Şimdi Ara

1923'ten 2023'e CHP 2.kez kurucu düzeni sağlamaya...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
3.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2023 seçimlerinde, yani cumhuriyetin 100.yılında bir tarafta tek kişilik düzen oylanacak, diğer tarafta yeniden cumhuriyet ayarlarına dönüş, demokratik parlamenter nizam oylanacak.

Orta doğu ülkelerinin değer yargıları ile mi yaşayacağız yoksa medeni ülkelerin değer yargıları ile mi bunu oylayacağız.

2023'te Türkiye 2. yüzyılının seçimini yapacak.

Ben sistem aday olarak kimi koyarsa koysun millet ittifakına oy vereceğim.

Türkiye Cumhuriyetini 1923'te CHP kurdu, 2023'te de yine CHP ayarlarını düzeltecektir.

Ne derseniz deyin, ben bu öyküye inanıyorum.

Cumhuriyetin 100.yılında tarih tekerrür edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BEDFDEA03 -- 22 Ocak 2022; 3:42:10 >

• Bu ülke ne zaman batacak gibi olsa CHP kurtarmıştır. Bu millet vefasızdır, aynı zamanda CHP aydın insanların partisidir.

CHP ne dediyse 3-5 yıl sonra o doğru çıkmıştır.

CHP ne zaman ne gerekliyse onu yaptı, şöyle geçmişe bakıyorum.

CHP Fethullah teröristtir dedi haklı çıktı.

Yahu çözüm süreci bu şekilde ilerlemez, meclise gelin dedi haklı çıktı.

Ya inşaata para gömmeyin böyle batarız dedi haklı çıktı.

Din siyaseti yapmayın cumhuriyeti bitirmeyin dedi haklı çıktı.

Ya yargıyı bu kadar araç haline getirmeyin, ihtiyacınız olacak dedi haklı çıktı.

Bugün de cumhuriyeti yeniden kurucu düzenine getirmesi için 6 partiyi bir arada bir zamk gibi tutuyor, güçlü altı oku ile yine yurdu baştan başa sardı. Sırada 100.yılda yumruğunu vurması kaldı.

Cumhuriyetin ve Halkın Partisi yine halkını kurtaracak.

Kıbrısın kurtuluşunda son darbeyi indiren chp olmuştur. Onceki partiler hazırlık yapmıştır, chp devamını getirmiştir. Sonra amerika ambargo yapınca bazı aklıevveller yağ kuyrukları deyip chp yi yuhalamıştır. O kuyruklar, vatandaşın canı kurtuldu diye var. Bugünkü kuyruklarsa akp nin fabrikaları satması nedeniyle var. Arada fark var.

Yukarıdaki bi arkadaş söylemiş, malesef doğru.

imamson'a oy attık, adam gitti seloyu ziyarete. Aşıkmış gibi gitti hapisteki adamı övüp durdu.

Kılıçdaroglu diyoruz, her gün Hdp ile içli dışlı. Chp m.vekillerini söylemiyorum bile.

Bu kafayla sitten sene iktidara gelemez, eski Chp ile karıştırmayın. Çoook değişti malesef.

Chp 15 yıl önce fetö arastırılsın önergesi vermiş, akp reddetmiş. https://www.google.com/url?q=https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/iste-15-yil-onceki-feto-onergesi-5631135/amp/

Yani chp o kadar da kötü değil. Ayrıca Atatürk diyemeyen diger partinin başı.

Muhalefet olarak çok pasif olmasına rağmen Atatürk ilke ve inkılaplarına en yakın olani. Fabrika ayarlarına ihtiyac var.

• aslında 1922'de büyük değişiklikler oldu da 1923'de rejim belirlenip adı kondu sonrası kalkınma çalışmaları vs. yani seçimin 2022'de olması da muhtemel  

• 2023 yılında CHP kendi ayarlarına dönsün de önce...

• bu halleriyle dersim saz kadrosu kurucu timi olurlar anca seyit rıza önderliğinde.

• Chp bu kafayla 50 sene geçse kazanamaz geçin bu işleri geçinn...

Parti içerisi hdp'li kaynıyor her ay seloya özgürlük diyen kemal ve vekilleri var...

Çok beklersin. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 22 Ocak 2022; 20:38:13 >
  • Sana iyi ki 750 TL lik fatura geldi ha 2 gündür güzel konular açıyorsun demek ki illa çuvaldız batacak bize

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın dersek yarın sizede dokunurlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkenin bu hale gelmesinin sebebi, tatlı su balığı solcular. Livaneli, Karayalçın, İnönü, Baykal, Gılışdar vs vs

• Chp fabrikaların partisidir iyidir.

• Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt

Bu ülke ne zaman batacak gibi olsa CHP kurtarmıştır. Bu millet vefasızdır, aynı zamanda CHP aydın insanların partisidir.

CHP ne dediyse 3-5 yıl sonra o doğru çıkmıştır.

CHP ne zaman ne gerekliyse onu yaptı, şöyle geçmişe bakıyorum.

CHP Fethullah teröristtir dedi haklı çıktı.

Yahu çözüm süreci bu şekilde ilerlemez, meclise gelin dedi haklı çıktı.

Ya inşaata para gömmeyin böyle batarız dedi haklı çıktı.

Din siyaseti yapmayın cumhuriyeti bitirmeyin dedi haklı çıktı.

Ya yargıyı bu kadar araç haline getirmeyin, ihtiyacınız olacak dedi haklı çıktı.

Bugün de cumhuriyeti yeniden kurucu düzenine getirmesi için 6 partiyi bir arada bir zamk gibi tutuyor, güçlü altı oku ile yine yurdu baştan başa sardı. Sırada 100.yılda yumruğunu vurması kaldı.

Cumhuriyetin ve Halkın Partisi yine halkını kurtaracak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BEDFDEA03 -- 23 Ocak 2022; 2:53:21 >
  • Kıbrısın kurtuluşunda son darbeyi indiren chp olmuştur. Onceki partiler hazırlık yapmıştır, chp devamını getirmiştir. Sonra amerika ambargo yapınca bazı aklıevveller yağ kuyrukları deyip chp yi yuhalamıştır. O kuyruklar, vatandaşın canı kurtuldu diye var. Bugünkü kuyruklarsa akp nin fabrikaları satması nedeniyle var. Arada fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 23 Ocak 2022; 2:49:25 >
  • Katılıyorum.
    Genç bir birey olarak erken seçim talebimde yok. Sandığa ilk kez gelecek tüm gençlerin oyuna ihtiyaç var.

Gerici zihniyeti iyi bir şekilde sandığa gömmeliyiz.

Gençliğimiz var diyerek sandıkta kazanmalıyız.

• Eğer Millet İttifakı kazanırsa yeni düzen kurulur fakat CHP'ye yöneltilen eleştiriler de boş değil. Üstelik bu eleştiriler yalnız Kürt sorunundan da kaynaklanmıyor. CHP mevcut ittifakta laiklik ilkesini de göz ardı ediyor. Bu yüzden "yeni düzen"in nasıl kurulacağından pek emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hopdediks-Dediğimdediks -- 23 Ocak 2022; 10:49:31 >
  • 2023 resmen 2. Cumhuriyet in ilanı gibi olacak.

• Yukarıdaki bi arkadaş söylemiş, malesef doğru.

imamson'a oy attık, adam gitti seloyu ziyarete. Aşıkmış gibi gitti hapisteki adamı övüp durdu.

Kılıçdaroglu diyoruz, her gün Hdp ile içli dışlı. Chp m.vekillerini söylemiyorum bile.

Bu kafayla sitten sene iktidara gelemez, eski Chp ile karıştırmayın. Çoook değişti malesef.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamen rakam tesadüfünunden başka tutarı olamayan bir iddia .Soyle ki :
    1923 chpsinin lideri Mustafa Kemal Atatürk ,2023 chpsinin lideri Kemal Kilicdaroglu

1923 chpsi Atatürk milliyetçiliğine sıkı sıkı bağlıyken 2023 KK chpsi oy kaybederim korkusuyla vatanın bütünlüğüne tehdit etmiş,binlerce asker şehit etmiş hain bir örgütün siyasi uzantısı hakkında birseyler söyleyemiyor,dili tutuluyor .Kanıt arayan hdpli vekilin pkk fotolarına baksin.
    Kimse de bana şu partide bunu yaptı vs demesin .Burada parti yaristirmiyorum chp hakkında konusuyorum

• zotacing kullanıcısına yanıt

Bırakın parti yaristirmayi

Chp Ataturkun çizgisinde ise Atatürk milliyetçiliğini bir öğrensin önce. Hdpli vekil teröristle resim çektirmiş chpnin basindaki adam kem kum ediyor .Bu partinin vizyonu şu parti yaptı ben de yaparım mi yoksa Ataturkun çizdiği yoldan gitmek mi?Geçeceksin bu isi.Bak Akşenere gelsin fezleke vekilliğin düşmesine oy verelim dedi.Olay bu .Ne oldugu belli degil bu chpnin

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.