Şimdi Ara

1976 da kat mülkiyeti alınan eski ev kentsel dönüşüm hakkinda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birkaç sorum olacak bir evim eski bina 4 katlı kargir apartman olarak geçiyor ve benim kat mülkiyetli çekme kat (4.kat)
    Çok kelepire aldim 3+1 içi çok eski ancak konumu onu kapanmayacak şekilde ve çok iyi okul ve yanında çocuk parkı var
    Suan kentsel dönüşüm kapsamında değil
    Sorum ise şu
    Ben içini yenilemeyi düşünüyorum laminant çelik kapı tavanlar mutfak banyo odalar ancak tereddutte kalıyorum sorularım aşağıda

Bina özellikleri 1976 kat mulkiyetli kargir apt 4 katli
    Riskli yapı şerhi yok

Kentsel dönüşüm geldiğinde direkt yıkarlar mi

Kentsel donusume riskli yapı şerhi olmadığı halde girer ve binayı yıkıma zorlarlar mi

Apartman 4 katlı ancak riskli yapı şerhi yok en az kaç kişinin onayı gerekiyor kentsel dönüşüm ve yıkım için

Onayim olmadan bir yıkım olur mu

Bunların cevaplarını net olarak nasıl öğrenebilirim çünkü içerisine en az 60 bin liralık bir masraf yaparak yeniletecegim

Veya

Ekim ayında 155bine aldim suan evin olduğu şehirde en düşük ilan 1+1 ler 190 dan başlıyor aşırı derecede arttı devalüasyon malum aldığım emlakci satmak istersen 270 300 bin arasi koyalim abi beklemezsin gider diyor bu kentsel dönüşüm mevzusu kafama takıldığı için bir atilimda bulunmuyorum bilgili arkadaşlar dan ricam cevaplarıyla anlatmalaridir herkese iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-49ECD46DA -- 3 Aralık 2021; 15:23:0 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• binanız kesinlikle 1999 yönetmeliğinden önce yapıldığı için kesinlikle çürüktür.

Kentsel dönüşüm geldiğinde direkt yıkarlar mi

( direk değil ama riskli yapı tespiti yapldıktan sonra 60 gün ve 30 günlük süreler verilir binanın boşaltılması istenir sonrasından da siz yıkmazsanız kolluk tarafından yıkılır ve taşınmaza yıkım bedeli kadar ipotek konur )

Kentsel donusume riskli yapı şerhi olmadığı halde girer ve binayı yıkıma zorlarlar mi ( yapamazlar )

Apartman 4 katlı ancak riskli yapı şerhi yok en az kaç kişinin onayı gerekiyor kentsel dönüşüm ve yıkım için

Onayim olmadan bir yıkım olur mu ( bir kişi bile istese riskli yapı tespiti yapılabilir , tespit kesinleştirkten sonra yıkım süreci başlar )

Av. iltan Ekmekçioğlu

www.iltanekmekcioglu.com
    BİNANIZI KENTSEL DÖNÜŞÜME SOKMAYIMI PLANLIYORSUNUZ? NASIL BİR YOL İZLEMELİSİNİZ ?
    https://www.iltanekmekcioglu.com/binanizi-kentsel-donusume-sokmayi-mi-planliyorsunuz-nasil-bir-yol-izlemelisiniz/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iltan1980 -- 3 Ocak 2022; 17:57:19 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.