Şimdi Ara

1987 Kışında Neler Oldu? 1 Metre Kara Dair Kısa Belgesel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu videomuzda 1987 Kışında Meydana Gelen “Meşhur” kar fırtınasını inceleyeceğiz. Her şey 4 Mart 1987'nin ilk saatlerinde başlamıştı. Milyonlarca İstanbullu sabah işine, okuluna gitmeyi planlıyordu. Ancak gece geç saatlerde uyananlar ve sabah olduğunda dışarı bakanlar neye uğradıklarını şaşırmıştı.

Şaşkınlığın en önemli sebebi, 3 Mart 1987 akşamı yayınlanan tahminlerde meteorolojinin kar beklememesi ve sıcaklığı 9 derece olarak tahmin etmesiydi. 4 Mart 1987 sabahı tüm şehir kar altında kalmıştı, bu sıradan bir kar değildi. Adını tarihe yazdıracak nitelikte bir kar fırtınasıydı...

Kar o kadar yoğun yağıyordu ki, görüş mesafesi neredeyse sıfıra inmişti. İnsanlar dışarı çıkamıyordu. Kar yağışı birçok yerde 10-15 gün kesintisiz sürmüştü. Kar kalınlığı birçok yerde 1 metreye yaklaşmıştı.

Günlerce elektrik, su gibi temel ihtiyaçlarda problem yaşanmıştı. Okullar 2 hafta süreyle tatil olmuştu. Okmeydanı, Etiler gibi birçok yere aç kalan kurtlar inmişti. İşte 1987 Mart efsanesi unutulmazlar arasında bu şekilde yerini aldı...

Siz 1987 kışını yaşadınız mı? Yaşayan bu yılı unutamaz...

Burada da meteoroloji konusunda meraklı arkadaşlar vardır diye paylaştım :)

Destek için kanalımıza abone olmayı ve videomuzu beğenebilirsiniz...

https://www.youtube.com/user/havaforum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytax -- 31 Ocak 2021; 14:16:15 >

• ben daha doğmamıştım ancak hep anlatırlardı bu kar yağışını ben çocukken.

konu güzel olmuş, videoyu izleyeceğim.

hürriyet'in muhabirinin çektiği uçuş fotoğrafını atayım buraya.

1987 Kışında Neler Oldu? 1 Metre Kara Dair Kısa Belgesel

thy pilotları uçmuyorken, swiss air uçuyor diye haber yapmış muhabir. ilginç de bir hikayesi var, uçağın motoru köklemesiyle adam metrelerce geri savrulmuş. 1987 Kışında Neler Oldu? 1 Metre Kara Dair Kısa Belgesel 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.