Şimdi Ara

18 yaş üstü işsiz ve 25 yaş üstü öğrenciler GENEL SAĞLIK SİGORTASI için GELİR TESTİ uygulaması!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
45.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Konunuz şikayet edildi zaten sabit konu var.

http://forum.donanimhaber.com/m_56222571/mpage_43/f_/key_//tm.htm#57071286

Biz neyin derdindeyiz bu ne peşinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Ben ikametgahımı alacağım evi buldum.Gecekondu mahallesinde fasfakir bir ev.Buzdolabı yeniymiş tek sorun bu.Eve gelecekler bir bakacak hiç birşey yok.Herkese 35 lira olsa neyse ama cimri babamın yüzünden 212 lira borçlanamam.Bu sigortanın hakkı en fazla 35 lira o da herkes için.İşsiz adamın gelirini ne karıştırıyon kardeşim!Adamın babasının parası varsa aynı para oğluna mı geçiyor?Devlet işine geldiği zaman aile, işine gelmediği zaman birey olarak görüyor.

Zurnanın zırt dediği yerde burası ulan işsiz adamdan para almak ne demek işsiz adamın devletide yoktur toplumuda ne kanun tanır ne nizam ateşle oynamasınlar. Babanın parasıyla oğlunun kazandığıyla nasıl ilişki kuruyorlar böyle saçmalık mı olur.
  • ne oldu bu olay
  • bilen biri cevaplasın!
    açıköğretim kontejyansız bir bölüm okursam babamın sigortası bende devam eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: >>StoRm<<

bilen biri cevaplasın!
    açıköğretim kontejyansız bir bölüm okursam babamın sigortası bende devam eder mi?

ek yerleştirme süresi bitmeden birisi şunu açıklasın ne olur ya ...
  • quote:

quote:

bilen biri cevaplasın!

ek yerleştirme süresi bitmeden birisi şunu açıklasın ne olur ya ...

forumda şu işlerden anlayan velet olmayan bir Allah'ın kulu yok mu ?
  • arkadaşlar selamlar!ben peder bey'den habersiz kyk kredisi alıyorum.Peder bey gelir gider testi yaptırdığında bu durumu öğrenir mi?
  • işsiz adama aylık 213 lira borç çıkarıyorlar lan adam işsizse onu nasıl ödeyecek?

bu adam 3 yıl iş bulamadı diyelim. 36ay x 213tl= 7668tl eder.
    asgari ücretle iş buldu diyelim. 10 ay boyunca aldığını hiç yemeden içmeden devlete geri verecek ki borcu kapansın!

yapacağınız kanunun da sizin de sizi başa getirenlerin de allah bin türlü belasını versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 29 Ocak 2013; 6:33:47 >
  • Kısaca özetlemek gerekirse.

- Işşiz çalışmayan geliri olmayan kişilerden ve
    25 yaş ustu okuyan kişilerden sağlık sigortası adı altında her ay devlete vergi öduycekler.

- Başvurmayanlar başvurmadıkları her ay 212 TL ödemek zorunda kalıcaklar. Başvururlarsada attığı imza yüzünden gelin benden her 36, 112, 212, kat sayılarında benden para alın ama hastanede ücretsiz muayne oluyim fakat ilaçlara ameliyatları parayla yapılcam demeyi kabul etmektir o imza atmak. Ve ödediğiniz paralarla sigorta piriminden sayılmıyor emekli olamanıza yaramıyor.

- sgk ya gidip başvuranlar gelir tespiti yaptırcaklar.

-Oraya gidince evinizdeki televizyondan, gunluk alkol sigara koladan tutun giydiğiniz pantolon markasına kadar tuketim anket formu vericekler size.

- o formu doldurup imzalıyanlar evlerine denetlemeci memur gelip evinizdeki herseyi her eşyayı inceleyip kanıt olarak fotoğrafını çektirmeyi kabul etmiş oluyorlar.

- Ev kirası elektirik su doğalgaz giderleri gelir olarak sayılcak ve buna göre 36 106 213 tl olmak uzere her ay devlete ziraat bankasına para yatırarak yarım sigortalı olucaksıniz.

- Evdeki tum maaş alanların geliri toplanıp kişi başına duşen para 295 tl nın altındaysa bu sigortadan ucretsiz faydalanabiliyosunuz.
    Mesela evde çalışan sadece babanızsa babanızın maaş miktarı 1000 tl ise 3 e bolunce senin gelirin otomatikman 300 tl yi geçiyor ve her ay 36 tl ziraat bankasına yatırmak zorundasın.

- Her 4 ayda bir evinize yeni eşya ne geldi geliriniz arttı mı diye kontrole gelicekler. Ve asgari ücret attıkça bu devlete her ay ödemek zorunda kaldığınız para miktarıda artıcak

- Gelir testinden sonra her ay bu parayı ödemezseniz varsa babanızın emekli maaşından kesicekler. Yoksa evinize haciz gelicek

• quote:

Orijinalden alıntı: changemart

Kısaca özetlemek gerekirse.

- Işşiz çalışmayan geliri olmayan kişilerden ve
    25 yaş ustu okuyan kişilerden sağlık sigortası adı altında her ay devlete vergi öduycekler.

- Başvurmayanlar başvurmadıkları her ay 212 TL ödemek zorunda kalıcaklar. Başvururlarsada attığı imza yüzünden gelin benden her 36, 112, 212, kat sayılarında benden para alın ama hastanede ücretsiz muayne oluyim fakat ilaçlara ameliyatları parayla yapılcam demeyi kabul etmektir o imza atmak. Ve ödediğiniz paralarla sigorta piriminden sayılmıyor emekli olamanıza yaramıyor.

- sgk ya gidip başvuranlar gelir tespiti yaptırcaklar.

-Oraya gidince evinizdeki televizyondan, gunluk alkol sigara koladan tutun giydiğiniz pantolon markasına kadar tuketim anket formu vericekler size.

- o formu doldurup imzalıyanlar evlerine denetlemeci memur gelip evinizdeki herseyi her eşyayı inceleyip kanıt olarak fotoğrafını çektirmeyi kabul etmiş oluyorlar.

- Ev kirası elektirik su doğalgaz giderleri gelir olarak sayılcak ve buna göre 36 106 213 tl olmak uzere her ay devlete ziraat bankasına para yatırarak yarım sigortalı olucaksıniz.

- Evdeki tum maaş alanların geliri toplanıp kişi başına duşen para 295 tl nın altındaysa bu sigortadan ucretsiz faydalanabiliyosunuz.
    Mesela evde çalışan sadece babanızsa babanızın maaş miktarı 1000 tl ise 3 e bolunce senin gelirin otomatikman 300 tl yi geçiyor ve her ay 36 tl ziraat bankasına yatırmak zorundasın.

- Her 4 ayda bir evinize yeni eşya ne geldi geliriniz arttı mı diye kontrole gelicekler. Ve asgari ücret attıkça bu devlete her ay ödemek zorunda kaldığınız para miktarıda artıcak

- Gelir testinden sonra her ay bu parayı ödemezseniz varsa babanızın emekli maaşından kesicekler. Yoksa evinize haciz gelicek

son 2 madde nerde yazıyor göremedim ben?

• quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

işsiz adama aylık 213 lira borç çıkarıyorlar lan adam işsizse onu nasıl ödeyecek?

bu adam 3 yıl iş bulamadı diyelim. 36ay x 213tl= 7668tl eder.
    asgari ücretle iş buldu diyelim. 10 ay boyunca aldığını hiç yemeden içmeden devlete geri verecek ki borcu kapansın!

yapacağınız kanunun da sizin de sizi başa getirenlerin de allah bin türlü belasını versin.

birader kusura bakma ama saçmalamışsın.
  • Allah bu yasayı çıkartanlardan razı olsun çok güzel çok başarılı bütce açığını bizler kapatcaz t.c insanın en büyük görevidir cari acığı kapatmak .Tabi bu yazdıklarım işin acı tarafı acıncak halimize gülmek buna denir Allah adını kullanırlar milleti kandırıp böyle bi yasa çıkartırlar dünyada hiç bi yerde yok bu tür yasalar vatandaş devlet içinmi vardır yoksa devlet vatandaş içinmi?
    bu sorunun cevabınıda vereyim vatandaş devlet için vardır bu ülkede sanane benim giydim kot markasından ister rodi ister calvin clean giyerim kime ne zaten yeterince vergi veriyoruz sağlık sigortası yapmak istemiyorum o yüzden hiç sevmedim hergün lanet etdiğim bi firmada çalışmaktayım neden sırf devlete para vermemek için fazladan 35 liraya ben 2.5 hafta işe gidip geliyorum daha çok yazarımda ban yerim

• arkadaşlar ben şubat ayında 18imi doldurdum ve babamdan aldığım sgk bitti. Şimdi ben ne yapmam gerekiyor ?
  • Ulan ne zaman bu konuyu görsem sövüyorum devlete...
  • Diyelim ben kabul edip odedim. Hastahameye gidip ameliyat olursam karsilanacak mi? İlaclarim karsilanacak mi? Uzun sureli tedavilar karsilanacak mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim eve memur gelmişti bana 35 lira.çıktı bu 4-5aydır 45 ödüyorum anlamadı çok saçma ama öğrenci adamız ünive girmedik bi sene daha hazırlanalım dedik.hani bizim bi gelirimiz yok olsa ödenebilir neyse yapçak bi şeyyok 2012 den beri böyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sgk ya öğrenci belgesi nasıl gönderiliyo eldenmi götürülüyo yoksa e devlettende oluyormu bilgi verebilecek olan varmı ? 20 YAŞINDAYIM

bide ben geçen sene öğrenci deyildim üniyi dondurmuştum.bu sene kazandım ve okumaya gidicem ben bu sene annemden yada babamın sigortasından yaralanabilrimiyim?

ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurosaki-ichigo -- 16 Ağustos 2015; 0:08:04 >
  • Ben 25. yaşımı geçen ay ile doldurdum üniversite öğrencisiyim sağlık sigortası için ne yapabilirim bilgi verebilecek var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.