Şimdi Ara

18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
952
Cevap
85
Favori
108.590
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Bankalar, Kredi Kartları, Krediler >> Kredi Kartları >> 18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    20168 Mesaj
    Bu tarz dolandırıcılıklar da, bankanın sesi çıkmıyor ve dolandırıcı bildikleri halde saklıyorlarsa. dolandırıcı bizzat bankanın içinden birisi çıkıyor ve kendi isimleri reklam olmasın diye olayı soğutup gizliyorlar.
    |
    |
    Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019/2020 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
  • Yarbay
    4310 Mesaj
    Bu YKB kadar adi bir banka da Garanti'dir. YKB ye Dubai'deyken internet üzerinden alışveriş yapmamı engelleyen adi bir değişim ile karşılaştım. Dubai'den Türkiye'yi aramak zaten dünyanın parası. Dubai'de skype çalışmıyor bu arada.

Bana eski nüfus cüzdanımın seri numarasını soruyorlar, haliyle bilmiyorum. Kredi kartının şifresini sistemden girerek işlem yaptığım yerde nüfus cüzdan seri no sormakta ısrar eden şerefsiz adi haysiyetsiz empati yoksunu banka görevlileri astığım astık kestiğim kestik kurallarıyla müşterilerine hiç bir şekilde yardımcı olmuyor. Şikayet ettik, özür dilemek için geri aradılar. Bana özür değil işimi halletmem için yardım edin diyorum gene yardım etmediler. Boş boş özürü alın bi tarafınıza sokun demiştim en son.
    |
    |

https://forum.donanimhaber.com/kisisel-ve-firmalar-icin-instagram-takipci-etkilesim-hizmetleri--129610924#129610924
  • Binbaşı
    1705 Mesaj

Değil, sahte firma.

Ekstrenizde böyle görünmesini sağlayan, o pos'u veren eleman'ın tanıma yazdığı ifade sadece.
    |
    |
    tuxxedo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    https://forum.donanimhaber.com/m_68764273//tm.htm#121501620

Al işte burda da faturanızı indirimli ödeyelim diyen bir zat.

Kimbilir kimin kartını patlattı da ödüyor.

https://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=2360796
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    merhaba arkadaşlar,
    Garanti bonus kredi kartımı internet şubesinden telefon ve internet alışverişlerine kapatmıştım.Dün telefonuma "kartınızdan yapılan 2,85 usd platınumsuıt işlemi size ait değilse lütfen 4440333 arayın" mesajı geldi.Girdim internet subesine ve provizyonlara baktım ki herhangi bir alışveriş görünmüyor.Yani kartı internet ve telefon alışverişlerine kapatmak işe yaradı:)
    Garantiyi aradım M.H. bana kartı kapayalım yenisini yollayalım dedi.Ben biraz düşünmek istediğimi söyledim.MH.ye sormayı unuttum.Size sormak istiyorum:
    1) Kartı kapattırıp yenisini istersem bu süreçte Karttaki bonus puanlarım yanar mı?Yoksa yeni kartamı geçer?
    2) Elimde birde paracard var.Paracard ile internetten (N11) ilk kez alışveriş yapacağım.Bu alışveriş öncesi bilmem gereken bir ayrıntı, yapmam gereken bir işlem varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi economist52 -- 2 Kasım 2016; 19:11:43 >

Orijinalden alıntı: economist52

merhaba arkadaşlar,
    Garanti bonus kredi kartımı internet şubesinden telefon ve internet alışverişlerine kapatmıştım.Dün telefonuma "kartınızdan yapılan 2,85 usd platınumsuıt işlemi size ait değilse lütfen 4440333 arayın" mesajı geldi.Girdim internet subesine ve provizyonlara baktım ki herhangi bir alışveriş görünmüyor.Yani kartı internet ve telefon alışverişlerine kapatmak işe yaradı:)
    Garantiyi aradım M.H. bana kartı kapayalım yenisini yollayalım dedi.Ben biraz düşünmek istediğimi söyledim.MH.ye sormayı unuttum.Size sormak istiyorum:
    1) Kartı kapattırıp yenisini istersem bu süreçte Karttaki bonus puanlarım yanar mı?Yoksa yeni kartamı geçer?
    2) Elimde birde paracard var.Paracard ile internetten (N11) ilk kez alışveriş yapacağım.Bu alışveriş öncesi bilmem gereken bir ayrıntı, yapmam gereken bir işlem varmı?
    quote:

Orijinalden alıntı: economist52

merhaba arkadaşlar,

Kapattırın yenisini yollasınlar. Tüm borç puan vs yeni karta geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    3076 Mesaj
    Hocam iyzico'dan ne alınmış? kargolu bişeyse alanın adı soyadı vardır

İyzico'dan bir şey alınmamış, soru yanlış.

Konuyu baştan okuyup da bu soruyu sormak için çaba sarf etmek hiç de makul değil.
    |
    |
    SiNaPSiS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İyi günler. Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Başıma 1 hafta iki kez bu olay geldi. Bütün olayların öncesinden de bir telekom bayisinden fatura ödemesi yapmıştım. Ve kredi kartını ilk çekişte başarısız bundan çekemedim muhabbeti döndü. Bu iş yerini kime şikayet etmem gerek? Savcılık falan derseniz çok uzun iş ve hiç kimse takmıyor bu konuları. Bankaların falan bu işlere bakan bütün posları kontrol eden birimleri falan var mıdır?

aynısı az önce annemin başına geldi turkcell bayide fatura yatırmış ve karttan yaklaşık 1000tl civarı para kesildi.

THE 22Q FAMILY FOUNDATIO APTOS US

STEAMGAMES.COM

bu isimlerle gerçekleştirilmiş işlemler.
    |
    |
    batubay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://www.youtube.com/channel/UCgFjGQLKJUYKnkZjCWyLBJg
  • Binbaşı
    1705 Mesaj

Öncelikle geçmiş olsun.

Bankayla iletişime geçip Kartı kapattırıp ödemelere itiraz ettikten sonra:

Yazdığınız ilk site, çocuk hastalığı ile ilgili ve buraya bağış yapılmış gibi görünüyor: http://22qfamilyfoundation.org/

Bu sitenin "Contact us" bölümünden probleminizi anlatın. (İngilizce)

Buraya dert anlatırken aşağıda steam form şeklinden de yararlanabilirsiniz.

İkinci yazdığınız site ise steampowered.com'a yönlendiriyor.

Bu sitedehttps://help.steampowered.com/tr/wizard/HelpWithUnknownCharges adresinde sizin duruma uyan konuda Türkçe form var, bunu da doldurup gönderin.

Banka çözümünü bekleyene kadar siz de yukarıdakileri uygulayın hemen, paranızı bu şekilde kurtarma ihtimali de var.

Gerçi bankadan da bu parayı er veya geç geri alırsınız ama o zamana kadar son ödeme tarihiniz çoktan gelir de geçer.
    |
    |
    version53 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1705 Mesaj

Size de geçmiş olsun ama Savcılıktan başka merci yok şikayet edecek. Bankaların kendi "Anti Fraud" birimleri var ama onlar da müşteri şikayetlerini haklı/haksız açısından değerlendiriyorlar.

Kendileri bir suçlu tesbit ettiklerinde bile onların da Savcılığa müracaat etmekten başka şansları yok.
    |
    |

teşekkürler.

babam görüştü banka ile kart onun üzerine

banka itiraz sonucu paranın hesabımıza direk yatacağını ama sıkıntı bizden kaynaklı ise faizi ile geri alacağını söyledi. Kart iptall edip formu doldurup yolladık bekliyoruz.
    |
    |
    Sabit Fikir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    58 Mesaj

Cevabınız için teşekkür ederim. Doğruluğundan tam emin olamadığım için böyle bir işe de kalkışmak istemiyorum. :/
    |
    |
    Sabit Fikir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kusura bakma mesajını atlamışım. Sizde de mi kart çekmedi deyip 2. kez kart çektirdiler acaba? Bir de hangi ilde gerçekleşiyor bu olay?
    |
    |
    version53 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öyle bir durum olmamış sordum anneme. Bursa da oluyor olay.

|
    |

• Yarbay
    10234 Mesaj
    Yaklaşık 2 ay önce benim de başıma böyle bir durum geldi. İtiraz ettim ve geri döndü para fakat sanırım hala daha bu tarz soygunlar devam ediyor? 2 aydır kart kullanmıyorum. Korkar oldum. Buna nasıl bir önlem alabiliriz? Sanal kartlar her yerde geçmiyor maalesef. Kredi kartı gibi rahat bir seçenek yok mu? PayPal'ı yasaklayanları buradan tekrar sevgiyle anıyorum.

Forumun hatalarından dolayı özel mesaj gönderemiyorum. Lütfen alıntılayarak ulaşmaya çalışın.

She cast stars 'cross the hidden lake| Shadowed from the skies | Brilliantly in the twilight | Silver tears of life - Fathoms of hidden seas in | Pearl black oblivion | I see the treasured light | From the dark deep below me - In silence she reaches out | To pull me | The darkness will cleanse my eyes | And hold me

MyAnimeList MyMangaList TvShowTime
  • Binbaşı
    1343 Mesaj
    Şaka gibi dün babamın kredi kartı, bugün de bem psn hesabım çalındı.

Hesapta kartlarım tanımlıydı. Hepsini internet alışverişine kapattırdım hemen , kartları yeniletmeme gerek var mı sizce?

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
üniversite
son dakika
SEO
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.