Şimdi Ara

19 yaşında kitap okumaya başlamak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
3
Favori
3.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hiç geç değil. Özellikle ülkemizde hayatı boyunca başlamamış çok insan var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 19 yaşımda başladım(Hemen hemen 1 yıl oluyor)

O zamana kadar boş boş internette takılır oyun oynardım. İlk başladığım vakitler geç başladım diyordum ama çevreme bakınca tatmin oldum açıkçası. Kitap okuyan insan yok çünkü. Yaş farketmiyor.

Geçmiş yıllarımı iyi değerlendirseydim elbette daha iyi olurdu ancak çevremde okuyan insan olmamasından ve oyunlara olan merakımdan dolayı düşünmemiştim bile. Üniversiteye başlayınca çevremde hala kitap okuyan görmüyordum ama biraz olgunlaştığımın ve zamanımı daha iyi değerlendirmem gerektiğinin farkına varmaya başladım. Okumam gereken kitapları internetten/forumdan araştırıp listesini aldım ve okudum.

Eğer okumayı sevmeye başlarsan şunu farkedeceksin, sürekli şu kitabı okurum bu kitabı okurum diye not alacaksın ama her 1 kitap okuyuşunda 3 kitap daha not alacaksın ve sonsuza kadar uzayacak o liste.
    (ilk başladığım vakit durumum biraz böyleydi, ancak şuan değil)
    (Böyle bilmiş konuşuyorum ama okuduğum kitap sayısı sadece 24 :D )

• Hocam bende yeni başladım sayılır severek kitap okumaya. Geçen bülbülbülü öldürmek adlı kitabı severek okudum gerçekten. Beni yine böyle olayların gidişatına bağlayacak, güçlü anlatıma sahip bir kitap önerebilirmisiniz acaba ? Yani kurgusu, karakter anlatımı tatmin eden eser önerileriniz ?
  • Wunduniik3221 kullanıcısına yanıt
    Fantastik edebiyat sever biriysen kral katili güncesini öneririm dili basit ve akıcıdır.Olay örgüsü güzeldir.Farklı bir tad bırakır.,

İnce bir kitap okumak istersen 9.Hariciye Koğuşu Peyami Sefa Okumadıysan güzel bir kitaptır.Olaylar üzerinden gitmez duyguları anlatışı güzeldir.Kitabı sindire sindire okursan detaylar sana zevk verir.

Sabbahtin Ali Kürk Mantolu Madonna'sı ya da Kuyucaklı Yusufu ikiside güzeldir.

Bahsettiklerimin son 3'ü ince hafif,akıcı güzel kitaplardır.Olaki beğenmedin fazla zaman kaybın olmaz.

Ek olarak Tolstoy okumadıysan oku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Requizm

Ben de 19 yaşımda başladım(Hemen hemen 1 yıl oluyor)

O zamana kadar boş boş internette takılır oyun oynardım. İlk başladığım vakitler geç başladım diyordum ama çevreme bakınca tatmin oldum açıkçası. Kitap okuyan insan yok çünkü. Yaş farketmiyor.

Geçmiş yıllarımı iyi değerlendirseydim elbette daha iyi olurdu ancak çevremde okuyan insan olmamasından ve oyunlara olan merakımdan dolayı düşünmemiştim bile. Üniversiteye başlayınca çevremde hala kitap okuyan görmüyordum ama biraz olgunlaştığımın ve zamanımı daha iyi değerlendirmem gerektiğinin farkına varmaya başladım. Okumam gereken kitapları internetten/forumdan araştırıp listesini aldım ve okudum.

Eğer okumayı sevmeye başlarsan şunu farkedeceksin, sürekli şu kitabı okurum bu kitabı okurum diye not alacaksın ama her 1 kitap okuyuşunda 3 kitap daha not alacaksın ve sonsuza kadar uzayacak o liste.
    (ilk başladığım vakit durumum biraz böyleydi, ancak şuan değil)
    (Böyle bilmiş konuşuyorum ama okuduğum kitap sayısı sadece 24 :D )

Estağfurullah aynen öyle oluyor okudukça kitap konusunda ne kadar da eksik olduğumu anlıyorum okurken kitap not etmek bundan olacak sanırım

• kuklacini kullanıcısına yanıt
    Önerileriniz için teşekkür ediyorum hocam sadece Tolstoy'dan "İnsan ne ile yaşar" ı okumuştum. Bu arada Zülfü Livaneli'nin Serenad adlı kitabı bana hediye olarak gelmişti acaba okumaya başlasam mı güzel midir? Bir bilginiz var mı ?
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 8 Ekim 2017; 0:3:36 >
  • Ben 16 yasinda basladim sevdiğim bir profesörün kitaplarıyla şuan 18 yasimdayim ama klasiklere bu yil basladim puskini rus romancilarini şiddetle oneririm

• Zararın neresinden dönsen kârdır diye bir söz var ki öyle büyük bir zarar söz konusu değil. Kitap okumayan o kadar çok kişi var ki. Bu arada her türden kitap okumak iyidir. Önce küçükten başlarsın sonra onlar kesmez uzun kitaplar alırsın. Tavsiyem carpediem yayınlarından "kendine bir iyilik yap" kitabı. Bu yayın genelde kısa kitaplar yapıyor severseniz (büyük ihtimal) diğer carpediem kitaplarını da alırsınız

19 yaşında kitap okumaya başlamak

• dav kullanıcısına yanıt
    Bende yavaş yavaş başladım klasiklere güzeller gerçekten

• maybe4you kullanıcısına yanıt
    Bakacam sağ olasın 👍

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.