Şimdi Ara

18 yasından kücük birinin vereceği takıları kuyumcu bozarmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
13.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dlgaya almadan düzgünce cevaplayın ltfen. elimde 2 adet inci set var bozdurunca epey bir para elime gececek. size sorum su 18 yasından kücük olmama ragmen kuyumcuya gitsem düzgünce bozarlarmı sorun cıkarmadan ? bozmaları icin bir tavsiye fln verebilecek varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfS4NE636 -- 30 Mayıs 2017; 16:43:53 >

• Ucuza bozdurma sonra burda çok konu açarsın
  • alırken tanesini 2700 gibi fiyata alınmıstı. istesemde bozdurtmam .d
  • Kanunen bozamaz. Velinin veya vasinin izni lazım.
  • inci pırlanta gibi taşlar satarken çok para etmez çok zarar eder.
  • 18 den ne kadar küçüksün o önemli 13 yaşındaysan bozmazlar 17 isen şansını dene.
  • mıçanadam M kullanıcısına yanıt
    tahmini ne kadar eder ?
  • Ryad Boudebouz kullanıcısına yanıt
    16 ama denicem sansımı
  • Tipini görmemiz lazım 18 + gösteriyor musun adam çıkar kimliğini yaşına bakıcam demez herhalde
  • Ailenin inci setlerini gizlice bozdurup napacaksın kardeş?

gidip volftaym'a mı yatıracaksın
  • yok be nakit lazım mağlum yaz geliyor falan. ve ailemin derken söyle ifade edeyim : ablam evlenip gitti 8-9 ay önce odasına ben gectim. odasında buldum. kendisi ve kocasının geliri nedeniyle bunlara ihtiyacı olmadıgını düşünüyorum cünki onda yeterince var. bunlarda benim hakkım dimi
  • DÜZGÜNCE FİKİR VS VEREBİLECEK YOKMU ?
  • No ss no guven
  • ginflon kullanıcısına yanıt
    sizlere güveniniz diye acmadım konuyu. yardım almak icin actım. düzgünce ver fikrini kenara cekil
  • Mahalle araasındaki küçük kuyumcalara git veya suriyelilerin işlettiği kuyumculara git hiç sorun olmadan bozarsın
  • zenmate kullanıcısına yanıt
    yarın deneyeceğim tesekkür ederim. fiyatı diğer yerlerden düşük vermezler umarım. takıyı 2700 gibi bir fiyata almıslardı..
  • Takılarımı ver pis hırsız
  • Bu tavır ne genç milleti bir dövmediğin kalmış

İllaki alan olur ama ucuza kapatmaya çalışır kuyumcu senden çok satmak istiyorsan kapalıçarşıya git dolaş dükkanları.
  • Kardeşim yaşın itibariyle doğru düşünemiyorsun, bunu kabul edebilecek olgunluğun umarım vardır. O altınlar ablam ve eniştenin malıdır. Evde bıraktığı odasında bulman ile eniştenin evine gidip yatak odalarından çalman eşdeğer. Hiç bir farkı yok. Sanma ki onlar da unuttu. Ablan kaybettiğinin farkındadır, eniştene söyleyememiştir. Veya ikisi de kayıp olduğunu bilir, kimin alabileceğini tahmin edip arkalarından günahlarını almıştır. Kanlı bıçaklı olsanda git ver. Yersen onu şimdi olmasa bile ömrünün bir noktasında içine oturur. Utancından söyleyemezsin. Ayrıca o parayı en iyi şekilde yesen de, katlasan da o döner dolaşır senden yine çıkar. Ettiğinle ortada kalırsın. Bence yaşına göre olgun davran, eniştenin yerine kendine koy, ve senin ne yapacağının doğru olacağını düşün. Kendi doğrun değil, gerçek doğru nedir ona karar ver.
  • Genç eğer söylediklerinde ciddi isen elindekilerden olmanda söz konusu bozduracağın yer öyle çok köşe bucak tefeci tipli olmasın öyle altıntaş gibi yerler de ımasın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.