Şimdi Ara

18gün karantina kararı rezil bir karar fakat... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
7.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "Bilime bu kadar körü körüne inanmayın" puhahahaha

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Enerji bakanımızın faturaları nerden ödicez sorusuna internetten diye cevap vermesi ülkenin özetidir
  • symbolcu S kullanıcısına yanıt
    Herkes herşeyi bilemez ama bilmediğin şey hakkında da atıp tutma be adam. Sana yanıt veren adamın vaktine üzülürüm...

• rezil bir karar olup olmadığını anca süreç sonunda göreceğiz.

sürecin rezil olmaması için bu süreçte aşılama performansı çok önemli, eğer başaramazlarsa ki sinovac aşıları göndermiyor diye bir haber görmüştüm fiyasko olur. tamam süreç sonunda vaka sayısı azalmış olur ama 21 gün kapattığınız insanlar havanında güzel olmasıyla akın akın dışarı koşacaktır. iş yerleri de açılmış olacak toplu taşıma yine tıklım tıklım.

ayrıca yaz geliyor sünnet, düğün merasimleri başlayacak, tatil rezarvasyonlarını insanlar çoktan yaptırdı.

süreç iyi yönetilemezse iyimser tablo geçici olur..

• Dostum göremediğin şu: Gelen iktidar da aynısı olacak. Bu millet sandığa giderek Avrupa gibi müreffeh olacağını sanan saflardan oluşuyor. Aziz nesin ne demişti hatırlayalım tekrar: Bu ülkenin sağcısı da solcusu da aptaldır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hynque kullanıcısına yanıt

Bilimini kendine sakla bay çokbilmiş.

• Tek yapılması gereken Chp den Kılıçdaroğlu istifası ve Mansur Yavaşın parti başkanlığına getirilmesi.O zaman dengeler değişir işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Dostum göremediğin şu: Gelen iktidar da aynısı olacak. Bu millet sandığa giderek Avrupa gibi müreffeh olacağını sanan saflardan oluşuyor. Aziz nesin ne demişti hatırlayalım tekrar: Bu ülkenin sağcısı da solcusu da aptaldır.

Göremediğim diye birşey yok bu ülkenin geleceği yok zaten onu entellektuel olan herkes biliyor bir seçimle tüm sorunlar ortadan kalkamaz en azından yobazlar iktidarda olmasın bir tık daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 28 Nisan 2021; 16:41:34 >
  • Eyvallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: symbolcu

Saçma saçma konuşmayın ne aşısı.

Mutasyona giren hastalığın aşısı mı olur?

Kendileri dahi diyor aşı olunca maske mesafe devam.

Eeee aşı ne b*ka yarıyor madem?

Aşının ne işe yaradığını merak ediyorsan İngiltere'nin covid profiline bakabilirsin. Adamlar 600 küsür bin test yapıp 2 küsür bin vaka açıklıyor. Aşıdan önce vaka sayılarında patlama yaşıyorlardı. Virusu bildiğin yendiler. Publar filan eskisi gibi olmasa da dolu.

Bizde 18 gün bir süreliğine işe yarayacak fakat uzun vadeli hiçbir getirisi yok. Millet artık kafayı yedi kısıtlamalardan. Fakirlikten zaten yiyordu. İki kafayı dağıtayım bir şeyler içeyim desen o da yasak. Serbestkende %500 vergili satılıyordu zaten.

• Eleştirilerin geneline katılıyorum. Esnaflar yalnız bırakıldı, süreç yanlış yönetildi. Ancak verilen tam kapanma kararı geç kalınmış bir karar. Burada eleştirmemiz gereken tek husus, bu kararın neden bu kadar geç verilip, neden yarım yamalak kısıtlamalar uygulandığıdır. Haricinde İsrail'de bu yöntemle başarılı oldu, dolayısıyla rahat yaşamak istiyorsak, yapılan parça kısıtlamalardan vazgeçilip, bu şekilde süreli tam kapanma verilmesidir.

• Slim Charles kullanıcısına yanıt

Olmayan hastalıkla savaşılmaz.

30 bin kişi ölmüş zorlamayla.

Trafikte 50 bin kişi ölüyor.

Bu mu salgın....

• turimden gelen parayı iç anadoluya gerekiz icraatlara aktartılar. Hadi şimdi geliyor turist bekleyin

• zortak Z kullanıcısına yanıt

Tam kapanma zaten çözüm değil, çözüm aşılanma.

• 1 ay boyunca hiç kimse işe gitmesin her aileye 1500 TL yardım bakın bakalım vaka sayılar kaça düşüyor devlet bize 1 ay bakamadı bukadar basit

• quote:

Orijinalden alıntı: teknocu_guvercin

ondan bahçeli evine dön diye yalvarıyor :)

Alıntıları Göster

Bahçelide temiz biri değil biliyorsun ki.

40yıldır meclisde olan fetonun elini öpen amerikayı yalıyan zebani karıdan umut bekliyorsan geçmiş olsun.

Bir bakanlık versinler koşa koşa gider "muhalifliği" anında bırakır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 28 Nisan 2021; 21:9:41 >
  • Tekno moomce kullanıcısına yanıt

Adamlar vaka sayılarını yaz geldiği için düşürmeye çalıyorlar. Sen istediğin kadar eve kapan Haziran oldu mu turistler gelicek senin eve kapanmanda hiç bir halta yaramıycak  

• Bu hala tam kapanma diyenin zaten hastadır daha da kötüsü tam kapanma ( yani evde mal mal oturarak diyelim) virüsün yok olacağını düşünen ise klinik hastadır ya da ölüm korkusundan tir tir titriyordur. Sen evde kapalısın virüs dışarıda seni bekliyor, eeee ne yapacaksın sonsuza kadar tam mı kapanacaksın  İstense de istenmese de sürü bağışıklığı harici aşı dahil bir çözüm orta vade de bile yok. Aşıyı bulan kişi bile aşı olmuyor güvenlik nedeni ile. Niye çünkü kimse bu aşının nelere sebep olacağını hala bilmiyor.

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Suan ayağa kalktim seni alkisliyorum sersenisinde haklisinda konuyu afganlara suriyelilere nasi getirmissin onu cozemedim🤣reel olarak baktiginda suriyeden giris cikis yapan sayisi ukrayna ,rusya ,ingiltere ,almanya gibi ulkelerden giris cikis yapanlarin yaninda devede kulak kalir.Algida secicilik diyorlar bu yaptigina senin algilarin ortadogudan batiya donsun biraz dostum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.