Şimdi Ara

1800 ÖĞRENCİ OKULDA DAĞITILAN BOZUK SÜTLERDEN ZEHİRLENDİ!(ZEHİRLENEN SAYISI 1800'Ü GEÇTİ!) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
3
Favori
6.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/okul-sutunu-kaymakam-test-etti-h11224.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

İki resim arasındaki KORKUNÇ BENZERLİK !

Bu çernobil sonrası radyasyonlu çayları millete binbir yalan ile içirmek için uğraşan bakan'ın(!) medya karşısında ki çay testi;

Bu da binlerce çocuğun zehirlenmesine yol açan bozuk sütü savunan kaymakam'ın(!) süt testi.

Birisi çayda radyasyon yok dedi,ardından kanser sayısında onbinlerce artış oldu,diğer sütler taze dedi ardından binlerce çocuk zehirlendi.
    Çernobilden şimdiye Türkiye'de değişen hiçbir şey olmadığının en güzel kanıtı.

• bülenç arınç'ın açıklamasına gülmekten yarıldım lan. pişkinliğin bu kadarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

bülenç arınç'ın açıklamasına gülmekten yarıldım lan. pişkinliğin bu kadarı.

Dedesi neydi ki bu ne olsun. yazık güzel ülkeme
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/okul-sutunu-kaymakam-test-etti-h11224.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

İki resim arasındaki KORKUNÇ BENZERLİK !

Bu çernobil sonrası radyasyonlu çayları millete binbir yalan ile içirmek için uğraşan bakan'ın(!) medya karşısında ki çay testi;

Bu da binlerce çocuğun zehirlenmesine yol açan bozuk sütü savunan kaymakam'ın(!) süt testi.

Birisi çayda radyasyon yok dedi,ardından kanser sayısında onbinlerce artış oldu,diğer sütler taze dedi ardından binlerce çocuk zehirlendi.
    Çernobilden şimdiye Türkiye'de değişen hiçbir şey olmadığının en güzel kanıtı.

Bunun gibiler gebermezki

• al birini vur ötekine
  • ulan cocuklardan ne istediniz kim bilir kimin cebi doldu. bunlar para icin karilarini satarlar. ilkokula giden cocuk be kardesim bozuk sutleri hangi vicdan ile satiyorlar.
  • Başka memlekette olsa bakanından valisine kadar istifa nedeniydi ama bu memlekette daha çok oy alıp iktidarı devam ettirme nedeni olur.
  • quote:

O sizin söylediğiniz günlük sütler için geçerli,uht sütlerin raf ömürleri 5 ay ile 1 yıl arasındadır.
    Herhangi bir uht süt uygun şartlarda saklanmışsa 8-9 ay sonra tadında hiçbir değişiklik olmadan rahatlıkla içilebilir.
    Bu süreden sonra bile hava almadığı sürece çok yavaş bir şekilde bozulmaya başlar.

Ben de uht sütten bahsediyorum. 7 yıl bekletileceğini ve piyasaya sürüleceğini düşünmek abes olur. Su bile dayanmaz o süreye.
  • quote:

7 yıllık sütü çocuklara dağıtanlarda kabahat yok,ambalajın son kullanım tarihini kontrl etmeyen 7-8 yaşındaki çocuklarda kabahat var öyle mi?
    Saçmalamayın artık.

Baştakiler ahlaksız,halk cahil. Böyle bir topluma da böyle yöneticiler yakışır.80 yıldır bu böyle devam etmiş, böyle de devam edecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azizim

quote:

O sizin söylediğiniz günlük sütler için geçerli,uht sütlerin raf ömürleri 5 ay ile 1 yıl arasındadır.
    Herhangi bir uht süt uygun şartlarda saklanmışsa 8-9 ay sonra tadında hiçbir değişiklik olmadan rahatlıkla içilebilir.
    Bu süreden sonra bile hava almadığı sürece çok yavaş bir şekilde bozulmaya başlar.

Ben de uht sütten bahsediyorum. 7 yıl bekletileceğini ve piyasaya sürüleceğini düşünmek abes olur. Su bile dayanmaz o süreye.

O zaman yanlış biliyorsunuz hiçbir uht süt 2 haftada tortlanmaz.
    Bırakın iki haftayı uygun şartlarda 1 senede bile tortulanmaz.

• quote:

O zaman yanlış biliyorsunuz hiçbir uht süt 2 haftada tortlanmaz.
    Bırakın iki haftayı uygun şartlarda 1 senede bile tortulanmaz.

Marketten aldığım bazı sütlerde bu bozulma açıldığında bile belli oluyor. Artık eski sütün paketini değiştirip yeni bir paketle mi dağıtım yapılıyor bilemiyorum.
  • Ya ucuz olsun diye nerede sağlıksız nerede merdiven altı üretim olan nerede bozulmaya yakın süt varsa hepsini alıp millete vermişler işte

yani sadece ucuz olsun diye o kadar, sigaraya vergi koyarken zararlı ondan arttı diyen zihniyet bunda parasına kıyamamış anlaşılan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onea54

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

bülenç arınç'ın açıklamasına gülmekten yarıldım lan. pişkinliğin bu kadarı.

Dedesi neydi ki bu ne olsun. yazık güzel ülkeme

Nasıl bir insan böyle birşey söyler , neye güvenerek bu kadar pişkin olabiliyor bu insanlar aklım almıyor benim .
  • yazık günah o kadar çocuğa..

bakanların valilerin yorumlarını savunanlar; tabii çocuklar hiç anne sütü dahi içmemiş devam sütü de içmemişlerdir kesin, sütlü mama pirinç unu da yememişlerdir. meyveli yoğurt da yoğurtlu ıspanak da yememişlerdir. sütlü tatlıların yanına bile yaklaşmazlar zaten, alerjileri varmış ya.

üstüne aileleri o kağıtları süte alerjisi olduğunu bilerek imzalamış üstüne süte alerjisi olduğu halde çocuk isteyerek o sütü içmiş. ha? kusura bakmayın ama 1. sınıf çocuğu alerjisi olduğu içeceği zaten bilir ve içmez, istese de içemez.

pişkin pişkin süt bozuk değil, aşırı duyarlılıktandır dememişmi bide sayın asil kesim?! ne istediler küçücük kalplerden...
  • Artık açık açık "sütümüz bozuk" mesajını vermeye başladılar, hala mı uyanmadınız?
  • utanmasalar suçu ineklere atacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: gOkO

Artık açık açık "sütümüz bozuk" mesajını vermeye başladılar, hala mı uyanmadınız?

süt bozuk veya değil daha analize bile gönderilmeden hemen teşhis!!!!!!!!!!!!! ne kadar pişkince ve adice cocuklara ne ilaclar verildiği malum bir de bülent arınc doz aşımı falan diyor diğer milli eğitim bakanı ise allerji olmuş diyor oy verenlerden cıt hala yok bu kadar sığ düşünen toplum olduğu sürece her başına gelen facialardan nasılsa ilahi takdir diyecek kadar fütursuzca aymazca tepki veremeyenlerin bu dünyada boşa yaşadıklarının farkında bile olamadığı kalitesiz ve uganda ülkesinden bile beter toplum olduğumuzun kimse farkına varamıyor
    cahil gibi her söylenenlere yapılacaklara itaatkar bir nesil yaratıldığını kimse halen anlayabilmiş değil yazıklar olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 2 Mayıs 2012; 23:50:43 >

• Bu olay biraz gelişmiş herhangi bir ülkede olsaydı şimdiye yer yerinden oynamıştı hükümet bile istifa ederdi ama bizim bakanlarımız çıkmış hala pişki pişkin açıklamlar yapıyor asıl bunlar zehirlense de kurtulsak
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.