Şimdi Ara

==== 1997-2004 PASSAT KLÜBÜ ===== (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
385
Cevap
18
Favori
153.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 1997 model 170000km de 1.8 comfort araba bakıyorum başlık altında yazılanları okudugum kadarıyla bu araclar çok çok sağlam kimse memnuniyetsizliğini bildirmemiş araç otomatik vites computestte motor ve şanzıman 100 üzerinden 100 ile geçti.Tavan bagaj ve kaput hariç boyalı lacivert renkte galiba pazartesi alacağım aracı yorum ve önerileriniz var mı?
  • arkadaslar ben bu sayfalarin yabancisiyim bir sorunum var gecenlerde bitane passat aldim fiyati ucuz geldi birde ilk arabam passat oldugu icin neyse konuya girim 1997 model 1.9 TDI arabayi aldigimda bi sorun yoktu ama su son iki haftadir gaz kesmeye basliyo kontagi acip kapadiktan sonra duzeliyo ama ne zaman yuze yaklassam yada gecsem gene kesiyo hava ölcen bi cihaz varmis onu dediler 110 euro para verdim deistirdim ama gene ayni sizce neden olabilir bi bilgisi olan varsa lutfen yardim etsin yoksa ben bu arabayi yakarim eee
  • benim de bir sorum var:

2001 model Passat 1.9 TDI 130 HP araca sahibim. Şu anda 100 TL'lik mazotla 250-260 km civarı yapabiliyorum. Tabi şehir içinde. Sizce bu değerler normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saitemre

benim de bir sorum var:

2001 model Passat 1.9 TDI 130 HP araca sahibim. Şu anda 100 TL'lik mazotla 250-260 km civarı yapabiliyorum. Tabi şehir içinde. Sizce bu değerler normal mi?

Biraz fazla gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

quote:

benim de bir sorum var:

Biraz fazla gibi.

peki neyine baktırmam lazım??? problem nerden kaynaklı olabilir?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

quote:

benim de bir sorum var:

Biraz fazla gibi.

peki neyine baktırmam lazım??? problem nerden kaynaklı olabilir?

Hocam çok kısa mesafemi kullanıyorsun arabayı.Diğer konuda gördüm aracın 127 bin km deymiş daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: feryaxxx

arkadaslar ben bu sayfalarin yabancisiyim bir sorunum var gecenlerde bitane passat aldim fiyati ucuz geldi birde ilk arabam passat oldugu icin neyse konuya girim 1997 model 1.9 TDI arabayi aldigimda bi sorun yoktu ama su son iki haftadir gaz kesmeye basliyo kontagi acip kapadiktan sonra duzeliyo ama ne zaman yuze yaklassam yada gecsem gene kesiyo hava ölcen bi cihaz varmis onu dediler 110 euro para verdim deistirdim ama gene ayni sizce neden olabilir bi bilgisi olan varsa lutfen yardim etsin yoksa ben bu arabayi yakarim eee

Arkadaşım ben de 2000 model 19 tdi var. Benim arabada da sendeki gibi bir sorun vardı. Turboya giden emiş hortumlarını kontrol ettir. Onları yeniletirsen geçme ihtimali var. Ben 30 TL ye değiştirdim.

• merhaba arkadaslar. 98 model passat 1.8 in, lpgdeki yakıt sarfiyatı nedir acaba bu araçlardan almak istiyoruz ama yakıtı da önemli
  • 2005 model benzinli 1.8t highline 2 nin piyasası nedir? en ful model oluyor herhalde. Yaklaşık fiyat ne kadardır? lovato marka kit takılırsa sorun olur mu? passatçıların aktif başlığı var mı? Bura canlansın biraz ya
  • highline 1-2 kullananlar, büyük ihtimal bu aracı alıcam. özelliklerini, kullanmasını, püf noktalarını alabilir miyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aldas

merhaba mdindas,
    bende 1.6 102 bg kullanıyorum.bu motorun bu kasayı çekmemesi gibi bir sorunu yok.gayet yeterli ve keyifli.LPG de bu araçlara çok güzel uyum sağlıyormuş.
    Ama daha atak olmasını istiyosan bu modellerin 1.8 olanını da alabilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: mdindas

arkadaşlar herkese merhaba

şu an 2005 connecte biniyorum ve satılık

passat alacağım ve arıyorum 2003- 2004 model

fiat aralığı çok geniş ben 25 bin ytl civarı olsun istiyorum.

gördüğüm kadarı ile 1.6 ve 2.0 kullanan var.

kimi diyor 1.6 ağır falan ama ben pek takmıyorum connect bile 90 beygir bana fazlasıyla yetiyor.
    100 küsür beygirmi yetmeyecek.

aracın kullanılışını ve artı eksilerini 1.6 tavsiye olurmu yazarmısınız lpg de düşünüyorum

ankara sincandayım

2004 passat 1.6 lpg li bir araç kullanıcısı olarak eger 25-26 bın tl para ile passat almak istiyorsan düşünmeden al. ama 32-33 bin tl param var diyorsan 1.8T almanı tavsiye ederim. Ben aracımdan çok memnunum 26 bin tl ye bu konforu baska hiç bir araçta bulamazsın. Alacagın arabanın temiz bakımlı olmasına dikkat et bin tl düşük diye gidip kotu bir arac alma. örneğin benim aracımın en temizi iyisi 28 bin en kötüsü 24 bin hesabını sen yap.
    1.6 kötü 1.8 T cok daha iyi diyenler var ve haklılar ama sunu unutma aralarında en az 5 bin tl fark var.

• quote:

Orijinalden alıntı: xyzt9

1.8T için hangi lpg markasını önerirsiniz?

Landi Renzo kullanıyorum çookk memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet Kirik

Arkadaslar passat yada bora düsünüyoruz fiyati 25.000tlden fazla olmasin o aralarda önerebilecegniz passat modeli varmi ?

25 e 2002-2003 passat 1.6 trendline alabilirsin. yada 2004 bora. Benim tavsiyem passat al. Boradan cok daha konforlu ve gösterişli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdindas

arkadaşlar iyi akşamlar

2003 ve 2005 arası passat arıyorum
    internet piyasasını bayağı bir aradım

dod.com.tr sitesinde ilanları gördüm bunlar şahıs satıcılarından daha iyi fiyat vermiş bir bakıp yardımcı olurmusunuz

dosya numaraları

83402120
    73409587
    73409593
    73409583
    83404386
    80600317
    83500541

gerçi hepsi 1.6 ama lpg ile binilecek

fazla atraksiyona gerek olmayacak

Ben satıyorum üst model almak için, düşünürsen ilan no verebiliirim
  • Arkadaşlar araca yeni hoparlör taktırdım.Ayrıca xcarlink benzeri cihaz aldım 150 liraya.Hem orjinalliği bozmadım hemde doyurucu bir ses kalitesi oldu.Geniş bi zamanda daha ayrıntılı bilgi veririm.Ayrıca videoda çekip eklerim.Unutursam hatırlatın.
  • Ben de 2005 1.8t highline2 ile aranıza geldim. Alır almaz lpg kit taktırdım lovato fast. Şimdilik memnunum. hangi km aralıklarla ne bakımlarını yapmamız lazım? Araçta dikkat etmem gerekn husus nedir? Turbo araç kullanmadım daha önce, bu motorların ömrünü uzatmamız için nasıl kullanmamız gerekir? Almadan bakımda adam balatalar yarım 10-15 biin km sonra değiş dedi. Onun harici arabada sorun yok dedi. Triger kayışı hakkında şu an bilgim yok ne zaman değişti nasıl diye, acaba onu nasıl öğrenebiliriz?

Bide bu 150hp lik 1.8t lerin 170hp li modelleri var tr ye gelmemişti sanırsam. 170 hp ye update felan edilebiliyormuş bizim bu araç. Bilginiz var mı bunun ile ilgili..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b|@ckc|oud -- 15 Kasım 2011; 1:42:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b|@ckc|oud

Ben de 2005 1.8t highline2 ile aranıza geldim. Alır almaz lpg kit taktırdım lovato fast. Şimdilik memnunum. hangi km aralıklarla ne bakımlarını yapmamız lazım? Araçta dikkat etmem gerekn husus nedir? Turbo araç kullanmadım daha önce, bu motorların ömrünü uzatmamız için nasıl kullanmamız gerekir? Almadan bakımda adam balatalar yarım 10-15 biin km sonra değiş dedi. Onun harici arabada sorun yok dedi. Triger kayışı hakkında şu an bilgim yok ne zaman değişti nasıl diye, acaba onu nasıl öğrenebiliriz?

Bide bu 150hp lik 1.8t lerin 170hp li modelleri var tr ye gelmemişti sanırsam. 170 hp ye update felan edilebiliyormuş bizim bu araç. Bilginiz var mı bunun ile ilgili..

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bildiğim kadarıyla trigerin değişip değişmediğini öğrenmenin yolu yok.Ancak aldığınız kişilerden öğrenilebilir.

Motoru çalıştıktan sonra rölantide 30 sn yine stop ettikten sonra da 30 sn rölantide çalıştırmanız turbonun yağlanması sayesinde ömrünü uzatacaktır.Bakım aralıkları aynı benzinli araç gibi 10-15 binde birdir.LPGli araçları 10binde bir tavsiye ediyorlar.

1.8T'lere chip tuning yapıyorlar 180 civarı rahat görür ancak nerefden nasıl yapılır bilgim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: b|@ckc|oud

Ben de 2005 1.8t highline2 ile aranıza geldim. Alır almaz lpg kit taktırdım lovato fast. Şimdilik memnunum. hangi km aralıklarla ne bakımlarını yapmamız lazım? Araçta dikkat etmem gerekn husus nedir? Turbo araç kullanmadım daha önce, bu motorların ömrünü uzatmamız için nasıl kullanmamız gerekir? Almadan bakımda adam balatalar yarım 10-15 biin km sonra değiş dedi. Onun harici arabada sorun yok dedi. Triger kayışı hakkında şu an bilgim yok ne zaman değişti nasıl diye, acaba onu nasıl öğrenebiliriz?

Aracınızın performansı gayet yeterli chip tuninge felan gerek yok.Bu aracın yağını suyunu düzgün koyun başka hiç birşeye gerek yok.2005 olduğuna göre B5.5 sizin araç.Bu araçları fazla bilmiyorum ama B5lerin ön takımları biraz daha sıkıntılıydı B5.5da buda olmayabilir.Müthiş bir aracınız var tadını çıkartın.

• 1.8t passat aracıma lovato taktırdım 5 gün önce. Babamın hesaplamasına göre(yanlış da olabilir) litrede 6.7 km gitmiş.(34,5 litre ile 233 km) Forumda daha önce aynı araca taktıranlar litrede 8-8.5km gittiğini söylemişlerdi. Ben yarın gazı bitirip tekrar aldığımda tekrar sıfırlayacağım sayacı bide ben hesap yapayım. Araç 4 silindirli ful otomatik 1.8t 150hp bildiğiniz üzere.

Daha önceki aracım 2.0 v6 nissan maxima o da 150hp idi sanırsam yada 160.. o da tam otomatikti. litrede 8.25 km gidiyordu. Passat da anormallik olduğu kesin bu değerlere göre. Yarın sıfırlayınca umarım gerçek değere ulaşır. Normalde nasıl olması gerekiyor acaba? nissan ile yakın değerler olması lazım benim anladığım kadarıyla. Hatta nissanın özellikleri daha yüksek olduğu için ondan daha az yakması gerekir.

Arabadan şimdilik memnunum galerici trigerin ne zaman değiştiğini bilmiyor o yüzden en yakın zamanda baktıracam. Bize sorun çıkarmasın ileride...

• beyler bişi sorucam ama komik gelmesin biz araç alıp satıyoruz bu 1998 1.8 passat aldık teyp kısmında cd changer yazıyor bu cd changer in cd koyma yeri aracın neresinde ? biz bulamadık:)
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.