Şimdi Ara

1800 ÖĞRENCİ OKULDA DAĞITILAN BOZUK SÜTLERDEN ZEHİRLENDİ!(ZEHİRLENEN SAYISI 1800'Ü GEÇTİ!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
196
Cevap
3
Favori
6.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 9 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 151
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 26
 • Ortalama Mesaj Aralığı 32 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8
 • Favoriye Eklediklerim 3
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • anilxx92 (26 mesaj) baltazar1903 (10 mesaj) yugams (9 mesaj) Hüseyin** (9 mesaj) onea54 (7 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (72 mesaj) Mobil (8 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 1800 ÖĞRENCİ OKULDA DAĞITILAN BOZUK SÜTLERDEN ZEHİRLENDİ!(ZEHİRLENEN SAYISI 1800'Ü GEÇTİ!)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  2621 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  OKUL SÜTÜ ÖĞRENCİLERİ ZEHİRLEDİ
  Yurt genelinde bugün başlatılan "okul sütü projesi" kampanyası zehirlenmeye yol açtı
  Bugün okullarda dağıtılan sütler nedeniyle 1800'den fazla öğrenci zehirlendi.  OKUL SÜTÜ SKANDALI ÖĞRENCİLER ZEHİRLENDİ

  Ülke genelinde 32 bin 574 okulda, 7 milyon 200 bin öğrenciye 200 mililitrelik kutular içinde süt dağıtıldı. Ancak 13 ilde dağıtılan sütlerden içen 1686 öğrenci hastanelik oldu. Bulantı, karın ağrısı ve baş dönmesi şikayetiyle en çok öğrencinin hastaneye başvurduğu il Sivas oldu. Vali Ali Kolat, dağıtımın durdurulduğunu sütlerin bozuk olduğunu söyledi.
  Diyarbakır, Adana, Konya Edirne gibi illerde öğrenciler zehirlendi.

  Yurt genelinde bugün başlatılan "okul sütü projesi" kampanyası zehirlenmeye yol açtı


  Yurt genelinde bugün başlatılan "okul sütü projesi" kapsamında Diyarbakır'da bir okulda dağıtılan süt zehirlenmeye yol açtı.

  Diyarbakır'da 50 öğrenci zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin okulda dağıtılan sütlerden zehirlendiği iddia ediliyor.

  Zehirlenme olayının yaşandığı Hürriyet İlköğretim Okulu'na çok sayıda ambulans sevk edildi. Öğrenciler, sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

  Okul sütü projesi skandalla başladı Diyarbakır, Konya,Adana Sivas'ta sütten zehirlenen öğrenci sayısı 600'e ulaştı.Öğrencilere ücretsiz süt dağıtımı bugün skandallarla başladı. Birçoktan ilden toplu zehirlenme vakaları haberleri geliyor.

  Sivas kent merkezinde bulunan 75. Yıl İlköğertim Okulu'nda, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın projesi kapsamında 5. sınıf öğrencilerilerine kadar süt dağıtımı yapıldı. Proje kapsamında süt dağıtımının ilk gününde öğrenciler karın ağrısı, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri ile hastanelere kaldırıldı.

  Çocuklarının zehirlendiğini duyan aileler panik içinde okula giderek bilgi almaya çalıştı. Sütten zehirlendiği belirtilen yaklaşık 60 öğrencinin tedavilerine Sivas kent merkezindeki 3 hastanede devam ediliyor.Aynı zamanda Sivas'ın İmranlı ilçesinde de dağıtılan öğrencilerin sütten zehirlendiği ihbarının alındığı belirtildi.

  ADANA VE KONYA'DA DA ZEHİRLENME YAŞANDI

  Adana' nın Merkez Yüreğir ilçesi'ndeki 24 Kasım İlköğretim okulunda dağıtılan sütten için çok sayıda öğrenci zehirlendi. Fenalık geçiren öğrenciler ailelerin yardımıyla hastanelere kaldırılıyor..

  Konya' da da 10 öğrencinin sütten zehirlendiği bildirildi..

  EDİRNE'DE 30 ÖĞRENCİ ZEHİRLENDİ

  TÜRKİYE genelinde tüm anaokulu ve ilköğretim okullarında başlatılan ’Okul Sütü’ programı kapsamında Edirne’de bugün öğrencilere süt dağıtımı yapıldı. Ancak kent merkezindeki Yusuf Hoca İlköğretim Okulu’nda, dağıtılan sütlerden içen 30 öğrenci karın ağrısı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın işbirliğiyle düzenlediği ’Okul Sütü’ programı çerçevesinde Edirne’deki ilköğretim okulu öğrencilerine bu sabah süt dağıtımı yapıldı. Kutu içerisindeki 200 mililitrelik sütleri içen Yusuf Hoca İlköğretim Okulu öğrencilerinden bazılarında, kısa bir süre sonra karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma şikayetleri görülmeye başlandı. Okul yönetimi 30 öğrencinin rahatsızlanması üzerine 112 Acil Sağlık’a haber verdi. Gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan ilköğretim öğrencileri ambulansla Edirne Selimiye Devlet Hastanesi ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

  Çocuklarının içtiği sütten zehirlendiğini duyan bazı veliler de koşarak okula gelerek öğretmenler bilgi aldı. Dağıtılan sütleri içtikten sonra rahatsızlandıklarını anlatan çocuklar, "Sabah süt verdiler, biz onları içtikten sonra midemiz bulandı, bazı arkadaşlarımız kustu" dedi.

  Hastanelerde tedavi altına alınan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, öğrencilerin zehirlenmesine neden olduğu belirtilen sütler incelemeye alındı. Öğrencilerin içtiği süt kutularının üzerinde son kullanma tarihinin Ağustos ayı olduğu öğrenildi.

  KIRIKKALE'DE 18 ÖĞRENCİ HASTANEYE KALDIRILDI

  KIRIKKALE kent merkezindeki Dede Korkut İlköğretim Okulu’nda ücretsiz dağıtılan sütlerden içtikten sonra rahatsızlanan 9 öğrenci ile Keskin İlçesi’nde okullarda dağıtılan sütten zehirlendikleri öne sürülen 9 öğrenci kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alındı. Dede Korkut İlköğretim Okulu idarecileri, bugün başlatılan ’okul sütü projesi’ kapsamında öğrencilere sütlerini dağıttı. Dağıtılan sütlerden içen öğrencilerden 9’u rahatsızlanınca 112 Acil Servis ekiplerine haber verildi. Okula gelen sağlık ekipleri, içtikleri sütten zehirlendiklerini belirledikleri öğrencileri ambulansla Kırıkkale Devlet Hastanesi’ne götürdü. Öğrenciler Çocuk Servisi’nde tedavi altına alındı.

  Okul yöneticileri, 400 öğrencisi bulunan okuldaki tüm öğrencilere ilk derste bakanlıkça gönderilen sütleri dağıttıklarını ancak bazı öğrencilerin mide bulantısı belirtisiyle rahatsızlık göstermesi sonucu hastaneye kaldırdıklarını söyledi. Hastanede serum takılan öğrencilerin tahlilleri yapılırken, müşahade altında tutuldukları belirtildi. Bu arada Kırıkkale’nin Keskin İlçesi’ndeki okullarda dağıtılan sütlerden zehirlendikleri öne sürülen 9 öğrencinin Keskin Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi altına alındığı bildirildi.

  VALİ "BOZUK SÜT" DEDİ

  Sivas Valisi Ali Kolat, ilköğretim okulu öğrencilerinin sütten zehirlendiği iddiasına ilişkin, “Bozuk süt olduğu anlaşılıyor, arkadaşlarımızın tespitleri öyle” dedi.

  Mide bulantısı ve karın ağrısı şikayetiyle Sivas Numune Hastanesi'nde tedavi gören öğrencileri ziyaret eden Vali Kolat, çocukların sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Çocuklarla yakından ilgilenen Kolat, ağlayan bazı çocukları da teselli etti.

  Hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Vali Kolat, “Zehirlenme değil de arkadaşlar sanıyorum süt herhalde biraz bozuk. Bozuk süt olduğu anlaşılıyor, arkadaşlarımızın tespitleri öyle. 'Zehirlenme' demeyelim de bozuk sütün, bozuk gıdanın verdiği biraz kısmen psikolojik diyelim, kısmen de rahatsızlık şeklinde ama ciddi bir vaka yok” diye konuştu.

  Süt dağıtılan 7 okuldan şikayet geldiğini belirten Kolat, şunları söyledi:

  “Birbirinden duyan okullar da tedbir anlamında gelmeye başladı. Yoğun bir şey var. Arkadaşlarımız duruma müdahale ediyorlar. Hemen hepsine gerekli müdahaleyi yapıyorlar. Ciddi bir vakamız yok. Çocukların genel durumu iyi. İnşallah bizi üzecek bir durum olmayacak. Sonra arkadaşlar durumu rapor edip, tespit edecekler.”

  Sütlerin gıda yönünden tahlilini yaptırdıklarını, süt dağıtımını durdurduklarını vurgulayan Kolat, konuyu takip ettiklerini söyledi.

  Paketler üzerinde yazılı olan son kullanma tarihlerinde olumsuzluk görülmediğini, iki parti halinde gelen sütlerden birisinin gıda tahlilinin yapıldığını, bunda da olumsuz bir durum olmadığını belirten Kolat, “Gıda tahlilini yapmadığımız ya da bizden habersiz dağıtım olmuş, inisiyatifimiz dışında dağıtım olmuş sanıyorum, muhtemelen o ikinci partideki dağıtımdan kaynaklandı. Son kullanım tarihi 26 Ağustos tarihi olan partiden kaynaklandı” diye konuştu.

  Bu arada bazı veliler, dağıtıcı firmaların, çocuklarına son kullanım tarihi geçmiş süt verdiğini öne sürdü.


  kaynaklar:
  http://haber.mynet.com/okulda-sut-zehirledi-628481-guncel/
  http://t24.com.tr/haber/diyarbakirda-okul-sutu-50-ogrenciyi-zehirledi/202960
  http://www.kamudan.com/okul-sutu-ogrencileri-zehirledi-2957.html

  Sütlerin son kullanım tarihinin 7 sene önce dolduğu belirlenmiş.Allah bildiği gibi yapsın sizi!
  http://www.internethaber.com/adana-bozuk-sut-sutu-2005-yili--422474h.htm

  Son Dakika Video:
  Video:http://webtv.hurriyet.com.tr/2/31683/0/1/yuzlerce-ogrenci-sutten-zehirlendi.aspx

  Video aslında herşeyi anlatıyor,hergün evinde süt,peynir,yoğurt yiyen çocuk okula gidince süt alerjisine yakalanmış bak sen şu işe!

  Yapacağınız işin,verceğiniz sütün içine . . .!
  Ne zaman birşey dağıtsalar çocuları zehirliyorlar,ne zaman ellerinde bayatmalış,skt geçmiş süt,yoğurt kalsa çocuklara dağıtıyorlar.
  Millet hastene köşelerinde perişan duruda şuan kıçı kırık bir bardak süt yüzünden!


  edit 1:imla
  edit 2:güncelleme
  edit 3:güncelleme
  edit 4:rakam hatası  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 3 Mayıs 2012; 0:24:13 >  |
  |
 • Yüzbaşı
  416 Mesaj
  bizede 9-10 yıl önce ilkokulda dağıtmışlardı kesin onlardır hala bitiremediler 10 yıl sonra bunlara dağıttılar kesin ozamanda zehirleneneler olmuştu.
 • Teğmen
  246 Mesaj
  süt hassasiyetidir o
  |
  |
 • Yarbay
  3861 Mesaj
  ben inanmıyorum tüm türkiye çapında sütten zehirlenme olacağına.
  bir çok firma var süt ihalesini alan sonuçta bunların arasında güvendiğimiz bildiğimiz firmalar da var. bu firmalar neden itibarlarını zedelemek istesinler ki bozuk süte müsaade ederek.
 • Yarbay
  2621 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcurse

  ben inanmıyorum tüm türkiye çapında sütten zehirlenme olacağına.
  bir çok firma var süt ihalesini alan sonuçta bunların arasında güvendiğimiz bildiğimiz firmalar da var. bu firmalar neden itibarlarını zedelemek istesinler ki bozuk süte müsaade ederek.  Millet keyfinden midesini yıkatıp hastenelerde sürünüyor yani?
 • Yarbay
  3861 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: anilxx92

  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcurse

  ben inanmıyorum tüm türkiye çapında sütten zehirlenme olacağına.
  bir çok firma var süt ihalesini alan sonuçta bunların arasında güvendiğimiz bildiğimiz firmalar da var. bu firmalar neden itibarlarını zedelemek istesinler ki bozuk süte müsaade ederek.  Millet keyfinden midesini yıkatıp hastenelerde sürünüyor yani?

  süte duyarlılıktan ötürü olabilir. yeni nesil çocukların ciddi bir sorunu bu
 • Kurmay Yarbay
  37045 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcurse

  ben inanmıyorum tüm türkiye çapında sütten zehirlenme olacağına.
  bir çok firma var süt ihalesini alan sonuçta bunların arasında güvendiğimiz bildiğimiz firmalar da var. bu firmalar neden itibarlarını zedelemek istesinler ki bozuk süte müsaade ederek.  et sucuk firmalarını da gördük o büyük firmayı değil mi ? Hiç birşeye güvenmeyin

  büyük firma diye diye kazıklıyorlar zaten milleti. et eşek domuz eti yedirip duruyorlar.
  |
  |
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: rzcyle

  bizede 9-10 yıl önce ilkokulda dağıtmışlardı kesin onlardır hala bitiremediler 10 yıl sonra bunlara dağıttılar kesin ozamanda zehirleneneler olmuştu.

  Size 9-10 yıl önce verilen sütlerin de aslında bir 9-10 önce satılamayan sütlerin kalanı olarak düşünürseeek yaşama(ları)nız mucize oluyor o zaman
  |
  |
 • Yüzbaşı
  305 Mesaj
  kim bilir ne kattılar içine bir toplumu gerizekalı yapmak için çok iyi bir yöntem
  Tüm çocuklara süt bahanesine ne içirmişlerdir bazılarınında midesi kaldırmamıştır yoksa bu çocuklar hiçmi süt içmiyor ?
  |
  |
 • Yüzbaşı
  648 Mesaj
  Bizede ilk okulda dağıtırlardı. 5-6 tane verirlerdi gündü ben hepsini alıp sokağa getirirdim kedi beslerdik kediye felan verirdim
  |
  |
 • Yüzbaşı
  259 Mesaj
  Neyseki Milli Eğitim Bakanı açıklama yaptı. Sorun sütlerde değil, öğrencilerdeymiş. Gülüyüm mü, ağlıyım mı!?
  |
  |
 • Yarbay
  2621 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcurse

  quote:

  Orijinalden alıntı: anilxx92

  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcurse

  ben inanmıyorum tüm türkiye çapında sütten zehirlenme olacağına.
  bir çok firma var süt ihalesini alan sonuçta bunların arasında güvendiğimiz bildiğimiz firmalar da var. bu firmalar neden itibarlarını zedelemek istesinler ki bozuk süte müsaade ederek.  Millet keyfinden midesini yıkatıp hastenelerde sürünüyor yani?

  süte duyarlılıktan ötürü olabilir. yeni nesil çocukların ciddi bir sorunu bu

  Aynı ilde 10 ayrı okulda yüzlerce öğrenci aynı anda süte duyarlılık mı gösterdi yani?
  Şimdiye kadar bu duyarlılıklarını bilmiyorlardı da bu sütü içince mi süte suyarlı oldular?
  Lütfen mantıklı düşünün.
  Hadi bunu'da geçtim laktoz duyarlılığı en çok akdeniz'de görülürken diyarbakır da neden yüzlerce çocuk zehirlendi?
  Bu çocuklar ömürlerinde hiç mi süt içmemişti?Hiç mi yoğurt,peynir yememişti?
  Kendinizi kandırmayın!  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 2 Mayıs 2012; 16:52:43 >
  |
  |
 • Yarbay
  3861 Mesaj
  arkadaşlar inek sütü alerjisi diye bir şey var
  sütlerin yüzbinlerce çocuğa dağıtıldığını düşünürseniz 200 kişide bu alerjinin olması gayet doğal
  benim de bir kaç tanıdığım var inek sütü içince alerji olan çocuk
 • Yarbay
  10612 Mesaj
  Aşırı doz süt !
  |
  |
 • Yarbay
  2191 Mesaj
  en farklı yorum Diyarbakırlı velilerden geldi. haber ..

  Hükümetin çocuklarını zehirlediğini ileri süren veliler: "Biz bu sütü istemedik, Zorla getirip çocuklarımıza içiriyorlar. Devlet bizim çocuklarımız zehirliyor" sözleriyle tepki gösterdi.
 • Kurmay Yarbay
  37045 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcurse

  arkadaşlar inek sütü alerjisi diye bir şey var
  sütlerin yüzbinlerce çocuğa dağıtıldığını düşünürseniz 200 kişide bu alerjinin olması gayet doğal
  benim de bir kaç tanıdığım var inek sütü içince alerji olan çocuk

  800 oldu
  |
  |
 • Yüzbaşı
  667 Mesaj
  kucucuk cocuklara bile goz diktiler bunlardan ne kazaniriz hesabi yapiyorlar!
  |
  |
 • Binbaşı
  1660 Mesaj
  Bide alkole laf eder bunlar
 • Çavuş
  62 Mesaj
  Süt projesi kapsamında dağıtılan sütlerin yüzlerce çocuğu hastanelik etmesine valilerden farklı yorumlar geldi. Diyarbakır Valisi “Okuldaki diğer çocuklar psikolojik olarak etkilendi”; Sivas Valisi ''Zehirlenme değil, herhalde süt biraz bozuk”; Konya Valisi “Zehirlenmediler, etkilendiler”; Edirne Valisi “Açsalar mideleri bulanmıştır” ifadelerini kullandı.

  Dalga geçmek değil de nedir bu ?
  |
  |
 • Yüzbaşı
  459 Mesaj
  Abartmayın beyler süt hassasiyetidir.
  |
  |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.