Şimdi Ara

170 Hp Leondan 105 Hp Leona geçmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan kullanmakta olduğumuz araç 2014 model Leon Fr. Aldığımızda yazılım vardı araçta o yüzden 170 hp arabamız. Sizce bu arabadan dizel Leona geçiş yapılır mı? Km olarak çok bişey yapmıyoruz babam sabah akşam işe gidip geliyor oda çok kısa mesafeler motor ısınmadan stop ediyor. Ama gel gelelim gerek benzinin fiyatı gereksede normalde de dizelden litre olarak fazla yakması düşündürüyor. Beni düşündüren kısa mesafede fazla yakıt ekonomisi sağlamayabilir birde bu güce alıştım standart leona göre süspansiyonlarda daha sert olduğu için azda olsa daha iyi yol tutuşu var.

Sizce dizele geçmeye değer mi değmez mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorunlarda belliyken aynı araçta ısrar neden

• Hocam ne kadar yol yapıyorsunuz,ayda?.. arada bir performans farkı var ama tdi ler yazılımla 120 bg civarı bir güç üretebiliyor.. alt devirlerde biraz canlı ama 110 dan sonra falan nefesi kesilmeye başlar.. yani kısacası fr ın soluksuz çıktığı 130-140 a gelmeden tdi güçten düşmeye başlar. . Az km yapıyorsanız hiç gerek yok bence bu tercihe.. yılda 12 binden fazla yapsam dizeli bir derece düşünürüm.. tdi leon şehir içi 6,5 civarlarında gezer.. Yol tutuşta leon un en baz modeli bile fena değil. Birde asıl sorun otomatik mi manuel mi kullanacaksınız?

• Heyecana hic gerek yok

• 3-4 km filan gidiyorsa dizel daha cok bile yakabilir.

bence gereksiz bir degisim olur.
  • Arabayı Mayısın başında almıştık 27bindeydi şuan 42binde. Ama araba ekstra bi Balıkesir'e gidip geldi birde Sivasa gidip geldik git gel 1860 km. Yani normalde 1 yılda maksimum yapacağı km 10bin.

Amcamda 1.6 passat var önceden iyi gidiyor gibi geliyordu bu arabayı aldıktan sonra gitmiyormuş gibi gelmeye başladı. Birde aldığımızda yazılım olduğu için böyle kullandık yeni alacağımız arabaya yazılım artırmayız.

Bizim araba şuan hava soğuk olduğu için yaklaşık 1 lt fazla yakıyor gibi. Normal şartlarda ortalama 7-8 litre arasında rahatlıkla gezilebilir ama babamın kısa mesafede kullanması ve sabah yokuş çıkması ortalamayı arttırıyor

Edit: şuanda bindiğimiz araç manuel. Etrafımda dsg şanzımanlı arabası olan tanıdıklar var bi sıkıntılarını duymadım ama forumda internet ortamında duyduğum DSG sıkıntıları göz korkutuyor o yüzden manuel aklımda olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Soylu -- 17 Şubat 2017; 23:34:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Sorunlarda belliyken aynı araçta ısrar neden

Sorun derken? Ne yapmamızı bekliyorsun "baba kısa mesafe gidiyorsun araba çok yakıyor sen yürüyerek git" dememi filan mı? Araç bizim için ihtiyaç eğer leon ile aynı genişliğe aynı doluluğa sahip 2014+ model araba önerin varsa söyle ona bakayım.

• S.Soylu kullanıcısına yanıt
    Seat vosvos kullanıp butarz üslupla soru soranlara öneride bulunamıyorum.kusura bakmayın.Devam edin çok yakan süspansiyonu sert olan araca (sizin belirtmenizle)

Not:Ben siz diye hitap ederken senli benli emir kipiylkonuşmazsak çok daha iyi illetişim olur.

• eşek yine eşek yine eşek
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Öneride bulunmak zorunda değilsiniz zaten. Kaldı ki süspansiyonların sert olmasından şikayetim yok standart leona oranla daha iyi yol tutuyor dedim. Ama illa bişey yazmak zorunda hissettiyseniz bilemicem tabi.

• Size atınızla mutluluklar o zaman

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız. Böyle üslupla konuşanlara cevap vermeyin. Siz beyefendiliğinizi bozmayın.

• Adam süspansiyonlar sert iyi yol tutuyor, yumuşak süspansiyonlu araca geçersem alışabilir miyim yol tutuşuna anlamında bir soru soruyor, gelen cevap:

Sorunlar belliyken aynı araçta ısrar neden?

Arkadaşlar vag grubu hakkında iyi şeyler düşünmeyebilirsiniz. Sevmeyebilirsiniz, başınıza bir şey gelmiş olabilir. Ama bu her konuya girip vag grubuna boş yere çamur atmanızı gerektirmez. Önce okuduğunuzu anlayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Size atınızla mutluluklar o zaman

ne cevap istiyorsan soyle verelim sonra herkes yoluna gitsin.

kafana uymayan tavsiyeleri kaldiramiyorsan soru sorma, sadece kendi secimini tasdik edecek cevaplara tahammulun varsa konu acmak niye..

• CemUsUs C kullanıcısına yanıt
    Sizin kendi kendinize girdiğiniz trip niye peki? Eşek yine eşek yazmışsınız bu bir tavsiye mi? Şurda adam gibi bi soru sormuşum saçma sapan cevap vermekten başka bişey yaptığınız yok.

• Chuckly kullanıcısına yanıt
    Bi an ben mi anlatamadım acaba diye düşündüm ama anlayan anlayabiliyormuş demek ki. Bazen forumdan soğutuyorlar insanı gerçekten.

• quote:

Arabayı Mayısın başında almıştık 27bindeydi şuan 42binde. Ama araba ekstra bi Balıkesir'e gidip geldi birde Sivasa gidip geldik git gel 1860 km. Yani normalde 1 yılda maksimum yapacağı km 10bin.

Amcamda 1.6 passat var önceden iyi gidiyor gibi geliyordu bu arabayı aldıktan sonra gitmiyormuş gibi gelmeye başladı. Birde aldığımızda yazılım olduğu için böyle kullandık yeni alacağımız arabaya yazılım artırmayız.

Bizim araba şuan hava soğuk olduğu için yaklaşık 1 lt fazla yakıyor gibi. Normal şartlarda ortalama 7-8 litre arasında rahatlıkla gezilebilir ama babamın kısa mesafede kullanması ve sabah yokuş çıkması ortalamayı arttırıyor

Edit: şuanda bindiğimiz araç manuel. Etrafımda dsg şanzımanlı arabası olan tanıdıklar var bi sıkıntılarını duymadım ama forumda internet ortamında duyduğum DSG sıkıntıları göz korkutuyor o yüzden manuel aklımda olan

Hocam iyi bir hesap edin, hatta mümkünse bir dizel leon kiralayın.. daha ekonomik geliyorsa dizel alın derim.. dizel birazda psikolojik bir olay:)

• quote:

Sizin kendi kendinize girdiğiniz trip niye peki? Eşek yine eşek yazmışsınız bu bir tavsiye mi? Şurda adam gibi bi soru sormuşum saçma sapan cevap vermekten başka bişey yaptığınız yok.

al iste bir "ben tek siz hepiniz" vakasi daha..

o dedigini ben yazmadim ama sorarsan evet, anlayana tavsiyedir.

senin arabana essek diyerek hakaret etme amaci gütmez. tecahül-i arif sanatiyla biseyler anlatmaya calisir ama nerdeee o "arif"?

hayirli aksamlar

• Başlıkta sadece güç değerinden bahsettiğiniz için şunu söyleyebilirim; performans ile ilgili kaygılarınız varsa dizelde yazılım ile 150 beygir gibi bir güç alınabiliyor diye hatırlıyorum. Eğer tek sorun buysa yazılım attırabilirsiniz.
  • BirDHayranı kullanıcısına yanıt
    Şöyle aldığımızda yazılımlıydı o şekilde kullanmaya devam ediyoruz. Yazılım olmasaydı yaptıramazdık o yüzden aldığımız araçta da bir oynama yapmayız. Güç illa ki kafa kurcalıyor çünkü az bi fark yok şuan güç olarak. Benim burda sormak istediğim dizele geçtiğimizdeki yakıt tasarrufu feragat ettiğimiz şeylere değer mi değmez mi?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.