Şimdi Ara

18000 BTU VESTEL FLORA KLİMA ALDIM NASIL BİR TERCİH? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
1
Favori
8.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyaz eşya konusunda bende Arçelikten uzaklaştım ve artık eski kalite asla yoktur, annemde kullanılan buzdolabı çocukluğumda alındı sanırım, ben 7 yıl önce aldığım buzdolabını yenilemek zorunda kaldım birdaha Arçelik sanırım almam, 5 tane tv Vestel, süpürge vestel, bulaşık makinesi vestel ama klima konusunda nasıl bilemedim, bazı bahsedilen markalar daha iyi olabilir ama sadece soğutmada kullancağım için fazla para vermeye gerek var mı ? Ses konusunda Vestel beni tatmin eder mi ? Araştırmaya çıktım, bakalım. Sizede teşekkür ederim.
  • ANIL007 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın hayırlısıyla inşallah.

Şırnak ta kaldım biliyorum oralarda çöl sıcağı oluyor, çok kötü bir sıcak. Özellikle Cizre-Silopi yanıyor resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 2 Mayıs 2020; 3:30:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ByHoni kullanıcısına yanıt
    Abim de vestel konusunda aynı sıkıntıyı yaşadı babam gil de, küçükken aldığımız Profilo buzdolabı 10 sene sonra tık dedi ufak bir tamir ile birkaç yıl daha kullanıldı. Vestel iki üç senede çöp oldu iki evde de.

Ben evlenirken, 4 sene önce, bütün beyaz eşyayı Profilo aldım, çok da memnunum çok şükür. Davlumbaz aspiratörü bile Profilo evimde, sonradan almama rağmen başka marka olmasın istedim.

Klimayı Airfel, televizyonu da Sunny ve Axen alıyorum. Full HD de aldım 4k da hepsi güzel çıktı çok şükür. Tavsiye de ediyorum. Buzdolabında Profilo.

• Ben de bu klimanın aynısından almak istiyorum ancak dış ünite ses desibel oranı beni tedirgin ediyor. izmrdeyim sadece soğutma amaçlı kullanicam ben de. Alt komşum ve tabiki kendim se dış ünite sesinden rahatsız olur diye tedirgin oluyorum. 63 db yazıyordu sanırım ses oranı. Siz dış ünite sesinden rahatsız oldunuz mu hocam nedir durum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Orada Olmayan Adam O kullanıcısına yanıt
    Hocam oyle dikkan ceken bi ses yok gayet iyi ama havalar da daha pek isinmadi ondan da olabilir.

Biz dolabindan gelen sesten bile daha az ses geiyor. Simdi tekrar baktim.

üstad ses konusunda sıkıntı yoksa ben de alıcam cihazı.ben bayiden almak istiyorum.bayide 3850 ye düşmüş.biraz beklesem belki daha da düşer. malum piyasa berbat durumda
    Direkt bayiden alim 3800 iyi hocam valla ses komusunda bir rahatsizlik duymuyoruz. Dış ünite buzdolabindan hallice. İç ümite de hafif hafif esiyor. Ama dedigim gibi hava coknisinmadi ondandir belki.

• iç ünite sesini takmam üstad ben. Önemli olan dış ünite sesi. Komşu rahatsiz edecek kadarsa o kötü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam komşuyu rahatsız edecek bir ses yok :) acaba markayı karalamak icin mi uyduruyorlar bunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Hocam 23 metrekare odaya neden 18 binlik klima aldınız ki?

9 binlik bile yetebiliyor güneş görmeyen oda ise. Güneş görse de maksimum 12 binlik yeterdi.
    benımde odam 17 metre kare mersinde otuyorum güney batı cephe bayagı gunec alıyor 9 luk yeteblr dıyorlar ama 12 lik dusunuyorum 9 luk m udusunsem bılemedm
  • VanGuardMan kullanıcısına yanıt
    Tavandan da güneş görüyorsa 12 binlik alın bence. Sadece duvardan ise 9 binlik 20 metrekareye kadar yetiyor normalde. 12 binlik olanın tek faydası üç beş dakika erken soğutur ilk açıldığında. Ondan sonra her çalıştığı saat için ortalama yüzde 50 fazla elektrik tüketiyor, sigma plus 9-12 için baktım tüketim farkı bu şekildeydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Tavandan da güneş görüyorsa 12 binlik alın bence. Sadece duvardan ise 9 binlik 20 metrekareye kadar yetiyor normalde. 12 binlik olanın tek faydası üç beş dakika erken soğutur ilk açıldığında. Ondan sonra her çalıştığı saat için ortalama yüzde 50 fazla elektrik tüketiyor, sigma plus 9-12 için baktım tüketim farkı bu şekildeydi.
    4 katlı bina 3. katındayım öğlen 1 den 5-6 ya kadar cepheden tum gunesı yıyor
  • 12lik alin o zaman gunes goruyorsa 9luk yetmez.

kışın ısıtma icin alacagız iyi midir

• Bizde kalorifer var pek kullanmadik klimanin isitmayi

ama nadiren cok usudugunde aciyordum bir anda sicacik yapiyor odayi. Ama tabi kapatir kapatmaz hemen sogutor sanirim klimayla isininca boyle. Yani hepsi boyledir muhtemelen. Onun disinda henuz bir arizayla falan karsilasmadim. Sadece asagi yukari git gel yapan kanat biraz gecsedi sanirim. Ama bence enerji sarfiyatina da odaklanip iyice arastirmalisiniz. Saatte kac kwh yaktigina bakmaniz lazim.

• Merhaba, bugün vestel flora 122 kurulumu yapıldı klimadan memnunum sadece wifi kurulumunu yapamadım evin aklı uygulamasını kurdum videoları vs seyrettim fakat cihazda CE yazısını birtürlü çıkmıyor.

• Merhaba. Ben de bu ürünü almayı düşünüyorum. Memnun musunuz? Tavsiye eder misiniz? Airfel ile vestel arasında kaldım. 12.000 Btu luk model alıcam.

• Arkadaşlar bende 18lik alacağım. Birçok yerde dış ses gürültüsünden, iç ünitenin su akıtmasından bahsettiler. Eşimin ailesine aldık 12lik 3 günde geldi kuruldu. Onlarda da bir problem yok gibi. Burada tecrubeli arkadaşlarda tavsiye verebilir mi?

• Bu klimanın 12lik serisi için yorum yapayım.

Artılar:

1. Soğutma performansı iyi.
    2. Fiyatı uygun (Yada uygundu...)
    3. İç ünite sessiz
    4. Wifi düzgün çalışıyor. (Uygulama daha iyi olabilirdi.) Kurulumu yeni modellerde kolay.
    5. Vestel sitesinden alırsanız hem taksit hemde 30 gün koşulsuz iade var. Sordum klima takılsa bile geri söktürüp iade oluyor.
    6. Servis iyiydi. İzmir'e kuruldu klima satın aldıktan sonra 3 gün içinde hepsi bitti. Ama Denizli'ye (18lik) aldım kargo 7 günde geldi. Kargodan sonra servis ertesi gün kurulum yapmak için aradı ama İzmir'e gidecektim kurdurmadım. 3 yıl kurulum hakkınız varmış.

Eksiler

1. Gece uyurken uyku modunada alsanız en düşük fanda yapsanız fazla soğutuyor. 26- 27 yapıyorsunuz buz gibi 28 yapıyorsunuz bir süre sonra terlemeye başlıyorsunuz. Bu durum belki bizim odaya özeldir ama kendisi pek bişeyleri ayarlıyor gibi durmuyor.
    2. Otomatik sağa sola yönlendirme yok. Manuel olarak yapıyorsunuz ama çok tavsiye etmem kırılabilir.
    3. Genel malzeme kalitesi düşük. Dış ünite bile geri dönüşüm plastiğinden sanırım.
    4. Dış ünite sesi aşırı yüksek değil ama diğer modellere göre biraz yüksek. Bizimki hemen içi ünite arkasına duvara monte edildi. Duvara verdiği titreşim ve ses rahatsız ediyor. Bu bizim duvarın yalıtımı ile ilgilide olabilir. Ama aklınızda bulunsun.
    5. Wifi uygulamasında her işlemden sonra loading dönüyor. Bazen çok uzun sürüyor. O sırada herhangi bir şey yapamıyorsunuz. Yani uygulamayı açtım hemen kullandım gibi olmuyor. Biraz bekletiyor. Ama genel olarak iyi çalışıyor.

Servis geldiğinde unutturmayın:

1. Vakum işlemi isteyin
    2. Klimanın soğutma suyu tahliyesini yapıyorlar ama bunun bide ısıtma sonucu çıkan suyun tahliye kısmı var var. Altına bir boru daha takılması gerek dış ünitenin. Onu bırakıp gitmişler mesela bende.
    3. Mümkünse oda duvaranın uzağına kurulum yaptırın.

Genel olarak özet:

Çok fazla detaylara takılan biri değilseniz, çok para vermek istemiyorsanız yada veremiyorsanız bu klima tam size göre. Ama detaylara takılıyorsanız aldığınız üründe kalite en önplandaysa, ben 5 bin 10 bin daha fazla veririm ama içim rahat eder diyorsanız (tabiki elektronik aletlerde bununda garantisi yok.) bu klimayı almayın.

Ben biraz detaylara takılıyorum sanırım o yüzden içime tam sinmedi. 18liği iade etmeyi düşünüyorum. Tabi bu arada aldığım klimaya 3bin zam geldi :) Vestel her ayın 5'inde zam yapıyor. Geçen ayda yapmıştı. 2 ayda 6 bin arttı klima.

https://www.lg.com/tr/klima/lg-pc18sq Lg'nin bu modelini düşünüyorum. Wifi ve sağa sola otomatik hava yönlendirme var. Eğer bu model hakkında bilgisi olan varsa yazabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrevural20 -- 9 Eylül 2023; 15:18:18 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.