Şimdi Ara

1966 TL Nokia 8 Snapdragon 835/64GB ROM/4GB RAM/13MP ZEISS DUAL ARKA/13MP ÖN/5.3'(1440x2560) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
3
Favori
13.337
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • walterwater kullanıcısına yanıt
    Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    Telefonu alırken, Mi A2 modeline ben de bakmıştım. 1 ay kadar önce bu telefon 2600-2700 gibi gereksiz fahiş fiyatlara satılıyordu, o yüzden ekleme gereği duymamıştım.

Şimdi kontrol ettim yeni fiyatı ile alınmayacak bir telefon değil ancak önce bir bakalım isterseniz:

1. Öncelikle Ghost Screen ile başlayalım. Ghost Screen, Burn-in yada ekran yanığı ile aynı şey değildir. Ekranda belli bir süre sabit kalan görüntülerin (televizyonlardaki kanal logosu gibi düşünün), görüntü değişse de kısmi olarak arka planda kendini belli etmesi gibi düşünebilirsiniz.

Dolayısı ile akışkan görüntülerde oyun, vidyo gibi sorun yaratmaz. İkinci olarak da sorunun ciddiyetine bağlı olarak değişen bir sürede görüntü değişir. Yani ekran yanığındaki gibi kalıcı değildir.

Daha önce kullandığım telefonumda ghost screen sorunu vardı ve ben bunun sorun olduğunu bile forumlardan öğrendim. Ekranın en üzerindeki batarya ve wireless göstergeleri, youtube gibi uygulamalara girince 30 sn 1 dk gibi bir süre daha yarı saydam bir şekilde iz bırakıp sonra geçiyordu. Ben hiç dert etmemiştim.

2. Dediğim gibi mi a2 2000 TL ve altına alınmayacak bir telefon değil. Ama resme yanlı bakıyorsunuz. Mi A2 de kendi içinde pek çok sorun taşıyor.
    https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/86939-111223-126059/nokia-8_xiaomi-mi-a2_xiaomi-mi-a2-64gb/

a. Batarya performansı: 6 inch ekran koymuşsun güzel kardeşim de ona uygun bir batarya da koysaydın keşke. İçinde 3010 mAH batarya var. Genelde 5-5.3 arası modellere konan cinsten. Bu da kullanıma oldukça yansıyor. Daha önce bataryası zayıf bir telefon kullananlar bilirler. Benim temel eleme sebebim (o zamanki fiyatından sonra) bu olmuştu. En azından 3400-3500 olmalıydı. Kullanamadıktan sonra telefonun anlamı yok dediğiniz gibi. Günün en azından üçte birini göremez aktif kullanımda. Deal breaker 1.

b. Hafıza kartı desteği: YOK. Ki siz 32 GB modelini önermişsiniz bir de. Şu anki işletim sistemlerinin bile ne kadar yer tuttuğunu düşününce, sizce arttırılamayacak 32 GB ile ne kadar gideceksiniz? En azından 64 GB lık modeli düşünsün alacak olanlar. Deal breaker 2.

c. 3.5 mm jack: YOK. Üstelik içinden Airpod da çıkmıyor :) En azından dönüştürücü koymuşlar. Ama ben özellikle mid-range telefonlarda kulaklık desteğinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi müzik dinlemiyor, tesadüfen kaliteli bir bluetooth kulaklığa sahip yada her seferinde dönüştürücü takmaktan erinmiyor olabilirsiniz. Deal breaker 3.

d. İşlemci Farkı: Evet sonuçta uzay mekiği değil ama Nokia 8'in performansı SD660'lu mi A2'ye nazaran %150. Yani %50 daha hızlı. Bu konuda size katılıyorum oyun oynamayacaklar için SD660 da gayet yeterli bir işlemci.

e. İhracatçı Garantisi: Nokia 8'in Samsung gibi yaygın olmasa ve aksaklıkları da olsa bir distribütör anlaşmalı garantisi var. Xiaomi'nin fiyat olarak cazip olan tüm ürünleri ithalatçı garantili modeller (Mi Store Türkiye fiyatlarına bir bakın isterseniz)

Mi A2'ye fazla vurdum :) Ölmesin. Tabiki üstün olduğu noktalar var.

a. Ekran gövde oranı: %78. Nokia 8'de ise güç bela %70. Gerçi dediğim gibi iphone 8 de dahil olmak üzere geçen sene çıkan çoğu modelde böyle. Ayrıca fiziksel tuşları ekranın içine kaydırmaları ve parmak izi sensörünü arkaya koymak zorunda kalıyorlar. Yine de %78 > %70.

b. Ekran boyutu: 5.99' > 5.3' . Tabiki bu bir takım problemlerle beraber geliyor. Ekran formatını 16x9 kullanamıyorsunuz (vidyo içerikde üst alt boş kalacak diye okuyun), fiziksel tuş koyamıyorsunuz ve parmak izi sensörünü arkaya almak durumunda kalıyorsunuz (ergonomi diye okuyun).

c. Kamera: Nokia 8 in kamera yazılımı bir güncelleme geçirdi, ayrıca gcam yüklenebiliyor. Yine de A2'nin kamerası stok olarak daha iyi (en azından diyafram değeri düşük ışıkta daha iyi sonuç verebilir anlamına geliyor). Keşke Gcam li versiyonu da DxOmark puanlasa da son sonucu öğrensek.

Mi A2'nin 64 gb lık versiyonu 1900, Nokia 8 e de (64 GB) 2000 TL deseniz aralarında sadece 100 TL fark kalıyor. Şunu da unutmamak lazım Nokia 8 1 sene eski de olsa amiral gemisi olarak tasarlandı. Elbetteki orta düzeyde telefonlara nazaran dayanım ve diğer noktalarda avantajları olacaktır.

Yurtdışı satış fiyatlarında Nokia'nın 350 dolar civarından satıldığını görüyoruz (Amazon) bu da 1900 TL yapıyor. Mi A2 64 gb'ın satış fiyatı ise 250 dolar yani 1400 TL gibi.
    (https://www.androidheadlines.com/2018/10/geekbuying-deals-october-2018.html)

Ve Xiaomi sağolsun Türkiye'de 500 TL daha pahalıya (ve ithalatçı garantilisi bu fiyat) satılıyor. Yine de kesinlikle alınmayacak bir model değil. Nelerden feragat ettiğimize eminseniz alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y-ZiyA -- 20 Ekim 2018; 19:23:54 >
  • Y-ZiyA kullanıcısına yanıt
    ben forumdan xiaomi yurtdışı cihazı aldım fiyatı bayaa ucuza geldi.üstelik 4000lik batarya var nekadar uğraşsanda bitmek bilmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: walterwater

Ghost Screen nasıl hayati bir sorun değil? SAATLİ BOMBA YAHU.

garanti süreniz bitince olursa, mefta zaten telefon.

garanti süresinde olursa da en az üç beş gün cihaz olmayacak. Herkes tüm gün evde kafede okulda durmuyor. Beş gün fena süre.

Yüksek ihtimal en az bir ay insan zaman bulamayıp garanti vermeye usenecek o arada da zaten ekrandan da telefondan da soğuyacak bir kez...

Bu fiyata rakipsiz de değil. Uzaya çıkmayacaksaniz telefonla veya kağıt üstü performanslarını dövüştürmeyecekseniz mi a2 32gb 1650tl geliyor puanla.

Daha iyi kamera

Sorunsuz arayüz

En az iki sene güncelleme garantisi

İlk güncelleme alan cihaz olma

Akıcı kullanım ömrü...

İkinci elde de kimse kolay kolay Nokia 8 almaz. Satarken iyi fiyat kırmanız veya acemi bulmanız gerekir...
    Zaten ülkede herkes ikinci el xiaomi alıyor. Bundan önce redmi 5 plus 1.5 ay kullandım. İsmini söyleyince herkes tuhaf tuhaf bakıyor. Daha yeni ülkede parlayan marka mı ikinci elde satılacak.

Nokia ana konudan @*ubeyd* hocam ikinci el almıştı. Aldığı fiyatı yazsında satılıyor mu satılmıyor mu görün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y-ZiyA

Telefonu alırken, Mi A2 modeline ben de bakmıştım. 1 ay kadar önce bu telefon 2600-2700 gibi gereksiz fahiş fiyatlara satılıyordu, o yüzden ekleme gereği duymamıştım.

Şimdi kontrol ettim yeni fiyatı ile alınmayacak bir telefon değil ancak önce bir bakalım isterseniz:

1. Öncelikle Ghost Screen ile başlayalım. Ghost Screen, Burn-in yada ekran yanığı ile aynı şey değildir. Ekranda belli bir süre sabit kalan görüntülerin (televizyonlardaki kanal logosu gibi düşünün), görüntü değişse de kısmi olarak arka planda kendini belli etmesi gibi düşünebilirsiniz.

Dolayısı ile akışkan görüntülerde oyun, vidyo gibi sorun yaratmaz. İkinci olarak da sorunun ciddiyetine bağlı olarak değişen bir sürede görüntü değişir. Yani ekran yanığındaki gibi kalıcı değildir.

Daha önce kullandığım telefonumda ghost screen sorunu vardı ve ben bunun sorun olduğunu bile forumlardan öğrendim. Ekranın en üzerindeki batarya ve wireless göstergeleri, youtube gibi uygulamalara girince 30 sn 1 dk gibi bir süre daha yarı saydam bir şekilde iz bırakıp sonra geçiyordu. Ben hiç dert etmemiştim.

2. Dediğim gibi mi a2 2000 TL ve altına alınmayacak bir telefon değil. Ama resme yanlı bakıyorsunuz. Mi A2 de kendi içinde pek çok sorun taşıyor.
    https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/86939-111223-126059/nokia-8_xiaomi-mi-a2_xiaomi-mi-a2-64gb/

a. Batarya performansı: 6 inch ekran koymuşsun güzel kardeşim de ona uygun bir batarya da koysaydın keşke. İçinde 3010 mAH batarya var. Genelde 5-5.3 arası modellere konan cinsten. Bu da kullanıma oldukça yansıyor. Daha önce bataryası zayıf bir telefon kullananlar bilirler. Benim temel eleme sebebim (o zamanki fiyatından sonra) bu olmuştu. En azından 3400-3500 olmalıydı. Kullanamadıktan sonra telefonun anlamı yok dediğiniz gibi. Günün en azından üçte birini göremez aktif kullanımda. Deal breaker 1.

b. Hafıza kartı desteği: YOK. Ki siz 32 GB modelini önermişsiniz bir de. Şu anki işletim sistemlerinin bile ne kadar yer tuttuğunu düşününce, sizce arttırılamayacak 32 GB ile ne kadar gideceksiniz? En azından 64 GB lık modeli düşünsün alacak olanlar. Deal breaker 2.

c. 3.5 mm jack: YOK. Üstelik içinden Airpod da çıkmıyor :) En azından dönüştürücü koymuşlar. Ama ben özellikle mid-range telefonlarda kulaklık desteğinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi müzik dinlemiyor, tesadüfen kaliteli bir bluetooth kulaklığa sahip yada her seferinde dönüştürücü takmaktan erinmiyor olabilirsiniz. Deal breaker 3.

d. İşlemci Farkı: Evet sonuçta uzay mekiği değil ama Nokia 8'in performansı SD660'lu mi A2'ye nazaran %150. Yani %50 daha hızlı. Bu konuda size katılıyorum oyun oynamayacaklar için SD660 da gayet yeterli bir işlemci.

e. İhracatçı Garantisi: Nokia 8'in Samsung gibi yaygın olmasa ve aksaklıkları da olsa bir distribütör anlaşmalı garantisi var. Xiaomi'nin fiyat olarak cazip olan tüm ürünleri ithalatçı garantili modeller (Mi Store Türkiye fiyatlarına bir bakın isterseniz)

Mi A2'ye fazla vurdum :) Ölmesin. Tabiki üstün olduğu noktalar var.

a. Ekran gövde oranı: %78. Nokia 8'de ise güç bela %70. Gerçi dediğim gibi iphone 8 de dahil olmak üzere geçen sene çıkan çoğu modelde böyle. Ayrıca fiziksel tuşları ekranın içine kaydırmaları ve parmak izi sensörünü arkaya koymak zorunda kalıyorlar. Yine de %78 > %70.

b. Ekran boyutu: 5.99' > 5.3' . Tabiki bu bir takım problemlerle beraber geliyor. Ekran formatını 16x9 kullanamıyorsunuz (vidyo içerikde üst alt boş kalacak diye okuyun), fiziksel tuş koyamıyorsunuz ve parmak izi sensörünü arkaya almak durumunda kalıyorsunuz (ergonomi diye okuyun).

c. Kamera: Nokia 8 in kamera yazılımı bir güncelleme geçirdi, ayrıca gcam yüklenebiliyor. Yine de A2'nin kamerası stok olarak daha iyi (en azından diyafram değeri düşük ışıkta daha iyi sonuç verebilir anlamına geliyor). Keşke Gcam li versiyonu da DxOmark puanlasa da son sonucu öğrensek.

Mi A2'nin 64 gb lık versiyonu 1900, Nokia 8 e de (64 GB) 2000 TL deseniz aralarında sadece 100 TL fark kalıyor. Şunu da unutmamak lazım Nokia 8 1 sene eski de olsa amiral gemisi olarak tasarlandı. Elbetteki orta düzeyde telefonlara nazaran dayanım ve diğer noktalarda avantajları olacaktır.

Yurtdışı satış fiyatlarında Nokia'nın 350 dolar civarından satıldığını görüyoruz (Amazon) bu da 1900 TL yapıyor. Mi A2 64 gb'ın satış fiyatı ise 250 dolar yani 1400 TL gibi.
    (https://www.androidheadlines.com/2018/10/geekbuying-deals-october-2018.html)

Ve Xiaomi sağolsun Türkiye'de 500 TL daha pahalıya (ve ithalatçı garantilisi bu fiyat) satılıyor. Yine de kesinlikle alınmayacak bir model değil. Nelerden feragat ettiğimize eminseniz alabilirsiniz.
    Çok güzel açıklamışsınız. Herkes dış görünüşe göre bakıyor.

Yani ikisi arası segment farkı var

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    :) Yurtdışından özellikle poco getirebilsem onu tercih ederdim. 128 gb lık olanı 2000 TL ye geliyor.

Nokia 8'in kamerasından daha çok sıkıyor canımı bataryası (ki yanlış anlamayın bu haliyle bile oldukça iyi). 4000 batarya demek orta seviye bir işlemci ve ekranla 15 saat kullanım süresi demek...
  • Nisan ayından beri 2000 lira seviyesinde satılıyordu zaten fırsat falan yok

• Y-ZiyA kullanıcısına yanıt
    Ben şeytanın avukati olayım dedim. Yoksa ikisi de güzel telefon.

Ama bu bütçelerle birisi bir mal alıyorsa önce bir şüphe etmeli acaba demeli ve birileri de şeytanın avukatı olmalı ki nihayetinde böylece aldığı telefon hep içine sinsin

• Geçen sene bu zamanlar benim biradere Nokia 3 almıştık. Batarya sorunu vardı kendi kendine 3-4 saat içinde bekleme modunda %30-35 civarı şarj yiyordu.

Servise gitti 3 kere. Baktık düzelme yok zar zor 2 ay sonra hakem heyeti sayesinde paramızı geri alabildik.

Nokianın servisinden bezmiştim o sıralar. Hiç sıcak bakamıyorum bu telefona o yüzden.
  • walterwater kullanıcısına yanıt
    Orası öyle hocam. Para ağaçtan toplanmıyor.

Ben 1 aydir kullanıyorum memnunum. Uzun süre kullananlara da danışmak lazım.

Dolar artışından en az etkilenen telefon olmuştu. Dolar düşünce rakipleri olur elbet.

F/P ürünlerinde illaki bir şeylerden feragat ediyorsunuz. Hiçbir şeyden fedakarlık etmem diyenlerin bütçeyi 5000 e çıkarması lazım.

• tüh be 1400 e p smart aldık geçen hafta buna 2000 verilirdi

• Bende var nokia 8 fiyatına göre gayet güzel iphone 7plustan geçtim birşey kaybetmedim. 6 7 saat ekran süresi 1.5 gün şarj gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: road35

Bende var nokia 8 fiyatına göre gayet güzel iphone 7plustan geçtim birşey kaybetmedim. 6 7 saat ekran süresi 1.5 gün şarj gidiyor
    Performans ve kullanım rahatlığı anlamında fark gördünüz mü peki?
  • kim ne derse desin şuanki şartlarda iyi fiyat, iyi telefon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Performans ve kullanım rahatlığı anlamında fark gördünüz mü peki?

Alıntıları Göster
    Hocam benim açımdan fark yok. Zaten Instagram whatsapp ve chrome fan başka bişey kullanmıyordum. E zaten cihaz saf android gibi bişey kastırcak bişey yok içinde saçma sapan uygulama ve arayüzde yok. Daha bir kere donmadı veya ugulama crash olmadı. Tek fark kamera sanırım kamera 7plus baya başarılı.

• road35 R kullanıcısına yanıt
    https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/cstark27_GCam_5.1.018_24_v3.5.apk

Bu sürümü kurup tekrar dener misiniz?
  • quote:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/cstark27_GCam_5.1.018_24_v3.5.apk

Bu sürümü kurup tekrar dener misiniz?
    Hocam gayet iyi çekiyor. Bende gcam var. Gcam ile foto özellikle portre başarılı

1966 TL Nokia 8 Snapdragon 835/64GB ROM/4GB RAM/13MP ZEISS DUAL ARKA/13MP ÖN/5.3"(1440x2560)

Fotoda hiç bir ayar yok. Direkt çektim. Hatta önemsemeden çektiğim foto. Pek çekmediğim için güzel foto pekyok

• Lepton355 L kullanıcısına yanıt
    Daha ne olsun abi tertemiz hem de low light denilebilecek bir ortamda
  • Bu telefonun incelemelerini izlemedim şekline bile bakmadım.Ekran gövde oranı düşük olduğunu biliyorum bir baktım %69 nedir yahu tasarım Çöp hangi çağdan kaldı bu telefonu tasarlayanlar?
    350 liralık Vernee T3 Pro ekran gövde oranı %75

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rebellion87 -- 22 Ekim 2018; 0:48:21 >
  • quote:

Daha ne olsun abi tertemiz hem de low light denilebilecek bir ortamda
    Yani belki fotoğraf çok çekinen insanlar için başka telefonlar vardır ama gcam ile bence çok başarılı. Portre modu da gayet iyi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.