Şimdi Ara

18gün karantina kararı rezil bir karar fakat... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
7.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: brkygt1

Suan ayağa kalktim seni alkisliyorum sersenisinde haklisinda konuyu afganlara suriyelilere nasi getirmissin onu cozemedim🤣reel olarak baktiginda suriyeden giris cikis yapan sayisi ukrayna ,rusya ,ingiltere ,almanya gibi ulkelerden giris cikis yapanlarin yaninda devede kulak kalir.Algida secicilik diyorlar bu yaptigina senin algilarin ortadogudan batiya donsun biraz dostum

O saydığın ülkelerden gelenler kontrolsüz mü geliyor? Öyle sınırı yürüyerek geçip mi geliyorlar?

Ayrıca saydığın ülkelerden gelenler sığınmaya, iş aramaya, burada bakılmaya gelmiyor para harcıyorlar.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Tasiyici tasiyiicidir dostum nrden neden geldigi onemli degil.
    para harcamakla siginmayi karsilastirmissin umarim bu ikisindeki siginma kismini bigun zor durumda kalip yasamazsin yasadigin taktirde giydigin dona kdr alacaklarindan emin olabilirsin :) biz oyle yaptik cnku sınır illerde fuhus 5 liraya dusmustu bugun bir cafede 1 bardak cay ictiginde odedigin paraya.Ya da yari yariya esekler gibi suriyeli calistirdigimiz icin turkler issiz kaldi diye kivrandigimiz gunleride hatirlarsin.Ama dersinki gelmesinler .Onlarin gelmesi kdr burdaki muameleleride gormezsin ama konsursun boş davul gibi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 15 seçimdir garantiliyor kaybetmeyi, bugün de garantilesin bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18 gün karantina doğru karar.Tabi herkese uygulanırsa

• quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

Adamlar vaka sayılarını yaz geldiği için düşürmeye çalıyorlar. Sen istediğin kadar eve kapan Haziran oldu mu turistler gelicek senin eve kapanmanda hiç bir halta yaramıycak  

Orada aynı fikirdeyiz malum dolar lazım faiz iindirimi yakın bakalım kur nereye uçacak

• quote:

Orijinalden alıntı: brkygt1

Tasiyici tasiyiicidir dostum nrden neden geldigi onemli degil.
    para harcamakla siginmayi karsilastirmissin umarim bu ikisindeki siginma kismini bigun zor durumda kalip yasamazsin yasadigin taktirde giydigin dona kdr alacaklarindan emin olabilirsin :) biz oyle yaptik cnku sınır illerde fuhus 5 liraya dusmustu bugun bir cafede 1 bardak cay ictiginde odedigin paraya.Ya da yari yariya esekler gibi suriyeli calistirdigimiz icin turkler issiz kaldi diye kivrandigimiz gunleride hatirlarsin.Ama dersinki gelmesinler .Onlarin gelmesi kdr burdaki muameleleride gormezsin ama konsursun boş davul gibi

Ne demek taşıyıcı taşıyıcıdır? Test yapılıyor gelenlere. Sınırdan girenler ise elini kolunu sallayarak geçiyor.

Bizde sığınma ve kaçma diye bir adet var da yeni mi öğreniyorum? Evet biz giderken donumuza kadar alırlar. Tellerle çevrili bir yerde ekmek-su verirlerse öp başına koy. Çünkü herkes bizim gibi enayi değil ülkesine soksun, iş versin, bedava hastane versin. Iraktan suriyeye kaçanlar sokaklarda yatmıştı, afgandan kaçanlar iranda eline silah verilip cepheye gönderildi. Burada iyi bile yaşıyorlar karışan yok elleyen yok.

Bunun usulü böyle tüm dünyada. Mülteci, sığınmacı her neyse çiçeklerle karşılanacak değil ya. Hiçbir yerde ülkenin vatandaşıyla eşit olmaz.

Buradaki muamele de kral muamelesi. Bu surilerin içinde olmasam nasıl yaşadıklarını bilmesek neyse. Adamlar yardım kolilerini bize satıyor ucuza. Dükkan açıyorlar vergi yok, inceleme yok. Sarılmış sigara, ruhsatsız tekel, gıda ürünleri herşeyi satıyorlar. Yasaklarda sokaklarda gezip dükkan açıyorlar. Nerede görülmüş sığınmacının araç alıp şehrin sokaklarında araba kullandığı? Trafikteki sa plakalar hep suri.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.