Şimdi Ara

18 seçim kaybeden adamın rakipsiz oluşu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
1
Favori
11.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
228 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir arkadaşım CHP'nin gençlik kollarındaydı. O derdi ki AKP cemaat şeklinde örgütleniyor. CHP'de mafya vari bir şekilde aradaki fark bu diye. Zaten CHP gibi bir partinin genel başkanlık seçiminde tek aday varsa o parti bitmiştir.

• Rakamlara bakarsak Muharrem İnce'nin bir denemede aldığı oy Kılıçdaroğlu nun 18 denemede alamadığı bir rakam.

Ayrıca biliyoruz ki kendisinin adaylığını CHP bilinçli olarak geç açıkladı ve sunumunu yaparken de küçük düşürülmeye çalışıldı bizzat Kılıçdaroğlu tarafından.

Chp den destek almadığını da zaten biliyoruz.

CHP'nin hiç alamadığı oyları da aldığı için burada oy bölen aslında CHP olur eğer İnce parti kurarsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kemal bey Erdoğan'ın sağ koludur. Artık bazı şeyleri görün :) iyi bayramlar.

• Sözde Atatürkün kurduğu parti ama Atatürkün kurduğu devlete ne kadar düşman düşünceye sahip kesimler var ve bölmek için uğrasanlar var parti içinde beraber kolkola ve son kurulda edinmiş olduğu dostları..başka söze gerek yok sanırım

• Kılıçdaroğlu ilk çıktığı 2 yılki dönem haricinde şu anda en güçlü ve en etkili olduğu döneminde aslında.Hani Melih Gökçek ile tartışmaları balonların patlaması falan filan   hatırlayanlar vardır elbet.Sonrasında İBB adayı oldu ve neredeyse alıyordu.Ki AKP'nin en güçlü olduğu dönemdi.

Evet çok yanlışları oldu.Evet parti içinin temizlenmesi lazım ama bazı noktaları kaçırıyorsunuz arkadaşlar.Bu ülkede sol partiler zaten alacağının fazlasını bile alıyor kaç seçimdir.30-35 olur fazlası olmaz.Çnükü bizim seçmen sabit fikirli ve zor anlıyor zor farkediyor.Bunu yıkmak çok çok çok güç şu anda bile görüyoruz anketlerde. Adam kafasında mimlemiş CEHAPE camii yıktı ,namaz kılmıyorlar falan diye oldu bitti.Sen mümkün değil bu adama anlatamıyorsun.

Tam bu noktada diğerlerinin oyunu almak için bazı hamleler yapılmalı.İşte 2 yıldır gerçekten alt tabana iniyor Chp.Bunu 5 yıl önce yapsaydı 2 yıl önce İnce 33-35'lerde kalmazdı.Evet kalmazdı.Mecbur diğer oyları toplamaya.Ama bunu yaparken parti içini gereksizler ve yanlş insanlar ile doldurmayacaktı.Bu ayrı bir konu.Ben oy verir miyim ? Adaya bağlı ,yıllardır böyle yapıyorum.Belediyeler için vermedim çünkü memnun değilim.Gittim hiç kazanamayacak olana verdim.İhsanoğlu gibi facia bir tercih çıkarsa veya Sarıgül gibi yine gider boş atar çıkarım.

Ben asıl hatayı sol değil milliyetçi seçmen ve partilerde görüyorum.İyi Parti'nin halen MHP'nin gölgesinde kalması facia bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 31 Temmuz 2020; 21:19:12 >

• eyoruk E kullanıcısına yanıt

Gerçekten anlamaya çalışıyorum ama olmuyor  .. Şu an Gılışdar nasıl güçlü ve etkili çözemedim..

Yani şu an Ankara ve İstanbul belediye seçimleri ile yakalanmış bir başarı var da bunu chp ya da gılışdar nasıl sağladı? Bu başarı tamamen İmamoğlu ve Mansur Yavaş ın oylarına sahip çıkması değil mi

Muharrem ince gibi korkup kaçmadılar mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 31 Temmuz 2020; 21:35:41 >
  • Chp nin başına kim gelirse gelsin %30 u geçemez. Bunu kk bildiği için önünde 2 alternatif var ki hükümete gelsin.

1. Hdp İyi parti ile ittifak

2. Mhp ve iyi parti ile ittifak

Mhp ölümüne akp dediği için hdp iyi parti yönü ile ilerlemesi gerekiyor. Ancak akp mhp ittifakı diğer ittifaktan önde. Bunu hilen kk yapabileceği ya partiden istifa etmek ki yeni gelen lider %30 + yapamaz. Veya çok sağlam hamleler lazım. Bu bence çok zor.

Chp yi önemli kılacak tek olay mhp nin akp ye rest çekmesi. Eğer bahçeli rest derse ve chp ittifağınada katılmayacaksa akp mecbur hdp ye yönelecek. Hdp bu senaryoda akp ile ittifak kurmazsa işte chp nin rolü ve başkanı çok değerli olacak. Bunun haricinde akp nin kendini lağvetmesi gerek.

• 18 mi insan hayata küser kanser olur lan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Gerçekten anlamaya çalışıyorum ama olmuyor  .. Şu an Gılışdar nasıl güçlü ve etkili çözemedim..

Yani şu an Ankara ve İstanbul belediye seçimleri ile yakalanmış bir başarı var da bunu chp ya da gılışdar nasıl sağladı? Bu başarı tamamen İmamoğlu ve Mansur Yavaş ın oylarına sahip çıkması değil mi

Muharrem ince gibi korkup kaçmadılar mesela

Ben kendi dönemi içinde en güçlü olduğu dönem dedim .Yani daha aktif nispeten daha doğru hamleler yaptığı dönemde.Bu gitmesi gerektiğini değiştirmez.Ben gitmesi gerektiğini düşünüyorum.Ama ilk 2 yılını saymasak sonraki dönemleri o kadar kötüydü ki son yıllarda biraz iyi hamleler yapması farkettirdi.Bunu belirtmek istedim.

• Büyük ironi kardeşim. Bu işin lamı cimisi yok. Bu adam bu partide fazla bile kaldı. Koskoca CHP'nin, şuan sıradan çöp bir partiden tek farkı ideolojik görüşten dolayı %24'lük bir tabanı olması. Keşke sağlam bir parti yapılanmasına sahip olsaydı da en azından siyaset tekelleşmezdi. Adam yenilgiyi o kadar kabulleniyor ki amacı cumhurbaşkanlığı, kabine falan değil parti başkanlığı. Hayırlısı olsun hocam ne diyelim.

• lazer__ kullanıcısına yanıt

İnce için neden korkup kaçtı diyorsunuz?

Ankara ve İstanbul CHP'nin teşkilat olarak en güçlü olduğu yerler. Yavaş ve İmamoğlu'nun buralarda aldığı desteği göz ardı etmemek lazım.

İnce'nin böyle bir teşkilatlı desteği yoktu, zaten 2 ayda kurması da beklenemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Colda

İnce için neden korkup kaçtı diyorsunuz?

Ankara ve İstanbul CHP'nin teşkilat olarak en güçlü olduğu yerler. Yavaş ve İmamoğlu'nun buralarda aldığı desteği göz ardı etmemek lazım.

İnce'nin böyle bir teşkilatlı desteği yoktu, zaten 2 ayda kurması da beklenemez.

İnce korkup kaçmadı ,elbet hatalıydı ama hatanın büyük çoğunluğu CHP'nin yalnız bırakmasındaydı.

Anadolu ve Doğu bölgelerinde oyları kovalamak çok zor.Bunun için iyi ekip kurmak şart .Bu yapılmadı.İstanbul içinde İmamoğlu kendi ekibi dahilinde takip edebilir pekala ama İnce bunu yapamazdı.O seçimler için örgütlenme sosyal medyada hadi şuraya şuradaki köye gidiyoruz atlayan var mı arabaya diye yazanlardan öte değildi.Sen benim gibi gönüllüler gitti yani.Çoğu engellendi dayak yedi zaten oralarda.

O yüzden diyorum CHP İyi parti geçen seneki sonuçlara güvenmesin bu sefer Bursa'yı alır ek olarak.Ama Anadolu'da yine kaybederse olmaz.Yine AKP iktidara koşar.

• Kemal beyin eşinin adı Selvi.... Hımmmmm çok onimastiq

• chp yönetimi en büyük akp lidir

• Kılıçdaroğlu kendi partisi içinde tek adam rejimini kurdu. Tüm delegeyi, başkanları kendisine bağladı. Parti için muhalefet neredeyse sıfır. 10 Seçim daha yapılsa yine kaybetmez.

Türkiye'de siyaset memleket menfaati için değil kişisel menfaatler için yapılır. A partisi B partisi, sağcısı solcusu hiç farketmez. Tek diledikleri çarkların dönmesidir. Akp li bir taşra ilçe başkanı 100 birim menfaat elde ederse CHP li olan 10 birim elde eder. Sonuçta bunlar kişisel menfaatlerdir ve iktidar olma amacı da bu menfaat dengesinin kendi lehlerine çevirme çabasından başka bir şey değildir.

• aaba diyoru mbu yazdıkalrın ile ince' yi överek, onun daha başarılı mı olduğunu ve yine olası bir seçimde de yine bunu başarabileceğini söylüyorsun? yani eğer böyle ise ben yeter artık diyorum kimse ince' yi övüp durmasın. kendisine yapılan muameleye sessiz kalan bir vekil, milletin vekilliğini hiç yapamaz. doksan kere istifa etmesi gerekirdi chp'den. o ne yaptı hep susmayı terchi etti. geri adım attı. niye geri adım atıyorsun. yok hükmünde kabul görülüyorsan, istifanı basarsın, siyaset mi yapmak istiyorsun? yalova' da ben mi varım diyorsun? ne fark eder katıl akP'ye hizmet mi etmek istiyorsun, hem hizmetini yaparsın hem de sana yapılacak olan muameleyi görürsün. en büyük zararı o kendisine veriyor zaten.

• Ben Chp’liyim ama tüm partiler adına konuşuyorum, anlamadığım tek şey bu ne koltuk aşkıdır arkadaş. Yaşları gelmiş 60-70’e hala parti derdindeler. Kılıçdaroğlu gençlerin önünü açmaya geldik diye propaganda yaptı ama gençleri bırak yaşlıların bile önünü kesti. Tayyibe laf ediyor ama kendisi de rakipsiz çıkıyor. Biraz kafa olsa yalandan rakip çıkarır bu söylentilere son verir. Parti marti bitmiş Türkiye’de. İnşallah İmamoğlu gibi genç beyinler ele geçirir de kurtuluruz.

• Kayser kullanıcısına yanıt
    Bu da başka bit sorun. Chp sol olması gerekirken merkeze kayıyor. Seçim kazansa bile sonuçta iyi parti ve SP nin politikalarını da hesaba katması gerekecek. CHP nin başında karizmatik bir solcu olsa ülkenin sola kaymasını sağlayabilirdi. Özellikle z kuşağı buna müsait

• Tanıdığım bir alevi güruh var. Sırf bu adam Tuncelili ve alevi diye oy veriyorlar. Bizim siyasetten anladığımız bu işte. Neymiş kılıçdaroğlu çok iyi bir insanmış asla yalan söylemezmiş. Bu kafayla CHP çok seçim kaybedecektir.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.