Şimdi Ara

## ARALIK(YILBAŞI ÖZEL) Gaming Notebook Fırsatları (GTX1050-GTX1080SLI) ## (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
50
Favori
49.968
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet botum. Maasli bot. Dolar da paso düşüyor zaten, altin filan yerlerde hep

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

Dolar-Euro kuruş kuruş düşmeye başladı. Bakalım fiyatlara nasıl yansıyacak bu durum, biraz bekleyin arkadaşlar fiyatlar hala uçuk seviyede. Bu paralara almazsak paşa paşa kampanyalarla düşürecekler o fiyatları..

@ Snac Twingum : Bu cihaza o para verilmez. O paraya biraz daha katıp 1050Ti'lı, HQ işlemcili bir cihaz alabilirsiniz veya o civarlarda çok rahat GTX 1050'li, i5 7300Hq işlemcili bir cihaz bulursunuz.
    dolar 2 küsür iken almazsanız paşa paşa düşürecekler dediniz ama ne oldu ?
    millet misal daha ne kadar beklemeli ?
    mezarda emeklilik gibi ,mezarda bilgisayar mı diyelim :)

üstelik firmalar üst seviyeyi gördükten sonra asla bir daha fiyatları aşağı çekmiyor (birkaç istisna dışında daha görmedim),adam şuan 4 tl.den aldığı bir ürünü dolar düştü diye ucuza satar mı ? (ucuza aldığına anında zam yapıyor gerçi)

• daha önce 2600e almıştık tam anlamıyla inanılmaz f/p ürünüydü cihaz tavsiye ederim

https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-ip520-81bf00bttx-i5-8250u-8gb-1tb-156-4gb-mx150-vga-fdos-P227197456

bu arada mx150 gpu'lu cihaz alırken dikkat edin 2gb olan modellerin clock hızları düşük 4gb olmasına özen gösterin
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

dolar 2 küsür iken almazsanız paşa paşa düşürecekler dediniz ama ne oldu ?
    millet misal daha ne kadar beklemeli ?
    mezarda emeklilik gibi ,mezarda bilgisayar mı diyelim :)

üstelik firmalar üst seviyeyi gördükten sonra asla bir daha fiyatları aşağı çekmiyor (birkaç istisna dışında daha görmedim),adam şuan 4 tl.den aldığı bir ürünü dolar düştü diye ucuza satar mı ? (ucuza aldığına anında zam yapıyor gerçi)

Alıntıları Göster
    Düşüyor hocam, bal gibi düşüyor. Xbox One X 500 Dolar'dan çıktı, Türkiye'ye ise 2700 liraya geldi. Lakin konsol iyi satmadı ve güçlü bir donanımı olmasına rağmen fiyatı düştü. 2 gün önce Teknosa 1800 liraya sattı Xbox One X'i, Media Markt da 2000'e satıyor şu anda. Yani talep düşerse bu adamlar paşa paşa indirim yapmak durumundalar

Diğer Yandan 400 dolar'a çıkan ve Türkiye'ye 1700 lira olarak gelen Ps4 Pro ise özellikle talep de artınca tam olarak 1 hafta önce 2300 lira oldu, zam geldi. Ne zammı peki? Kur zammı Spider Man oyunu Türkiye fiyatı Psn'de 300 lira olarak belirlendi. Acıklama ne ? Kur farkı. Lakin God of War 4 Ön Sipariş olarak 209 liraya satıldı. Baktılar talep çok yüksek, millet paşa paşa alıyor tak çıkış gününde 300 lira yaptılar onu da. Dünyada Türkiye dışında hiçbir yerde fiyatı değişmeyen oyuna ne hikmetse çıkış gününde zam geldi Halbuki God of War 70 Dolar'a çıkmış bir oyundu, bu adamlar 209 liraya satarak kar etmediler mi sizce? Bal gibi ettiler işte. Etmeseler bu fiyata satarlar mıydı ?

Demem o ki bu işler taleple alakalıdır hocam her zaman. Bizim insanımız bir olup bir şeylere tepki gösterebilse bugün aynı durumda olmazdık. Bize ne sunulsa kabul ettiğimiz için firmalar bunu kullanarak istedikleri gibi at koşturuyorlar. Bu her sektörde geçerli.

Örneğin Monster Notebook önceden uygun fiyata satıyorlardı, o yüzden insanlar alıyordu. Bir de "Türk firması destek olmak lazım" muhabbeti vardı. O Monster Notebook bugün bütün fiyatlarını diğer büyük markalara yaklaştırmış durumda, hatta bazı cihazları geçiyor bile. Sizce bu adamlar 1 ay satış yapamayıp sinek avlasalar indirim yapmazlar mı cihazlarda ? Bal gibi de yaparlar.

Anlatmak istediğim bu hocam.

• Lord Joker. kullanıcısına yanıt
    bazı istisnalar dedim zaten :)
    şuan 120 gb. ssd. lerde çok ucuzladı (döviz artışına rağmen) ama bana lazım olduğu zaman pahalıydı
    enpara ile 140 tl. gibi bir fiyata alınabiliyor ama ben en ucuza aldığımda 103 tl.ye almıştım ,ucuzlamasına rağmen yine pahalı (1-2 yıl öncesine göre)
    yani her zaman beklemek mümkün olmuyor

yanlış anlaşılmasın ben firmaları falan savunmuyorum ,onların fırsatçılığını zaten biliyoruz
  • Acer A515-51G MX150 ekran kartı i5 8250u işlemcili, Teknosada 2530 tl. MX150 ve 8. nesil işlemcili olarak alabileceğiniz en iyi uygun bilgisayar ve kasası müthiş güzel. Herkese tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobora

Acer A515-51G MX150 ekran kartı i5 8250u işlemcili, Teknosada 2530 tl. MX150 ve 8. nesil işlemcili olarak alabileceğiniz en iyi uygun bilgisayar ve kasası müthiş güzel. Herkese tavsiye ederim.
    Mağazaya özel mi?

https://www.teknosa.com/urunler/125039432/acer-a515-51g-51ry-intel-core-i5-8250u-16ghz-4gb-1tb-geforce-mx150-156-notebook

• cohannan kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta içi fiyatı öyleydi ancak hafta sonu tüm ürünler indirime girdi teknosa'larda.

Yüksek ihtimalle bu hafta sonu tekrar indirime girecektir. Şiddetle tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar aynı fiyata olan monster ve alienwarede ekran kartları 1060 6 gb işlemciler ise monsterda kabylake 77000

Alien de ise i7 7700

Sizin terchiniiz hangisi olur?

Alien bir monster iki yıl garantili

• premiumbeyin kullanıcısına yanıt
    Alienware açık ara Monster diye bir marka yok OEM bilgisayar
    Hocam kafamı karıştıran tek sorun 1060 6 gb bütçem ancak buna yetiyor ve uzun süre bir daha laptop alamam.

Acaba bu özellikte bir cihaz uzun vadede yeterli olurmu?

Şimdi alıp iki sene sonra teklemesin bu cihaz.

Teklemekten kastınız ne o önemli. 1080 SLI bir cihaz da alsanız bu hızla ilerleyen oyun motoru teknolojisine yenik düşecek. 1 yıl sonra çoğu oyunu ultra grafiklerde çalıştıramayacak. 2xxx serisi kapıda
    Teklemekten kastım birçok oyunu çok düşük seviyede oynatması ve diğer işlemlerde hantallaşması hocam.

Yoksa ultra takıntım yok.

Hocam NVME pci exp bir SSD, 7700HQ işlemci ve GTX 1060(6GB) ile 4-5 sene bahsettiğiniz standardın üzerinde kullanırsınız. Monster'daki 8.nesil işlemcili notebook bu süreyi daha fazla uzatır F/P olarak üzerine yok o cihazın
    Son tahlilde malzeme kalitesi olarak alien mi yoksa donanım olarak monster mı hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: premiumbeyin

Son tahlilde malzeme kalitesi olarak alien mi yoksa donanım olarak monster mı hocam?
    Malzeme kalitesini çok takma bence hocam aşağıdaki cihazı al geç diğer markalarda 8750H+1060(6GB) 7300 TL'nin üzerinde

5599 TL Monster Tulpar T5 V17.1 i7-8750H 6C/12T GTX1060(6GB) 8GB DDR4 15.6" Gaming Laptop
    https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V17-1.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 24 Nisan 2018; 16:24:50 >
    Hocam bu cihaz güzelde 17.3 ekran alacağım tercihim bu olacak sanırım.
    https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V13-1-1.html#.Wt8whRahmEc

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün Kayseri vatan bilgisayar da 7000 TL ye Asus gtx 1070 li laptop vardı son ürün yazmışlar fiyatı uygun mu bilmiyorum, almak isteyen olur belki

• Beckonn B kullanıcısına yanıt
    Hocam muhtemelen gl702vs modelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Malzeme kalitesini çok takma bence hocam aşağıdaki cihazı al geç diğer markalarda 8750H+1060(6GB) 7300 TL'nin üzerinde

5599 TL Monster Tulpar T5 V17.1 i7-8750H 6C/12T GTX1060(6GB) 8GB DDR4 15.6" Gaming Laptop
    https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V17-1.html

Alıntıları Göster
    Hocam size daha da öncede yazmıştım ama bir türlü maddi durumu yada alacağımız laptobu kararlaştıramadık arkadaşımla.Aşağıdaki arkadaşın eklemelerle fiyatı 5539tl oluyor.Ama sizin önerdiğiniz 1060ın baz fiyatı 5600tl.Ne dersiniz 1060 alıp daha sonraki zamanlarda ram ve hdd takviyesimi yapsak yoksa bu paralara 1050ti alıp geçelim mi siparişi?Arkadaşım genellikle çizim ve pes-euro truck gibi oyunlar için kullanacak ve uzun süre bu laptopla devam edecek.

https://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize2.aspx?id=485474&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR#.Wti5XLxl9dh
    Laptoba eklenenler:
    1TB Seagate Barracuda Pro 7200RPM HDD
    16GB (2x8GB) DDR4L 1.2V 2400MHz SODIMM RAM

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.