Şimdi Ara

17 Günlük Tam Tatil !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
62
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 1
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • moskogsm (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Bu ülkede karar veren mekanizma hiç mi doğru işlemez ? Siz sanıyor musunuz 17 gün sonra her şey azalacak ? Yasağın bittiği ilk 2 hafta herkes dışarı çıkmaya başladığında sayı tekrar yükselecek. Yasak getiriyorsun şehirler arası ulaşımı da aynı anda kapat ki insanlar tatil olarak görmesin bu kapanmayı. Herkes bir yerlere kaçıyor, herkes bir yerlerden rezervasyon yapmış tatil planı yapıyor. Bir genelge yayımlanıyor muaf tutulanlar 20-30 milyondan fazladır belki. Dindar birisiyimdir lakin camilerde vakit namazları cemaat ile kılınacak marketlere gideceksiniz. Bayram zamanı sanıyor musunuz ziyaretler olmayacak yakın çevrelerde ? Kime sorsam biz çalışıyoruz hacı diyor. İşin ekmeğini kamu sektöründe çalışanlar yiyor. Geçen burada mı okudum nerede okudum bilmiyorum beden eğitimi öğretmeni 1 yıldır maaş alıyormuş. Eşi ile karavan almış şehir şehir geziyormuş. Maaşı tıkır tıkır yatıyor. Özel sektöre gelince, küçük esnafa gelince sen kapat kardeşim. Demek ki insanlar böyle böyle devletinden soğuyormuş. Halkı böyle sindire sindire, eze eze yönettiğinde halkta devletine olan güvenini kaybediyormuş. Karşımda adam terzi iş yeri ruhsatı yok mühürledir adam mühürü kırdı işletiyor ama basit usül diye 1.000 tl den 3 kere 750 tl dende kira yardımı alıyor ben gerçek üsülüm diye 1 kuruş yardım alamıyorum devletten 1 yıldır. Üstüne her ay vergi, kdv, bağkur gibi bir sürü ödeme yapıyorum. Yani bunları şundan anlatıyorum bu kadar eziyet çekiyoruz tamam diyoruz olağan üstü günlerden geçiyoruz sabır sabır ama bakıyorum o muaf bu muaf tatil beldeleri dolmuş taşmış otellerde yer yok vs vs peki bu virüs böyle biteceğine inanıyor musunuz ? 20 gün sonra buradayım gelin yine konuşalım bir düşüş olacak ise de dönüşlerde ve yasak sonundaki ilk 2 haftada aynı teraneye geri döneceğiz çünkü kimse evinde oturmuyor. 17 günlük bu süreçte Türk milletine iyi tatiller diliyorum, geçim zorluğu çeken insanlara da Allah yardım etsin diyorum.

17 Günlük Tam Tatil !!

|
    |

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.