Şimdi Ara

19 Mayıs - İStanbulpark (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
2.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben şahsen önermiyorum... Sebepleri ise, Pist leş gibi.. Toz kir pas taş çakil kum ne ararsan var.. Bi çok kişi günlük kullandiği lastikle gidiyor oralara araçlari Perte çeviririp geliyo.. Bi çok kaza pist şartlari ve İş bilmezlerin yüzünden oluyor... Kaza yaptigin zaman KASKO ZARARİ Karşilamiyor öyle hasarla baş başa kaliyorsunuz.. Hadi kaza yapmadin yariş bitiyo turlari dönüyosun inip bi bakiyosun Ön tampon kaput Gelen taşlardan veya pistten firlayan parçalardan dolayi çiziklerle ve ufak ufak göçüklerle dolu oluyor.. Sanki sanarsin biri almiş eline boncuk tabancasini arabayi hedef tahtasi olarak kullanmiş.. Boş yere yine masraf çikiyor..

1.3 1.6 1.8 litre motorlu aracin varsa Araca dahada yazik oluyor.. Murdar oluyosun onca aracin içinde.. Adamlar Ferrarilerle M3lerle Porschelerle Lambolarla geliyor En kötüsü 2000 motor benzinli turbolu araçlarla geliyolar yine çoğu turlar bittikten sonra Olmasada olurdu diyo.. Yaktigin lastikler boşa Benzin boşa Olasi kazalarda hasarlar sana kilit......... Eskittiğin balatalar diskler boşa.. Yiprattiğin lastikler boşa.. Motorun ömründen yiyosun boşa.... 1 saatlik eğlence insana haram oluyor yazik oluyor.. Mis gibi nur topu gibi Sorun yumağini kucagina aliyosun yariştan sonra..

Bu tür hobiler Ülkem insani için Elverişsiz.. Km'de bilmem kaç kuruşun hesabini yapan ülke insaninin '' birazda biz elit olalim '' telaşi ile böyle boyunu aşan işlere girmesi bana saçma geliyo.. Adam 1,5 dcia ile pistte tur zamani kovaliyo.. ???

Her neyse, Kisaca Değmiyor.. Aracada, Yapilan masrafada, Pist turlarindan sonra araçta çikan sorunlarada ve O sorunlari çözmede uğraşilacak zamanada maddiyatada Değmiyor, Bence..... Dediğim gibi bu benim şahsi fikrim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 19 Mayıs 2013; 21:34:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Ben şahsen önermiyorum... Sebepleri ise, Pist leş gibi.. Toz kir pas taş çakil kum ne ararsan var.. Bi çok kişi günlük kullandiği lastikle gidiyor oralara araçlari Perte çeviririp geliyo.. Bi çok kaza pist şartlari ve İş bilmezlerin yüzünden oluyor... Kaza yaptigin zaman KASKO ZARARİ Karşilamiyor öyle hasarla baş başa kaliyorsunuz.. Hadi kaza yapmadin yariş bitiyo turlari dönüyosun inip bi bakiyosun Ön tampon kaput Gelen taşlardan veya pistten firlayan parçalardan dolayi çiziklerle ve ufak ufak göçüklerle dolu oluyor.. Sanki sanarsin biri almiş eline boncuk tabancasini arabayi hedef tahtasi olarak kullanmiş.. Boş yere yine masraf çikiyor..

1.3 1.6 1.8 litre motorlu aracin varsa Araca dahada yazik oluyor.. Murdar oluyosun onca aracin içinde.. Adamlar Ferrarilerle M3lerle Porschelerle Lambolarla geliyor En kötüsü 2000 motor benzinli turbolu araçlarla geliyolar yine çoğu turlar bittikten sonra Olmasada olurdu diyo.. Yaktigin lastikler boşa Benzin boşa Olasi kazalarda hasarlar sana kilit......... Eskittiğin balatalar diskler boşa.. Yiprattiğin lastikler boşa.. 1 saatlik eğlence insana haram oluyor yazik oluyor.. Mis gibi nur topu gibi Sorun yumağini kucagina aliyosun yariştan sonra..

Bu tür hobiler Ülkem insani için Elverişsiz.. Km'de bilmem kaç kuruşun hesabini yapan ülke insaninin '' birazda biz elit olalim '' telaşi ile böyle boyunu aşan işlere girmesi bana saçma geliyo.. Adam 1,5 dcia ile pistte tur zamani kovaliyo.. ???

Her neyse, Kisaca Değmiyor.. Aracada, Yapilan masrafada, Pist turlarindan sonra araçta çikan sorunlarada ve O sorunlari çözmede uğraşilacak zamanada maddiyatada Değmiyor, Bence..... Dediğim gibi bu benim şahsi fikrim...

Bugün pist gayet temizdi. Ki önceki organizasyonda pist sayılırdı ama yine de öyle çakıl falan yok. Toz oluyor az bişey belli belirsiz.

Ayrıca pis dediğiniz o yollara Ferrari, Lamborghini ile gelenler var. Yani dediğiniz kadar araca zarar veren maddeler olsa o araçlar gelmez oraya emin olun.

Evet pistte çok yavaş araçlarda vardı. Ama bugünkü zaten halk günüydü. Birde pistte illa çok yüksek hızlara çıkmak elzem değil. Aracın limitleri dahilinde en hızlı turu dönmek. Aracın limitlerine vardığınızda zaten zevki çıkıyor.

Fotoğraf ve videolar başka forumlarda var Google'da aratırsanız mutlaka bulursunuz. Tabii tarihe göre aratın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi playumb -- 19 Mayıs 2013; 21:26:45 >
  • Harfiyen katılıyorum. Zaten keyif almak isteniyorsa +2.0lt turbo benzinli araçlar kullanılmalı en az.
  • gecikmelere rağmen gayet güzel bir etkinlikti bence, zamanla daha iyi olacaklardır ancak pistte çoğu insan sürmeyi bilmiyordu gerçekten herkes virajları 50 le dönüp düzlükte basmaya başlıyordu yol vermek akıllarının ucundan bile geçmiyor zaten. Düzlükte basmak istiyosan çık otobana bas pistte ne işin var yani, bu tarz insanlar yüzünden ve pist kuralları yüzünden 2 turumu falan virajların çoğunu öndekinin hızında dönmek zorunda kaldım.

Birkaç tanede resim çektim,
     19 Mayıs - İStanbulpark

19 Mayıs - İStanbulpark

19 Mayıs - İStanbulpark

19 Mayıs - İStanbulpark

Bu resmide başka bir forumdan buldum bizim araçları çekmişler,
     19 Mayıs - İStanbulpark

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shendelzare -- 20 Mayıs 2013; 2:03:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: playumb

quote:

Ben şahsen önermiyorum... Sebepleri ise, Pist leş gibi.. Toz kir pas taş çakil kum ne ararsan var.. Bi çok kişi günlük kullandiği lastikle gidiyor oralara araçlari Perte çeviririp geliyo.. Bi çok kaza pist şartlari ve İş bilmezlerin yüzünden oluyor... Kaza yaptigin zaman KASKO ZARARİ Karşilamiyor öyle hasarla baş başa kaliyorsunuz.. Hadi kaza yapmadin yariş bitiyo turlari dönüyosun inip bi bakiyosun Ön tampon kaput Gelen taşlardan veya pistten firlayan parçalardan dolayi çiziklerle ve ufak ufak göçüklerle dolu oluyor.. Sanki sanarsin biri almiş eline boncuk tabancasini arabayi hedef tahtasi olarak kullanmiş.. Boş yere yine masraf çikiyor..

1.3 1.6 1.8 litre motorlu aracin varsa Araca dahada yazik oluyor.. Murdar oluyosun onca aracin içinde.. Adamlar Ferrarilerle M3lerle Porschelerle Lambolarla geliyor En kötüsü 2000 motor benzinli turbolu araçlarla geliyolar yine çoğu turlar bittikten sonra Olmasada olurdu diyo.. Yaktigin lastikler boşa Benzin boşa Olasi kazalarda hasarlar sana kilit......... Eskittiğin balatalar diskler boşa.. Yiprattiğin lastikler boşa.. 1 saatlik eğlence insana haram oluyor yazik oluyor.. Mis gibi nur topu gibi Sorun yumağini kucagina aliyosun yariştan sonra..

Bugün pist gayet temizdi. Ki önceki organizasyonda pist sayılırdı ama yine de öyle çakıl falan yok. Toz oluyor az bişey belli belirsiz.

Ayrıca pis dediğiniz o yollara Ferrari, Lamborghini ile gelenler var. Yani dediğiniz kadar araca zarar veren maddeler olsa o araçlar gelmez oraya emin olun.

Evet pistte çok yavaş araçlarda vardı. Ama bugünkü zaten halk günüydü. Birde pistte illa çok yüksek hızlara çıkmak elzem değil. Aracın limitleri dahilinde en hızlı turu dönmek. Aracın limitlerine vardığınızda zaten zevki çıkıyor.

Fotoğraf ve videolar başka forumlarda var Google'da aratırsanız mutlaka bulursunuz. Tabii tarihe göre aratın.

Ben hiçbirşey anlamadım arkadaşın dediğinden,sürekli yarışlarda kullanılmayan her pistte toz toprak olur zaten,start finişin sol tarafı baya tozluydu,sık kullanılmayan bir pist için çok doğal zaten.Taş hiç görmedim,çimi kestiğim için bi dal parçası girmişti aracın altına onu da çıkardım :)
    Gayet de keyif aldım,bir Allah'ın kulu da boşuna geldik araba gitmiyor demedi,herkes gayet eğlendi..
  • quote:

1.3 1.6 1.8 litre motorlu aracin varsa Araca dahada yazik oluyor.. Murdar oluyosun onca aracin içinde.. Adamlar Ferrarilerle M3lerle Porschelerle Lambolarla geliyor En kötüsü 2000 motor benzinli turbolu araçlarla geliyolar yine çoğu turlar bittikten sonra Olmasada olurdu diyo.. Yaktigin lastikler boşa Benzin boşa Olasi kazalarda hasarlar sana kilit......... Eskittiğin balatalar diskler boşa.. Yiprattiğin lastikler boşa.. Motorun ömründen yiyosun boşa.... 1 saatlik eğlence insana haram oluyor yazik oluyor.. Mis gibi nur topu gibi Sorun yumağini kucagina aliyosun yariştan sonra..

saygı duyarım...

ancak piste pist aracı ile çıkılması gerekiyor,

böyle bir imkan varken, %100 pist aracı ile gazlanması gerekiyor...yol aracı ile gazlamak bana da çok mantıklı gelmiyor...
  • 7 temmuzda yine var.
  • 10 hazirandan bir video / fermas track day

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 7 Temmuz 2013; 10:06:31 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.