Şimdi Ara

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
21
Favori
38.738
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok düşündüm ihtiyacım var mı diye fakat yorumları okuyunca bu fiyata kaçırmam diyip aldım fanlarını söküp kendi fanlarımdan taktım şuan sistemde 4 adet intake 1 adet egsoz 2 adet te cpu soğutucuda aynı fan takılı termal macun soğutucu içinden çıkanı kullandım fena değil piyasada 50-60 tlye bulabileceğiniz marka macunlarla aynı hatta 1 tık iyi diyebilirim test sonuçları aşağıda resimde mevcut 10 dk test ettim stok fan ile testin 3. dk sında 83 dereceyi görüyordu fakat şuan 10. dk da 43 dereceyi gördüm ihtiyacı olan son stokları kaçırmasın derim. Overclock yapmadım stok olarak kullanıyorum.

İşlemci:R5 1600 AF
    Anakart:B450 Aorus Pro ATX
    Fanlar:7 adet Sharkoon Shark Blades ARGB

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower

Not: Anlamadığım şey GTA V En yüksek ayarlarda işlemci %25-30 arası kullanımda 52-54 dereceleri gördü stok fanla max 66 dereceyi görüyordu stability testte sadece işlemciye max yük binip oyunda ekstradan ekran kartı vb. kullanımı yüzünden mi daha çok ısınıyor acaba? değerler çok güzel geldi bana bu arada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K0z -- 3 Temmuz 2020; 23:7:27 >

• ben bugün aldım snowman MT6S modelini elimde Gigabyte gm41 combo anakart, intel core 2 quad işlemci var, stok soğutucusu ile 80 dereceleri görüyordum MT6S modelini taktım falan fakat sıcaklıkta hiç değişme olmadı neredeyse BDO oynuyorum hala 78-80 dereceleri görüyorum, soğutucuyu biraz zor taktım psu ile sıfır oturdu neredeyse, yönleri de doğru diye düşünüyorum, sadece soğutucu biraz oynuyor yani tek parmağımla rahatça sallayabiliyorum acaba sımsıkı mı oturması gerekiyordu birşeyi eksik mi yaptım bilmiyorum, işlemci macununu da sürdüm zaten yeni sürmüştüm işlemci macununu fakat sıcaklıklarda değişme olmadı çok üzdü bu durum

Bu arada gittigidiyorda şu linkte ürün 180tlye satılıyor hala, mağaza baya büyük galiba ürünün fiyatı hiç değişmemiş resim birebir aynı zaten, ramtechten almanıza gerek yok hem pahalı hem n11'den almanız gerekiyor kendi sitelerinde ödeme yöntemi yok, eğer gittigidiyorda yakın zamanda alışveriş yaptıysanız 10 liralık kupon veriyor bu kuponla 10 lira daha iniyor baya uyguna geliyor aklınızda bulunsun.https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/islemci-sogutma-fani-t6-ultra-6-bakir-kanalli-gokkusagi-renkli_pdp_565939408

• Yarın alırım yarın alırım diye diye ürün bitti.
  • erho95 kullanıcısına yanıt
    Doğru montajda sallanmaması gerekir.Büyük ihtimal işlemciye tam oturmadı.Bu yüzden tam temas etmediği için ısınıyor.
  • VgrooveR kullanıcısına yanıt
    hocam çok güzel aktarmışsınız aslında bunu aslında konu açarak da taşırsanız çok iyi olur arayışta olan insanlara da ön fikir vermiş olursunuz geri dönütte alabilirsiniz aslında .

elinize sağlık tekrardan yazı için
  • evet soğutucunun üst kısmına baskı yapınca sıcaklık anında düşüyordu, zaten hiç değişmemesinden çok belliydi takamadığım :D ama başka takılma şekli yoktu anlayamadım neden takılmadı, işlemci macunu çok fazlaydı onu tamamen silip yeniledim, kasanın arkasında egzoz fan vardı onu söktüm belki soğutucu fanı ile uyumsuzluk yapar diye (birbirlerine çok yakındı çünkü 2-3 cm falan anca vardı) daha sonra tekrar taktığımda oldu, şuan 80 dereceyi gören sıcaklıklar 60 dereceyi geçmiyor 170 tlye alabilecğeim en iyi sıfır soğutucuyu aldım bence fakat hala düşünüyorum acaba hyper 212 evo daha mı iyiydi diye
  • Anakarta takması rahat mı kartı zorluyor mu am4 sokette

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DualWing D kullanıcısına yanıt
    AM4 sokete rahat taktım, intelde aşırı zorladı beni. Önemli olan baskı uygulamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: daredevil60

AM4 sokete rahat taktım, intelde aşırı zorladı beni. Önemli olan baskı uygulamak.
    6 borulunun 2 fanlisi bitmiş 3 fanli acaba ram slotlarina baskı vs yapar mı b450 tomahawk max var ramler team tuf 4 borulu versiyonun verimi nasıl acaba ?

R5 3600 işlemci 2020 model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DualWing -- 5 Temmuz 2020; 23:41:24 >
  • DualWing D kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı olur mu hiç bilmiyorum, belki fanların yüksekliğini ayarlayabiliyorsundur.

• n11'de Kırmızı model 1 adet stokta.
    Yeni stoklar da 10 gün içinde gelecekmiş. Ben RGB bekleyeceğim.
    Almak isteyen arkadaşlara duyurulur.

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower
  • RGB OLANINI ALDIM BENDE AMA RGB FANLARIN 1 TANESİ DİREKT ÇALIŞIYOR HIZINI KONTROL EDEMİYORSUNUZ DİĞERİ PWM KONTROL EDİLİYOR AMA ÇOK AHIM ŞAHIM BİR FAN DEĞİL.

KONTROL EDİLEN PWM RGB FANI EKSOZ FANI YAPTIM DİĞER FANIN RGB IŞIKLARINI SÖKÜP LED ŞERİT ŞEKLİNDE KASAYA TAKTIM :)

SOĞUTUCU ÜZERİNE İSE AKASA VİPER 12 CM PWM TEK FAN TAKTIM ŞİMDİLİK MEMNUNUM.

FANLAR TIRT ARKADAŞLAR PWM VEYA RGB OLMASI SİZİ CEZBETMESİN KUTUDAN ÇIKTIĞI GİBİ TAKTIĞINIZDA TEK FAN SON SÜRAT DÖNDÜĞÜ İÇİN SES YAPIYOR.

FAN KONTROLCUYE BAĞLADIĞINIZDA İSE RGB IŞIĞI YANMIYOR VOLTAJ DÜŞTÜĞÜ İÇİN KONTROL EDİLEMEYEN FANDA. PWM OLANDA SORUN YOK.

FANLARIN BÖYLE OLDUĞUNU BİLSEYDİM ALMAZDIM DEVİRLERİDE DÜŞÜK ZATEN. ELİNİZDE KALİTELİ DEVİRLİ SESSİZ BİR FAN VARSA SOĞUTUCU KISMI GÜZEL TAKIN KULLANIN.

ESKİ SOĞUTUCUM AM4 UYUMLU DEĞİLDİ YOKSA BUNUN YANINDAN BİLE GEÇMEZDİM.
  • yk2548 kullanıcısına yanıt
    Kasaya fazladan taktığım iki adet dc fani bağladım ben cırt kelepçeyle yavaş moda aldım bütün fanlari da cpu fanlar ortalama 750 rpm sessiz çalışıyor gayet memnunum sessiz ve serin çalışıyor orjinal fanlarını hiç takmadan arkadaşa verdim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Snowman'in içinden termal macun çıkıyor mu? (Belki daha önce cevaplanmıştır kusura bakmayın)

• Ben rgb leri üst eksoz fanı yaptım elimde xigmatek in 90cfm 1800rpm 2 adet fanı var onuda soğutucuya taktım. 8 derece düşüş sağladı orjinal fana göre.
    RGB li monitörlü kasa oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 9 Temmuz 2020; 14:23:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Evet çıkıyor.
  • Ryzen 3500x
    ASRock B450 anakart
    Rtx 2060
    Aerocool onefrost kasa

Hangisini almalıyım beyler işlemci boşta 50-60 derecede geziyor yardımcı olabilir misiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fanım bozuldu, ben de tavsiye istiyorum :)

Intel Core i5 3470
    LGA 1155

Teşekkür ediyorum tavsiyeler için şimdiden..
  • https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/t6-ultra-sogutma-6-bakir-kanalli-rainbow-cooler-fan-P396832835

T6 ultra tekrar stopa girmiş. X6 mı bu T6 mı ? R5 3600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WrathChild -- 29 Temmuz 2020; 2:2:9 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.