Şimdi Ara

195-60/14 Ebatlarında Lastik Üreten Markalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    A kasa Opel Vectra aracıma, 4 mevsim (yazlık) lastik almak istiyorum ancak, başlıkta belirttiğim 195-60/14 ebatlarında bulamıyorum. Bunun yerine 185-65-14 tavsiye ediyorlar ancak, gerek km göstergesinin az da olsa yanılması, gerek viraj dengesinin olumsuz etkilenmesi gibi nedenlerle bunu istemiyorum. Goodyear, Michelin gibi markalarda istediğim ebatı bulamadım. Tavsiye edebileceğiniz marka/model ve hatta satan yer var mıdır? Ankara'da oturuyorum.

• Petlas dışında bulamadım, öneri yok mudur?
  • Yanıtınız için teşekkürler. Yanlız verdiğiniz sitedeki lastiklerden 1'i (Dunlop) dışındakiler stokta yok, aslında yanılmıyorsam üretimleri de yok sadece sitede gözüküyorlar. Michelin, Bridgestone, Lassa, Goodyear markalarının Ankara'daki yetkili satıcılarına sordum, hiçbirinde de istediğim ebatta stokta yoktu, hatta Lassa dışında üretimi dahi yokmuş ancak o da Aralık sonu gibi üretilip stoğa girermiş. Dunlop'ı da soracağım bakalım satan yer bulabilirsem.
    Hani biryerlerde stokta vardır veya aklıma gelmeyen bir marka varsa diye soruyorum.
  • Rica ederim.Lakin iyice araştırmadan karar vermeyin.Bazı lastikçiler ohhhooo o ebatı bulamazsın yana yattı çamura battı deyip farklı ölçüdeki lastiği satıveriyor.Ayaküstü ikna oluveriyorsunuz.Benim bildiğim Kumho'da geniş bir ölçü yelpazesi var.Düşünürseniz Kumho'yu da bir araştırın.
  • Yokohama (AC01) C drive modeline bakın..Kullananlar yol tutuşu ve konforunu çok övüyorlar.
  • Yanıtlar için teşekkürler.
    Kumha'nın yetkili satıcısıyla görüştüm, onların da ellerinde yokmuş (artık nasıl bir lastikse, koca Ankara'da yok).
    Yokohama AC01 Cdrive'ı sipariş verdim, 2 güne gelecek ve takacaklar umarım.. C drive 2 modeli çıkmış aslında, deseni değişikmiş vs., onu alabilirdim ama gelmesi Ocak'ı bulurmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: apocalypse321

Yanıtlar için teşekkürler.
    Kumha'nın yetkili satıcısıyla görüştüm, onların da ellerinde yokmuş (artık nasıl bir lastikse, koca Ankara'da yok).
    Yokohama AC01 Cdrive'ı sipariş verdim, 2 güne gelecek ve takacaklar umarım.. C drive 2 modeli çıkmış aslında, deseni değişikmiş vs., onu alabilirdim ama gelmesi Ocak'ı bulurmuş...

Hocam hayırlı olsun diyelim.Sipariş verirken gelecek lastiğin üretim tarihini sordunuz mu?
  • Tabi sordum, mutlaka 2010 üretimi olacağını söylediler. Daha 5mm civarı diş derinliği olan halihazırdaki lastiklerimin 2003 üretimi olduğunu, fren mesafesinin uzaması ve sürekli çektiğim patinajlardan sonra farkettiğim için, buna özellikle dikkat ettim . Arabayı sürekli şehir içi kısa mesafelerde kullanınca böyle oluyor sanırım..
  • mıchelın var dostum
    baska marka alma zaten
  • Michelin'de de sorduğum çoğu yerde uygun ebatta lastiği yoktu, 1 satıcıda buldum ama biraz pahalıydı ve dediklerine göre büyük ihtimalle 2009 üretimiydi. Ayrıca, yumuşak ve hasar görmeye meyilli olduğu söyleniyor, yol tutuşu vs çok iyi olsa da...
  • Continental ve Yokohama da aradığınız ebat var
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Continental ve Yokohama da aradığınız ebat var

Haklısınız listelerde var ama stokta bulunmuyor maalesef. Yokohama siparişi verdim bugün, en hızlı gelebilecek olan da oydu, 2 gün sonra kavuşacağız umarım.
  • Şimdiden hayırlı olsun..Bence, böylesine sıkıntılı ebatta Yokohama C drive ile kaliteli bir ürün tercih ettiniz.
    Petlas, Kumho gibi uygun fiyatlı alternatifler de amaca ve kullanım tarzına göre değerlendirilebilir.
    Ancak bu lastiklerin, 2.kalite hamurdan imal ediliğini ve kısa bir süre sonra hamurlarında sertleşme-ufalanma görüldüğünü çok kişiden duydum.
    Ayrıca ıslak performanslarının yetersizliği ve konforsuz olmaları da unutmamalı..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.