Şimdi Ara

19000 TL sistem önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sadece kasa olarak 19000 TL civarında oyun oynama, fotoğraf-video düzenleme ve genel amaçlı kullanılacak sistem tavsiyelerinizi bekliyorum. Kasa bütçesini düşürmemek için monitörü ve gerisini sonra almak mantıklı geldi. 500GB alan yetmez gibi geliyor, SSD'yi 1TB yaparsam bu fiyat farkıyla sistem çok düşer mi? 1 TB harici diskim var. Şimdiki sistemimde de 1TB HDD var ama eski. Yeniyi alınca eski sistemi olduğu gibi satmayı düşünüyorum. Onun özelliklerini de aşağıya ekliyorum. Eski sistemim kaça satılabilir? GameGaraj'daki sistemlerde fiyatların uygun olduğunu söylemişsiniz. Teknobiyotik, İtopya, Sinerji, zonebilişim gibi bildiğiniz diğer yerlere de bakıp tavsiyelerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Bu sistem için 23" civarı monitör tavsiyelerinizi de bekliyorum. Yeni monitörlerde çok fark var mı bilmiyorum. Monitörüm güzel ama ekranda çıkmayan lekeler var, görüntüyü etkilemiyor. Sadece ekran kapalıyken belli oluyor. Bu boyutta mantıklı olmadığı için 4K çok yaygın değil sanırım. Fare (solak olduğum için düz tasarım olursa iyi olur, yandaki tuşlar şart değil), klavye, kulaklık, hoparlör de tavsiye edebilirsiniz.

Teşekkürler.

Mevcut sistemim:

Acer S232HLABid 23 inc monitör.

Akasa freedom xone X2 kasa.

AMD Phenom II X4 965 Black Edition AM3 8MB 3.4GHz dort cekirdekli ıslemci.

Foxconn A7DA-S 3.0 AMD 790gx anakart.

GeIL Plus 8 GB DDR3 1600MHz CL9 Low voltage Dual kit (2x4GB) RAM.

Sapphire Radeon RX 460 1210MHz 2 GB GDDR5 ekran kartı.

Thermalright true spirit 120 işlemci soğutucu.

Western Digital Caviar Blue 1 TB sabit disk.

Thermaltake Smart 750 watt güç kaynağı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sohbetseli -- 3 Ocak 2022; 13:6:59 >

• 19 bine pc de ciklet çinersiniz 25 30 u gözden çıkar monitör dahil

• 19 sadece kasaya veriyorum. Monitör klavye vs. ay sonunda alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.gaming.gen.tr/urun/136126/webtekno-wt1-intel-i5-11400f-asus-geforce-tuf-rtx-3060-v2-oc-12gb-16gb-ram-512gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

https://www.gaming.gen.tr/urun/136089/enes-ozen-e1-intel-i5-11400-asus-geforce-tuf-rtx-3060-v2-oc-12gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

Suan pc basinda degilim lakin telden gaming.gen den bunlar görünüyor. Sikayetvar com dan bu firmayi inceleyebilirsin. Video edit diyorsan 32gb ram olmasi lazim, yukardaki sistemlerde yok. Iyi bir islemci sogutucusuda iyi olurdu.

Sistem toplayacaksak rtx 3060 icin en ucuzu 11bin400 diyor, testlerine falan bakin siz, sessizlik ve termal performansi acisindan... Diger bilesenler icin ise, 32gb ramler 2000 lira, psu 1000 lira, anakart 1500 lira, islemci 3000 lira, ssd 1000 lira, kasa 600 lira ya cikilabilir belki...
    https://www.amazon.com.tr/dp/B096658ZWP/ref=asc_df_B096658ZWP1641051180000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B096658ZWP&linkCode=asn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 3 Ocak 2022; 19:18:48 >

• Önerdikleriniz güzelmiş. Asus klavye, fare, kulaklık da bedavaya gelecekti ama kampanya bitti ve 20500'e geliyor. Ramleri şimdilik 16 alıp sonra da ekleyebilirim. 500gb alan birkaç oyun ve yazılımlara yeter, gerisini haricide depolarım dersek bütçeyi de 20500'e çıkarabilirsem alabilirim veya ay sonunda alabilirim (fiyatlar uçmazsa).

Bu sistemi de çok yakın gördüm. 17000 TL. Anakartı önerdiğiniz sistemdekiyle değiştirip ssd'yi de 1tb yapınca 18000TL civarında bir fiyata geliyor. Asus kasa güzelmiş ama kasa ve güç kaynağını da aynısı yaparsam 19 bini aşıyor. Burası da bu ürün için son 1 gün diyor.

www.gamegaraj.com
    Deluxe 5T11-PCH - Game Garaj
    https://www.gamegaraj.com/urun/deluxe-5t11-pch/

Değişiklik yapmadan alınca da burada MAG 5T10-6600 modeli 18091 TL. Aquarius 7A 19231 TL. Bunlar farklı tabi.

• sohbetseli S kullanıcısına yanıt

Kasa neyse de, güc kaynagindan tasarruf sistemin uzun ömürlü olmasina mani olur. En önemli bilesenlerden biridir güc kaynagi... Asus ile dark in o modelleri mukayese edilemez. 19800 lük sistem stoktaydi. Biz buraya yazinca rast gele bakanlardan da alanlar olur. Anakart ve ssd haric iyi bilesenlerden olusuyordu. Anakart giris seviye... Ssd giris seviye... Ekrankarti palit in dual modelinden cok daha iyi, asus tuf modeli... Wifi de vardi... Hayirlisi diyelim. Ama o gamegaraj daki güc kaynagi ile almayin. Marka modeli yazmiyordu sadece 80+bronze yazmasindan dolayi, dark kasa dark psu olarak düsündüm, iyi bir model olsa yazarlardi zaten. O kasayi o psu ile evden iceri almam.

• Evet güç kaynağı ve kasa Dark. Onları da aynı yapınca gamegarajdaki daha pahalıya geliyor. İşlemci soğutucu olarak da Dark opsiyonu veriyor, gerisi su soğutucu. İşlemci soğutucuyu da sonra alıp takarım. Önceki sistemde öyle yapmıştım, güzel bir soğutucu alıp takmıştım.

En iyisi dediğiniz gibi 20500 TLlik Enes Özen modeli almaya çalışayım. Havale indirimi de yok artık bu sitelerde sanırım. Şimdi alamazsam ay sonuna bırakırım dolar da gidiyor yine bu sıralar. 1000TLye önemli farklar var arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sohbetseli -- 4 Ocak 2022; 10:37:1 >
  • Enes Özen modeli aldım. Yardım için teşekkürler.

• sohbetseli S kullanıcısına yanıt

Rami unuttuk sanki, 32gb olsun demistim, arayip durumu izah edin, size 16gb fiyatinin üzerine koyup 32gb li sekilde satsinlar sonra ugrasmazsiniz. Cpu sogutucu da ilerde duruma göre sizde alip takabilirsiniz, 300-400 liralik bisey yeterde artar bile... 16 bana yeter dersen, anakartta iki adet ram slotu var, elde ki 16gb i cikartip 2x16gb takman gerekecek. Bunu en basinda yapmak daha mantikli sanki...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.