Şimdi Ara

17' LCD ler öldümü ? diyor tomshardware türkiye.Sizce? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: mczaga

120 dolar farkla 19" var hyundai l 90 d gigatekte 445 dolara benq 17" fp71e+ 320 dolara ikiside aynı paneli kullanıyor sizce 19" alınırmı?

alınmaz bence. bi de nyundai nin kullandığı panel muallakta değilmi? aynı demişsin?
  • Yav ekran kartlarının kare/saniye olayı başımızı yeterince ağrıtmıyormuş gibi, bi de bu LCD'lerin Mili Saniye cinsinden değerleri başımıza bela oldu Ölü pikseller de cabası.. Şu problemleri aşmadıkça ve de makul fiyatlara gelmedikçe CRT'den LCD'ye geçmem
  • fiyatları biraz daha uygun olsa mukemmel olurdu.
  • atoprak @
    MVA overdrive 'lardaki film v.b peformansını ancak deneyerek anlayabiliriz.Bir tane TN panel satılmaz demişsin fakat kaçımız ikisinide deneme şansımız var?Tamam fiyatında 200 küsür dolar (Hyundai L90D+ ile Viewsonic Vp 191 ) var doğru.

sarpuli@
    pirate_1905@
    http://www.tomshardware.com.tr/display/19990630/index.html BURADAN MVA VE DİĞER PANEL TÜRLERİ LCD TEKNOLOJİLERİ NEDİR BAKABİLİRSİNİZ.

beorn26@ Evet iki monitörde de aynı TN panel var.Aradaki tek fark biri 17" diğeri 19".

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 27 Eylül 2005, 12:19:01 >
  • BENCE ÖLMEZ AKSİNE CANLANIR DEDİĞİN 19 İNÇLER ÇIKINCA 17 LERİN FİYATI DÜŞECEK ALMAK İSTEYİP ALAMAYNLAR 200-300 YTL YR 17 İNÇ LCD ALACAK DEDİĞİN 19 İNÇLEREDE KİMSE 600 USD VERMEZ
  • 17" LCD ler daha 3 yıl ölmez..

Bugun daha yeni bilgisayar toplayanların %80 ninin listesinde CRT varken 17" LCD uzun zaman gider
  • Ben 17 inç viev sonic vp171s kullanıyorum ve son derece memnunum.Sanırım daha uzun yıllar bilgisayarımı değiştirsem bile bu monitoru kullanmaya devam edeceğim.19 inç almayı bir ara düşünmüştüm.Hatta satıcı 17inç getirmek yerine halihazırda elinde bulunan 19 inçi satmak için baya bir ikna etmeye çalışmıştı ama aradaki yüksek fiyat farkından dolayı tercihimi 17 inç te yaptım ve iyi yaptım.19 inç gereksiz büyük.Kullanım ihitycına göre uygun olanlara hitap edebilir ama basit bir ev kullanıcısı için cidden gereksiz.

CRT-LCD karşılaştırınca CRT taraftarı olan arkadaşlarım ne yazık ki çok haksız değil.Flat ekranlı iyi bir CRT nin yanına hiç bir LCD yaklaşamaz.Şahsen benim için LCD nin en büyük avantajı masamın üzerinden hantal bir monitorun gitmesi oldu.CRT den LCD ye geçişte özellikle oyun ekranlarında alışmam zor oldu.Görüntü tazeleme hızı 8ms benim.Ama CRT monitordan farklı oluyor bunların çözünürlükleri 17 inç CRT 1024*768 iken 17 inç LCD 1280*1024 oluyor.oyun ayarlarında genelde bu seçenek bulunmuyor.Yeni oyunlarda bulunsa bile bu ayara getirince fps kaybı olyor.LCD de oyunu 1024*768 e getiriyorum o zamanda görüntü ekrana tam oturmuyor siyah çerçeve kalıyor.Biraz zaman aldı ama artık alıştım.Bu monitoru öyle kullanıyorum.Ama genel olarak masaüstü programlarda gayet memnunum bu monitorden.

• quote:

Orjinalden alıntı: mczaga

beorn26@ Evet iki monitörde de aynı TN panel var.Aradaki tek fark biri 17" diğeri 19".

benim demek istediğim o değil tn panel var, tn panel var. markaya da bakar. onu diyom aynı marka mı diye
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.