Şimdi Ara

1915 Çanakkale Köprüsü Ücreti Belli oldu. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
1
Favori
11.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
129 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Orijinalden alıntı: eraglises

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında sefer yapan GESTAŞ A.Ş. 19 Mayıs’ın hafta sonu ile birleşmesi sonucu ortaya çıkan 3 günlük tatil boyunca Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki ile adalar hattında 50 bin 742 araç taşıyarak bir rekora imza attı.

herhalde en sağlamı bu olacak
    http://www.canakkaletravel.com/haber/gestastan-rekor-3-gunde-50-bin-742-arac-tasidilar.html

Gemiler ile koca köprüyü karşılaştırmak ironi oluyor artık herhalde bu ülke de.. Gemilerle geçiş yapıldığında ülke de 12 km yol kuyruğu olduğunu çabuk unuttu herhalde o bayramlara giden insanlar ve gemilerin de geçiş yapabileceği araç sayısı belli adam 3 gün için fazladan 10 tane daha gemi mi alacak sanıyorsunuz.. Köprü olunca seyir değişir millet daha rahat akın eder.. Ama bunu yaşayınca anlar benim halkım ama yaşamadan da karar vermede de usta bir milletizdir..

Gemilere bakıp geçiş sayısını çıkartan uber bir millet..

Feribotlar olmasa hesabı ne ile yapacaktı benim milletim çok merak ediyorum..

Ehonomi çok iyii.. reisss... hüloğğ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

AKP den sonra başka bir iktidar gelirse gerçekten durumlarına çok acırım. Bir açacaklar ekonomi defterlerini keşke yüzlerinin o halini görme imkanımız olsa

• Elma kullanıcısına yanıt
    Doğru söze ne hacet

• 1915 euro olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reaktans

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

''Geçiş ücreti otomobiller için 15 Euro artı KDV olacak. Günlük 45 bin araç geçişi için devlet garantisi verildi''

Çanakkale geçilmez olayını çok yanlış anlamış bunlar...

1915 Çanakkale Köprüsü Ücreti Belli oldu.

Bu kafada adamlar bunlar.
    Yeni kazığımız hayırlı olsun.

İzmir'e belediye başkanı olamadı, Türkiye'ye başbakan oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F16513DF7 -- 23 Mart 2018; 20:17:25 >

• Gelibolu Lapseki yada topçular feribotu 30₺.

O güzergahtan 97 den beri kullanan biri olarak o kadar aracın geçmesi imkansız. Şuan çıkın Balıkesir yada İzmir'e o güzergahı kullanarak gidin. Bomboş .

Kafayı yemişler.

Bence sarayı satsinlar. Esas masraf o.

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Öncekilere cevap verde yenisi sorarım.

Şu konuya yaptığınız saçma sapan yorumlar sayesinde konu hem one çıkar listesinde hemde en fazla mesaj alan konu listesinde üst sıralara çıktı. Sayenizde bir çok kişi haberi gördü ve öğrendi sizler olmasaydınız verdiğiniz absürt cevaplar olmasaydı bu konu bu kadar popüler olup bu kadar çok okunmazdı teşekkür ederim. Herkes kendi hür ve vicdanı duygusuna göre hesabını kitabını yaptı ve kararını verdi. Sizler burada var sayılar üzerine konuşurken karşınıza aldığınız kişiler sayısal net rakkamlarla veya gördükleriyle konuşuyorlar.

İlla soru istiyorsan diğer arkadaş daha bilgili ve düzgün konuşur gibi geldiği için ona sordum o sorulara bakıp sende cevap verebilirsin.

Benim kendimi ne sandığıma gelirsek, Türk vatandaşıyım ve ülkemi canımdan daha çok seviyorum, ben Çanakkale de anlatılan kahramanlıkları dinleyerek büyüdüm dedelerimin ninelerim kahramanlıkları ile M. Kemal Atatürk ün kahramanlıkları ile büyüdüm. ne AKP si ne CHP si ne IYIP ne MHP ne SP ve diğer partilerin hepsinin canı cehenneme hiçbirinin fanatik taraftarı değilim.

Ben sadece gelecekte doğacak olan çocuğuma güçlü, borcuz, adaletli ve güzel bir Türkiye istiyorum sen beni böyle bil.

• stanco kullanıcısına yanıt
    Linkini verdigin sitede bu da yaziyor

“Çanakkale geçilmez tarihte kaldı artık, Çanakkale geçilir, hertürlü geçilir hale geliyor. Denizden geçiliyor, havadan geçiliyor şimdi karadan da geçilmiş olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Bu cok mu normal bir ifade

• quote:

Orijinalden alıntı: burak_bt

Linkini verdigin sitede bu da yaziyor

“Çanakkale geçilmez tarihte kaldı artık, Çanakkale geçilir, hertürlü geçilir hale geliyor. Denizden geçiliyor, havadan geçiliyor şimdi karadan da geçilmiş olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Bu cok mu normal bir ifade

Hani sehitlerin kemikleri sizladi denir ya. İste tam bu durum icin soylenmis sanki.

• Rant talan peşkeş..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O kadar vergi alınıyor devlet parasıyla yapsın bunu, vatandaşın parasıyla yaptığı şeyi de vatandaşına ücretsiz olarak sunsun.
    Eğer sunamıyorsa yok şunu yaptık bunu yaptık diye seçim propagandası yapmasın. O kadar vergi veriyoruz bir işe yarasın.
    Boş yere harcanan paralarla kaç köprüyü "kendisi" yapardı devlet.
    Ben yapılmasına karşı değilim, yapılma ve işletilme metoduna karşıyım. Herşeyden yüksek vergi alınan bir ülkede köprüler ücretli olmamalı,
    hele ki başka ülkelerin bizim paramızdan 4-5 kat değerli para birimi kullanılarak alınan ücret hepten ironik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stanco

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stanco

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

''Geçiş ücreti otomobiller için 15 Euro artı KDV olacak. Günlük 45 bin araç geçişi için devlet garantisi verildi''

Çanakkale geçilmez olayını çok yanlış anlamış bunlar...

1915 Çanakkale Köprüsü Ücreti Belli oldu.

Bu kafada adamlar bunlar.
    Yeni kazığımız hayırlı olsun.

Sazanlığın lüzumu yok

https://teyit.org/binali-yildirim-canakkale-gecilmez-dediler-dedi-mi/

Böyle espri olmaz.

Haklısın , yersiz ve gereksiz olmuş.
    Ancak "Çanakkale Geçilmez" ifadesiyle alay etmek, bu sözün ağırlığını yok saymak gibi bir niyeti olduğunu sanmıyorum..

Kimmiş sazan.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Quad HD

26 yıldır trafiğini de bilirim gelen geçeni de bilirim ütopya da yaşamıyoruz realite tabanında konuşacaksak buyrun konuşalım burasının trafiği sadece bayramda olur normalde yollar BOMBOŞ denebilecek kadar boştur ki bunu bayramda geçen araç sayısını açıklayan gestaş dan da görebilirsiniz

Zamanı gelince görüşürüz daha yapılmamış olan bir köprünün muhabbetini yapıyoruz o güne kadar çok şey değişir..

Biz çok gördük o zamanları yeğenim merak etme.

Osmangazi Köprüsü de bize girdi, bu köprü de bize girecek açık ve net.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

quote:

quote:

26 yıldır trafiğini de bilirim gelen geçeni de bilirim ütopya da yaşamıyoruz realite tabanında konuşacaksak buyrun konuşalım burasının trafiği sadece bayramda olur normalde yollar BOMBOŞ denebilecek kadar boştur ki bunu bayramda geçen araç sayısını açıklayan gestaş dan da görebilirsiniz

Zamanı gelince görüşürüz daha yapılmamış olan bir köprünün muhabbetini yapıyoruz o güne kadar çok şey değişir..

3. Köprü ve Avrasya tünelini unutmamak lazım. Avrasya tünelinin müteahhiti kazığı iyi soktu diye Çanakkale köprüsünü de ona vermişler.

• Yine ekonomik bir başarısızlık emsali daha. Ülkenin milli varlığını çarçur etmeye son gaz devam durmak yok!
  • quote:

quote:

quote:

İşte benim gördüğüm zihniyet burada bu hep anlattığım zihniyet, akp 'nin iktidarında yaptığı ne var ise çekememezlik kudurmuşluk sendromu ohhhh daha da delirtsinler sizi ko böyle rahatsız olun.. Adamlar her şeyi ederine uygununa göre yapıyor, istese kendi de yapar ama 3 sene de 2 3 milyar euro 'yu kimse bağlayamaz devletin parası bunlar bir de bunu 10 20 yıl sonra parasını çıkarmaya başlayacağı hiçbir hamleye giremez siz kimsiniz ki devlety yönetmekten anlayasınız, Neden Koç 'un bankası var neden kendisi 30 milyar tl kadar aktife sahip bunun 10 15 milyar tl si nakit elinde varken neden 2 3 milyar tl 'lik işe gireceği zaman kredi çekip işi yapıyor sahip olduğu nakite neden ellemiyor çünkü para değer katan birimlere yatırılmış faiz de repo da euro da dolar da niye oradan gelecek parayı riske atıp kendi sermayesini riske atsın gider çeker krediyi işi bitirene kadar da taksit taksit öder bu kadar basit bu işler ama buradaki basit vatandaşım sanki 10 kere devlet yönetmiş te çok biliyor edası ile yaşıyor..

• quote:

quote:

quote:

quote:

İşte benim gördüğüm zihniyet burada bu hep anlattığım zihniyet, akp 'nin iktidarında yaptığı ne var ise çekememezlik kudurmuşluk sendromu ohhhh daha da delirtsinler sizi ko böyle rahatsız olun.. Adamlar her şeyi ederine uygununa göre yapıyor, istese kendi de yapar ama 3 sene de 2 3 milyar euro 'yu kimse bağlayamaz devletin parası bunlar bir de bunu 10 20 yıl sonra parasını çıkarmaya başlayacağı hiçbir hamleye giremez siz kimsiniz ki devlety yönetmekten anlayasınız, Neden Koç 'un bankası var neden kendisi 30 milyar tl kadar aktife sahip bunun 10 15 milyar tl si nakit elinde varken neden 2 3 milyar tl 'lik işe gireceği zaman kredi çekip işi yapıyor sahip olduğu nakite neden ellemiyor çünkü para değer katan birimlere yatırılmış faiz de repo da euro da dolar da niye oradan gelecek parayı riske atıp kendi sermayesini riske atsın gider çeker krediyi işi bitirene kadar da taksit taksit öder bu kadar basit bu işler ama buradaki basit vatandaşım sanki 10 kere devlet yönetmiş te çok biliyor edası ile yaşıyor..

Ya defol git işine anamızı bellediler, taahhüdü karşılayamadığımız için her yıl bir köprü parası ödüyoruz adamlara hala saçmalama derdindesin.

• Konu halk olunca cari açık derler hatta vergileri özellikle ÖTV'yi cari açığı önleme amaçlı diye savunurlar. Ama konu bu tür hizmet sektöründeki yatırımlara gelince yabancı sermayeli ortaklıklara yabancı para kuru ile verilir cari açığı iyice büyütürler iki köprü ve avrasya için belgelerle ispatlanan normalin kat ve kat maliyetide cabası her lafa atlayan baştaki zat bir kere olsun yok efendim öyle değilde böyle demedi sadece dış kapının mandalı bir kaç milletvekili yok efendim burada şöyle rüzgar var şöyle akıntı var bundan maliyet yükseliyor açıklaması yaptılar
    Ha birde köprüleri savunmaları istihdam ve iş gücünün hızlanması yahu devlet kendi imkanları ile yapsada bu avantajlar olacak en azından benim kazancımdan dolaylı dolaysız %70'ni aldığın vergilerin nereye gittiğini bilirim, Türkiye %15 KDV'li günlerinde ki kayıt dışı vergi %90 lardaydı şuan beğenmedikleri bir çok yatırımı yaptı, kendileri bazı durumlarda % 200 bulan ( ortlaması en iyi ihtimalle %70 )vergilerle bir köprü bile yapamıyorlar sonrada kendilerine güçlü iktidar güçlü yönetim güçlü lider diyorlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ya defol git işine anamızı bellediler, taahhüdü karşılayamadığımız için her yıl bir köprü parası ödüyoruz adamlara hala saçmalama derdindesin.

Taahhüt karşılanıyor, matematiğin var ise oturur hesap yaparsın ben yukarıda çanakkale köprüsünün hesabını zor gelmezse gider okursun tam netine kadar fiyatı çıkıyor, devletin tek zararı yok hatta kar yapacağı durumlar bile var ama okumazsınız gider fevzicik 'e inanırsınız 19 yıl işletme üzerinden hesap yapan adama inanırsınız 15 yıl 4 ay ödeme yapacak olan bir kısmı geçenler tarafından karşılanacağı bir kısmını da devletin karşılayacağı bir köprünün fiyatını senin fevzicikin önüne kağıdı vermişler okuyor 19 yuıl üzerinden hesap yapıyor ama yapımında geçen sürede ne vatandaş ne de devlet tek bir ödeme yapmıyor ama senin fevzicik yapmış gibi okuyor tahta da sonra sizde bize geçirdiler anamızı bellediler diye ağlıyorsunuz siz bu kafa ile devam edin yukarıda köprü hesabı var..

• quote:

Orijinalden alıntı: esenlik

Konu halk olunca cari açık derler hatta vergileri özellikle ÖTV'yi cari açığı önleme amaçlı diye savunurlar. Ama konu bu tür hizmet sektöründeki yatırımlara gelince yabancı sermayeli ortaklıklara yabancı para kuru ile verilir cari açığı iyice büyütürler iki köprü ve avrasya için belgelerle ispatlanan normalin kat ve kat maliyetide cabası her lafa atlayan baştaki zat bir kere olsun yok efendim öyle değilde böyle demedi sadece dış kapının mandalı bir kaç milletvekili yok efendim burada şöyle rüzgar var şöyle akıntı var bundan maliyet yükseliyor açıklaması yaptılar
    Ha birde köprüleri savunmaları istihdam ve iş gücünün hızlanması yahu devlet kendi imkanları ile yapsada bu avantajlar olacak en azından benim kazancımdan dolaylı dolaysız %70'ni aldığın vergilerin nereye gittiğini bilirim, Türkiye %15 KDV'li günlerinde ki kayıt dışı vergi %90 lardaydı şuan beğenmedikleri bir çok yatırımı yaptı, kendileri bazı durumlarda % 200 bulan ( ortlaması en iyi ihtimalle %70 )vergilerle bir köprü bile yapamıyorlar sonrada kendilerine güçlü iktidar güçlü yönetim güçlü lider diyorlar

Mecbursun yukarıda neden olduğunu anlattım, dünya da faizler bizden düşük bizim ülkenin bankaları bu parayı ödeyecek güçte ama riske atılmak istenmiyor çünkü o kadar büyüklüğe sahip değiliz yabancı ülkeler gibi üstüne faizler ülkemiz de yüksek neden cb faiz faiz diye söyleniyor yabancı ülke de faiz yüzde 8 belki aşağısı ama biz de yüzde 15 'lere dayanmış 16 veren yerler bile var bu yüzden kendi ülkenden bu krediyi almazsın ve bu işi yapan limak 2 yabancı ortağa sahip o yüzden onlar yabancı olduğu için ödemeler bu şekilde anlaşılıyor adamlara bağlısın teknoloji ellerinde mühendis onlar da bilgi onlar da o yüzden istediği para ile anlaşmak zorundasın ki etik olarak bu dur gerçeği ve köprü yapımında kullanacağın birçok ham madde yurt dışından alınacak ithal edildiği için bunlar da euro ile alınacak o yüzden bütün yatırım euro ile yapılıyor bunları siz de biliyorsunuz ama niye duvara karşı gitmek için çabalıyorsunuz anlamıyorum..

Ha bir de bu ülke de 2001 'de bir gece de dolar ve mark iki katına çıktığında birçok firma battı neden 1 milyon tl lik şirket iken kendisi ithali yurt dışından yaparken yurt dışına çalışırken dolar iki katına çıkınca güm 500.000 dolara alacağı yatırım iki katına çıktı ya da aldı karşılığını ödeyemedi dolar iki katına çıktı oppp iflas bir abim anlatır 1.5 milyon tl lik işhanım vardı giyim firması yurt dışından ithal alıyordum işhanım dan eser kalmadı dedi..

Şimdi sorarım euro ile kredi alınıyor ve bir gece de euro iki katına çıksa develüasyon olsa ülke de büyük kriz çıksa limak ve yabancı olan iki şirkete zarar olur mu olmaz olan vatandaşa ya da devlete olur o yüzden ben sana sorarım sen limak ve o yabancı iki şirket olsan enayimisin de gidip bu iş tl ile yapacaksın şirketinin batmasını seve seve ister misin söyle bana.. Kimse tl ile iş yapmaya kalkamaz.. Şirket yönetmek böyledir firmanın batmaması için elinden geleni yapmaktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 23 Mart 2018; 22:18:0 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.