Şimdi Ara

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
21
Favori
38.738
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Arkadaşlar rainbow ledli modelde fanlardan biri hız ayarlı diğeri tam hızda dönüyor ve gürültü yapıyor.
    Tam hızda dönen fanı kafaya taktım ve fanı söktüm. Pwm kablosu fana lehimlenmemişti. Lehimledim. Yine tam hızda çalıştı. Düzelmedi.

İki fan tek sokette birleşiyordu. Sorun bu olabilir deyip kestim ayrı soket yaptım. Anakartımdaki 2.Cpu Fan noktasına bağladım.
    Yine sorun düzelmedi. Anakartın yolladığı pwm sinyalini algılamayıp tam hızda dönüyordu. Anakarta da dönüş hızı rpm bilgisi yollamıyordu.

Bu noktadan sonra anladım ki fan 12 volt ile tam hızda dönmesi için yapılmış. 4 pin pwm fan değil. Bildiğimiz 2 pinli 12v kasa fanı gibi çalışıyor.

Bu fanı bağladığım soketi anakartta pwm moddan DC moda alıp hız ayarı yaparak kullandım.

Bu seferde 12 volttan düşük voltaj geldiği için LED'ler söndü.

İki fanın ledini de kablolarını kesip ayırdım. ayrı bir hat çekerek anakartın rgb led soketine bağladım. Çok daha iyi oldu

Selamlar arkadaşlar bu CPU fanı ben de aldım ve kasamda fazla ışık sevmediğim için led şeritin kablosunu kestim.

Fanlar sorunsuz ve ışıksız olarak çalışmaya devam ediyor. RGB falan filan fazla hoşlanmayan arkadaşlar için anlatıyorum;

Fanların tellerini sökerek fanı 'radyatörden' ayırın.

LED şeridin üstünden + ve - lehimlerinden çıkan kabloyu takip edin, tek kabloda birleştiği yerden kesin. Uçları bantlayın.

En yüksek soğutma performansı için fanları doğru yöne bakar şekilde ayarlamayı unutmayın.

Sağ fanda snowman yazısı kasanın önüne bakacak, sol fanda da DC 12V yazan kısım kasanın arka tarafına bakacak.

(Termal macun olarak Arctic MX-4 2019 sürülü)

Ledlerin kablosu

Arka

Ön

Bu da stok fanla asla göremediğim bir sıcaklık.

Performans: Dengeli

• Bu bütçede işlemci soğutucu arıyordunuz bakabilirsiniz.
  • Wraith Prsim'e kıyasla nasıldır?
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    https://www.webdenal.com/arctic-freezer-34-150w-intel-amd-cpu-sogutucu_998695.html

Hocam birisi konu açmış oradan gördüm bu modeli aldım.
  • Kasamın ön camı takılıyken 90 dereceyi görüyor. Ryzen 1600 eski versiyon. Bu fanlardan birisini kullansam sorunum çözülür mü?

Kullandığım fan bu
    https://m.n11.com/m105-rainbow-ledli-cpu-fan-P424771202

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WorldPeace

Wraith Prsim'e kıyasla nasıldır?
    Tamamını izlemek için:https://www.youtube.com/watch?v=ekm9ekqW5Sg

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt
    Snowman m-T6 ve Arctic MX-4 2019 ile tahminen 20-25 derece kadar daha serin çalışır. Üstteki Ryzen 9 3900X(4.2GHz) ile yapılan karşılaştırmalı teste göz atabilirsiniz.

52 TL(kargo ücretsiz) Arctic Mx-4 2019 Edition 4g Termal Macun
    https://www.trendyol.com/arctic/mx-4-2019-edition-4g-termal-macun-p-34591327
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt
    bende yeni versiyonu var hocam, stok soğutucusu çok kötü. 80'e kadar çıkıyordu bende de, gamepower windrunner aldım ben 4 bakır borulu, şu an 55 dereceyi geçmiyor. 4 bakır borulu bir fan takmanızı şiddetle öneririm.
  • Hocam elinize sağlık süper konu bir sorum olacaktı ben 100₺ gibi bir fiyata Xigmatek fan alacaktım 95W TDP değerli almak daha mi iyi olur?

• teşekkürler hocam konu için,
    bunlardan hangisi daha iyi acaba ryzen 5 3600 ve gigabyte b450m ds3h için
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaksimenes35

teşekkürler hocam konu için,
    bunlardan hangisi daha iyi acaba ryzen 5 3600 ve gigabyte b450m ds3h için
    2-3 mesaj üstte bir test ekledim onu referans alabilirsiniz. İçlerinde aliexpress üzerinde en fazla satan ve en performanslısı Snowman m-T6.
  • hocam bazı kişiler nette fanlar sesli çalışıyor filan demişler, bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  • Aynı marka 3 fanlı 2 parça bloklu modeli 1600x 95w işlemcide kullanıyorum gayet memnunum fanlar sesli değil

edit: bir önceki değer yanıltmasın diye düzenliyorum sanırım cpuz bench yaparken işlemci ısınamadan testi bitiriyor.
    Bu yüzden manuel stres testi yaptım.
    stres testinde 66 dereceyi gördü maks benim işlemci. voltaj değerlerini vs de görebilirsiniz. oyunlarda afterburnerden takip ettiğim kadarıyla 45 dereceyi geçmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S,W,A,T -- 10 Haziran 2020; 19:25:44 >

• Snowman 12 cm ama 1300 rpm
    Kilisre 9 cm 2000 rpm yazıyor
    Hangisi daha iyidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lepton355 -- 7 Haziran 2020; 23:28:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

Aynı marka 3 fanlı 2 parça bloklu modeli 1600x 95w işlemcide kullanıyorum gayet memnunum fanlar sesli değil

edit: bir önceki değer yanıltmasın diye düzenliyorum sanırım cpuz bench yaparken işlemci ısınamadan testi bitiriyor.
    Bu yüzden manuel stres testi yaptım.
    stres testinde 66 dereceyi gördü maks benim işlemci. voltaj değerlerini vs de görebilirsiniz. oyunlarda afterburnerden takip ettiğim kadarıyla 45 dereceyi geçmiyor

İlk mesajda bu var ortadaki ürün. Bu fiyattaki bir soğutucu için %100 yükte 55 derece çok iyi değer güle güle kullanın.

• Hocam son paylaştığınız gruptaki RGB fanlı soğutucunun fan renkleri anakart ile kontrol edilebiliyor mu?
  • outofnick O kullanıcısına yanıt
    Rainbow yazıyor büyük ihtimalle edemezsin.
  • Snowman 4 ve 6 borulu modelleri bende var. İki modelde çok iyi. Ama 4 borulu olan daha fp. Çok fark etmiyor. Stok soğutucu ile 20 derece fark ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • t6 var bende de daha performanslı olsun diye 2 adet arctic p12 pwm fan taktım gerçekten çok iyi performans aldım
  • T6 nin fanin oturduğu ölçüleri 8cmx15.5 cm yazılmış.Ama açıklamada 12cm fan yazıyor.Fanlar 8cm mi 12 cm mi ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.