Şimdi Ara

18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
951
Cevap
82
Favori
122.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlıkle katılıyorum size bu adamlar bu kadar bilgileri nerden ögreniyo acaba bankada köstebekmı var?
  • 1 ay kadar önce gece 00 30da 4dk içinde 2000 tl para çektiler. sabah şubeye gidip itiraz dilekçesi doldurdum ama pek sallanmadı.
    bende alışveriş yapılan tüm siteleri buldum ve çekimleri iade ettirdim. provizyonda bekleyen sadece 110 tl kaldı banka onuda 2 hafta sonra iade etti
    sonuç olarak işi bankaya bırakmayın çekim yapılan yerleri arayın ve iptal ettirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynısı başıma geldi bir anda bana abartısız söylüyorum 40 civarı da mail geldi binlerce liralık alış verişler.Bankayı aradım anında kapattılar kartı.Allahtan kartta limit yoktu. Sadece 170tl çekebilmişler.Sonrasında banka bana iade etti o tutarı.Bana söylenen mail order yoluyla işlem yapıldığıydı.Geçmiş olsun

• Kurban bayraminin son gunu isbankasi tarafindan msaj geldi bilmem ne nolu 1290 tllik alisveris tarafinizdan yapilmadi ise kapat yazin ... Noya gonderin hemen kapat yazdim ve iscepten hesabima girip baktigimda bekleyen islerimde 1290 tl yi gordum musteri hizmet aradim dedim hemen islemi iptal et bana dedigi oyle bir secenek yok itiraz dilekcesi ile basvurun diyorum ben yapmadim zaten sizde msj gondermissiniz daha nasil olacak elimle goturup vermedigim kaldi dolandiriciya.. Neyse ara tatil oldugu icin pazartesiyi beklemem gerektigi soylendi pazartesi de musteri hizmetlerini aradim sorunun cozuldugu 1280 lira iade oldugu 10 lira islem ucreti kesimis alisveris yapilan yerden ucuz yirttik..

• Benimde geçen gün ingiltereden işbank kkartımdan 0.90 dolar çekmeye çalışmışlar işbankası kartı otomatik iptal etmiş. Burada diğer bankalardan da mağdurlar olduğunu gördüm. Bence hepimiz ortak bir form oluşturalım. Paranın çekildiği tarihten 1 ay öncesine kadar hangi sitelerden alışveriş yaptık hangi mobil uygulamaları kullandık hangi vpn servislerini kullandık hangi reklam engelleyicileri kullandık bunları paylaşıp hepimizin ortak noktasını bulmalıyız.
  • Jehat_40 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam, aynı terbiyesizliği bana da yaptılar. Utanmadan, ben paramı kurtardıktan 3 ay sonra "Paranızın hesabınıza iade olduğu görülmektedir" diye yazılı cevap gönderdiler.

Korkuları biz değiliz: Visa ve Mastercard lisansının bunlara yüklediği sorumluluk. Yoksa bunlara kalsa şifre kullanmadan yapılan alışverişlerde 1 TL. bile iade etmezler.

Not: Burada tüm bankaları kastediyorum.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 20 Kasım 2016; 15:3:59 >
  • Jehat_40 kullanıcısına yanıt
    Evet, Kanada ve Güney Afrika Cumhuriyeti gibi Türkiye'miz ile suçlu iadesi olmayan ülkelerden KK yolsuzluğu görmeye başladık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 20 Kasım 2016; 15:5:36 >
  • CHARISMATIC kullanıcısına yanıt
    10 lira işlem ücreti ha?

Bankanın .ok yemesi yüzünden bir de işlem ücreti vereceğiz ?
    Geçmiş olsun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

10 lira işlem ücreti ha?

Bankanın .ok yemesi yüzünden bir de işlem ücreti vereceğiz ?

Hocam kurcalamak istemedim 1290 lira yi gorunce 10 lira sinek viziltisi gibi geldi buna sukur dedim..

• ilkerk88 kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız da önerinizde, şu aşamada şöyle de düşünebiliriz:

- Bankalarda hassas veriye ulaşma imkanı elde eden Fettoşcular; Bence en büyük ihtimal bu.

- VPN servisleri ile zaten finansal işlem yapılmaz.

- Reklam engelleyicileri kullanıp da buradan bilgilerini çaldırdıklarını düşünen arkadaşlar için tekrarlayalım.

* Bitdefender - Kaspersky vs. gibi kendi özel finansal tarayıcısı olan ücretli İnternet Security programlarını kullanmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 19 Kasım 2016; 23:42:39 >
  • Geçmiş olsun

Demesek hocam

Bunlar, tekrarlıyorum: Visa ve Mascercard'ın zorlaması olmasa bize 1 tek TL. vermemek üzere programlanmış kuruluşlar.

Sizden aldıkları 10 TL. bile yasa dışı.

Şikayet etmek lazım bu dolandırıcıları.
  • Valla en iyisi garanti.

Bisey alcagim zaman sanal karta kullancagim kadar limiti belirliyorum. Sanal kartin kart num. Sifresi falan farkli zaten. Kullandiktan sonra limiti 1tl yapiyorum. Asil kart ile alisveris yapmiyorum.

Ayrica 2.side garantide internet ve cep telefonu ile odeme acik veya kapali secebiliyorsun. Int. Odeme kapali olursa hicbir sekilde int.ten odeme olmuyor. Denedim cunku. Bu secenek sanalkarttada mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: msqonn

Valla en iyisi garanti.

Bisey alcagim zaman sanal karta kullancagim kadar limiti belirliyorum. Sanal kartin kart num. Sifresi falan farkli zaten. Kullandiktan sonra limiti 1tl yapiyorum. Asil kart ile alisveris yapmiyorum.

Ayrica 2.side garantide internet ve cep telefonu ile odeme acik veya kapali secebiliyorsun. Int. Odeme kapali olursa hicbir sekilde int.ten odeme olmuyor. Denedim cunku. Bu secenek sanalkarttada mevcut

İnternetten ödemeyi kapatınca. İnternet şubesindeki ödemeler kısmı da mı kapanıyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kampanyaavcı

quote:

Valla en iyisi garanti.

İnternetten ödemeyi kapatınca. İnternet şubesindeki ödemeler kısmı da mı kapanıyor?

Internetle ilgili islemler kapaniyor ama dediginiz yeri anlamadim

• quote:

quote:

quote:

Valla en iyisi garanti.

Garanti bankası internet veya cep şubesindeki tl yükleme,fatura ödeme,şans oyunu kısmını demek istedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla en iyisi garanti.

Garanti bankası internet veya cep şubesindeki tl yükleme,fatura ödeme,şans oyunu kısmını demek istedim.

Aynen kardesim onlarda engelleniyor. Kisaca internet adi altinda hersey.

• Yapi kredi kartı alma bir daha bende almıştım. Hemen iptal ettim.
    İsbankasindan sasmayin hem muzelerde
    Beleş

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.