Şimdi Ara

17' LCD ler öldümü ? diyor tomshardware türkiye.Sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence de öldü nedenmi çünkü MVA overdrive lı paneller (800:1 300nit 16.77milyon renk 8ms) 19"için çıkıyor.Yanlız tek dezavantaj fiyatı yaklaşık 600$+kdv olması.

http://www.tomshardware.com.tr/display/20050924/index.html

• Ne zaman ki 19 LCD'lerin fiyatları adam gibi düşer,
    herkes bilgisayar toplarken listesin 19lcd yazmaya başlar,
    işte o zaman 17'lcdler ölür.
  • Fiyatı düşer , herşey ilk çıktığında pahalı oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: YellowBase

Fiyatı düşer , herşey ilk çıktığında pahalı oluyor.

Zaten çok büyük bir ihtiyaç olmadıkça, birşeyi ilk çıktığında almak kötü, en azından cebe zarar...
  • 19 inç ler çok pahalıyken hiç bir zaman ölmez.
  • ölmesine daha uzuuunnn zaman var bence... hala kullanışlı..
  • bu fiyatlarla can çekişir ama ölmez
  • Millet hala crt monitör alıyo,demekki lcd'lerde de 17 inchler en azından bi 5 sene daha ölmez gibime geliyo
  • ölmez o mva paneller bu fiyata oldukça. yakın zaman içinde düşeceğe de benzemiyor.
  • CRT'lerin tercih sebebi tamamen oyunla ilgili, o yüzden daha uzun bir süre CRT'ler tutulacaktır. LCD'lerin de ömrünün uzun olacağının garantisi var ama artık teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki CRT kadar uzun vadeli planlarının olduğunu sanmam. Öyle bir teknoloji çıkarıverirler ki oyunlarda CRT, pratiklik, gerçek görüntü netliği, alan tasarrufu (kısacası geriye kalan her konuda) LCD performansı veren bir sistem geliştirirler, 2 sistem de çöpe gider.
  • Dur daha 17" CRT ler ölmedi ne zaman öldürdün ya...
  • 120 dolar farkla 19" var hyundai l 90 d gigatekte 445 dolara benq 17" fp71e+ 320 dolara ikiside aynı paneli kullanıyor sizce 19" alınırmı?
  • Hala 15' Crt kullananlar var ülkemizde ancak oyun meraklısı, Lcd sever ve maddi durumu iyi arkadaşlar 19'Lcd almaları mantıklı olur haber bunu vurgulamış ancak başlık acaip:)
  • Toms da bişey bilmiyor yaw daha 17'' i millet almaya uğraşıyor.
  • 17'' inç Lcd lerin bi kaç sene daha tahttan ineceğini sanmıyorum.Halen parası olanların kullandığı ideal monitorlörden biridir.Ama tabiki Crt monitörlerle arasında olan fiyat farkı.. parası olmayan için çok görünüyor.
  • bence, en azından benim meslegimle ugrasanlar için, aynı çözünürlükte, daha büyük bir monitor almanın hiç bir avantajı yok ... sanonucta aynı görüntü, sadece daha büyük görürsünüz... , aynı çözünürlük te daha büyük alanı doldurmak icin verilen efor ise, size daha büyük nokta aralıgı olarak geri gelir...

sonucta şu durum devam ederse, yani çözünürlük bu seviyede kalırsa, büyük bi panel, bilgisayarda film izleme zorunlulugu olanların dışında (p.s. bilgisayarda film izlenmiyo arkadaşlar... !), sadece bütçeye verilicek bi sekte olarak kalıcak .. en aızndan benim için..... ama olurda çözünürülük yükselirse .. o zaman gercekten avantajlı olur..

ben şahsen, oyunlarda ve filmlerde, mva ların bu denli farklı olduguna inanmıyorum, ... eger öyle bi kalite farkı olucak olsa piyasada 1 tane TN panel kullanılmaz .. diye düşünüyorum ..
  • mva ne demek?
  • quote:

Orjinalden alıntı: pirate_1905

mva ne demek?

Katılıyorum. MVA bir panel türü ama artıları eksileri nedir? Başka hangi panel türleri de var onların artıları eksileri ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpuli -- 25 Eylül 2005, 17:51:11 >
  • yaw bunlar ingilizce siteyi çevirip yayınlıyorlar ondan sonra millet birbirine giriyor.Allahınızo severseniz kaç kişide 17" LCD var ya.Kim 600$ verecek 19" lcdye.Kaç kişi acaba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xf -- 25 Eylül 2005, 17:58:22 >
  • Daha çoğu insan pahalı olduğu için LCD alamazken böyle saçma bir haber çıkarmaya gerek yok bence.
    17 " monitorler ideal büyüklüğe sahiptirler.19" ve üst modeller ancak slide show,sunum,Film izleme amacıyla kullanılmaktalar.
    quote:

Orjinalden alıntı: pcpratik_editor

Hala 15' Crt kullananlar var ülkemizde ancak oyun meraklısı, Lcd sever ve maddi durumu iyi arkadaşlar 19'Lcd almaları mantıklı olur haber bunu vurgulamış ancak başlık acaip:)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.