Şimdi Ara

185 / 60 / 15 Goodyear Eagle Sport (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
36.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün lastikler takıldı ödemeyi yaptım dükkandan çıktım

Yerler ıslak ama yıkanmış temizlik te değil

Ortalama 30km hızla panik fren sonucu araç 1mt kadar kaydı

Aynı işlemi farklı sokağa girerek 2 kez daha tekrarladım sonuç aynı kayma var

Lastikçi ye geri döndüm durumu anlattım

Lastik üzerindeki sakal dedikleri ince kıllar dan kaynaklı olduğunu 100km civarı kullandıktan sonra sorun kalmayacağını ilettiler

Israrla ustanın kullanmasını istedim

Usta direksiyona geçti 30mt kadar gidip frene basınca aynı şekilde kızakladı normal dedi

100km sonra normal a dönmez ise iade edebilirmiyim dedim hayır cevabı üzerine lastikler sökülerek eskileri takıldı

Eski lastikler ile aynı zeminde panik fren durumunda eagle sport dan %20 daha fazla kızakladı

Lastikçinin iyi niyetinden şüphem yok

Ama düzenli satış yapan bir firmanın bir hergün lastik satıyoruz her yeni takılan lastikte bu durum kesin olur diyemediler

Hiç bir lastik firması yeni aldığımız lastikler rodaj zamanı süresince dikkatli kullanın demiyorlar sanırım

Durumu anlamamın tek yolu aynı zeminde farklı bir marka ile test etmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alp_o

Bugün lastikler takıldı ödemeyi yaptım dükkandan çıktım

Yerler ıslak ama yıkanmış temizlik te değil

Ortalama 30km hızla panik fren sonucu araç 1mt kadar kaydı

Aynı işlemi farklı sokağa girerek 2 kez daha tekrarladım sonuç aynı kayma var

Lastikçi ye geri döndüm durumu anlattım

Lastik üzerindeki sakal dedikleri ince kıllar dan kaynaklı olduğunu 100km civarı kullandıktan sonra sorun kalmayacağını ilettiler

Israrla ustanın kullanmasını istedim

Usta direksiyona geçti 30mt kadar gidip frene basınca aynı şekilde kızakladı normal dedi

100km sonra normal a dönmez ise iade edebilirmiyim dedim hayır cevabı üzerine lastikler sökülerek eskileri takıldı

Eski lastikler ile aynı zeminde panik fren durumunda eagle sport dan %20 daha fazla kızakladı

Lastikçinin iyi niyetinden şüphem yok

Ama düzenli satış yapan bir firmanın bir hergün lastik satıyoruz her yeni takılan lastikte bu durum kesin olur diyemediler

Hiç bir lastik firması yeni aldığımız lastikler rodaj zamanı süresince dikkatli kullanın demiyorlar sanırım

Durumu anlamamın tek yolu aynı zeminde farklı bir marka ile test etmek

lastik 100 km falan üzerindeki kaygan tabakayı attıktan sonra gerçek tutuşunu sergiler.hangi ebat aldınız ve kaç tl? ve lastik yanağında M+S ibaresi var mı?

• Geç olmuş olabilir. 2 yaz kullandım. Bugün kisliklari taktırdım. Bence bu lastiğin ıslak zemin peformansi kuru zemin performansindan daha iyi.

Belirttiğiniz zemin en kötü zeminlerden biri. Toz ve yağmurun birleşmesiyle oluşan tabakada bütün lastikler kötü performans sergileyeceği aşikar.

Bence memnun kalacaksiniz.

Ben bridgestone b330 evodan geçmiştim. Bahsettiğim lastikten cok cok üstün.

• M+S ibaresine bakmadım ama olduğunu sanmıyorum.Kardeşim geçen hafta M+S ibareli Nokian aldı bakıldığında direk kar lastiği gibi görünüyor
    Sabah arkadaşımın aracına 185x65x14 taktırdım devamında kendi aracımada aynı lastiği taktıracaktım ama vazgeçtim
    Sabah zemin kuru olsaydı veya önce kendi aracımın lastiklerini değiştirmiş olsaydım belki lastikleri almış olurdum
    Yaklaşık 25 yıldır araç kullanırım defalarca lastik aldım
    Yerler ıslakken hiç lastik almadım mı diye düşündüm almamışım :)
    Eskiden girer lastikçiye alır çıkardık
    Hiç birinde kızaklıyormu fark etmedim
    Google sonrası parayı dert etmeden araştırıp Continantel almıştım devamında aldığım araçların lastikleri hep yeniydi yarıya gelmeden satmıştım
    Şirket aracımda hep continantel yazlık ve kışlık kullandım sıfır sıkıntı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin lastikler Eagle Sport muydu yoksa Eagle F1 Asymmetric miydi

• alp_o A kullanıcısına yanıt
    Eagle sport

• Lastiği olumsuz yorumlara rağmen almak istemiştim
    Çünkü Michaelin Continantel ve Pirelli'den daha uygun fiyatlıydı
    Aslında aynı lastik için 3 lastikçi 250 ve üzeri fiyat vermişken son yer 195₺ deyince cazip gelmişti
    Aksi halde 250₺ vermez ve Continantel alırdım
    Siz ve 1-2 kullanıcı dışında herkes bu lastik için olumsuz yorum yapıyor

• Hocam içinize sinmiyorsa almaya gerek yok.

Toyo proxes, hankook ventus, nexen nblue gibi alternatifleride dusunebilirsiniz.

• Eagle Sport avrupa da ingiltere almanya vb. gibi ülkelerde satılmayan bir model.Bu lastiğin yakın zamana kadar etiket değerleri bile yoktu.Goodyear olacaksa Efficientgrip performance modeli olabilir.Bu ebatta Hankook k125 almıştım, tavsiye ederim.Hankookla aynı fiyata Nokian Line vardı.İkisi de 220 TL idi.Biraz daha uygun Falken de avrupada satılan beğenilen bir model.
  • Lastikler araca göre, sürücüye göre farklı performans sergileyebilir. Aracın fiziksel tutunması yüksek ve sizde fazla zorlamayan birisi iseniz lastik iyi gelebilir.

Örneğin iki araç biri sedan biri hacback illaki fiziksel tutunması farklı aynı lastik farklı karakter sergileyebilir.

Bir örnek daha vermek gerekirse benim ön düzen parçalarında bozuklukları vardı. Daha doğrusu varmış lastiklerim kuru yada ıslakta yol tutuş sıfırdı ne zaman ön düzeni yaptırdım. Aynı lastikler şimdi çok iyi

• Adac testlerine bakarak Pirelli Cinturato P1 Verde alayım dedim
    Ürün bayilerde yok
  • bir kaç ay daha kullanın, iyice deneyin, bizlere de tekrar dönün. eagle sport ile ilgili olumsuz yorumlar bir hayli fazla. lastiğin hem markası iyi hem de desenleri çok cezbedici duruyor o yüzden insan kendi denemedikçe de emin olamıyor. michelinden sonra bu lastiği ben de almayı çok düşündüm ama yerine continental eco contact3 aldım. gayet memnunum. bende her yol koşulundan başarıyla çıktı conti.
  • 2016 48 hafta üretim 195 60 15 ebatı eagle sport lastikleri 13 bin kmdır kullanıyorum. İlk aldığımda evet ıslak zeminde kayma eğilimi çoktu. Lastikcim 1000-2000 km geçtikten sonra alışır dedi. Dedigi gibi de oldu kuru performansı çok güzel özellikle otobanda yüksek hızlarda akıcı gidişi var. Ancak yağmur ilk yağdığı zaman sabun gibi kayıyor. Hoş o durumda her araç kayıyor haricinde olumsuz yönü yok şuanda.

• quote:

Orijinalden alıntı: OmerMusaoglu

2016 48 hafta üretim 195 60 15 ebatı eagle sport lastikleri 13 bin kmdır kullanıyorum. İlk aldığımda evet ıslak zeminde kayma eğilimi çoktu. Lastikcim 1000-2000 km geçtikten sonra alışır dedi. Dedigi gibi de oldu kuru performansı çok güzel özellikle otobanda yüksek hızlarda akıcı gidişi var. Ancak yağmur ilk yağdığı zaman sabun gibi kayıyor. Hoş o durumda her araç kayıyor haricinde olumsuz yönü yok şuanda.

lastik yanağında m+s ibaresi var mı?
  • Hayır yok. Ancak üzerinde ki etikette hız sembolü V yazıyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: OmerMusaoglu

2016 48 hafta üretim 195 60 15 ebatı eagle sport lastikleri 13 bin kmdır kullanıyorum. İlk aldığımda evet ıslak zeminde kayma eğilimi çoktu. Lastikcim 1000-2000 km geçtikten sonra alışır dedi. Dedigi gibi de oldu kuru performansı çok güzel özellikle otobanda yüksek hızlarda akıcı gidişi var. Ancak yağmur ilk yağdığı zaman sabun gibi kayıyor. Hoş o durumda her araç kayıyor haricinde olumsuz yönü yok şuanda.

Merhaba

Yağmur ilk yağdığı zaman mutlaka her lastik kayar ama

Örnek 50km ile yağmur ilk yağdığında panik fren de biri 5mt kayıyorsa diğeri 7mt mi kayıyor bunu tecrübe etmek lazım

Lastikci kayar diyor ama ben o işi yapıyor olsam garanti verebilirim lastikci garanti vermiyor

Artık ne almalıyım öneri bekliyorum

Sultanbeylide her marka lastiği temin ederiz takarız bizde

17
    Formula
    Kormoran 185/60R15 88H XL RUNPRO B2 190 TL işçilik dahil
    Nokian 185/60R15 88H Line 210 TL
    Dayton
    Hankook 185/60R15 84H K425 Kinergy ECO 220 TL
    Lassa 185/60R15 84H GREENWAYS 235 TL 16

ve yukarı fiyata diğer markaları getirtebiliriz.

geçmiş kampanyalar bitmiş döviz yükselmiş o sebepten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 8 Kasım 2017; 21:31:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

Sultanbeylide her marka lastiği temin ederiz takarız bizde

17
    Formula
    Kormoran 185/60R15 88H XL RUNPRO B2 190 TL işçilik dahil
    Nokian 185/60R15 88H Line 210 TL
    Dayton
    Hankook 185/60R15 84H K425 Kinergy ECO 220 TL
    Lassa 185/60R15 84H GREENWAYS 235 TL 16

ve yukarı fiyata diğer markaları getirtebiliriz.

geçmiş kampanyalar bitmiş döviz yükselmiş o sebepten.

Uzun zaman önce sizde işlem yaptırdım iyi bir esnaf olduğunuzu söyleyebilirim
    Ama fiyatlarınız malesef yüksek
    Örnek Nokian için 210TL demişsiniz
    N11'de 185TL
    N11 çek ve montaj ücreti hesaplandığında adet başına 35TL daha pahalısınız
    Fiyatlarda indirim yapma ihtimali var ise
    Pirelli P1
    Hankook
    Falken
    Continantel
    Dunlop FM800
    ve önereceğin diğer markalar için son fiyatlarını yazarsan ilginelen arkadaşlar çıkacaktır

dediğiniz fiyata Kormetal o sitede satmaktadır, ürünün distribütörüdür, herkes ondan almaktadır, topdan fiyatına kampanya kısa süreliğine, o satıldığında o fiyata kalmaz, başkada yerde o fiyat yok, o fiyata + işçilikle aynı fiyata geliyor. internetden aşağı fiyat dükkanda olmaz. işçilik dahil daha aşağı olmuyor bu günler ilerde döviz düşerse olabilir.

dün başka yerde lastik değişmiş, ama sallama yaptığı için bana balansa gelen müşterinin balansları çok bozuk çıktı yaptık düzeldi, işçilik her yerde aynı değil.

• Yarın N11 kapmayasından bari faydalanayım diyorum ama her lastik malesef yok
    Siz olsanız hangisini alırsınız
    Hankook K425
    Falken Sincera SN832
    Dunlop SP Touring
    Kumho KH27
    Nokian Line bu lastik XL avantajı var
    Baska öneriler varsada düşünebilirim
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.