24 bin ytl

kisa-orta vadede apaciyle mercedes arasinda cok buyuk fark yok.
  • amerikada durum biraz daha farkli:

2000 Mercedes-Benz E Class Sedan 4D E430 (AWD):$8,075
    2000 BMW 5 SERIES Sedan 4D 540i (AT/6 Spd.):$8,550

1989 Mercedes-Benz MERCEDES-BENZ V Sedan 4D 300SE:$1,500
    1989 BMW 5 SERIES Sedan 4D 525i:$900

• Türkiye çapında paylaşım yapsak ya..

Yurtdışında bende 30 bin dolara TR fiyatı ile 70 bin avroluk araca binebiliyorum..

Bu arada kompressörün kelebiğini yaptım araç fena kudurdu..Bir yıldan beri eziyet çekiyormuş zavallım..
  • 1998 5.20 otomatik bu araç Şehiriçi Lpg ne yakar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.