Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

19 inçde akran kartı daha mı zorlanır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
23
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> 19 inçde akran kartı daha mı zorlanır?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2769 Mesaj
    Selam.Yeni ekran kartı alacağım.Ancak ekran 19 inç olması ekran kartı daha güçlü olmalı mı sorusunu gündeme getiriyor?Yani aynı ekran kartı aynı ayarlarda 17 ve 19 inç ekranlarda aynı performansı mı verir yoksa farklı performans mı?
    Teşekkürler.

|
    |
  • Er
    6 Mesaj
    yenileme hızları farkeder...
    |
    |
  • Yarbay
    10190 Mesaj
    Aslında böyle birşey sözkonusu değil.. Sadece ekran kartının çözünürlük ve yenileme hızlarını biraz daha yüksek ayarlarda çalıştırabilme yeteneği verecek bu.

tutup 1280*1024 te 100Hz görebileceksin. Bu da VGA RAMinden 3.5MB yer o kadar.(1024*768 de 2MB) Yani çok fazla ahım şahım yük bindirmez.
    |
    |
  • Yarbay
    3835 Mesaj
    Bütün ayarlar aynı ise (Çözünürlük gibi) hiçbir ek yük getirmez ve aynı performansı verir. Fakat 17" monitörde 1024*768 çözünürlük size ideal gelirken 19" monitörde bu çözünürlük sizi tatmin etmeyecektir. 19" monitörlerde ideal olan 1280*1024 çözünürlük ise doğal olarak ekran kartına ek bir yük getirecektir. Özellikle oyun düşkünü kişiler zevle oyun oynamak istiyorlarsa 19" monitör'ün yanında gerçekten güçlü bir ekran kartı da almalılar.
    |
    |
  • Yarbay
    2919 Mesaj
    vozer +1
    bence sen 17 al.hem daha az elektrik yer.
    hürmetler.
    |
    |
  • Yarbay
    4676 Mesaj
    19" monitörün verdiğin oyun keyfi bambaşka bişey, eh bi zamanlar ben de bu zevki tatmıştım :) Saygılar...
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    2774 Mesaj
    19"al bu saatten sonra. verdiğin paraya değer merak etme.
    bu arada 19" için en kullanışlı çözünürlük 1152x864 :)
    19" kullananlara tavsiye ;)
    |
    |
  • Yarbay
    2769 Mesaj
    Zaten 19 inç kullanıyorum.İmzamda var.Ekran kartı alacağım da onun için sormuştum.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Arkadaş, 640X480 de oynarsan bişey farketmez.... [sss] Paran varsa 9600 xt
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Acharad</i>
    <br />Aslında böyle birşey sözkonusu değil.. Sadece ekran kartının çözünürlük ve yenileme hızlarını biraz daha yüksek ayarlarda çalıştırabilme yeteneği verecek bu.

tutup 1280*1024 te 100Hz görebileceksin. Bu da VGA RAMinden 3.5MB yer o kadar.(1024*768 de 2MB) Yani çok fazla ahım şahım yük bindirmez.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    +1 Acharad...
    başka söze gerek yok...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    560 Mesaj
    ---Baba,bende fx5700Ultra,f900p ikilisi var mükemmel çalişiyorlar yani
    hiçbir tekleme yok.1280-1024 de 85hertz de kullaniyorum ama diger bütün
    kombinasyonlari sorunsuzca kaldiriyor.
    ---Senin karti çikaramadim ama monitörün kalite,5200 ler yeterli olur herhalde
    tam randıman için.
    ---AMMA VE LAKİN arkadaşin 757mb yi benim f900p ile 5700 e takinca,ikinci monitör
    girişine takilan monitör felaket bi kalite azalmasina ugruyor....
    ---Hatta taze monitörüm bozuldu diye aglayacaktim[bwlng]=>=>[sml2k]=>[type]
    |
    |
  • Yüzbaşı
    560 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Acharad</i>
    <br />Aslında böyle birşey sözkonusu değil.. Sadece ekran kartının çözünürlük ve yenileme hızlarını biraz daha yüksek ayarlarda çalıştırabilme yeteneği verecek bu.

----İyi de kardeş,957mb 1280*1024 de en fazla 85 hertz yapar...
    |
    |
  • Yarbay
    4676 Mesaj
    1280x1024'te 100Hz veren monitörler 500 dolardan ucuza olmaz zaten. Benim alet bile max 90Hz veriyo o çözünürlükte. SAygılar...
    |
    |
  • Yarbay
    10190 Mesaj
    Farazi kullandım o değeri de zaten.

Zaten piyasa da bu taramayı yapabilecek ne 102kHzlik osilatör var ne de bu değeri kaldıracak kadar hızlı süpürme yapabilen tüpler.

Max 83kHz osilator için 1024 satırda max.82Hz mümkün oluyor.

Ama eğer ekran kartı monitorun standard kullanıp çözünürlüğünü karşılıyorsa değiştirme yapmaya gerek yok. Oyunlarda da 1024*768 halen çok yeterli ve 19 inçte de hırt duracak bir çözünürlük değil ayrıca.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    560 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by MaTaDoR</i>
    <br />1280x1024'te 100Hz veren monitörler 500 dolardan ucuza olmaz zaten. Benim alet bile max 90Hz veriyo o çözünürlükte. SAygılar...
    ___Tamam arkadaşlar da bende F900P var ve 1280*1024 de ""100Hz"" de
    kullaniyorum(yukarda 85Hz yazmişim yanlişlikla).
    ___Ayrica f900p internette en fazla 375+kdv ye satiliyor,girin bakın[^]==>>[deal]
    (stoklar büyük ihtimalle bitmiştir ama linki duruyordur)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    560 Mesaj
    ________Saygilar..........
    |
    |
  • Binbaşı
    1246 Mesaj
    f900p 1280x1024'de 100Hz çalışabiliyor.
    @MaTaDoR
    sony'nin e serisinin yenileme hızları düşük. g serisi olsaydı 100hz'de çalışırdı.
    |
    |
  • Teğmen
    201 Mesaj
    Ekran 19" olduğundan yineleme hızları farkeder ama sen anlamazsın zaten yineleme hızının ne kadar sürede olduğunu.
    |
    |
  • Teğmen
    176 Mesaj
    gözlerin bu kadar iyi algılıyorsa zaten senin ustunde yapalım ekran kartı testlerını :)))[spr]
    |
    |
  • Yüzbaşı
    560 Mesaj
    _____Eywallah bilader onu da yapariz...
    _____Sadece bilgi vermek istemiştim yukarıda.
    _____HERHANGİ BİR RAHATSİZLİGİ OLAN VARSA "PM" den YAZABİLİR.
    _____BOŞUNA TOPİCİ DOLDURMAYİN...
    _____keops kardeş,fikrimce-dedigin optimizasyon için- 5200 yeterli
    olacaktir ama keşke bi fx5700ultra kapabilseydin 957mb ile çok hoş olurdu...
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.