Şimdi Ara

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
21
Favori
38.739
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam iyi günler. Kasa olarak haf x 942, sogutucu olarak corsair h100 kullanıyorum ama aşırı derecede uğultu yapıyor. Gecen hafta actim temizledim ama bir şey değişmedi.

Sizce bu urunlerden en sessiz ve performanslisi hangisi? Oneri de bulunabilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • soğutucu ile gelen ramler hangi model bilginiz var mı ? bir de fanlar soğutucuya mı yoksa direkt anakarta mı bağlı
    benim h100i v2 gelen fanlar sp120l sesli çalıştığı için ml serisi ile değiştirmiştim bunlara bakabilirsin şimdilik
  • < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: sithicus

soğutucu ile gelen ramler hangi model bilginiz var mı ? bir de fanlar soğutucuya mı yoksa direkt anakarta mı bağlı
    benim h100i v2 gelen fanlar sp120l sesli çalıştığı için ml serisi ile değiştirmiştim bunlara bakabilirsin şimdilik
    Hocam ürün buhttps://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Liquid-Cooling/Hydro-Series%E2%84%A2-H100-Extreme-Performance-Liquid-CPU-Cooler/p/CWCH100#tab-overview

Fanlar soğutucu bloğuna takılıyor direk anakarta değil.
    Teknik bilgim yok açıkçası fan modellerini bilmiyorum.

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower

• quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Teşekkürler hocam. Pc genelde yüke bindiğinde uğultu çoğalıyor. Bunun fanlardan kaynaklandığını düşünebilir değil mi?

Gösterdiğiniz modeller çok güzel hocam ama bütçemi o kadar zorlamak istemiyorum.

• Soğutucuların yanında macun geliyor mu? Yoksa onu da mı ayrı alacağız.
  • hardgodzi kullanıcısına yanıt
    t6'da geliyor diğerlerini bilmiyorum büyük ihtimal hepsinde vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 24 Haziran 2020; 11:46:59 >
  • sizde fan kontrolü için tuş varmış onu silent yapabilirsiniz sanırım 1. kademeye denk geliyor ya da anakartta yeterince fan header varsa kendiniz biostan ayarlayabilirsiniz ben öyle yapıyordum sonradan hava soğutmaya geçtim ryzen 3000 ile overclock yapmıyorum
  • İntel aparatı lga1200 ile uyumlumu bilgisi olan varmı ileriye dönük olması açısından.

• Bu kasada mt6 kullanıyorum 3600'ü 4,4ghz 1.275v'da max 67c gördüm oyunlarda fanlar sesiz %100'de bile rahatsız etmiyor.tavsiye ederim.

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fox-03-34 -- 29 Haziran 2020; 16:19:34 >

• Bu sogutuculardan hangisi daha iyi soğutur, x6 nin led renkleri daha cok hosuma gitti. Fanlarin çıkardığı ses önemli değil. Ses haricinde birbirlerine karşı avantajlari ve dezavantajlari nelerdir. Yorumlarinizi bekliyorum. T6 vs X6

• Fiyat artmış üzdü
  • Satılınca %20 zam mı yapılmış ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KISKANIYORLAR -- 29 Haziran 2020; 21:54:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fanları laptop yükselticinin alt kısmına koysam, işe yarar mı sizce? 😂😂 En baba laptop soğutucucan daha iyi soğutmaz mı? Bir de buna USB den güç alabilir miyiz? Veya farklı bir DIY metodu bilen var mı?
    Hee bi de yaz günlerinde masaya koyup kendi yüzüme çevirsem? Ciddiyim bu arada :D

• Bu işlemi ben de çok merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofamof

Bu fanları laptop yükselticinin alt kısmına koysam, işe yarar mı sizce? 😂😂 En baba laptop soğutucucan daha iyi soğutmaz mı? Bir de buna USB den güç alabilir miyiz? Veya farklı bir DIY metodu bilen var mı?
    Hee bi de yaz günlerinde masaya koyup kendi yüzüme çevirsem? Ciddiyim bu arada :D
    Hocam sorunuzu ciddiye alıp yazayım. Belki ilgi duyan arkadaşlar için bilgilendirici olur. Elimde 20-30 liraya alınan laptop soğutuculardan vardı. Fanı dönüyor ama kendine faydası yok. Ben bunun içerisine Arctic P14 (140mm) fan koydum. Gücü usbden değil de adaptörden (12V - 3 Amper) aldım. Şimdi sorun şu; adaptörden direk fana güç verince fan full devirde dönüyor. Tamam ses yapmıyor çok da güzel hava akımı veriyor ama ben ayarlanabilir olmasını istedim. Bir adet LM2596 voltaj düşürücü modül (18TL) ile bu sorunu da çözdüm. Adaptörden gelen kablo LM2596 modülüne oradan da fana gidiyor. Adaptörden gelen 12V gerilimi LM2596 modülü ile 8-9 V civarına ayarlıyorum (modülün üzerinde ayarlamak için vida var) hem sessiz hem güzel bir hava akımı veriyor ki Arctic P14 72.8 cfm hava üfleme kapasitesi var. İlk denemelerimde laptobun altı epey serin yani laptopun alt plastiği kesinlikle ısınmıyor. Laptop eski olduğundan sıcaklık değerlerini net göremiyorum.

Diyeceksiniz ki neden usbden beslemiyorsun. Usb'nin dayanabileceği maksimum akım yanlış hatırlamıyorsam 0.5 amper. Bizim fanlarımız 0.3 amper akım çekiyor. Olası dalgalanmalarda usb portlarımızı yakmamak hatta kuzey köprümüze zarar vermemek için beslemeyi dışarıdan adaptör yardımı ile verdim. Ayrıca adaptörle beslersek 4-5 adet fanda bile problem çıkarmadan besler.

Dilerseniz akşam fotoğraflarını gönderebilirim.

Aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz.

• VgrooveR kullanıcısına yanıt
    Süper proje, hocam üşenmeyip yazmışsın teşekkür ederim. Aklımda bir soru var. 12V adaptör yerine 9V adaptör taksan ekstadan düşürücüye gerek kalmazdı? Yanılıyor muyum?

• ofamof kullanıcısına yanıt
    Tabiki 9V da olur ama başka projeler için de kullanırım diye 12V aldım. Nasılsa 12 voltu 9'a düşürebilirim ama elimdeki ekipmanla 9 voltu 12'ye çıkaramam. Belki şerit led'de döşersem diye akımı yüksek olsun istedim.
  • VgrooveR kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkür ederim tekrardan, fotoğraf paylaşırsan herkes görsün zihnisinir projeyi :)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.