Şimdi Ara

19 YASINDA BASKETBOLA BAŞLAMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
8.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet beyler şuana kadar lise mahalle felan oynadık 1-2 aydır whatsapp grubumuz var orda çift pota salonda ayarlayıp oynarız.Hep içimde kalmıştır bir klube gitmek basketbolda ama işte kısmet olmadı.Neyse anlatayım biraz nasıl oynarım diye öncelikle liseye başlamadan fazla bilmezdim turnike felan sadece neyse lisede her gün 1-2 saat oynardım özellikle 11 de günde en az 2 saaat oynardık zaten o sene şampiyon olduk okulda neyse işte oynadığım zaman bir sürü klupte oynayan çocuk vardı okulda ama hepsini patates ediyordum v1 v2 v3 her türlü ama bende fundamental yok tabi revers felan zor yapıyorum yani ancak ribaund ve bloklarda gerçekten exrta bi yeteneğim olduğunu düşünüyorum mesela benden size ve boyu daha fazla bi adam olsun çok rahat ve blok koyarım lise dönemlerinde blok koymadığım kimse kalmamıştır sanırım ribaund işi her ne kadar boy gibi gözüksede bence tamamen yer tutma işi anlayan bilir zaten bu arada boyum 1.81 kilom 60 yani blok felan için öyle çok da uzun bi boyum yok açıkçası neyse işte o günlerde hep bi klube yazılmayı felan düşünürdüm ancak ygs lys felan derken yaş oldu 19 bu yaz salonda çok maç yaptım bu maçlarda bir çok kez quadro double yapmışımdır sanırım 4.sü blok olarak yani salondakilerde öyle acemi felan değiller 2-3 tanesi 2-3 yıllık kulup geçmişleri var diğerleride sokakta oynayan basketbolcu işte bir de kendimde bi elle oynanan sporlara karşı bi yeneteneğim oldugunu düşünüyorum şimdi diyebilrisiniz kibire felan bak ama öyle değil biraz örneklendireyim 6.sınıf dershanemizde masa tenisi vardı ben hayatımda ilk oynayacam felan neyse topa bile zor vuruyorduk 6.sınıfı acemi acemi geçtim sonrasında yazın kafamda masa tenisi oynayarak kendimi geliştirdim ve 7.sınıfata gittğim ilk gün enfes servislere başladım ve 7.sınıfın sonunda yapılan dershane turnavasında 4.olarak tamamladım 50 kişilik bir ekip vardı 1.olan zaten milli takımda idi neyse 8.sınf olduk masa tenisi yerine dershaneye langırt gelmişti tabi onu da ilk kez oynayacagız kantinci abimiz enfes oynardı onun da yardımıyla baya bi geliştim langırtta hatta o kadar ii oynamaya başladım ki aradan 4 yıl geçmesine rağmen 12.sınıfta ödetmesine langırttan baya bi oynayıp kazanmışımdır neyse langırt turnuvası oldu işte 8.sınıfta gerçi takımlar 2 e 2 şeklindeydi ama olsun finale kadar çıkıp finalde yenilmiştik bakınız o da elle oynanan bir spor mesela çok az voleybol oynamama rağmen 10.sınıfta sınıfın voleybol kadrosuna girmiştim smaçör olarak gerçi 1 maç sonra elenmiştik ama olsun bu arada lisede masa tenisi takımına da girmişliğim var ancak genelde 9.sınıflar vardı ben 11 dim o dönemler spor salonuna masa tenisini kullanarak içeri girer basket oynardım orda da neyse birde futbol var tabi şimdi futbolu hiç iyi oynamam rezaletimdir ancak bakınız gene elle yapılan bir spor kalecilik kendi bildim bileli ortaokulda mahallede hep kaleci olmusumdur lise de futsal turnuvası vardı 9.sınıfta sene sonunda sampiyon olup hoca da okul takımına almıstı hatta bilen bilir belki füsun yönder a.l okul bursada 4.lüğümüz(türkiye çapında ödüller bursada verilmiş idi) vardır 10.sınıfta kadroda olmama rağmen yedek beklemiştim ancak 11 e geçince benim üstüm olan 12 e geçtiği için bırakıp yerinede ben gelmiştim o sene de istabnbulda 3.lüğümüz vardır bu örnekleri vermemin sebebi tamamen el sporlarına karsı yatkınlığımın olmasını göstermek hatta içimden tenis squash gibi sporları oynayıp başarabilirim gibi geliyor ancak zengin sporu onlar burda tenis sahasına dair pek bir belirti yok

Neyse baya bi gereksiz anlattım bilmiyorum belki de içimi dökmek istedim sizce şimdi baskette 2.3. ligte bi yere gelme sansım var mıdır 6-7 sonraya kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esoes12 -- 28 Ağustos 2017; 21:42:18 >

• 1 yıl boyunca günde 7 8 saat çalış. Şut, ball handling, turnike vs . Sonra kendi kararını ver.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dene gör.

• Boy 1.81 kilo 60 sen bu kilo ile basket bolcu ol ben eşşek gibi anıracam. 2. Ligde oynamak nekadar zor sen biliyorsun.

• 3.lig bu kadar basit mi görünüyor sence? Bizim spor salonuna her sabah 3.lig takımı Bornova Belediyespor antrenman yapmaya geliyor. Onların şöyle diyim en çelimsizi sana oyun esnasında omuz atma ya da sert savunmayı geçtim dokunsa uçurur seni. Adamlar neredeyse haftanın 5 günü sabahları spor salonunda 2 saat kuvvet çalışıp tüm öğleden sonra basketbol antrenmanı yapıyormuş. Bornova Belediyeyi geçtim sabahları bayan basketbol takımı Bornova Beckerspor geliyor. Onların bile en çelimsizi seni uçurur. Kerem Gönlüm mesela 19 yaşında basketbola başlayıp bir yerlere geldi ama artık devir değişti. Şuan en dip amatör küme oyuncusu bile makine gibi. Benim eski kulübün basketbol sahasında şirketler arası basketbol ligi (masters) oluyordu. Şirket takımları yarışıyordu. Orada bile en çelimsiz basketçiler en az 185 boyunda kalıplıydı. Heves kırma ya da ezme amacım yok ama boşa hayal kurmaya da gerek yok.

• Elbryan kullanıcısına yanıt
    Haklısın dostum buz hokeyine başladım zaten takılıyorum öyle

• Eskidendi 19 yaşında ftbola basketbola başlayıp sporcu olmak artık pasta daraldı pastadan herkes pay kapmaya çalışıyor. Eskiden yani esk8den dediğim bundan 10 yıl önce basketbolcu kıtlığı vardı. 3 basket atan basketbolcu oluyor kendini ilerletiyor ve profisyonel oluyordu ama bu zamanda basketbolcu olmak çok ama çok ama çok zor öncelikle allah vergisi bir boy ve kalıp lazım. Ve kucukyasta başlamak. Ben yıllardır basketbolun içindeyim allah vergisi varsa küçük yaşta aile desteği varsa herturlu sporcu olursun.

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    Haklısın dostum şahsen el ve topun birleştiği tüm sporlarda yeteneğim olduğunu düşünüyorum ancak hiç birine küçük yaşta başlamayınca bi cacık olmuyor bende bıraktım zaten hobi olarak yapıyorum okulda da su topu buz hokeyine girdim takılıyorum böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esoes12

Haklısın dostum şahsen el ve topun birleştiği tüm sporlarda yeteneğim olduğunu düşünüyorum ancak hiç birine küçük yaşta başlamayınca bi cacık olmuyor bende bıraktım zaten hobi olarak yapıyorum okulda da su topu buz hokeyine girdim takılıyorum böyle

Bende senle aynı durumdayım benim yaş 36 bende hobi olsun spor olsun diye oynuyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.