Şimdi Ara

1985 Opel Ascona LS Dizel restorasyon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
3
Favori
1.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Silindir kapak parçaları bulundu ve revizyonu yapıldıhttp://otoajanda.com/bir-yenilenme-oykusu-3-o-motor-bu-hale-nasil-geldi/

---------------------------------------------

Ascona bolum 2
    Motoru söktük
    Ortalik yag ve mazot....
    http://otoajanda.com/bir-yenilenme-oykusu-2-1985-opel-asconanin-dizel-motoruna-hayat-opucugu/
    -------------------------------------------

Sevgili DH üyeleri.
    Altta sizlerle paylaştığım projem ile ilgili çok güzel haberlerim var.
    Ascona'm için bir sponsor buldum ve tüm restorasyon sürecini onlar ile yürüteceğim.
    Sponsor olan firmanın adı Otoajanda. Türkiyenin kurumsal olarak otomotiv haberi yapan bir basın kuruluşudur. Bu sayede Ascona projesi istediğimden çok daha iyi ve hızlı olacak.
    Bundan sonraki gelişmeler için fotografların eklendiğiwww.otoajanda.com linkini sizlerle paylaşacağım.

İlk olarak yeni görseller ile yayınlandı.
    İlginizi ve desteğinize çok ihtiyacım var.
    Şimdiden teşekkür ederim hepinize
    http://otoajanda.com/bir-yenilenme-oykusu-1985-opel-ascona-geri-donuyor/

----------------------------------------------------

Herkese selamlar

Bende bir restorasyon işine başlıyorum. Aslında restorasyon diyerek bu işi hakkı ile yapan arkadaşlara haksızlık etmiş olmak istemiyorum. Şasiye kadar soyarak değil, zaman, imkan ve usta bulabildiğimiz sürece hayata döndürmeye çalışacağım bir Opel Ascona LS aldım.

4 kapı dizel ve önden çekişli bir otomobil, çok kıymetli yada özel üretim olmasa da yatmakta olan bu Almanı hayata döndürmek istedim.
    Aracın bugüne kadar 2 sahibi olmuş. 85 yılında Almanyadan bir Türk vatandaşı getirmiş ve 86 yılında bir hanımefendi satın almış ve bugüne kadar sadece kendisi ve ailesi kullanmış.

Yaklaşık 1 ay önce satın aldığım Ascona için bir süre garaj aradım ve sonunda kendi Subarumu yapan ustalarımı ikna ederek 3. sanayi sitesindeki AUTOGARAGE'a çekmeyi başardım. Önce motor ve mekanik işlerinden başlayacağım.

Ascona'nın elimdeki mevcut fotolarını en kısa zamanda ekleyip sizlerle paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UĞUR YUMAK -- 11 Haziran 2018; 23:56:1 >

• takip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip
  • 1985 Opel Ascona LS  Dizel restorasyon1985 Opel Ascona LS  Dizel restorasyon

• Asconayı çekici ile sanayi götürürken çektiğim bi kaç foto ve ileriki zamanlarda ekleyeceğim bi kaç video da hazır beklemede :)
  • Öncelikle hayırlı olsun.

Sonra ise kolaylıklar ve sabır dilerim :)
  • Prokizya kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim :)
  • Allah yardımcınız olsun, takipteyiz.
  • takip
  • Takipteyiz,fotoğrafları birleştirip youtube'a yüklerseniz çok iyi olur.
  • Bu aracın çoğu parçası dönemin Astra'sı ile ortak bilginiz olsun, yürüyen aksam dışında parça konusunda sıkıntısı çekerseniz şasi mod yapmaktan korkmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hey gidi günler...
    Ortaokul yılları yatılı okuyoruz. Akşamüzeri zaman geçirmek için okul bahçesinde E-5 kenarında bir banka oturup, gurbetçilerin araçlarına bakıyoruz. Audi 80, Audi 100, Mercedes w116.. Ascona yeni çıkmıştı. Ne kadar lüks gelirdi bize.

Kolay gelsin. Merakla bekliyoruz sonucu.
  • Foto eklemeniz güzel olur. Umarım aslına sadık kalınarak restorasyon işlemlerini yaparsınız. Sağda solda görüyoruz kamber yapılmış basılmış 3 numara filmli arabaları amiyane tabirle maymuna çevrilmiş arabaları velhasılı arabanın yaşına saygılı olursanız eminim tarafıkte daha fazla saygıyla bakılacak ve de itibar kazanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmclskn -- 17 Mayıs 2018; 18:0:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmclskn

Foto eklemeniz güzel olur. Umarım aslına sadık kalınarak restorasyon işlemlerini yaparsınız. Sağda solda görüyoruz kamber yapılmış basılmış 3 numara filmli arabaları amiyane tabirle maymuna çevrilmiş arabaları velhasılı arabanın yaşına saygılı olursanız eminim tarafıkte daha fazla saygıyla bakılacak ve de itibar kazanacak.
    1985 Opel Ascona LS  Dizel restorasyon

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İlginize gerçekten çok teşekkür ederim.

Öncelikle Asconayı orjinaline uygun olarak toplamayı planlıyorum. Bu hafta motor için bir ön kontrol yaptuk ve contanın yanık olduğunu teyit ettik. Kapak sökülecek bu arada piston durumunu da görmüş olucaz.

Motor işi sürerken kaporta ve boya için usta arayışım devam ediyor.
    işlemlerin yapılmaya başlanması ile tüm detayları fotograflayıp sizler ile paylaşıcam.
  • 1985 Opel Ascona LS  Dizel restorasyon
  • paylaştığım projem ile ilgili çok güzel haberlerim var.
    Ascona'm için bir sponsor buldum ve tüm restorasyon sürecini onlar ile yürüteceğim.
    Sponsor olan firmanın adı Otoajanda. Türkiyenin kurumsal olarak otomotiv haberi yapan bir basın kuruluşudur. Bu sayede Ascona projesi istediğimden çok daha iyi ve hızlı olacak.
    Bundan sonraki gelişmeler için fotografların eklendiğiwww.otoajanda.com linkini sizlerle paylaşacağım.

İlk olarak yeni görseller ile yayınlandı.
    İlginizi ve desteğinize çok ihtiyacım var.
    Şimdiden teşekkür ederim hepinize
    http://otoajanda.com/bir-yenilenme-oykusu-1985-opel-ascona-geri-donuyor/

• UĞUR YUMAK U kullanıcısına yanıt
    Çok şanslısınız. Hadi bakalım bittiğinde nasıl bir haber yer alacak :)
  • Selamlar arkadaslar.

Ascona project bölüm 2

Motor sökülüyor

Ortalik yağ ve mazot

http://otoajanda.com/bir-yenilenme-oykusu-2-1985-opel-asconanin-dizel-motoruna-hayat-opucugu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UĞUR YUMAK -- 29 Mayıs 2018; 11:29:53 >
  • Prokizya kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim. Hakkaten sans yuzume guldu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.