Şimdi Ara

1915 Çanakkale Köprüsü Ücreti Belli oldu. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
1
Favori
11.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
129 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Orijinalden alıntı: Wung-Zhu

quote:

Feribot 40 tl ye mi ne geçiriyor. 80 milyonun ödeyeceği bir kazik daha ekleniyor. En buyugu bile olabilir. Kisin 5 bin arac bile gecmez. Feribot alternatifi de olacak her zaman.

Hiç feribotta 4-5 saat sıra beklediniz mi :)

Tabiki bekledim (sadece bayram zamanları). Konuyla ilgisi nedir? 10 bin aracın gececegi yere 45 bin araclik garantiyi yqni vatandaşa girecek kazığı konuşuyoruz.

normal günler 2 saate yaz günleri ortalama 3 saate düşüyor ege bölgesinin ve akdeniz bölgesinin turizm gelirlerinin artmasına da gerek yok hatta turizmin milli gelir içindeki 26 milyar dolarlık payına da gerek yok bence

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

AKP den sonra başka bir iktidar gelirse gerçekten durumlarına çok acırım. Bir açacaklar ekonomi defterlerini keşke yüzlerinin o halini görme imkanımız olsa

Ben olsam ak partililerin (uyeler dahil) mal varliklarina el koyarim.
    16 yilda yapmis olduklari borclari mal varliklarini satip oyle oderim.
    Bu pisligi basimiza onlar acti, temizligini de onlara yaptiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0tt0m@n -- 24 Mart 2018; 2:52:4 >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Birde kendi hür iradenle vatandaş olarak baksan olaya. Hep firma ve hükümet açısından bakmışsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Birde kendi hür iradenle vatandaş olarak baksan olaya. Hep firma ve hükümet açısından bakmışsın.

Bakıyorum merak etme araba alırsam abd 'de sürmeyeceğim o arabamı Türkiye 'de süreceğim ve o köprüden geçmeyi çok isterim o yüzden o 60 72 80 tl her ne olursa herkese olduğu gibi bana da girecek.. Ama Dünya 'nın hiçbir yerinde Trump bile kendi cebinden köprü yaptırıp vatandaş bedavaya geçsin demiyor ABD 'de yapılan köprü ABD 'nin vergisi ile biz de yapılan (yapılacak) köprü de bizim vatandaşın vergisi ile yapılacak.. Limak yapmış devlet yapmış japonlar yapmış fark etmez önemli olan zamanında ilk iki köprüyü bize ülkemize katanlar olduğu gibi bugün de katılabilmesi mesele.. Gün gelir kendi köprümüzü kendimiz de yaparız inşallah ama inşallah yolun yarısı oluyor geri kalanı da milletin bir şeyler yapması forumlar da ağlaması değil gibi mesela..

45k zor bir rakam. İst Anadolu yakasından gelenler arabayla canakkale doğu tarafina gelirken bursa üzerini kullanmak istiyor Avrupa yakasi trafiğine girmemek için. Otobüs desen pamukkale 1 senedir 4.5-5 saatte bursa üzerinden molasız geliyor yolcular için büyük tercih sebebi.

• Madem devletimizin bu kadar parayı ödeme gücü var. Kendimiz yapalım. 3-5 kişi zengin olacak milyonlarca insana yük binmesin. Gerekirse böyle yatırımlar için ek vergi alınsın ama kardeşim devletimiz yapsın. Devlet yapamıyorsa illa firmalar yapacaksa da bu şartlarda vermesin. Tamam Firmanın zarar etme ihtimalini ortadan kaldırsın bir garanti versin. Kızanlar oluyor ama ben şahsen üzülüyorum. İnşaallah bilmediğimiz başka birşeyler vardır.

Aşağılanmayı bile terfi olarak algılıyorsun, komple arızasın.

Bir gübre olsan daha yararlı olurdun memlekete

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Aşağılanmayı bile terfi olarak algılıyorsun, komple arızasın.

Bir gübre olsan daha yararlı olurdun memlekete

Yav he he aşağı olan biri mi beni daha aşağılayacak git başkasına ağla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

45k zor bir rakam. İst Anadolu yakasından gelenler arabayla canakkale doğu tarafina gelirken bursa üzerini kullanmak istiyor Avrupa yakasi trafiğine girmemek için. Otobüs desen pamukkale 1 senedir 4.5-5 saatte bursa üzerinden molasız geliyor yolcular için büyük tercih sebebi.

Merak ediyorum yukarıdaki yazılarımda anlattım olayı herkes bu konu açan kişiye endekslenmiş bir şekilde cevap yazıyor, 45 k olmasın 20 k olsun ortalama araç geçişi sorarım şimdi 20 k geçti ve kalan 25 k 'yı da devlet karşıladı bunun neresinde zarar ya da sıkıntı var ve sizler ne anlıyorsunuz bu köprü yapımından 45 k denmesinden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 24 Mart 2018; 8:35:35 >
  • Devlet yapılırken masraf ödemiyor ama iş bittikten sonra masrafına denk gelecek şekilde işletme süresince belli bir ödeme yapıyor. Halbuki işletme süresini uzatarak ödeme yapmadan da ihale edebilir. Kamulaştırma dan başka masrafı olmayacak ama hiç yoktan köprümüz olacak. Şirket yapacak, işletecek belli miktar kar edecek ve devlete devredecek. Demek ki şirketler kâra hemen geçmek için devletten garanti istiyor ihaleye girmek için devlette eli mahkum veriyor yoksa ihaleye giren olmaz diye. Ne bilem beya

• quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

Devlet yapılırken masraf ödemiyor ama iş bittikten sonra masrafına denk gelecek şekilde işletme süresince belli bir ödeme yapıyor. Halbuki işletme süresini uzatarak ödeme yapmadan da ihale edebilir. Kamulaştırma dan başka masrafı olmayacak ama hiç yoktan köprümüz olacak. Şirket yapacak, işletecek belli miktar kar edecek ve devlete devredecek. Demek ki şirketler kâra hemen geçmek için devletten garanti istiyor ihaleye girmek için devlette eli mahkum veriyor yoksa ihaleye giren olmaz diye. Ne bilem beya

10 yıl sonrasında ne olacağını söyleyeyim. Kuvvetle muhtemel köprü işletmesi birine ihale edilecek.
  • Çanakkale ve İstanbul'da yaşayan vatandaşlara Allah'dan sabır diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 24 Mart 2018; 18:25:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: subaortik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wung-Zhu

quote:

Feribot 40 tl ye mi ne geçiriyor. 80 milyonun ödeyeceği bir kazik daha ekleniyor. En buyugu bile olabilir. Kisin 5 bin arac bile gecmez. Feribot alternatifi de olacak her zaman.

Hiç feribotta 4-5 saat sıra beklediniz mi :)

Tabiki bekledim (sadece bayram zamanları). Konuyla ilgisi nedir? 10 bin aracın gececegi yere 45 bin araclik garantiyi yqni vatandaşa girecek kazığı konuşuyoruz.

normal günler 2 saate yaz günleri ortalama 3 saate düşüyor ege bölgesinin ve akdeniz bölgesinin turizm gelirlerinin artmasına da gerek yok hatta turizmin milli gelir içindeki 26 milyar dolarlık payına da gerek yok bence

Ne anlattıniz anlamadim. Köprü yapilinca turizm gelirimiz artacak mi? Onu mu kast ettiniz?

• Yapmasinlar kopru mopru , kopru yaptilar diye korfezi dolasamiyoruz , neden kopruden gecip para verelim diye illa !. lanet olsun ya. istemiyorum kopru . hayir zaten neden garantiyi para olarak degilde kisi olarak veriyonuz ? 5o bin arac yerine 1oo milyon tl deseniz. ve arac basi fiyat coook ucuz olsa 2oo milyon toplarsiniz . gibi gibi

• Osman Gazi Körfez geçiş köprüsü içinde yıllık 40 bin araç demişleri
  • Kimse köprü yapılmasın demiyor ancak köprüler 1e mal oluyorsa biz bunları 72 aya böldürüp 30 veriyoruz tabi aradaki insanlar ceplerini başka türlü nasıl dolduracak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Çok doğru söyledin zaten bende bundan bahsediyorum kurun bu kadar yükselmesine rağmen faizler yükselmiyor faizin olmasına ben tamamen karşıyım eğer enflasyon karşısında bir koruma olacaksa bunun çeşitli alternatifleri olabilir doların euronun yükselmesi elbette mal sahiplerini hissedarları kısacası zenginleri çok etkilemiyor kira artırılıyor ürünlere zam vs devlet düşünüyor ki eğer faizi artırırsak bankalar kazanır yatırım olmaz öteyandan yakın geçmişte ziraatbankası rekor kar açıkladı yani devletin izlemiş olduğu politikanın aksine kar edenler yine bankalar oluyorsa bir durup düşünmek lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • krediyi dısardan euro olarak aliyorsan haliyle kopru ucretlerini ve kredi geri odemesini de euro olarak planlarsin. tl'ye güvenle alakasi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: koralays

Çok doğru söyledin zaten bende bundan bahsediyorum kurun bu kadar yükselmesine rağmen faizler yükselmiyor faizin olmasına ben tamamen karşıyım eğer enflasyon karşısında bir koruma olacaksa bunun çeşitli alternatifleri olabilir doların euronun yükselmesi elbette mal sahiplerini hissedarları kısacası zenginleri çok etkilemiyor kira artırılıyor ürünlere zam vs devlet düşünüyor ki eğer faizi artırırsak bankalar kazanır yatırım olmaz öteyandan yakın geçmişte ziraatbankası rekor kar açıkladı yani devletin izlemiş olduğu politikanın aksine kar edenler yine bankalar oluyorsa bir durup düşünmek lazım

Benim de rahatsız olduğum ve cb 'nin de hep söylediği bir şey var hep der bankalar tabi ki kazansın ama bu karlar nedir böyle diye hep sitem eder o yüzden bende hep bunu diyorum bankaların karlarını her sene takip ederim az çok hatta bir sene öğrendiğimde deli olmuştum ziraat bankası bir sene sonunda 540 milyon tl kar açıklamıştı yuhhh diye delirmiştim resmen vatandaşı sövüşlüyorlar demiştim zaten son zamanlar iyice cılkını çıkardılar garanti bankası bir akrabasına para gönderecek bankamtik kartı yok bankamatikten sıradan biri gibi para gönder bana dedi dedim çok para alırlar alsın dedi girdik ibana havale yapmaya karşı tarafın hesabı garanti idi neyse bir denedim 200 tl ye 12 tl alıyor çıkardım 100 denedim 12 50 denedim 12 tl ve şunu anladım 50 tl de göndersen 12 tl ile resmen soygunculuk yapıyor bu bankalar diye söyledim ve içim acıdı 100 tl de 12 tl ne demek yaa yüzde 12 bir anda kazandıran sistem nerede var başka sadece bankalar da var resmen soyuyorlar ama bendeki yapı kredi yurt dışına para bile göndersem kuruş almıyor o yüzden kullanıyorum ama insanlar teknolojiden haberi yok hangi banka ne alıyor araştıracak zamana sahip değil bu yüzden soyguna yenik düşüyorlar üzülüyorum bunları gördükçe o yüzden ülkemiz de bankalara bir takım önlemler alınmalı alıyorlar ama çok az önlem alınıyor bir banka 2 milyar tl hacme sahipken ertesi sene 2.5 milyar tl olup 540 milyon tl kar açıklıyorsa bu bir banka için yıl da yüzde 25 gücünü arttırma demektir ve bu ahlak olarak etik değildir.. Devletin yanlışları bunlar işte..

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Orijinalden alıntı: koralays

Benim de rahatsız olduğum ve cb 'nin de hep söylediği bir şey var hep der bankalar tabi ki kazansın ama bu karlar nedir böyle diye hep sitem eder o yüzden bende hep bunu diyorum bankaların karlarını her sene takip ederim az çok hatta bir sene öğrendiğimde deli olmuştum ziraat bankası bir sene sonunda 540 milyon tl kar açıklamıştı yuhhh diye delirmiştim resmen vatandaşı sövüşlüyorlar demiştim zaten son zamanlar iyice cılkını çıkardılar garanti bankası bir akrabasına para gönderecek bankamtik kartı yok bankamatikten sıradan biri gibi para gönder bana dedi dedim çok para alırlar alsın dedi girdik ibana havale yapmaya karşı tarafın hesabı garanti idi neyse bir denedim 200 tl ye 12 tl alıyor çıkardım 100 denedim 12 50 denedim 12 tl ve şunu anladım 50 tl de göndersen 12 tl ile resmen soygunculuk yapıyor bu bankalar diye söyledim ve içim acıdı 100 tl de 12 tl ne demek yaa yüzde 12 bir anda kazandıran sistem nerede var başka sadece bankalar da var resmen soyuyorlar ama bendeki yapı kredi yurt dışına para bile göndersem kuruş almıyor o yüzden kullanıyorum ama insanlar teknolojiden haberi yok hangi banka ne alıyor araştıracak zamana sahip değil bu yüzden soyguna yenik düşüyorlar üzülüyorum bunları gördükçe o yüzden ülkemiz de bankalara bir takım önlemler alınmalı alıyorlar ama çok az önlem alınıyor bir banka 2 milyar tl hacme sahipken ertesi sene 2.5 milyar tl olup 540 milyon tl kar açıklıyorsa bu bir banka için yıl da yüzde 25 gücünü arttırma demektir ve bu ahlak olarak etik değildir.. Devletin yanlışları bunlar işte..

Böyle hükümeti eleştirmiş gibi yapıyor pabucumun trollü.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.