Şimdi Ara

19 yaşında araç alıp pc dizen genç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
3
Favori
15.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
162 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

19 yaşında ülkenin gider ucuna üniversiteye gideceği için daha önce kendi başına web tasarımı ile kazandığı parasıyla araç alıp pc dizen turuncu kafa ayrıca 12 yaşından beri pc dizdiğini ve bunun eğlenceli olduğunu belirtiyor.

• Hani geleceği anlatan filmlerde olur ya; duvarlarla çevrili bir şehrin içinde refah, bilim, sanat, mutlulukla yaşayan bi azınlık vardır. Bi de dışarda açlıktan birbirini yiyen, pislik, hastalık, sefalet içinde yaşayan çoğunluk olur.

Böyle gidersek biz o dışardaki çoğunluktan olacağız.

Ayrıca o somalili dediklerini de küçümseme öyle. Pc görse "o ne der" dediğin adamlar, bizim ülkedekilere mail atıp, bana miras kaldı ama çekemiyorum, şu kadar para gönder de beraber yiyelim diyorlar :)

Bu kafayla, bu zihniyetle yola devam edersek, afrikalılar da bizi geçer yakında. O zaman da bizi maymunlarla veya sineklerle mi kıyaslayacak sizin tayfa merak ediyorum.
    ABD ve Avrupa da ki genç kuşak 100 yıllık gelişimin meyvelerini yiyor.

Bizim genç kuşak arkadaşların isyanını anlıyorum. Neden 1500 dolar asgari ücret alamıyoruz diye ağlıyorlar.

Bunun sebebini ABD ve AB nin bayrak taşıyan firmalarının kuruluş tarihine bakarak anlayabilir. O tarihten itibaren teknolojik birikimin ve refahın getirdiği o yaşam onların hakkı .

Bunu 40 lı 50 liyıllarda Dünya nükleer teknolojinin denemeleri yapmaya başladığında Türklerin "o nemiş la" demesinde

60 yıllarda ABD nin aya çıkmasıyla Türklerin "Ay nurdur aya çıkılamaz" demesinde

70 li yıllarda sağ-sol gibi ezik ve gereksiz kutuplaşmayla Türk kerim birbirlerini kesmesinde

90 lı yıllarda beceriksiz koalisyon hükümetlerinin Türkiye hiper enflasyon ve çok yüksek faiz döngüsünden çıkaramayıp Ağır sanayi yatırımlarını gerçekleştiremesinde , 12 yılda dolar / TL nin.%93000 değer kaybetmesinde buna çözüm olarak TL boyna sıfır kaktırmasında arayın..

Ya da bunları boşver. Akp batırdı uleeee tyip isthfaaa
  • Ameriganyada çoğ evsiz var yeğeniğğmm Holywodın filmlerinde göründüğü gibi güllük mülistanlık yer değil anlayacağığnn.

Sokağlar evsiz doludur oralarnlarda, dışınk güçlerin reklamlarına gelmeyin.

• ehehe siz de plakalı martıya binin nolcak ki

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 24 Ağustos 2020; 19:25:35 >
  • Bizimde aslanlar gibi vergilerimiz var ? şahlanış çağındayız 2023 olsun görüceksiniz.

• 19 yaşında araç alıp pc dizen genç
  • Chevrolet impala 2017 galiba o Araba. TR de sahibinden.com da yok bile.

Bizde bir gencin o arabanın benzerini alması için aile desteği kesin lazım. 18 yaşında aylık 1.500 dolar maaşlı iş bulursa başka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

Chevrolet Malibu 2018

15k usd e almış cocuk

2.el 10bin km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 24 Ağustos 2020; 20:34:57 >
  • Alım gücü şov budur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birazda kendimizden kotulerini ornek alalim niye iyilerini ornek aliyoruz.Afrikada, Somalide 20yasindakiler pcyi gorse o ne der, araba gorse uzayli zanneder, iphone gorse yenecek birsey sanar.Bizim burada tuzumuz kuru tabi gir internete bas yorumu.
    Aclik icin savasacagimiz gunler cok yakindir.Bunu ister kaale alin ister almayin.Bir parca ekmek icin birilerini vurup kesecez.Dunyada bilincli olarak nufus azaltilmaya baslandi siz uyuyun.

• Aferim çalışkan çocukmuş, türkiyede olsa daha fazlasını yapardı, kıskanmayın çalışın.

• WARTIME kullanıcısına yanıt

Edit:Hocam büyük resmi görmüşsünüz tebrikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugandalı tüccar -- 24 Ağustos 2020; 21:23:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Hani geleceği anlatan filmlerde olur ya; duvarlarla çevrili bir şehrin içinde refah, bilim, sanat, mutlulukla yaşayan bi azınlık vardır. Bi de dışarda açlıktan birbirini yiyen, pislik, hastalık, sefalet içinde yaşayan çoğunluk olur.

Böyle gidersek biz o dışardaki çoğunluktan olacağız.

Ayrıca o somalili dediklerini de küçümseme öyle. Pc görse "o ne der" dediğin adamlar, bizim ülkedekilere mail atıp, bana miras kaldı ama çekemiyorum, şu kadar para gönder de beraber yiyelim diyorlar :)

Bu kafayla, bu zihniyetle yola devam edersek, afrikalılar da bizi geçer yakında. O zaman da bizi maymunlarla veya sineklerle mi kıyaslayacak sizin tayfa merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 24 Ağustos 2020; 21:39:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genc arkadas arabayi kaldirima cikarmis

• Kaynak?

• ABD ve Avrupa da ki genç kuşak 100 yıllık gelişimin meyvelerini yiyor.

Bizim genç kuşak arkadaşların isyanını anlıyorum. Neden 1500 dolar asgari ücret alamıyoruz diye ağlıyorlar.

Bunun sebebini ABD ve AB nin bayrak taşıyan firmalarının kuruluş tarihine bakarak anlayabilir. O tarihten itibaren teknolojik birikimin ve refahın getirdiği o yaşam onların hakkı .

Bunu 40 lı 50 liyıllarda Dünya nükleer teknolojinin denemeleri yapmaya başladığında Türklerin "o nemiş la" demesinde

60 yıllarda ABD nin aya çıkmasıyla Türklerin "Ay nurdur aya çıkılamaz" demesinde

70 li yıllarda sağ-sol gibi ezik ve gereksiz kutuplaşmayla Türk kerim birbirlerini kesmesinde

90 lı yıllarda beceriksiz koalisyon hükümetlerinin Türkiye hiper enflasyon ve çok yüksek faiz döngüsünden çıkaramayıp Ağır sanayi yatırımlarını gerçekleştiremesinde , 12 yılda dolar / TL nin.%93000 değer kaybetmesinde buna çözüm olarak TL boyna sıfır kaktırmasında arayın..

Ya da bunları boşver. Akp batırdı uleeee tyip isthfaaa

• Fark var
    İmkanlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • "coğrafya kaderdir" yorumunu bulamadım.. yazıp gideyim..

akp seçmeninin eseri

• Burada öyle. Çalışana para var. Saati 10$'dan "sadece hafta sonları" toplam 20 saat çalışsan ayda 800 dolar yapar. 1 yılda alırsın o arabayı. Bir de hergün çalışsan düşün ne olur. Tabi vergi de giriyor işin içine.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Ameriganyada çoğ evsiz var yeğeniğğmm Holywodın filmlerinde göründüğü gibi güllük mülistanlık yer değil anlayacağığnn.

Sokağlar evsiz doludur oralarnlarda, dışınk güçlerin reklamlarına gelmeyin.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.