Şimdi Ara

19 Yaşındaki Kıza Teklif Ettim ve Sonra Olanlar (Yaş 32) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
5
Favori
63.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Daimon88

Hayır hocam ondan değil: Dul kadının önceki kocasından olmuş olan çocuğu da olacak yanında. Yani düşünüyorum ben üvey babalık yapabilir miyim. Başkasını bilemem, ben yapamam. Kendi çocuğum kadar evladım göremem üvey çocuğu... Çocuk olayı olmasa dul mul takılmam o konuya, fark etmez benim için

Alıntıları Göster
    O zaman "çocuklu" diye ifade et, dul diye değil. Kelime seçimleri önemlidir. İnsanlar bu tür cümleleri duya duya dullara ayrı gözle bakıyorlar.

• Arada 13 yaş olması sorun değil de, kızın 19 yaşındayken senin teklif etmiş olman sıkıntılı görünebilir. Nice 10-15 yaş arası yaş farkı olan çiftler var mutlu. Ayrıca en büyük sorun kız ve senin profil olarak ayrı dünyanın insanları olmaları.

Not: Söylemeden geçemeyeceğim. Amele ve vasıfsız gibi kendini nitelendiriyorsun ama ilk mesajın çok derli toplu, üslup harika, imla hatası sıfır. Birçok okumuş insanın atmayacağı bir post. Bu yüzden kendini ya çok geliştirmişsin ya da içerik CSB.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 25 Ağustos 2019; 21:30:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn Elessar

Ya birader nasıl anlaşıyorsun milenyumlu kızla. Kardeşim diyeceğin yaşta kız. Kafalar uyuşmuyor yeni nesille.
    Çok basit.

Tanışıyorum. Zamanla birbirimizi tanıyoruz. Huyunu, suyunu iyi çözdükten sonra atağa geçiyorum ve... bingo!

Yeni nesil kızları daha çok beğeniyorum. Benle yaşıt olan kızlar daha olgun olabilirler ama yeni nesil kızların yenilikçi oluşu, adaptif oluşu benden küçük oluşu ilgimi çekiyor. Keyif alıyorum.

Hatta bazısı ile de flört ediyorum. Ama sevgilimin olduğunu öğrenince bozuluyorlar.

Yeni nesil kızlarda farklı bir aura var. Bu aura çekiyor beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 25 Ağustos 2019; 23:28:14 >
  • Bence hak etmişsin. Sırf sevgilin yok diye, birileri seni kabul etmiyor diye 19 yaşında birinde şansını denemişsin. Ayrıca bu kadar özel bir konuda milletin ağzına laf vermen bu işlerden hiç anlamadığını gösteriyor. Yaş 32 de olsa sana güzel bir tecrübe olmuştur, önüne bakma vakti.
  • Guzel tespit. Fakirsen evlenme zaten hem kendini hemde baskalarini yakma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam da neden evleneceğim diyerek kız arıyorsun. Nasipse olur değilse de önüne bakarsın. Sırf evlenmek için kız ararsan ilerde pişman olursun sana diyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellovictory

26 yaşındayım kız arkadaşım bu yıl liseye geçecek. Bence yaş sadece sayıdan ibaret
    32 yaşındayım kız arkadaşım bu sene anaokuluna başladı, sizinle aynı görüşteyim.
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Hocam bak bu iş öyle sadece para, iş, tip yada muhabbetle olmuyor. Mesela sende bunların hiçbiri yoksa bile hiç ummadığın bir ortamda ne bileyim 25-35 yaşında bir bayan senin sesinden bile etkilenenebiliyor. O yüzden umudunu yitirme. Ayrıca insan dul diye yadırgama herkesin başına gelebilir. Sen sana uyanı bulmaya çalış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kardeşim bence kızlar 30 yaşına kadar paralı adam kovalar 30 a kadar olmadıysa önüne çıkanla evlenir.

• Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Memurum, Afyonkarahisar memleket, alfa nasıl olunur bilmiyorum hocam :) evet ben değil kızdan haber geldi,

• Erkekle kadın arasında 5-6 yaş normal de... 13 yaş biraz fazla. Daha şöyle 25-26 yaş arası bak. İlla ki nasip bir yerde gizlenmiştir.

İnsanlar çift yaratılmıştır. Bunu unutma!

Edit: Zaten 19 yaşındaki kızın kafasında evlilik olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magic2 -- 25 Ağustos 2019; 21:53:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Aslında tam tersi. 10 yıl sonra yaşı 42 olacak. Dusinsene kizda ayni yaşta olsa kadinlar çok daha cabuk yaşlanıyor. Etrafindaki 40 yasindaki kadinlarla 40 yasindaki erkekleri kiyaslasan yeter. Kimse kendinden daha yaşlı duran kadinla beraber olmak istemez. Erkeğin gözü disarda olur. Ama kadin zaten 50 sinde yavaş yavaş menapoz evresine başliyor. Kimi daha erken kimi daha geç. O yüzden evliliğin uzun surmesi için arada 10 yaş olması lazım.

Alıntıları Göster
    Mantıklı hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellovictory

26 yaşındayım kız arkadaşım bu yıl liseye geçecek. Bence yaş sadece sayıdan ibaret
    Öhhhhh... Daha neler

• quote:

Orijinalden alıntı: Mitolojiden Biri

Yaş farkı varken cinsellik dışında başka ne paylaşımınız oluyor?

Ben kendimden 2 yaş küçüklerle bile çok zor anlaşıyorum. Çocuklukta izlediğim çizgi filmleri, dizileri, gündemdeki olayları hiçbiri bilmiyor.
    Hocam gündemmiş herhangi bir düşünsel konuymuş cartmış curtmuş bunları yaşıtlarım olan ve benden büyük olan kadınlar da bilmiyor, lise mezunu amele tayfası sonuçta, ben herhangi bir konuda konuşunca uzaylıymışım gibi bakarlar yaşıtlarım ve benden büyükler de, konu başlığında söylemedim ama zamanında iki haftada üç kitap birisiydim, uzun yıllar işsiz kaldığım için zamanımın çoğunu kitaplara ayırmıştım yani, üniversite mezunları arasında olmasa da kendi sosyal statü çevreme kıyasla kültürlü biriyim, ve maalesef evlilik konusunda sosyal statü de önemli, kendi kültürel seviyeme uygun kadın bulamıyorum o yüzden..

• quote:

Orijinalden alıntı: T. Soprano

Sorun emin ol yaş farkı değil ama salt para da değil.
    Bi yazı okumuştum. Genel olarak kadınların tercihlerini statü, tarz ve maddiyat belirler. Seçilmek ya da seçtiği kişiden olumlu cevap almak istiyorsa erkek, bunlardan birine aşırı derecede ya da ikisine normal bir derecede sahip olmalı.
    Desene ben ölmüşüm ağlayanım yok. Bir de milletten laf yiyorum üstüne.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumuş

O zaman "çocuklu" diye ifade et, dul diye değil. Kelime seçimleri önemlidir. İnsanlar bu tür cümleleri duya duya dullara ayrı gözle bakıyorlar.

Alıntıları Göster
    Hocam yasalara göre çocuk kadında kalır; tamamen kadının isteğine kalmıştır, eğer kadın isterse çocuk baba tarafında kalır. O yüzden büyük çoğunlukla dul kadınlar çocuklu oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arada 13 yaş olması sorun değil de, kızın 19 yaşındayken senin teklif etmiş olman sıkıntılı görünebilir. Nice 10-15 yaş arası yaş farkı olan çiftler var mutlu. Ayrıca en büyük sorun kız ve senin profil olarak ayrı dünyanın insanları olmaları.

Not: Söylemeden geçemeyeceğim. Amele ve vasıfsız gibi kendini nitelendiriyorsun ama ilk mesajın çok derli toplu, üslup harika, imla hatası sıfır. Birçok okumuş insanın atmayacağı bir post. Bu yüzden kendini ya çok geliştirmişsin ya da içerik CSB.
    "Ayrıca en büyük sorun kız ve senin profil olarak ayrı dünyanın insanları olmaları." Bu da olabilir hocam.. Kuzeni öncelikle yaş farkının çok olduğundan bahsetmişti ama bu da olabilir bence de..

Sağolasın hocam iltifatın için. Yukarıdaki bir yorumda da belirtmiştim biraz önce; uzun yıllar işsiz kaldım, iki haftada üç kitap bitiriyordum, bunların çok büyük katkısı oldu bana kültürel açıdan.. Bir amele olarak kendi çevremde kültürel düzeyim yüksek hocam, bunu çevremdeki herkes diyor. Üniversite mezunları kadar olamam elbette, orası ayrı bir konu.

Birikimim yok hocam, yine de kovalıyorum işte, borç harç içinde yüzmeyi göze aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

18 yaşını dolduran herkes yetişkindir. Nokta. Diyorsun ki 19 yaşımızdaki halimizle 25 yaşımdaki halimizle aramızda uçurum var. Doğrudur, buna ben de katılıyorum. Fakat 25 yaşımızdaki halimizle 37 yaşımızdaki halimiz arasında da uçurum olacak. O yaşla 60 yaşındaki düşünceler arasında da uçurum olacak. Yani 19 yaşımızdaki düşünceler arasında uçurum var diye 19 yaş için çocuk tabirini kullanmak doğru olmaz.

Alıntıları Göster
    Dikkat ettiysen bana göre çocuktur dedim.
    Sana göre 15 yaşındaki bir insanda yetişkin olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: AFV

Kardeşim bence kızlar 30 yaşına kadar paralı adam kovalar 30 a kadar olmadıysa önüne çıkanla evlenir.
    O yaşlarda bekar kız yok hocam benim çevremde, flört yapamamış kız olsa bile görücü usulü oluyor, gene de oluyor nişan evlilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: covert

Memurum, Afyonkarahisar memleket, alfa nasıl olunur bilmiyorum hocam :) evet ben değil kızdan haber geldi,
    Memur olmanız bile yetmiştir hocam zaten
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.