Şimdi Ara

18 SOKAK KÖPEĞİ 1 KEDİYİ TOPLUCA KATLETTİLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
4.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 63
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 54 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Mekatroniks (14 mesaj) lazer__ (8 mesaj) Periah (6 mesaj) HeraldOfDİSASTER (6 mesaj) Fatih_abi_81 (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (80 mesaj) Mobil (33 mesaj) Mini (4 mesaj)
  • @
11 oy
Öne Çıkar
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeraldOfDİSASTER -- 6 Aralık 2020; 19:5:43 >

• Üzgünüm ama psikolojik olarak sağlıklı değilsiniz. Hayvan severlerin geneli de psikolojik olarak sorunlu kimseler.

Şehirleri hayvan timarhanesine çevirmek, ortalığı yemek artığı ve hayvan diskisiyla doldurmak sizin gibi sorunlu insanları etkilemiyor olabilir. Ama temiz ve düzenli bir şehirde insan gibi yaşamak isteyenleri rahatsız ediyor.

Evinde 16 kedi 52 köpek , 159 kuş ile tek başına pislik içinde yaşayabilir ve bu garip duruma hayvanseverlik diyebilirsin. Fakat bunu kamu alanına tasiyamazsin. Ya hayvanları sahiplenin ve barınaklar kurun ya da bu hayvanların şehirlerden uzaklaştırılmasına karşı çıkmayın.

Yaptığınız iş sağlıklı veya insanca değil. Şehirleri hayvanat bahçesine cevurip, pislik ve tehlike içinde yaşayamayız.

Burada gözümde köpek kadar değeri olamayacak adamlar gelmiş köpeğe saydırıyor yok yakalasam öldürürüm şöyle yaparım hepsi gebersin diye . Kıskanıyorsunuz dimi ? kedi köpeklerin bu kadar değer görmesi onlar için bu kadar para harcanması zaman harcanması zorunuza gidiyor .
    BURAYI İYİ OKUYUN ; seneler önce ayakkabımı bağlamak için bir bankın kenarına oturdum , diğer kenarındada giyimi normal ama bakışları cahil biri oturuyordu , kaldırımda köpek gezdiren kadına bakıp benim anam bana böyle bakmadı bu itlerde ne buluyorlar diyince bu hayvan düşmanlarının neden düşman olduklarını anladım . Nedense hep cahil , yobaz ve fakir kesimden daha çok çıkıyor bu hayvan düşmanları . Bence siz bu hayvanlara neden bu kadar değer verdiğimizi değil sizin neden bu kadar değersiz olduğunuzu bir düşünün .
    Bu sokak köpekleri kedileri de öldürür insanı da....sabah okula gitmek isteyen küçük çocukları da..

Trafik kazalarına da sebep olur, çiğ et yer çevre sağlığını da tehdit eder, yaban hayvanlarına saldırıp ekolojik dengeyi de bozar, çiftçinin küçükbaş hayvanlarını da telef eder...

Ama şimdi düşünün yani, 3-5 cihangir solcusu başka türlü nasıl duyar kasardı ki? veya bu kadar köpek maması nasıl satılırdı ki sonra dimi

Hem Avrupa'da sokak köpeği diye bir şey yokmuş kimin umurunda

Siz köpek düşmanı değilsiniz, hayvan düşmanısınız. Eminim burada köpek düşmanlığı yapanlar hayatlarında bir kez bir köpeğe bile dokunmamıştır. Ailesi tarafından bile sevilmemişsinizdir.

Sokakta hayvan olmasına bende karşıyım. Sokakta ne kedi ne köpek olmalı. Trafik kazalarına sebebiyet veriyorlar. İnsana ya da bir başka canlıya sebep olabilirler. O hayvanların yeri sokak değildir. Hepsi kısırlaştırılıp, ömürlerini tamamladığında 5-10 sene içerisinde sistematik olarak sokaklardan temizlenmelidir.

Ama sizin zihniyetinizdeki gibi köpekleri zehirlemek, katletmek. İNSANLIK DIŞIDIR. O köpek içgüdüsel olarak kediyi parçalıyor ve bunu konu açarak beyan ediyorsunuz da, siz topluca kedileri ve köpekleri katlederek hangi sınıfa hangi hayvan sınıfına giriyorsunuz?

Köpeğin beyni yok da senin de mi yok? Hadi o güdüsel yapıyor, lafa gelince dindarsınız, elaleme solcu popülist twist dersiniz. Aç bakalım. Kitabımızda hayvan katledenin sonu hakkında ne yazılıyor.

Bu işin çözümü bellidir. Tüm hayvanlar masraf zahmet güdülmeksizin kısırlaştırılacak. Ve tüm köpek sahiplerine çipsiz köpek kedi hayvan satılmayacak kimse sokağa kedi ve köpek atamayacak. Atan hakkında cezai yaptırım uygulanacka bakalm, sokaktan bir tane hayvan kalacak mı gelecek 10 yılda?

Boş boş konuşup, sinir zıplatmayın.

Köpeklerden korkmayan biriyim, genelde bana havlayan köpeklerin üzerine giderim sayıya bakmaksızın.. şimdiye kadar ısıran olmadı ama kaçsaydım belki defalarca ısırılabilirdim..

Geçenlerde üst mahallede 7 köpek yan yana gelmiş ve bir kaç tanesi bana havlıyordu, hele kaçmasalar tuttuğumun kemiklerini un gibi ufalayacaktım ama kaçıyorlar..

Anca güçsüzlere gücünü gösteren assagilik yaratıklar.
    Hayvanları çok severim, özellikle de köpekleri. Evde hapis hayatı yaşamatmamak için sahiplenemiyorum, eğer bahçeli bir ev kısmet olursa ilk işim köpek sahiplenmek olacak. Köpekleri bu derece seven bir insan olarak 15-20 gün kadar önce başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Sabah işten geldim, 9 gibi marketten ekmek ve süt aldım. Eve doğru giderken parktaki 3 tane büyük köpek üzerime koştu, dişlerini göstererek havlıyorlar. Elim ayağım birbirine girdi, yaşadığım o korkuyu anlatamam. 36 yaşında, 2 metreye yakın bir insanım ama ne yapacağımı bilemedim, ellerimi havaya kaldırıp sakince konuşarak köpekleri telkin ettim! İlk önce kaçmak geldi aklıma, sonra durdum. Biraz havlayıp gittiler. Orada yanımda çocuğum ya da eşim olsaydı ne olurdu acaba diye düşünüyorum. Korkup kaçarlardı, kaçınca da bu hayvanlar zarar verirdi. Ya da kaçmadık diyelim, ufacık çocuk nasıl bir tramva yaşardı acaba? Kimse kusura bakmasın, hayvaların yeri sokak değildir; sokaklara kuru mama bırakmakta hayvanseverlik değildir! Saldırgan olabilecek bir tür olan köpekleri öyle başı boş sokaklarda bırakılamaz. Her ne kadar çok sevsem de, bir hayvanın canı, bir insandan değerli değildir!
  • Köpeklerden korkmayan biriyim, genelde bana havlayan köpeklerin üzerine giderim sayıya bakmaksızın.. şimdiye kadar ısıran olmadı ama kaçsaydım belki defalarca ısırılabilirdim..

Geçenlerde üst mahallede 7 köpek yan yana gelmiş ve bir kaç tanesi bana havlıyordu, hele kaçmasalar tuttuğumun kemiklerini un gibi ufalayacaktım ama kaçıyorlar..

Anca güçsüzlere gücünü gösteren assagilik yaratıklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sokak köpekleri kedileri de öldürür insanı da....sabah okula gitmek isteyen küçük çocukları da..

Trafik kazalarına da sebep olur, çiğ et yer çevre sağlığını da tehdit eder, yaban hayvanlarına saldırıp ekolojik dengeyi de bozar, çiftçinin küçükbaş hayvanlarını da telef eder...

Ama şimdi düşünün yani, 3-5 cihangir solcusu başka türlü nasıl duyar kasardı ki? veya bu kadar köpek maması nasıl satılırdı ki sonra dimi

Hem Avrupa'da sokak köpeği diye bir şey yokmuş kimin umurunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 4 Aralık 2020; 1:41:22 >

• lazer__ kullanıcısına yanıt

pakistan bu sokak köpeği olayını kökten çözüm bulmuş acımasız görülebilir ama adamların tercihi bu yönde

https://www.youtube.com/

watch?v=1QNNXNfDA2g (uzantıyı youtube linkine ekle )

• quote:

Orijinalden alıntı: HeraldOfDİSASTER

pakistan bu sokak köpeği olayını kökten çözüm bulmuş acımasız görülebilir ama adamların tercihi bu yönde

https://www.youtube.com/

watch?v=1QNNXNfDA2g (uzantıyı youtube linkine ekle )

Çözüm ve yöntem çok ama işte, kimse bu sorunu çözmek istemiyor galiba.... rant baya büyük gibi...

• Beni biliyorsun az çok bence bütün dünya da ki köpek sorunu 3. Dünya savaşı ile sona erecek açlıktan ölecek hepsi

• Ruh ve sinir sağlığıniz için tweetlere lütfen bakmayın

• Siz köpek düşmanı değilsiniz, hayvan düşmanısınız. Eminim burada köpek düşmanlığı yapanlar hayatlarında bir kez bir köpeğe bile dokunmamıştır. Ailesi tarafından bile sevilmemişsinizdir.

Sokakta hayvan olmasına bende karşıyım. Sokakta ne kedi ne köpek olmalı. Trafik kazalarına sebebiyet veriyorlar. İnsana ya da bir başka canlıya sebep olabilirler. O hayvanların yeri sokak değildir. Hepsi kısırlaştırılıp, ömürlerini tamamladığında 5-10 sene içerisinde sistematik olarak sokaklardan temizlenmelidir.

Ama sizin zihniyetinizdeki gibi köpekleri zehirlemek, katletmek. İNSANLIK DIŞIDIR. O köpek içgüdüsel olarak kediyi parçalıyor ve bunu konu açarak beyan ediyorsunuz da, siz topluca kedileri ve köpekleri katlederek hangi sınıfa hangi hayvan sınıfına giriyorsunuz?

Köpeğin beyni yok da senin de mi yok? Hadi o güdüsel yapıyor, lafa gelince dindarsınız, elaleme solcu popülist twist dersiniz. Aç bakalım. Kitabımızda hayvan katledenin sonu hakkında ne yazılıyor.

Bu işin çözümü bellidir. Tüm hayvanlar masraf zahmet güdülmeksizin kısırlaştırılacak. Ve tüm köpek sahiplerine çipsiz köpek kedi hayvan satılmayacak kimse sokağa kedi ve köpek atamayacak. Atan hakkında cezai yaptırım uygulanacka bakalm, sokaktan bir tane hayvan kalacak mı gelecek 10 yılda?

Boş boş konuşup, sinir zıplatmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 4 Aralık 2020; 3:42:9 >

• İşin kötü yanı o hayvanlar bunu zevk için yapıyor ve o kanı eti tadınca saldırganlıkları ve bu olaya meyilleri artıyor.

O kedi yerine güçlerinin yeteceğini düşündükleri bir insanıda parçalayabilirdiler.

• Ankarada yaşıyorum hayvan barınaklarının halini gidin bi görün. hüngür hıçkırık ağlarsınız. keşke barınaklar güzel olsa sokakta köpek kalmasa ama.. hayvana değer yok güzel ülkemde. hayvanı bırak insana değer yok ki..

• Bu forumda 1 öğretmen düşmanlığı 2 köpek düşmanlığı...

Aynı muameleyi kediler de farelere yapıyor.

Doğanın döngüsü bu.

• Onca ülke gezdim ve gelişmiş hiçbir ülkede sokakta böyle vahşi hayvanların başıboş gezdiğini görmedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayvanları çok severim, özellikle de köpekleri. Evde hapis hayatı yaşamatmamak için sahiplenemiyorum, eğer bahçeli bir ev kısmet olursa ilk işim köpek sahiplenmek olacak. Köpekleri bu derece seven bir insan olarak 15-20 gün kadar önce başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Sabah işten geldim, 9 gibi marketten ekmek ve süt aldım. Eve doğru giderken parktaki 3 tane büyük köpek üzerime koştu, dişlerini göstererek havlıyorlar. Elim ayağım birbirine girdi, yaşadığım o korkuyu anlatamam. 36 yaşında, 2 metreye yakın bir insanım ama ne yapacağımı bilemedim, ellerimi havaya kaldırıp sakince konuşarak köpekleri telkin ettim! İlk önce kaçmak geldi aklıma, sonra durdum. Biraz havlayıp gittiler. Orada yanımda çocuğum ya da eşim olsaydı ne olurdu acaba diye düşünüyorum. Korkup kaçarlardı, kaçınca da bu hayvanlar zarar verirdi. Ya da kaçmadık diyelim, ufacık çocuk nasıl bir tramva yaşardı acaba? Kimse kusura bakmasın, hayvaların yeri sokak değildir; sokaklara kuru mama bırakmakta hayvanseverlik değildir! Saldırgan olabilecek bir tür olan köpekleri öyle başı boş sokaklarda bırakılamaz. Her ne kadar çok sevsem de, bir hayvanın canı, bir insandan değerli değildir!

• Haftalık bayagı ögretmen maaşı konusu açıldı sıra köpek konularında. Hadi bakalım dh göster gücünü. Dikkat edin hepsi burada aglıyor sızlıyor ama ideolojik olarak seçtikleri belediyelere çıt çıkaramıyorlar hayvanlar neden kısırlaştırılmıyor diye:) Olsun tabi fanatik olarak haftalık 15-20 tane siyasi konu açıp forumu saçma sapan giflerle donatmak daha kolay 18 SOKAK  KÖPEĞİ  1  KEDİYİ   TOPLUCA KATLETTİLER 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 4 Aralık 2020; 5:53:3 >
  • Bune oğlum Türkiye mi burası yedek kulübeside dahil resmen futbol takımı kurmuşlar. Bu köpek sever arkadaşlar acaba biliyor mu evde köpek besleyip akşam işten yorgun argın gelip köpeği yürüyüşe veya tuvalete çıkarınca bu sevgili sokak köpeklerinin toplanıp üzerinize saldırdığını yanınızda yabancı köpek olduğu için. Sabah tek olduklarında kıyıda köşede yatarlarken denk geldiğimde sevdiğim beslediğim köpekler akşam bir araya geldiklerinde resmen sırtlana dönüşüp Masai Mara'ya çeviriyorlar sokağı. Zaten bisikletlileri saymıyorum bisiklet adeta nefret ettikleri herşeyin vücut bulmuş hali gibi 100m öteden hissedip bağıra çağıra peşliyorlar. En çok merak ettiğim konuda entel bisiklet lobisiyle sjw sokak köpeği lobisinin nasıl hala karşı karşıya gelmediği.

• Fatih_abi_81 kullanıcısına yanıt
    Köpeklerden galiba nefret ediyorsunuz , ama çocukların hayatını , kadınların hayatını kurtaranlarda sokak köpeği oluyor . Neden bu nefret merak ettim .
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.