Şimdi Ara

18 Temmuz 2009 Cumartesi - DH - VW Passat Kulübü İstanbul 2. buluşması (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
562
Cevap
2
Favori
34.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada 2. köprüdeki genleşme derz çalışmaları zamanından evvel bitirilmiş. Köprü şu an tam kapasite çalışmaya başlamış. Biraz evvel haberlerde verdiler. Haberiniz olsun...
  • Sevgili Ustalar,

Ben her şekilde size uyarım. Biz Yener'le saat kaçta buluşacağımızı kararlaştırırız, oradan da Sercan'ı almaya. Şimdiden sabırsızlanıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

quote:

Orjinalden alıntı: sevensleepers1907

Zaten 1. Köprüden gidicez Sercan Ve 1. köprüden gittiğimizde en kısa yol bu. Bana güven..

onu anladım köprüden spnra kısıklı tarafından teme bağlanıyor galiba Google Maps den baktım da yukardan dolaşcağımıza direk dümdüz gitsekmiydik diyorum aam senin dediğin yolu tam olarak bilmiyorum o yüzden bir yorum yapmıycak ok Konvoy başı sensin

• quote:

Orjinalden alıntı: 34UD5759

hımm.. deşifre olduk madem ben de görmeyenler için eski başlıktan Murad abi ve "mor" Golf GT Sport'unu koyayım

quote:

Orjinalden alıntı: meke

Resimler;

18 Temmuz 2009 Cumartesi - DH - VW Passat Kulübü İstanbul 2. buluşması

Soldan sağa
    Kişiler;
    Cezeryeler, Muradovskiy, Tanergode, 34UD5759, asclepius, Mertbasaran, LagrangePasha, Hakan, Meke

Araçlar;

Muradovskiy , Meke, Hakan, Mertbasaran, 34UD5759

bu arada Mert abi,
    Taner abi taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAdana'dan gelecek, sen şuncacık yoldan mı gelemeyecen(diye damardan gireyim)

Selam Barış,

Sende Murat'ta sağ olun yaktınız beni....
    Bakın bakalım aşağıdaki linkte alttaki resimlerde Passat'ın üzerindeki ekranda tanıdık bir grup var mı ?

http://forum.donanimhaber.com/m_22178889/mpage_7/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertbasaran -- 14 Temmuz 2009; 19:51:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Mert, kardeşim, dostum, arkadaşım, Passat ve Teknoloji uzmanı hayrandaşım, gelmeni bilhassa ve bizzat isterim, hem de çok isterim, geçen buluşmamızda beni tercüman arkadaşım Serkan Doğan'ın evinden GPS uydu navigasyon yöntemiyle bulup sen almıştın, araçta 80'li yılların kliplerini izlemiş (!), uçak konforu ile yolculuk yapmış, 170 HP'nin gücünü bir daha unutmamak üzere omuriliğime kazımıştın.

Gelirsen çok sevinirim.

Uçaktan korkmuyorum, sadece havadayken aklıma "uçağın altı boş" fikri gelince bana garip geliyor, 100-200 katlı gökdelenlerin kendi ağırlıkları altında ezilip devrilmemeleri gibi, ya da Hellispoint Fairfax mammut tankerlerinin batmaması gibi, muhakkak işin içinde ilahi bir kudret vardır ama uçak olayını çok iyi bilen, çözmüş birisi olarak yine de aklıma "acaba" demekten başka birşey gelmiyor.

Taner Dostum Benim,

İnan gelmeyi çok istiyorum ve bir yolunu bulup geleceğim.
    İstediğin yeni klipler var mı ?
    MT 6501'de güneş olmayan biryerde keyifle izleriz....

• quote:

Orjinalden alıntı: nesferatu

Sevgili Ustalar,

Ben her şekilde size uyarım. Biz Yener'le saat kaçta buluşacağımızı kararlaştırırız, oradan da Sercan'ı almaya. Şimdiden sabırsızlanıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

quote:

Orjinalden alıntı: sevensleepers1907

Zaten 1. Köprüden gidicez Sercan Ve 1. köprüden gittiğimizde en kısa yol bu. Bana güven..

onu anladım köprüden spnra kısıklı tarafından teme bağlanıyor galiba Google Maps den baktım da yukardan dolaşcağımıza direk dümdüz gitsekmiydik diyorum aam senin dediğin yolu tam olarak bilmiyorum o yüzden bir yorum yapmıycak ok Konvoy başı sensin

Buluşalımda nasıl buluşursak buluşalım

ben 8.45 de ortaklar caddesi Mecdonalds ın önündeyim ona göre

İsterseniz evin önüne gelin daha çok dikkat çekeriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 14 Temmuz 2009; 20:47:23 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mertbasaran

Muradovskiy ustam,

Mor Golf 5 GT cok dikkat cekiyor . LagrangePasha ve Mert ustamin arkasindaki arac dikkatimi cekti, arkadaki arac PASSAT degil. Pasham Resimde sende varsin hic dikkatimi cekmedi .

Arkadaslar gelin vazgecin burada Almanya da toplanalim, gercekten diyorum eglence macera ne ararsaniz var. Wolfsburg a götüreyim sizi (Yiyecek icecek bana ait, organizasyon dahil ). Wolfsburg Arabasehirinde Araba Müzesini gezeriz vs.. daha sonra Hamburg a Lima na gideriz (Hava insallah Güzel olur) bol bol egleniriz. Bir sayede Taner Abimin Gümüs Gölgesi Gidis - Gelis 10.000km yol yapmis olur , Taner Abime özel birde Hollanda da güzel bir ayarlariz. Cokmu sey istiyorum acaba .

• Mert in ekranında bizim fotoğrafımızı görünce anladım kiiiiii

O toplantıya katılan herkesin tadı damağında kalmış toplantının muhabbeti...

Ben bu toplantının çok daha başarılı olacağından eminim... Bu arada evden 9.30 da çıkıp 9.45 de buluşma yerinde olacağım. Evi en yakın olan benim galiba.

Ya Taner... Obama bile geldiğinde böyle organizasyon görmedi İstanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 15 Temmuz 2009; 0:17:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

Muradovskiy ustam,

Mor Golf 5 GT cok dikkat cekiyor . LagrangePasha ve Mert ustamin arkasindaki arac dikkatimi cekti, arkadaki arac PASSAT degil. Pasham Resimde sende varsin hic dikkatimi cekmedi .

Arkadaslar gelin vazgecin burada Almanya da toplanalim, gercekten diyorum eglence macera ne ararsaniz var. Wolfsburg a götüreyim sizi (Yiyecek icecek bana ait, organizasyon dahil ). Wolfsburg Arabasehirinde Araba Müzesini gezeriz vs.. daha sonra Hamburg a Lima na gideriz (Hava insallah Güzel olur) bol bol egleniriz. Bir sayede Taner Abimin Gümüs Gölgesi Gidis - Gelis 10.000km yol yapmis olur , Taner Abime özel birde Hollanda da güzel bir ayarlariz. Cokmu sey istiyorum acaba .

Sevgili Yasin..
    Arabam Tornado kırmızı.. eski arabamda tornado kırmızıydı... Şimdi ne alaka diyeceksin hemen bağlayacağım konuyu.. GT de ufak tefek taş çarpmalarından dolayı nokta büyüklüğünde bir kaç nokta oluştu. Eski arabanın rötüş boyası duruyordu ve hiç ton farkı bile olmadan bu gün rötuşlandı...
    Ayrıca biz mangal yapacaz kardeş.. Almanyada yapmaya kalksak bize kıro muhabbeti yapar bu almanlar... Bence çok şey değil çoooook şey istiyorsun. Sen ne zaman geliyorsun TR ye... Belki bir şey sipariş edebilirim sana. Ücreti karşılığında....

• Bu resim herseyi anlatiyor saten , vay Türkiye de Volkswagen araclarini bir arada görmek ne güzel

Bu arada eski bulusmadakileri göz gecirdim ve Alphadogun araci dikkatimi cekti, arac Comfortline olmasina ragmen Bi-Xenon farlar ve Dynaudio Sound Sistemi var Türkiye ye özel siparismi edilmis acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 14 Temmuz 2009; 21:33:28 >

• quote:

Bu resim herseyi anlatiyor saten , vay Türkiye de Volkswagen araclarini bir arada görmek ne güzel

Mor Renkli bir GT nin dışında tabii...

Bu arada ben arabamı diğer arabalardan ayrı parkedeceğim.. fotoğraf çekip siteye koymak isteyenlere eziyet çektirmeyeyim dimi?

Bakma millet arabanın önüne " gözlerinin esiriyim " diye yazı koyup fotoğraf çektikten sonra sanal alemde yayınlama tehdidinde bulunuyorsada yemiyor.... Di mi BArış beeeeyyyy

• quote:

Orjinalden alıntı: Muradovskiy

quote:

Muradovskiy ustam,

Sevgili Yasin..
    Arabam Tornado kırmızı.. eski arabamda tornado kırmızıydı... Şimdi ne alaka diyeceksin hemen bağlayacağım konuyu.. GT de ufak tefek taş çarpmalarından dolayı nokta büyüklüğünde bir kaç nokta oluştu. Eski arabanın rötüş boyası duruyordu ve hiç ton farkı bile olmadan bu gün rötuşlandı...
    Ayrıca biz mangal yapacaz kardeş.. Almanyada yapmaya kalksak bize kıro muhabbeti yapar bu almanlar... Bence çok şey değil çoooook şey istiyorsun. Sen ne zaman geliyorsun TR ye... Belki bir şey sipariş edebilirim sana. Ücreti karşılığında....

Muradovskiy ustam,

sen Mangal yakmak iste sana Mangal yapacak yerde ayarlariz . Bu sene Türkiye ye gelemiyorum malesef ama seneye insallah diyeyim. Arabanin Tornado Kirmizi oldugunu biliyorum ben sana takilmak icin Mor dedim . Tas carpmalari cok kötü birsey benimde ön Kaportada var ama 1cm bile deyil büyüklügü onun icin kafama takmiyorum.

Saygilar Yasin

• Yasin, arkada görünen beyaz araba (Ersin abi-Mert abi-LagrangePasha triosunun arkasında) geçen sene Taner abinin Adana'dan Metallica konseri için birlikte geldiği kuzeni (?) Hakan'ın aracı Kia Rio "heşbek" (bu tanım Taner abinin kendisine aittir)

şimdi gezintiden geliyorum.. Taner abi akşama da kalsaydın, serinlikte Harem'de araçları parkeder bi turalardık yayan.. Salacak sahilde Kız Kulesi manzaralı olaraktan günün yorgunluğuna cila niyetine iki çay çekerdik.. Gerçi Murad abi bu alternatife "çok kırsalsın" diye karşılık verir eminim, o zaman diğer alternatif Bebek sahili.. daha moderen..

• Ben bu konu basligi bulusmadan evvel 10 sayfaya, bulusmadan sonra ise en az 15. sayfaya ulasir dememis miydim?

Passatta$larim, derya kuzularim, turbo panterlerim;

2. GELENEKSEL ISTANBUL VOSVOSSEVERLER KURULTAYI'na TR'nin en buyuk ihracat ve endustriyel uretim sirketlerinde finansal genel mudur yardimcisi olarak calisan kadim ve mumtaz bir talebemi de davet etmis bulunuyorum. Umarim destur ve icazet vardir.

Kendisi, Passat ve TSI muptelalarinin bu kadar kisa surede bu kadar uzak mesafelerden biraraya gelip de organize isler cevirmelerinden son derece etkilendigi icin kurultayimiza tesrif edip kesifte bulunmak istiyor, sayet islerini denk getirebilirse. Bizlerin boylesine sanal bir ortamdan gercek hayat ortamina rahatlikla gecis yapabilmemize cok hayret etti aslinda.

Ayrica, Polonezkoy'de hararetle tavsiye ettigi bir-iki yer ismi soyledi. Ilgilenirseniz mekân detaylarini ben kendisinden alirim.

Kom$um Mete bu arada sen "Passat bana yetmez oldu... Ford Galaxy almak istiyorum, test surusu yapacagim.." falan diyordun. Ne yaptin sonra? Galaxy'yi test edebildin mi? Begendin mi? VW Touran ile kiyasladin mi?

Google Earth'ten bir Polonezkoy manzarasi ile mesaji baglayayim... Umarim Polonezkoy'de 35 C sicakta 100 kilonun altina dusmem!

• ya bu arada Mert abi, Passat'a bizim toplu resmi koymuşun ya valla 10 numara olmuş.. eyvallah..

Taner abinin sesi çıkmıyo.. Adana'nın gece sıcağı mı bastırdı acaba da uyudu filan? Webden muhtelif resimler ekleyerek Rolling Stones'ten tutun da zamanın deterjanı Mintax ile bile (mintaxla canım mintaxla diye de cingılı bile vardı) bilimum muhabbet açmada LagrangePashamız Deniz hocam ile birlikte (her ne kadar entry sayıları arasında uçurum olsa da tarz bakımından) DHde sayılı kimselerdendir kendisi.. hele çevirmen arkadaşı Serkan ile birlikte geçen İstanbul muhabbetleri vardır ki geçen seneki buluşma başlığında, peeeeehhh...
  • quote:

Orjinalden alıntı: LagrangePasha

Kaya yok mu Istanbul'da Arkadaslar? Sinop'ta veya stajda mi acaba? Kayacigim, Maslaklim, sen gelmiyor musun?

Bu konu basliginin toplam sayfa sayisi 10'u bulacak bulusma oncesi anlasilan!

Ben de gelirken 2 kasa Kizilay Maden Suyu getireyim bari buz gibi...

$oyle bir Passat'a binsem de gelsem herhalde herkes farkeder.. - Pashaniz

Merhabalar Deniz abi öncelikle hatırladıgın için çok teşekkür ederim. Ne yalan söyliyim demin sayfaları baştan itibaren okurken senin yazını okuyunca bi mutlu oldun

Benim yaz okulu var işte notları yukseltmeye geldim ne yazık ki bu sıcakta Sarıyer daglarına-ormanlarına. Havalar da güzel ya okulda ya dışarda oluyorum genelde. Pek internete girmiyodum son 2 haftadır.

Sinop'a da 23ünde okulum biter bitmez o akşam gitcem inşallah 2 haftalıgına. Staj da 30 Agustos'ta başlıyo ALARKO-Gebze'de.

Okuduklarıma göre galiba buluşma Polonezköy'de 18 Temmuz'da olacak. Yolu hiç bilmiyorum o sorun değil de teyzemler gelicek Almanya'dan, akşamüstü 17:30 sularında Atatürk Havalimanında olmam lazım onları alıcam. Aynu gün kız arkadaşıma da söz verdim, hadi o da sorun değil Passat'çı abilerimden önemli mi

C.tesi sabahı da bizimkiler Sinop'a gidicek. Bakıyım ben tam bi kesinleştirirsem kısa süreliğne de olsa sizlerle tanışıp sohbet etmek için gelmek isterim yanınıza.

Bu arada Taner abi senin de yeni rütben hayırlı olsun, kutlamamıştım galiba 1-2 hafta oldu göreli ama. "Kıdem"'i senden başka kimse bu kadar çok hak edemezdi heralde.

• quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789
    Merhabalar Deniz abi öncelikle hatırladıgın için çok teşekkür ederim. Ne yalan söyliyim demin sayfaları baştan itibaren okurken senin yazını okuyunca bi mutlu oldun
    Benim yaz okulu var işte notları yukseltmeye geldim ne yazık ki bu sıcakta Sarıyer daglarına-ormanlarına. Havalar da güzel ya okulda ya dışarda oluyorum genelde. Pek internete girmiyodum son 2 haftadır.

Merhaba Genç Muhendis adayim Kaya. Ozlettin kendini seni Ibizaci seni!

Internet'e girmemekle cok iyi yapiyorsun Kayacigim.

Yaz okulu sicaginda ders calisan bir talebenin vakit katilinden baska bir sey degil Internet. Bitsin yaz okulun, seni gene aramizda gormek isteriz. GPA'ini muhakkak 2.25'e kadar cikartmalisin Kaya. Baska yolu yok bu isin. Yaz okulunda sosyal dersler mi aliyorsun, yoksa bilim ve muh. dersleri mi? Zaten en fazla 2 ders alabilirsin hatirladigim kadariyla.

ALARKO'da staj bir makine muh. lisans talebesi icin son derece ideal sayilabilecek bir firsat. Aramizda nice makine mih.'ler var. Onlar elbette benden daha iyi bir degerlendirmede bulunabilirler. Ama ALARKO, ileride sana referans olabilecek guzel bir yer merkezden usulca delerek teget gecen kriz ortaminin ortasinda.. Bu staj firsatini iyi degerlendir ey Mak.Muh. Adayi Kaya!

Son olarak: sizin okulda super bir acikhava havuzu yok mu 2007'de hizmete giren? Hazir havalar kavurucu sicak iken o havuzdan yararlanabiliyorsun, degil mi?
    Kal salicakla Kaya...

Bari$
    : Iyi akil ettin Mintax'i Pril'i hatirlattin... Polonezkoy'de mangal sirasinda lazim olabilir A.e.o.!

• sayın yöneticimiz de Taner abi gibi uyuyor mu yoksa? Meke uyuma, ilk sayfadaki listeye sahip çık :
    - Mertbasaran katılacaklar arasına eklenecek..
    - Strep Volkan ismi, katılması muhtemel olanlardan çıkarılacak.. Adam Sinop'ta kafa çekiyormuş, hiç gelesi olduğunu zannetmiyorum..
    - katılacaklar arasında iki tane hayalbert var, niyekine?
    - katılması muhtemel olanlarda son kalan Asclepius Ersin abi ve Alphadog İzzet'e de mahalle baskısı yapılacak.. şiddetle katılım tavsiye edilecek, tavsiye yaramazsa aksi halde Murad abinin herkesi yuuuuuh derken fotoğraflayacağı ve kendilerini forumda afişe edeceği ile tehdit edilecek...(mert abide işe yaradı, burada da kullanılır??)

(gecenin bi vakti entrysi-editlendi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34UD5759 -- 15 Temmuz 2009; 1:41:41 >

• quote:

Orjinalden alıntı: LagrangePasha

Merhaba Genç Muhendis adayim Kaya. Ozlettin kendini seni Ibizaci seni!

Internet'e girmemekle cok iyi yapiyorsun Kayacigim.

Yaz okulu sicaginda ders calisan bir talebenin vakit katilinden baska bir sey degil Internet. Bitsin yaz okulun, seni gene aramizda gormek isteriz. GPA'ini muhakkak 2.25'e kadar cikartmalisin Kaya. Baska yolu yok bu isin. Yaz okulunda sosyal dersler mi aliyorsun, yoksa bilim ve muh. dersleri mi? Zaten en fazla 2 ders alabilirsin hatirladigim kadariyla.

ALARKO'da staj bir makine muh. lisans talebesi icin son derece ideal sayilabilecek bir firsat. Aramizda nice makine mih.'ler var. Onlar elbette benden daha iyi bir degerlendirmede bulunabilirler. Ama ALARKO, ileride sana referans olabilecek guzel bir yer merkezden usulca delerek teget gecen kriz ortaminin ortasinda.. Bu staj firsatini iyi degerlendir ey Mak.Muh. Adayi Kaya!

Son olarak: sizin okulda super bir acikhava havuzu yok mu 2007'de hizmete giren? Hazir havalar kavurucu sicak iken o havuzdan yararlanabiliyorsun, degil mi?
    Kal salicakla Kaya...

Bu dönemi bitirince inşallah GPA 2.25e yaklaşacak Deniz abi bakalım hedef 2,5la okulu bitirmek. Yaz okulunda Sosyoloji ve Felsefe alıyorum. Hiç sormasaydın keşke valla Felsefe aklıma geldikçe içim kararıyo :)

Bu arada söylemişmiydim bilmiyorum ama babam makina mühendisi. O ayarladı Alarko'daki stajı da zaten. Bakalım o da baya faydalı olacagını söyledi stajın.

Okulda havuz var tabi, başlarda baya giriyoduk da sıkıldım artık. Okulun ilersinde Fener'de bizim sitenin havuzu da açılmış arada bir oraya gidiyorum arkadaşları alıp, bomboş zaten. Babamın bahçesini filan suluyorum hem gitmişken

İnşallah C.tesi görüşürüz abi, bakalım...

• Rööh dağılın len

Dün gece geç vakte kadar çalışıyordum, foruma bakamadım. 5-6 Passat parası eden bir proje için bütçe onayı almaya uğraşıyordum ama başardım

@Deniz, hocam istersen yine beraber gidebiliriz. Haber ver yeter.

@Sercan, senin bir ara bahsettiğin kolay gidilen CF Kozyatağında, sizin buluşacağınız CF Ümraniye. Dolayısıyla 1.köprüden geçip Altunizade kavşağından Şile Ümraniye otobanına girerseniz 2 tünel geçip CF hizasına hemen geliniyor. Sabah 9.30 civarı köprü boş oluyor, her cmts ters yönde geçtiğimden biliyorum. Mecidiyeköyden hareketle 15 dk içinde CF 'da olabilirsiniz.

@Mert, programına uydurabildiğine çok sevindim.

@Taner, dostum sen gel, ben sana yolda film seyrettiremiyeceğim ama son derece güzide "TOOL" grubunu ayarladım, araçta senin için bası tizi bol bir konser verecekler.

@Barış, olm bi du yaaa NEyse ilk sayfayı düzelttim

Bu arada, Yaptığım programda Demirciköy çay işi biraz yaş gözüküyor, eğer 2 kişi olsak hop hop hızlıca hepsini yaparız ama 10-15 kişi olunca çok hararet olabilir. O yüzden sanırım orada müştereken karar vereceğimiz üzere o kısım iptal olacak.

Ben İzzet'e e-mail atıp haber vermiştim, olmazsa cepten arayıp bahsedeceğim.

• quote:

Orjinalden alıntı: iRoNMaSTeR

Alsaydık Passatımızı
    Gelebilseydik bizde
    Başka bir zaman inşallah

Hocam gelmek istersen seve seve katılabilirsin. İstanbulda isen herhangi birimize takıl gel
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.